Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 02:13   #301
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Phantom Thread

Opsesivni modni kreator i mamin sin nailazi na djevojku koja ga želi pod svaku cijenu potčiniti sebi. Na stranu što su par kao baletanka i mehaničar, razlika u godinama je groteskna i Daniel je ipak prestar za ovu ulogu.

U prvom dijelu mi je Alma strašno iritantna, a u drugom joj uloga savršeno leži. Shvatila sam zašto me iritira, ali ipak nije glumica dostojna Daniela jer nema njegovu dubinu glume.
Razočarana sam dijelom kad se posvađaju oko šparoge večere, ono je tako loše napisano da mi je bilo neugodno. Everything is so blabla.. huh?

Nema kemije i to mi je najveća zamjerka filmu. Nakon svađe, kad sve treba da pršti što i spada u ovakve veze, oni su kao dva komada drveta.
Njezinim flamanskim plećima ta drvenarija i stoji, ali njemu nipošto.
Loš spoj i poneki šuplji dijalog ne pomažu vizuelno lijepom filmu. Rađenom za oscare, yawn.
Možeš li mi ovo objasniti molim te. Na koju foru je ovo tip filma rađen za oscare?
Uzevši u obzir redatelja i kakve filmove snima, plus preskočili su sve filmske festivale i osim par tehničkih nominacija na ostalim dodjelama prije oscara, nije nominiran nijednom, unatoč vrhunskim kritikama. Ove nominacije se smatraju jednim od većih iznenađenja(znalo se za Daniela).
I za kraj, film je osim što je snimljen u Engleskoj i radnja je u 50-im(većinom odlika oscar baita), spaljen do jaja i nije nešto za šta se inače glasa.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Old 19.02.2018., 03:03   #302
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post
Phantom Thread (2017) - jedino što ovom filmu priječi da bude savršen je to što je dosadan u prevelikom postotku.
To mi djeluje kao popriličan problem

The Cell (2000)
Sci-fi psiho triler o ženi koja ulaskom u um katatoničnog shizofrenika nastoji pronaći lokaciju njegove posljednje žrtve.
Koji mindfuck od filma, Salvador Dali bi uživao.
JLo iznenađujuće solidna u filmu, Vincent D'Onofrio toliko se transformirao da ga nisam prepoznao prvih 20-ak min filma, izuzetan u ulozi.
Kraj je pretjeran i fokusira se na besmislen zadatak, inače vrlo solidan film.
7/10
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Old 19.02.2018., 10:09   #303
Phantom Thread (2017)

Hm. Ovako, film je lijep, stovise prekrasan, duhovit, casting je dobar (posebno uloga Cyril), ali imam i par zamjerki. Phantom thread je film koji je glumac-centrican, u svakom trenu oci moraju biti na glumcu, njegovim gestama i mimici, a to mi tu nije ucinkovito postignuto jer Lewis ne izgleda i ne govori puno drugacije nego sto ga zamisljam u stvarnom zivotu. Nema mi one potpune transformacije na koju sam navikla kod njega, ne samo u smislu kostima, sminke i naglaska, nego same uloge.

Vjerojatno je to do mojih ocekivanja, ali nisam se mogla oteti dojmu da gledam film o DDLu smjesten u 50ima. Kako je prikazan kao krojac i kreator, tako je film mogao biti i o glumcu koji je strastven oko svog zanata. Cak mi je u filmu premalo mode i krojenja, voljela bih da me vise uvjerio u svoju potpunu posvecenost, asketizam, gubljenje samog sebe u radu. Nista od toga nisam vidjela, a to je jedna od glavnih karakteristika likova u filmovima P.T. Andersona - covjek toliko posvecen cilju, da mu to gotovo daje neku vrstu herojske pravicnosti da bude govno prema svima oko sebe.

Zapravo me u filmu najvise raznjezilo s koliko ljubavi hinta na Kubricka i njegov stil, to mi je bilo bas lijepo.
Babs Johnson is offline  
Old 19.02.2018., 10:55   #304
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Možeš li mi ovo objasniti molim te. Na koju foru je ovo tip filma rađen za oscare?
Uzevši u obzir redatelja i kakve filmove snima, plus preskočili su sve filmske festivale i osim par tehničkih nominacija na ostalim dodjelama prije oscara, nije nominiran nijednom, unatoč vrhunskim kritikama. Ove nominacije se smatraju jednim od većih iznenađenja(znalo se za Daniela).
I za kraj, film je osim što je snimljen u Engleskoj i radnja je u 50-im(većinom odlika oscar baita), spaljen do jaja i nije nešto za šta se inače glasa.
Fali mu touch spontanosti, nije spaljen do jaja jer ima neku kočnicu da ode u sferu prekrasnosti.

