Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2005., 19:14   #81
Quote:
walter kaže:
Gle, ti ni plivati ne znaš, a govoriš o uspjehu. Tebi je garant uspjeh biti pismena. Ai, a znaš i na kompjutor?!?!?!?

Ti si jebote, najuspješnija u selu!

Sigurno si i more vidjela uživo...
Wow, ovo je bilo vrhunski. Siroce malo. Da mi je znati gdje si pokupio sve te komplekse...
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 19:17   #82
Quote:
kem kaže:
Wow, ovo je bilo vrhunski. Siroce malo. Da mi je znati gdje si pokupio sve te komplekse...
Na bajeru.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 19:19   #83
Quote:
walter kaže:
Na bajeru.
Cuj, da si duhovit, i ja bih se nasmijala, ali si jadan. Takvima se ni smijati ne mogu.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 13:04   #84
Quote:
Shtefitza kaže:
Aha!!

Dakako, volim i ja sjest i uzivati u pogledu na ljude. Na srecu (i necije cudjenje) - nije mi ispod casti sjesti na travu ili kamen uz rub puta i uzivati u pogledu.

I istina je: volim platit svoju kavu. Ne zato sto sto sam skrta, nego zato sto se tako osjecam slobodna naruciti ono sto zelim: mozda cu samo piti vodu, pa ne zelim da prijateljica misli da sam vodu narucila zato sto mislim da je njen novcanik plitak. Ili mi se jedu ostrige, a ne zelim se poslije naci u situaciji da mi prijateljica zeli platiti skupu narudzbu.

(I obrnuto, ako sam vec ustedila jeduci kruh i jogurt ne moram novac namijenjen koncertu Eltona Johna potrosit na narudzbu moje poznanice)

Sve to stoji, što si napisala

ali mislim da se ti ne možeš uspoređivati s onom prvom Zdenkom...ona nije štedljiva, niti čak 'samo' škrta

ona je nametnik!

kada netko konstantno žica, lipu po lipu, i to nikada ne vrati, ili ne uzvrati istom mjerom (kupujući kavu iz automata frendici, ili kviki perece iz kioska) ako ničime ne uzvrati ono što konstantno muze

to se zove nametništvo

Zdenku smo mogli nazvati i Imela, bilo bi isto.

Tako sam i ja imala svoju Zdenkicu, koja nikad nije imala cigarete, žvake i sitno, ili krupno
(no samo kada bi samnom izlazila)
i kada sam ju odjebala (zbog drugih stvari) otkrila sam kako mi kutija traje dva, a ne jedan dan, kako žvaki imam cijeli tjedan, i uvijek imam neke jebene siće u novčaniku

Zdenka bi se u Parizu ponašala nekako ovako:
Sa frendicom izašla iz podzemne, i znakovito napominje da su sada koristile karte iz njenog karneta; napominje kako će za ulazak u muzej nadoplatiti samo razliku u cijeni,
a nakon što oduševljena izađe iz muzeja, žica Tanju za poruku da javi mami kako je Impresija zaiste impresivna....
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 13:11   #85
Originalno pitanje je bilo jesu li sjevernjaci škrti, a južnjaci široke ruke, ako sam dobro skužila...

e pa mislim da to nema nikakve veze sa mjestom boravka, nema čak ni veze sa količinom potrošenog novca

jer može biti da je velikodušniji onaj tko troši malo, ali nikada ne ostane dužan

nego netko tko konstantno daje i dijeli, pa kasnije polaže neka veća prava na prijatelje, cure, dečke, snahe, rođake..nabija na nos svoju pomoć...isl

iako južnjaci, tj većina ljudi izvan zagreba se 'runda'
ne izlaze van ako nemaju bar za 2 runde, iako imaju za svoje (predviđene ) tri pive
to mi je malo primitivno, jer ako rundaš onda si faca, pa bolje da onaj tko te ne može pratiti ostane doma, nego sa de i on provede
a svejedno će popiti jednaku količinu ....

ja se držim onog čist račun duga ljubav....
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 13:32   #86
Re: "Ja bum se rađe saftal...

Quote:
Godiva kaže:
... neg dal 20 kuna za cestarinu.",
on Zvonko, ona Zdenka
da im se mama i tata ne zovu mozda Zdravko i Zlata?
ili si slovom Z samo htjela naglasiti da su Zagorci?
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 13:34   #87
Re: Re: "Ja bum se rađe saftal...

Quote:
aola kaže:
on Zvonko, ona Zdenka
da im se mama i tata ne zovu mozda Zdravko i Zlata?
ili si slovom Z samo htjela naglasiti da su Zagorci?
Ako te zanima pročitaj sve, glupo mi ponavljat.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 13:45   #88
Re: Re: Re: "Ja bum se rađe saftal...

