Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2007., 04:16   #21
o konačnom izliječenju se može govoriti ako se provede etiološko liječenje, a to znači da se nađe uzrok i ukloni se. e sad ako postoji neki pecifični uzrok GERBa ili gastritisa i on se ukloni onda je sasvim moguće izliječenje. međutim kao i kod većine da ne kažem svih kroničnih bolesti točan konkretan uzrok se ne zna,a tada liječnici imaju tendenciju pripisivanja takvog stanja autoimunosnom procesu i razvijanja milijuna teza koje ja jadan moram naučit a u biti su to puka nagađanja....
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 22:12   #22
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
o konačnom izliječenju se može govoriti ako se provede etiološko liječenje, a to znači da se nađe uzrok i ukloni se. e sad ako postoji neki pecifični uzrok GERBa ili gastritisa i on se ukloni onda je sasvim moguće izliječenje. međutim kao i kod većine da ne kažem svih kroničnih bolesti točan konkretan uzrok se ne zna,a tada liječnici imaju tendenciju pripisivanja takvog stanja autoimunosnom procesu i razvijanja milijuna teza koje ja jadan moram naučit a u biti su to puka nagađanja....

I dalje ratujem s tim (oprostite)sranjem do neba
Nego ima još jedna bitna činjenica kod gerba , a to je kako je navedeno u gornjem postu ukloniti uzročnika koji je izazvao Gerb???
U razgovoru s "privatnim"liječnikom koji je svoje znanje dobrano naplatio (neka je) ,ali je zbiljski sagledao moje muke tantalove uočio sam jednu važnu stvar !!!

A TO JE PROMIJENITI KOMPLETNO NAČIN ŽIVOTA !!
Ne misli se pod tim ništa dramatično ali treba ....treba krenuti od sebe , a to je ....................prestati pušiti,piti alkohol ,prisiliti se na redovitu i koliko toliko zdravu hranu ,baviti se nekom sportskom aktivnošću i doslovno istrajati u tome
Clasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 02:08   #23
GERD (Gastroesophageal Reflux Disease) se može izliječiti kirurškim zahvatom. Učini se korekcija želuca u onom dijelu gdje jednjak ulazi u želudac. Fundoplikacija prema Nissenu je jedan od raspoloživih operacijskih zahvata pri sanaciji GERD-a.
Info o operaciji: What is the Nissen Fundoplication?
Kod nas se takvi zahvati obavljaju na Zavodu za abdominalnu kirurgiju i transplantaciju abdominalnih organa KBC Zagreb kao i u drugim kirurškim ustanovama.
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 20:21   #24
ok, može se kirurški riješiti ali mslim da to nije liječenje izbora, mislim da se može sa pravilnim načinom života i konzervativnim liječenjem uspješno liječit, ili bar probat,ako se redovito prati... a ja bih kirurško liječenje ostavio za kraj
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 20:38   #25
Ja sam nekidan mislila da ću umrijet od bolova.

Nisam rodila, ali ne mogu nikakvo komplicirano čupanje zubi, popravljanje bez injekcije, puknuti ligamenti,upale bubrega,uha itd se ne može mjeriti s tim.

Da sam, kojim slučajem trudna, trčala bih u rodilište.
Ozbiljno, to je dolazilo u razmacima kao trudovi, i kad bi me uhvatilo-sve, sve bi bolilo, ruke, noge, slabost, znoj...a sutradan cijeli dan glava (od naprezanja valjda).
Oporavljam se pomalo 3 dana nakon toga, samo sam na riži i bananama (ništa drugo ne mogu smislit) i strahujem da se ne ponovi.
Jel i vama tako to izgleda? (HB isključena)
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 01:31   #26
Ja imam za sad neidentificiranih problema s želudcem. Simptomi: oštra bol u gornjem dijelu trbuha (malo ispod rebara pa do između rebara), kao da mi se lomi nešto stakleno unutra, napuhnutost, podrigivanje, trbuh mi zna postati natečen, tvrd na dodir, mučnina (ovo je najgore, ponekad me tako uhvati da ne mogu govoriti uopće), ponekad imam osjećaj kao da sam pojeo par kila cementa... Čini mi se da mi je najgore kad hodam, tj. kad mi se želudac drma.

Ima koga da se identificira samnom? Jel netko možda zna kako se riješiti barem iritantne mučnine?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 11:03   #27
Na gastroskopiju! Što prije!
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 12:12   #28
Smile savjet za cirase i slicno