Daniel je u svom elementu, ali totalno u neskladu s partnericom, pa sve izgleda sterilno. Kao da su morali odraditi ovaj film.
Ne kužim ovo za 50-e? Sve godine u kojima Englezi mogu ubaciti svoje 'gospodstvo' su idealne za oscare.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 19.02.2018., 11:12   #305
Taj film nema veze s oscar baitom, al dobro, ti vidiš drukčije.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Old 19.02.2018., 11:17   #306
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Možeš li mi ovo objasniti molim te. Na koju foru je ovo tip filma rađen za oscare?
Uzevši u obzir redatelja i kakve filmove snima, plus preskočili su sve filmske festivale i osim par tehničkih nominacija na ostalim dodjelama prije oscara, nije nominiran nijednom, unatoč vrhunskim kritikama. Ove nominacije se smatraju jednim od većih iznenađenja(znalo se za Daniela).
I za kraj, film je osim što je snimljen u Engleskoj i radnja je u 50-im(većinom odlika oscar baita), spaljen do jaja i nije nešto za šta se inače glasa.


Ja koji ne volim čiste drame meni je film bio odličan. Daniel Day lewis jedna od njegovih najboljih uloga. Nadam se da će osvojiti četvrtog Oscara.
Olias is offline  
Old 19.02.2018., 11:36   #307
Meni isto Phantom Thread brutalno dosadan ali i pretenciozan. U jednom trenutku mi se učinilo da film gledam već 4 sata iako traje tek 2 sata i nešto sitno. Ajde ona rečenica Kiss me before I'm sick je simpa i pomalo bizarna no oni su bizaran par. Nisam skužila ni ovu lujku Almu zašto se onoj princezi unijela u facu i tako. Zapravo mi u ovom filmu kao centralni motiv nisu Kreator i njegova Muza već Edipov kompleks. The Mother je najveća ljubav našeg Kreatora i čini mi se da je traži u svojim Muzama.
Atomic Lily is offline  
Old 19.02.2018., 12:56   #308
Quote:
atomic gal lily kaže: Pogledaj post
Lady Macbeth (2016) - isprva spor i monoton, ali glavna likuša je opičena i munjena sto gradi, odličan karakter, odlična glumica, pravi psihopat pa i film postaje sve bolji i bolji. Film je surov, naglasak stavlja na naturalizam i pomalo mučan. Glavna likuša nosi film i bez nje ovo ne bi bilo gledljivo.
meni jedan od dojmljivijih filmova uopće. film je surov ali je isto tako i visokoestetizirana kostimirana drama s krasnim atmosferskim scenama
šugavo pseto is offline  
Old 20.02.2018., 22:57   #309
Vidim da Phantom Thread dolazi u kina tek 8.3.
Zna li netko zašto film toliko kasni s kino distribucijom u Hrvatskoj, u odnosu na sve ostale zemlje u regiji (Austrija 1.2, Mađarska 1.2, Slovenija 22.2...)?
Svi Oscar filmovi su već stigli ili upravo stižu u kina, jedino Phantom Thread dolazi tek nakon dodjele Oscara?
kokosov orah is offline  
Old 20.02.2018., 23:08   #310
Quote:
kokosov orah kaže: Pogledaj post
Vidim da Phantom Thread dolazi u kina tek 8.3.
Zna li netko zašto film toliko kasni s kino distribucijom u Hrvatskoj, u odnosu na sve ostale zemlje u regiji (Austrija 1.2, Mađarska 1.2, Slovenija 22.2...)?
Svi Oscar filmovi su već stigli ili upravo stižu u kina, jedino Phantom Thread dolazi tek nakon dodjele Oscara?
Kad sam gledo Mastera u kinu, prvi dan kad je došao, u dvorani nas je bilo jednoznamenkasti broj.

Moš mislit koliko je PTA distributerima prioritet.
__________________
Happy bananas are all alike; every unhappy banana is unhappy in its own way.
BananaKarenjina is offline  
Old 20.02.2018., 23:24   #311
Ghost Dog: The Way of Samurai (1999)