Quote:
Godiva kaže:
Ako te zanima pročitaj sve, glupo mi ponavljat.
sve sam procitala
i mislim da ako si htjela zbilja potaknuti pravi razgovor na ovu (jako) dobru temu zakaj si bas morala tolko zakaciti Zagoraca odnosno Zagrepcana zagorskog dijalekta??
Pojma nisam imala da su skrti. Ne znam niti jednog zato se i pitam da li se ovdje radi o nekom tvom dispetu prema ljudima koji imaju manje novca od tebe a zive u urbanijoj sredini ili si se samo htjela pohvaliti da imas para za kave i ne kupujes u Getrou?
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 13:49   #89
Quote:
aola kaže:
sve sam procitala
i mislim da ako si htjela zbilja potaknuti pravi razgovor na ovu (jako) dobru temu zakaj si bas morala tolko zakaciti Zagoraca odnosno Zagrepcana zagorskog dijalekta??
Pojma nisam imala da su skrti. Ne znam niti jednog zato se i pitam da li se ovdje radi o nekom tvom dispetu prema ljudima koji imaju manje novca od tebe a zive u urbanijoj sredini ili si se samo htjela pohvaliti da imas para za kave i ne kupujes u Getrou?
Pokušaj ih upoznati petstotinjak. Možda onda skužiš o čemu je tema.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 14:08   #90
Quote:
Godiva kaže:
Pokušaj ih upoznati petstotinjak. Možda onda skužiš o čemu je tema.
pa skuzila sam kaj je tema - 'Zagorci su skrti - sto vi mislite o tome'.

O skrtosi mislim da je jedna od najgorih ljudskih mana odmah nakon licemjerja i pretvaranja. Iz mog dosadasnjeg iskustva sam se naucila da se skrtost ne moze generalizirati s obzirom na mjesto prebivalista ili porijekla. (Zato i mislim da je ova tvoja tema skrenula u krive vode - bilo bi bolje da si si ju otvorila na podforumu Lijepa nasa)
Ono sto sam naucila je da su najvise skrti ljudi upravo oni koji najvise imaju (@ kem - dobar primjer!) dok oni koji imaj najmanje su najdarezljiviji.
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 14:10   #91
Quote:
aola kaže:
pa skuzila sam kaj je tema - 'Zagorci su skrti - sto vi mislite o tome'.
Nisi skužila što je tema.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 14:13   #92
joj daj odmaknite od te spike "zagorci skrti, mediteranci neskrti" itd

ova zenska, Zdenka jel, je pizda jer zica za kavu i nikad ne vrati ni na koji nacin.

ona nije skrta, ona je grebatorica. dabogda se udala za te svoje "ustedjene" pare.

skrt si kad ne zelis dijeliti. to nije ok, ali manji je bed nego UZIMANJE od drugih.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 14:20   #93
Quote:
Godiva kaže:
Nisi skužila što je tema.
znaci tema nije skrtost i tema nisu Zagorci?


Quote:
Godiva kaže:
"Ja bum se rađe saftal...neg dal 20 kuna za cestarinu.", ponosno kaže Zagrepčanin Zvonko
Aha! Skuzila sam. Ti imas love za cestarinu a Zagrepcanin Zvonko nema. Njegova sestra nema lovu za kavu i ti joj das 3 kune.
Oni su skrti a ti si bogata i pri tome dobra.
Ovo je tema o tebi i tvojim vrlinama.
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 14:21   #94
Quote:
aola kaže:
Ovo je tema o tebi i tvojim vrlinama.
Opet nisi skužila.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 14:47   #95
Quote:
Godiva kaže:
Opet nisi skužila.
tema je da su Dalmatinke visoke i dugonoge, a Zagrepčanke (ili Zagorke, ili je to autorici topica isto) zdepaste i kratkih nogu

tema uopće nije škrtost:

Srećom ima frendicu koja nije iz Zagreba i živi u studentskom domu, pa joj ona posudi.

Zdenkina sitničava škrtost već neko vrijeme lagano gadi. U svom kraju je nije sretala,...
__________________
n/a
Tristram Shandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 14:54   #96
Quote:
Tristram Shandy kaže:
tema je da su Dalmatinke visoke i dugonoge, a Zagrepčanke (ili Zagorke, ili je to autorici topica isto) zdepaste i kratkih nogu

tema uopće nije škrtost:

Srećom ima frendicu koja nije iz Zagreba i živi u studentskom domu, pa joj ona posudi.

Zdenkina sitničava škrtost već neko vrijeme lagano gadi. U svom kraju je nije sretala,...
Cilj pričice su upravo ovakve reakcije.

P.S. Imam jako kratke noge.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 15:33   #97
Kolko sam ja skužila, ovdje nije poanta da je Zdenkina family škrta da bi gomilala pare, već da bi maximizirala svoju dobit. Ovo s kupovanjem po Getroima, Metroima itd...mi je sitničarenje i u konačnici se ipak ne isplati ( utrošeno vrijeme + bezin ) - al ak nekoga veseli, zake ne? Osim toga, dok god ima ljudi kao Tanja, bit će i iskorištavača prikrpatora poput Zdenke - to si je svatko sam kriv. Što sam ono htjela reć?

Ah da, ja imam kratke noge i nosim predugačke hlače. Al zato doma imam jebeno kućno kino

Svatko ima svoje prioritete. Ke ne?
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 15:52   #98
a kam se zvonek vozi za dvajst kuna? klc-zg?
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 15:58   #99
Quote:
Godiva kaže:
Svoju škrtost ne kuži npr. ni moja stara koju su u gradu odgojili izrazito darežljivi starci, a darežljiva je bila i njezina sestra koja se udala za najekstremniju verziju zagorskog škrca, i obojica njihovih sinova su izuzetno škrti.

Znate li škrca koji kuži da je škrt?
A sto ti imas protiv zagoraca i zagrepcana? Jer ocito su tebi jako bitne lokacije pozitivnih negativnih likova.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 16:04   #100
Quote:
Billi kaže:
a kam se zvonek vozi za dvajst kuna?
Vozio bi se kroz tunel Učka.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:44.