dijagnosticirana mi je H.Pylori prije par godina,odradila antibiotike i sve super.
Povremeno se javljala zgaravica i tada sam kopala po internetu a bijase to sve u Amerikama.Covjek je prosao muku sa GERB-om zgaravicom hernijom zeluca i svim tim problemima pa je istrazivao.On savjetuje a ja probala popiti zlicu meda razmuceno u malo vode nataste ujutro pa prije rucka i navecer te dva dana jesti jako mekanu hranu da zalijecimo jednjak jer se on osteti grubom nesazvakanom hranom + povratkom kiseline.Ako to ne pomaze dodati jabucnog octa u mix sa medom i vodom jer su cesto problemi vezani za manjak kiseline u zelucu pa ne mozemo provariti hranu.
Isto tako za probleme sa hernijom zeluca treba popiti casu vode staviti ruke na glavu i skociti par puta a pri doskoku naglo izdahnuti da bi tom vjezbom vratili zeludac na mjesto i zatvorili sfinkter koji dozvoljava kiselini prolazak u jednjak.
Ako vas zanima mogu vam poslati kopiju tog clanka.Kostao me je 30 dolara no to je nista ako nekom mogu pomoci s nekim od ovih savjeta.Ja cu takodjer na gastroskopiju da vidim je li se kakvo sranje u medjuvremenu razvilo unutra a procedure se ne plasim jer rodih dijete pa ne moze biti teze od toga a vi svi muskarcine ne cvilite jer vas mi babe trebamo hrabre i zdrave prema tome mars na pregled i probajte neke od ovih fora mozda upale.
 
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 16:56   #29
Dobar gastroenterolog u Zagrebu

Zanima me može li netko preporučiti nekog dobrog gastroenterologa u Zagrebu, po mogućnosti u KBC Zagreb (na Rebru) ili u bolnici Sestara milosrdnica u Vinogradskoj ulici ili u bilo kojo drugoj (boljoj) bolnici u Zg?
Ipak je dobro čuti i drugo mišljenje.

Može i privatna poruka, ako Vam tako odgovara.

Unaprijed hvala.
bob10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 17:13   #30
Imaš PM
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 18:34   #31
ovo sad homeopatijom za želučani hiperaciditet i gastritis mogu shvatit, al to da se vodom u komb sa kinetičkom silom i gravitacijom može ispravit hijatalna,pretpostavljam, hernija čini mi se malko smiješnim, ispričavam se ako se netko uvrijedi nisam namjerno
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 21:22   #32
Quote:
schwaler kaže: Pogledaj post
Na gastroskopiju! Što prije!
Ko? Zašto? Kako?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 21:32   #33
Doslovno mi je posebno drago što se toliko ljudi uključilo u raspravu o tom ..biiiip. Gerbu!!

Evo neki dan sam bio na nekim pregledima i jedan doktor me poslao na snimanje kičme ,jer koliko on tvrdi simptomi mogu biti jako slični ????

jel netko čuo šta o tome ???

Zadnje uređivanje Clasic : 02.02.2007. at 22:35.
Clasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 21:48   #34
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ko? Zašto? Kako?
Ti.
Samo si opisao svoje tegobe, da sad ne prepisujem; to iziskuje gastroskopiju.
Odeš doktoru opće prakse i tražiš da ti da uputnicu za internistu-gastroenterologa; kao razlog navedeš sve ono što si naveo u postu na prethodnoj strani.
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 04:58   #35
Quote:
schwaler kaže: Pogledaj post
Ti.
Samo si opisao svoje tegobe, da sad ne prepisujem; to iziskuje gastroskopiju.
Odeš doktoru opće prakse i tražiš da ti da uputnicu za internistu-gastroenterologa; kao razlog navedeš sve ono što si naveo u postu na prethodnoj strani.
Već učinjeno... samo sam tražio da zaobiđe gastroskopiju ako je ikako moguće. Inače mi ide na povračanje i kad mi doktor gurne onu žlicu u usta da mi pregleda grlo, guranje cijevi u grlo... ne znam kak bi preživio.

Za sad čekam nalaz krvne pretrage za Helycobacter pa bumo vidjeli...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 16:14   #36
je, samo sta se hp moze u krvi ne vidjet a u zelucu moze. najbolje je odma napravit gastro, a i nije tako strasno, posprejaju ti grlo pa ne boli, samo grcas dok ti guraju tu cijev al to je sasvim normalno...
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 16:16   #37
da ne velim ako imas viska kiseline plus herniju to je jednini nacin da oni to vide... ja sam isla i na neki rengen zeluca prije gastro pa mi nista nisu vidjeli jer je kiselina valjda zamutila onu kredu sta daju popit, tako nesto. a na gastro se sve vidi plus ti uzmu uzorak za test na hp i sve si obavio odjednom.
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 22:34   #38
http://croatia.calivita.com/?action=...=product&id=70


Mislim ono ,nije reklama ni najmanje ali evo u očaju pokušavamo svašta pa možda pomogne ....

Meni sestrična savjetovala,koja veli da se riješila svih gastro muka barem za sada ovim proizvodom !!
Clasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 05:53   #39
ja ne zelim nesto sto ce mi povecat apetit
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 00:27   #40
gerb

Postavio bih pitanje vezano uz gerb..prije tri sedmice nakon sedam dana promuklosti(inace se bavim pjevanjem profesionalno),otorinac mi je dijagnosticirao laringofaringealni refluks.Terapija controloc 40mg 2puta dnevno dva tjedna,zatim jos tri tjedna jedanput dnevno.Na testu krvi,otkrivena helikobakteri,popio dozu antibiotika sedam dana.Nakon tri tjedna terapije ne osjecam poboljsanje u glasu,inace glasnice odlicno,ali zdrijelo,grlo izjedeni od kiseline.Da li je nakon tri tjedna moguce da mi jos nije bolje?Nisam bio na gastroskopiji.Nemam zgaravicu,osjecam knedlu u grlu,cesto podrigujem
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.