Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2009., 21:12   #21
uzmi jedan stari kabel omotaj ga sirom i baci u rupu di se sakrio i onda ukopčaj u struju kad bude jeo sir pregrist će i izolaciju .

Zadnje uređivanje zerdav : 29.07.2009. at 21:22.
zerdav is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 22:21   #22
Quote:
zerdav kaže: Pogledaj post
uzmi jedan stari kabel omotaj ga sirom i baci u rupu di se sakrio i onda ukopčaj u struju kad bude jeo sir pregrist će i izolaciju .
U tom slučaju dobro bi bilo pripremiti i aparat za gašenje požara
ilovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 22:48   #23
Quote:
srce2008 kaže: Pogledaj post
Uzmi to ljepilo za glodavce, namaži na komad gume. Ako imaš kakvu staru zračnicu, izreži je na trake i namaži ljepilom. Puno je efikasnije od kartona, jer se oni, dok se bacakaju zaljepljeni, zajedno zarolaju u tu gumu.
A najbolji mamac ti je.. Čokolada. Ili pak one čokoladne pahuljice iz kutije.
Ljepilo razmjesti po cijelom prostoru, na više mjesta.
I to najvise uz zidove, kao i u neke uske prolaze di bi on mogao prolaziti itd.

Da, ovo s mackama je super, nema sanse da ona nadje misa kad ti oces, nego samo kad ona oce. Rijetko kad se zainteresira u takvoj situaciji, osim ako bas dobro ne kuzi sta oces, a to je rijetko.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 23:40   #24
zracna isto nije losa, samo je messy za kucnu uporabu i moras malo vrebat... to bi bilo onak za intermediate level ubojice stakora....

ja sam stakora imao vani skivenog iza nekih cigli... malo sam vrebao i.... ---> headshot je pao... (nije u celo, ali ispod oka.... hm, mozda previse detalja dajem...)
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 00:54   #25
Napokon!!!

Quote:
rakijetina kaže: Pogledaj post
Ako treba micati kuhinjske elemente, miči ih i riješi to. Budeš li se još dugo nadmudrivao s njime može ti pregristi cijevi za plin, pa ćemo ti kuću gledati na Dnevniku.
hvala na lijepim zeljama ali..

zaljepio se gad mali!! stavio sam speka na ljepilo i karton preko cijelog prolaza i smrad je prvo lupao negdje valjda je htio kroz lajsnu van izac na silu () i onda je valjda od gladi ili sta zapeo, i otvorim ormar, kako imam prolaz, i vidim ga, uzeh cekic i po vratu, nije bilo dosta jer se trzao pa je pao jos jedan i po glavi. nebih slikao jer nije bio naljepsi prizor a i zaboravio sam, odmah zamotao u novine i u kontejner (kod njegovih drugova sta tamo prezivaju).

no hvala na savjetima, sada ako se SLUcajno opet dogodi (sto sumnjam, jer sam zagradio sve takve ulaze) imam par novih caka, a i za one kojima ce se to mozda dogoditi

pf
Osteron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 01:03   #26


Osteron, zajebo si

Znaš kak se to radi?

Kad umlatiš pionirsku jedinicu, takorekuć nadobudnu izvidnicu kojoj po svemu ovaj tvoj nalikuje, ne umataš ju u novine i ne bacaš u stranu. Uzmeš tog gada, obaviš dodatnu mutilaciju tupim objektima i zakrvačiš ono malo krzna što ostane nakon dejstvovanja brenera, okačiš ga na ulaz na vrata da ostatak pizduna kojima možda padne na pamet ući i raditi raspašoj ima tvoju poruku - lud sam, opasan i naružan

Šala. Job well done, sport
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 02:20   #27
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Uzmeš tog gada, obaviš dodatnu mutilaciju tupim objektima i zakrvačiš ono malo krzna što ostane nakon dejstvovanja brenera, okačiš ga na ulaz na vrata da ostatak pizduna kojima možda padne na pamet ući i raditi raspašoj ima tvoju poruku - lud sam, opasan i naružan

Mene je sad strah dolaziti na ovaj pdf.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 11:47   #28
moja pokojna nona je imala žešći hitler lijek za miševe i sličnu gamad po konobi. postupak glasi: makni svu raspoloživu vodu i napuni samo jednu zdjelicu vodom. u drugu zdjelicu promiješaj brašno i gips i serviraj im na dostupno mjesto .. jel moram dalje?
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 12:06   #29
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post


Ja bi se iselio pothitno
Hahaha e da da.nije lako..Simpatican post.al nije lako bit u kuhinji znajuci da odozad kuhinji vreba stakurin od 10 i pasani centimetri.
dt2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 12:54   #30
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post

Kad umlatiš pionirsku jedinicu, takorekuć nadobudnu izvidnicu kojoj po svemu ovaj tvoj nalikuje
Nije mišonja sam došao, mačketina ga je donijela
ilovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 12:56   #31
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Kad umlatiš pionirsku jedinicu, takorekuć nadobudnu izvidnicu kojoj po svemu ovaj tvoj nalikuje, ne umataš ju u novine i ne bacaš u stranu. Uzmeš tog gada, obaviš dodatnu mutilaciju tupim objektima i zakrvačiš ono malo krzna što ostane nakon dejstvovanja brenera, okačiš ga na ulaz na vrata da ostatak pizduna kojima možda padne na pamet ući i raditi raspašoj ima tvoju poruku - lud sam, opasan i naružan
sta nisi ranije to reka
ali dobro tako i onako ce ga ovi odkopati dolje u smecu. slijedeci koji dode dobil bu sprejem i upaljacem
Osteron is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 12:48   #32
Quote:
Sandra October kaže: Pogledaj post
moja pokojna nona je imala žešći hitler lijek za miševe i sličnu gamad po konobi. postupak glasi: makni svu raspoloživu vodu i napuni samo jednu zdjelicu vodom. u drugu zdjelicu promiješaj brašno i gips i serviraj im na dostupno mjesto .. jel moram dalje?
ovo je odlično Da mi je vidit pantaganu kako krepava nakon takve klope
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 14:06   #33
Stvar je u tome da ga neš vidit. Nego ćeš nakon 15 dana skužit da ti u kući negdi ima nešto usmrđeno.

