Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 19:14   #401
Quote:
Diegos kaže: Pogledaj post
@zo-ey, dobro govori sandymandy ne možeš staviti prozirnu foliju i satinirani uzorak u laminirano staklo bez da se satinirani uzorak ne razlije i izobliči.
Već sam odgovorila... Folija na gotova vrata.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2018., 18:36   #402
Preporuka za staklene stijene

Pozdrav,

Tražim preporuku tko radi kvalitetne staklene stijene i ugrađuje, trebalo bi skršiti staru konstrukciju i postaviti novu stijenu.

Hvala,

Lp
random_name is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2018., 23:09   #403
Unutarnje staklene klizne stijene

Dobar dan,

Evo imam jednu dilemu u vezi mog stana kojeg trenutno sređujem:

Kuhinja se nalazi na sjeveru, nema južni zid već je otvorena prema hodniku (koji je prilično prostran), a dnevni boravak je na jugu i njegov sjeverni dio je velikim dijelom otvoren prema tom istom hodniku.

Moja želja je južnu stranu kuhinje pregraditi nekom elegantnom kliznom staklenom stijenkom (ili staklenom pregradom s kliznim vratima) koja bi kuhinju odvojila od ostalog prostora, tako da se mirisi od kuhanja i buka od perilica ne osjećaju u ostalim dijelovima stana. Nekakvo pregrađivanje zidom, knaufom i slično ne dolazi u obzir.

Na internetu ne nalazim mnogo, rješenja se uglavnom tiču balkona, verandi i poslovnih prostora. Ima li tko iskustva s ovim, ili možda da ima slično rješenje u svom stanu?

Ima li u Splitskoj županiji (ili u Šibeniku , pa nek i u Zadru) obrta koji se bave s ovim?


Pozdrav.
haggar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2018., 23:59   #404
Pozdrav, trebao bi klizna staklena vrata (komplet, mehanizam, staklo itd..). Prolaz je sirok 97cm, visok 200cm, dakle prepostavljam da klizna staklena stijena mora biti 100-105 cm sirine. Staklo bi volio da je komplet mutno. Na koju cijenu trebam racunati?
Cini mi se da sam negdje i vidio klizna vrata koja imaju i kao nekakav stok, pa onda dihtaju? I da, pricam o kliznim vratima koja klize po zidu, ne ona koja se ugradjuju u knauf zidove.

Hvala!
__________________
Na ignore: nitko jer ne guram glavu u pijesak
Blowing up balloons since 2020!
woobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2018., 09:37   #405
Quote:
haggar kaže: Pogledaj post
Dobar dan,

Evo imam jednu dilemu u vezi mog stana kojeg trenutno sređujem:

Kuhinja se nalazi na sjeveru, nema južni zid već je otvorena prema hodniku (koji je prilično prostran), a dnevni boravak je na jugu i njegov sjeverni dio je velikim dijelom otvoren prema tom istom hodniku.

Moja želja je južnu stranu kuhinje pregraditi nekom elegantnom kliznom staklenom stijenkom (ili staklenom pregradom s kliznim vratima) koja bi kuhinju odvojila od ostalog prostora, tako da se mirisi od kuhanja i buka od perilica ne osjećaju u ostalim dijelovima stana. Nekakvo pregrađivanje zidom, knaufom i slično ne dolazi u obzir.

Na internetu ne nalazim mnogo, rješenja se uglavnom tiču balkona, verandi i poslovnih prostora. Ima li tko iskustva s ovim, ili možda da ima slično rješenje u svom stanu?

Ima li u Splitskoj županiji (ili u Šibeniku , pa nek i u Zadru) obrta koji se bave s ovim?


Pozdrav.
Vec sam stavljala fotku na forum, ali evo ponovno. Ovako je moja sestra pregradila boravak da dobije spavacu sobu. Desni dio je klizni, ostala dva su fiksna.



Poslano sa mog SM-A530F koristeći Tapatalk
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2018., 11:56   #406
Quote:
Pirga kaže: Pogledaj post
Vec sam stavljala fotku na forum, ali evo ponovno. Ovako je moja sestra pregradila boravak da dobije spavacu sobu. Desni dio je klizni, ostala dva su fiksna.
http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...5fb1d35f7e.jpg

Poslano sa mog SM-A530F koristeći Tapatalk
Ok, ali tko se bavi s time? Ime obrta, imaju li web stranicu, možeš li to doznati?

Muchos gracias
haggar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2018., 21:19   #407
Quote:
haggar kaže: Pogledaj post
Ok, ali tko se bavi s time? Ime obrta, imaju li web stranicu, možeš li to doznati?

Muchos gracias
Oni su u Solidumu, tamo ih ima vise. Ovi konkretno se zovu Ritual. Guglaj malo i zatrazi ponude pa ces vidjeti tko ti je najpovoljniji.

Poslano sa mog SM-A530F koristeći Tapatalk
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2018., 15:30   #408
ovo su vulgaris klizna vrata za ugradbeni ormar, to ce ti vjerojatno pomoci u potrazi
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2019., 00:05   #409
Klizna vrata ili nešto drugo?

Lijepi pozdrav!

Imam jedan problem pa me zanima ako netko ima kakvih iskustava.