S obzirom da nisam fan Jarmuscha, ovo mi je zanimljivo djelce. Forest Whitaker je mafijaški hitman koji živi po samurajskom kodeksu. Kada igrom slučaja ubije krivu osobu, mafija se odluči rješiti njega. Miš maš svega i svačega, mafija je prikazana karikaturalno, pomalo groteskno, radnja je priličko straight forward, sve začinjeno samurajskom filozofijom i referencama, dobar soundtrack. Jarmuschev pokušaj žanrovskog filma, koji opet nije lako žanrovski odrediti. Uglavnom neloše.
Plinkiton is offline  
Old 20.02.2018., 23:39   #312
Three Bilboards-svidio mi se film, no ne i dalje od toga. Ima štih, okvir koji šljaka s prekidima, karaktere koji solidno odrađuju posao. Usprkos tomu, nažalost bolje rečeno, film nije cijepljen od script bedastoća, a ima ih. Marinca je trebalo izbaciti ili ga uklopiti drugačije. Njegovo ubacivanje na viđen način je promašen. Da ne govorim kada je prijetio Mildred. Još kad povežemo bar fajt, to ne ide nikako. Konfuzija nepotrebna. Nije samo do njega, nego je povukao i Mildred, Dixona na krivi put. Nije mi jasno što je scenarist htio napraviti s Dixonom, jer što god je mislio, krivo je napravio. Bad cop, good cop da bi na kraju opet postao bad cop. What for? Čemu onda Willoughbyjevo pismo, nešto što bi se moglo iskoristiti kao prekretnica filma, općenito njegovo samoubojstvo, na kraju ispada u kontekstu filma beznačajno. Mildred, to much agresive kroz film. Kraj i hunt za marincem tu nije smirio dojmove. Meni ona kad zbrojim film ispada kao najveća ludača u filmu. Nestabilna ličnost koja sve usosi.
Ne mogu ne izostaviti političke poruke kroz film. Nepotrebno.
Svećenik je ubačen samo da se moglo baciti govor o svećenicima pedofilima. Prozirno, no to hollywood voli i daje za takve uloge Oscara.
No vrhunac dostiže kada Dixon baca Reda kroz prozor da bi kasnije mirno ušetao u postaju. Klasično cop podbadanje, ja sam bijeli policajac i radim što hoću.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Old 21.02.2018., 03:18   #313
Panic Room (2002)

nakon razvoda sa mužem, žena se sa kćerkom premjesti u kuću na manhattanu gdje je do nedavno živio stari bogataš. u kući se nalazi sef gdje se navodno nalazi velika količina novca. to zna jedna osoba, i provali u kuću u nadi da se dočepa tih novaca.
ovo je jedan od najboljih trilera što sam pogledao. ne mogu vjerovat da mu je ocjena 6,8 na imdb-u. likovi su odlični sa zanimljivim pozadinama. pogotovo negativci koji nisu tu samo za opljačkat da se na brzinu obogate, već imaju svoje motive. gluma odlična, kao i atmosfera i naravno napetost. ovo je čisti triler i ne pokušava bit ništa drugo. definitivno preporučam.

9/10
Relinquished is offline  
Old 21.02.2018., 07:46   #314
LOTR - extended version

Po enti (Enti ) put.
Uvijek nekako zaboravim koliko ovdje ima warmongeringa. Svejedno super epska priča, kojojoj ću se i sljedeće godine vratiti. Uvijek ovo prije Hobita
earthsea is offline  
Old 21.02.2018., 09:15   #315
La Cordillera

Argentinci su zadnjih godina pravi biser, a ovo je još jedan koji isporučuje pravu stvar.

Novoizabrani predsjednik sa svitom ide na summit južnoameričkih zemalja u susjednu državu, a polako usput saznajemo tko je taj čovjek i kako je došao tu gdje jest. Po jednoj strani je državnik, a po drugoj otac i te dvije strane se stalno smjenjuju gdje mu kći doslovno predstavlja dušu i savjest.

Državnički dio vrlo jasno i precizno pokazuje stanje u kojem se nalaze JA države, geopolitički i unutarnje. Iznenadila me iskrenost filma u ovom kontekstu, nema uljepšavanja ni filmskog farbanja, samo gola istina.
Film je ujedno i kritika argentinske vlasti koja leluja između gubitka identiteta i prosperiteta po poučku Uncle Sama, odnosno, korupcije do srži.
Kritika koja me baš iznenadila sadržajnošću i zrelošću.

Predobro. 9/10
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 21.02.2018., 10:02   #316
Ill Manors (2012)

Priča prati nekoliko pojedinaca iz londonskog podzemlja. Iako vjerujem da je svo nasilje u filmu pretjerano u odnosu na real-life, opet čovjek za zamisli kakvog sve ološa ima na ovom svijetu. Redatelj, inače i glazbenik, odrepao nekoliko sekvenci filma i samim liriksima približio nam glavne likove. To funkcionira moćno i efektno. Zanimljivo ostvarenje u svakom slučaju. Čvrsta 7


Mustang (2015)

Turska provincija, pet sestara taman zakoračuju u tinejdžerske godine i naravno spremaju im se dogovoreni brakovi. Film se prati iz perspektive najmlađe sestre. Pitko djelo bez praznog hoda. Jako dobro. 8/10
__________________
"...here's to your fuck, Frank!"
punkrockos is offline  
Old 21.02.2018., 10:41   #317
La ragazza nella nebbia (2017)
Ne sjećam se kad sam bolji film gledao. Prica i glumci su nevjerojatni, posebice detektiv. Odglumio je perfektno, milina za gledati. Radnja je dinamicna i stalno si na rubu stolice, pitaš se sta ce se iduce dogodit i ko je krivac. Glavni osumnjiceni je takoder super odglumio, cas ga zalis, cas si uvjeren da je kriv. Slag na torti je kraj koji je totalno neocekivan i inteligentno smisljen. 11/10
Must see
tonylo is offline  
Old 21.02.2018., 16:17   #318
Quote:
tonylo kaže: Pogledaj post
La ragazza nella nebbia (2017)
Ne sjećam se kad sam bolji film gledao. Prica i glumci su nevjerojatni, posebice detektiv. Odglumio je perfektno, milina za gledati. Radnja je dinamicna i stalno si na rubu stolice, pitaš se sta ce se iduce dogodit i ko je krivac. Glavni osumnjiceni je takoder super odglumio, cas ga zalis, cas si uvjeren da je kriv. Slag na torti je kraj koji je totalno neocekivan i inteligentno smisljen. 11/10
Must see
Ja iskreno nisam imao pojma da se rezije ovog filma prihvatio Donato Karizi, inace sjajan pisac krimi romana, i po cijem je romanu i snimljen ovaj film. Moja supruga (ljubitelj krimi zanra) mi je preporucila Karizija i svih 6 knjiga koje su objavljene u Srbiji su zaista sjajne (prvenstveno "Saptac" i "Vladar iz senke"). "Bacite oko" na ovog pisca (ako vec niste), necete pogresiti. Kako "Saptac" do sada nije ekranizovan, ostaje mi misterija...
stimpson is offline  
Old 21.02.2018., 17:00   #319
Quote:
stimpson kaže: Pogledaj post
Ja iskreno nisam imao pojma da se rezije ovog filma prihvatio Donato Karizi, inace sjajan pisac krimi romana, i po cijem je romanu i snimljen ovaj film. Moja supruga (ljubitelj krimi zanra) mi je preporucila Karizija i svih 6 knjiga koje su objavljene u Srbiji su zaista sjajne (prvenstveno "Saptac" i "Vladar iz senke"). "Bacite oko" na ovog pisca (ako vec niste), necete pogresiti. Kako "Saptac" do sada nije ekranizovan, ostaje mi misterija...
Hvala na informacijama. Znao sam da je po knjizi, ali prvi put sam cuo za tog pisca kad sam nasao film. Ako je ovako briljantan film morat cu bacit oko i na knjige
tonylo is offline  
Old 21.02.2018., 17:37   #320
Thor: Ragnarok

Najnoviji nastavak Thora donosi Thorovu zlu sestru koja naravno zeli unistiti sve sto moze.
Nema se tu sto pisati previse, Marvelovi filmovi mi vecinom odgovaraju a i ovaj je jedan od tih. Jako zabavan film sa iznenadjujuce puno humora(cak i za Marvel). Vizualno lijepo, glumci su posao odradili odlicno, prica ista kao uvijek a izvedba odlicna. Dosta ljudi pljuje po ovim filmovima ali par ovakvih godisnje meni jako dobro dodje, samo neka snimaju i dalje.

8/10



Super Dark Times

Dva najbolja prijatelja, Josh i Zach, sa jos dvojicom poznanika setaju se gradom i u bezveznoj svadji Josh nesretnim slucajem ubije jednog poznanika. Odluce sakriti tijelo i praviti se da nista nije bilo ali Zach ne dolazi u skolu i cudno se ponasa, procuje se da je ovaj mrtvi decko nestao.
Zanimljiv je ovo film. Gluma je jako dobra, prica zanimljiva a film ima i dobru atmosferu. Nekako se zna u kojem ce smjeru film ali je svejedno zanimljiv. Meni je vrhunski dio filma sam prikaz tog gradica u kojem je vise manje sve pusto. Obozavam gledati filmove koji prikazuju takve gradove, mlade ljude u njima i samu atmosferu takvog grada. Sve u svemu meni sasvim solidan film, sama prica nije toliko dobra koliko nacin snimanja, atmosfera, pa i sama gluma.

7,5/10
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:58.