Trebao bih dvoje kliznih vrata, ili nekakvo drugo prikladno rješenje za dvije situacije:
  1. Prolaz između dnevnog boravka i kuhinje, trenutno je samo rupa dimenzije cca 90x195. Vrata bi služila prvenstveno za sprječavanje dolaska mirisa kuhanja iz kuhinje, zaustavljanje mačke da uđe u kuhinju i sl.
    Slika 1 Slika 2
  2. Na ulazu u stan su harmonika vrata, dimenzije cca 85x200. Harmonika je vrlo nespretna za rukovanje, glasna, nema mogućnosti zaključavanja. Živim u kući na prvom katu, u prizemlju su roditelji moje djevojke, nisu neki nepoznati ljudi, no svejedno bi takva funkcionalnost bila korisna. Isto tako, harmonika uzrokuje da je prolaz uži nego što jest, što se pokazalo problematično prilikom seljenja namještaja i sl. Mjesta baš i nema, pa je to malo problematično.
    Slika 1 Slika 2 Slika 3


Imate li kakve ideje i savjete oko rješavanja ovih izazova? Klizna vrata se nekako nameću kao rješenje, ima li možda kakva druga opcija?
Preporuke dućana?
Majstora koji bi tako nešto mogli odraditi po mjeri?

Hvala
Luuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2019., 06:02   #410
Za ulazna vrata ne znam, ali za kuhinjska sam ja dala napraviti staklena klizna vrata.
Imamo isti takav prolaz. Zbog mirisa, a i zbog nereda nakon kuhanja, odabrala sam staklena s vodoravnim ispjeskarenim crtama. Nisu još gotova pa nemam sliku. Dali smo ih raditi po mjeri u staklarni, skupa sa staklom za zid iznad kuhinjskih elemenata.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2019., 08:47   #411
Ne kuhinju su mi ok klizna, za koji god da se materijal odlučiš , a na ulaz bi ja stavila klasicna vrata koja se otvaraju prema unutrašnjosti stana.
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2019., 21:20   #412
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Za ulazna vrata ne znam, ali za kuhinjska sam ja dala napraviti staklena klizna vrata.
Imamo isti takav prolaz. Zbog mirisa, a i zbog nereda nakon kuhanja, odabrala sam staklena s vodoravnim ispjeskarenim crtama. Nisu još gotova pa nemam sliku. Dali smo ih raditi po mjeri u staklarni, skupa sa staklom za zid iznad kuhinjskih elemenata.
U kojoj firmi ste dali raditi? I kolko vas je cca ispalo?

Quote:
listopad14 kaže: Pogledaj post
Ne kuhinju su mi ok klizna, za koji god da se materijal odlučiš , a na ulaz bi ja stavila klasicna vrata koja se otvaraju prema unutrašnjosti stana.
A ne stanu nikako normalna vrata, vidi se na Slici 2 da bi skroz zatvorilo prolaz, hodnik je dosta uzak, klasična vrata bi zauzela većinu prolaza kad bi se otvorila. A i štok bi bilo dosta zeznuto za staviti tamo. Zato i tražim neka alternativna rješenja.
Luuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2019., 21:34   #413
Mozes li, smijes li, na dnu stepenista stavit vrata, ne vidi se taj prostor.
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2019., 21:45   #414
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Mozes li, smijes li, na dnu stepenista stavit vrata, ne vidi se taj prostor.
Na dnu stepeništa su glavna ulazna vrata u kuću, i samo stepenište je otvoreno. Slika 3 je slikano sa stepenica, vidi se zid na desnoj strani, ali nije skroz zatvoreno do dolje.

Evo još par slika:
Slika 6 - iz stana prema dolje
Slika 7 - sa dna stepenica prema stanu
Slika 8 - unutar stana prema izlazu
Luuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2019., 23:41   #415
Al ako staviš klizna zatvorit ćeš ova neka vrata do?
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2019., 18:56   #416
Quote:
listopad14 kaže: Pogledaj post
Al ako staviš klizna zatvorit ćeš ova neka vrata do?
Da, ali to nije problem, ta vrata vode u smočnicu i ulazu prema tavanu. Tako da su zatvorena 99% vremena pa je OK.
Luuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2019., 21:38   #417
Quote:
Luuka kaže: Pogledaj post
Da, ali to nije problem, ta vrata vode u smočnicu i ulazu prema tavanu. Tako da su zatvorena 99% vremena pa je OK.


Pa onda klizna, očito nemaš izbora
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2019., 13:05   #418
Umjesto ulaznih vrata bi stavila neku zgodnu zaštitnu ogradu.
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2019., 13:16   #419
Quote:
MaryM kaže: Pogledaj post
Umjesto ulaznih vrata bi stavila neku zgodnu zaštitnu ogradu.
https://www.aksa.rs/files/thumbs/fil..._600_600px.jpg
To bi i sebi stavila umjesto ulaznih vratiju?

Covjek bi zakljucao i harmoniku, sta da radi s ogradicom
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2019., 13:23   #420
Ogradica se može zaključati i ne bi me brinulo da će mi vlasnici kuće preskočiti ogradicu i kopati po stvarima
Podsjetnik: "Na ulazu u stan su harmonika vrata, dimenzije cca 85x200. Harmonika je vrlo nespretna za rukovanje, glasna, nema mogućnosti zaključavanja. Živim u kući na prvom katu, u prizemlju su roditelji moje djevojke, nisu neki nepoznati ljudi"
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.