Bolje je nabavit džudžana. Može se zavuć tamo di mačka ne može i krvoločniji je.





Ili puštit ukuću zmiju.

rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 14:14   #34
Quote:
rakijetina kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da ga neš vidit. Nego ćeš nakon 15 dana skužit da ti u kući negdi ima nešto usmrđeno.

Bolje je nabavit džudžana. Može se zavuć tamo di mačka ne može i krvoločniji je. .
to je pravo rješenje,džudžan

Samo ko će ga uvatit i donit u kuću? A ako ogladni a nije uvatija miša moga bi pribjeć alternatnivnim izvorima krvi tj.ukućanima na spavanju
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 18:47   #35
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
to je pravo rješenje,džudžan

Samo ko će ga uvatit i donit u kuću? A ako ogladni a nije uvatija miša moga bi pribjeć alternatnivnim izvorima krvi tj.ukućanima na spavanju
Pih, što je žrtvovat malo krvi da se riješiš miša?
Svjetlana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 02:02   #36
Odmakni elemente, otjeraj ga van, zapriječi put u sobe, dakle samo put da može van iz kuće i to je to.
__________________
...dobio sam mali dobitak na LOTU! - Napokon došla pamet u glavu!
D1esel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 16:17   #37
Quote:
D1esel kaže: Pogledaj post
Odmakni elemente, otjeraj ga van, zapriječi put u sobe, dakle samo put da može van iz kuće i to je to.
Sada kad se ispraksirao u lovu na domaće štakore može ići loviti ove malo uhranjenije:

Na Madagaskaru otkriven štakor težak 7,5 kilograma

Ogromni štakor, veličine šestomjesečne bebe, otkriven je na jugu Madagaskara, objavili su u srijedu lokalni mediji.

"Rattus norvegicus" (smeđi štakor) težak 7,5 kilograma pronađen je u prirodnom rezervatu Mandena, tropskom staništu na Madagaskaru, prenosi list L'Express. Dosad najveći poznati primjerak te vrste štakora bio je težak 1,5 kilogram.

Po pisanju lista, populacija tih neobično velikih štakora otkrivena je svojedobno u blizini grada Ambatondrazake, no bili su puno manji od ovoga rekordera.

Stručnjaci za glodavce sada pokušavaju utvrditi odakle je došao. Neki pretpostavljaju da je pobjegao iz nekog laboratorija gdje je hranjen posebnom hranom što bi moglo objasniti njegovu težinu.
ilovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 17:03   #38
Uvijek neki laboratoriji

Daj ti štakoru vulgaris svaki dan ječma i kukuruza i osjećaj sigurnosti za njegov život i da vidiš kako će se utoviti
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 21:54   #39
Znam da je reponja ulovljen ali evo još jedne alatke za lov:

Tim botaničara objavio je studiju o nedavno otkrivenoj biljci mesožderki s Filipina. Najveća žderačica životinja iz svijeta flore može se pohvaliti činjenicom da jede čak i štakore.

http://www.tportal.hr/funbox/funtime...e-stakore.html
ilovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 12:54   #40
Kako se humano riješiti miša ili štakora iz stana?

Upravo sam na moru i za 2 dana odlazim. Dolazi do problema, a to je da sam jučer oko 1 ujutro skuzila iz kreveta da je nešto protrčalo iza namještaja u dnevnom. Možda je štakor možda miš. Ni sama ne znam što je jer je životinja bila užasno brza, dlaka full tamna. Nisam ziher dal je crna. Nisam uspjela skužiti dal ima rep jer je bio prebrz. Veličinom hmmm rekla bih da je nešto veći od hrčka. Sad to moze biti beba štakor, a može i miš. Već 2 tjedna sumnjam da imam posjetioca pa sam još tada kupila mišolovku u koju stavim komadic hrane, miš uđe i zatvore se vrata. Nadala sam se da cu ga tako uhvatiti i pustiti ga negdje van. No, to nije urodilo plodom. Prvo sam mislila da sanjam jer ovdje nikad nisam imala takve posjetioce ali odkad je dragi došao k meni sa hrčkom došao je i taj posjetioc.

Skužila sam još prije 2 tjedna da ima po stanu izmeta oblikom i veličinom drugačijeg od izmeta hrčka. Kad sam ga jučer vidjela uvjerila sam se da je on ipak tu negdje. Koliko god volim životinje ne želim imati miševe i štakore po stanu, ne želim bolesti, ne želim da me ugrize po noci kad idem na wc i ne želim da mi izgrize namještaj.

Noćas sam ga čula kako rovari iza namještaja da bih skužila da je u kutu namještaja komad salame još uvijek u ovitku . Komad salame je ostao vjerojatno mom dragom na stolu što znači da ga je ta životinja sa stola odvukla iza namještaja . Sad smo se bacili u potragu za njim pregledali sve živo no njega trenutno nema.. ili ima pa se dobro skriva.

Što mi je raditi? s čime ga namamiti u humanu mišolovku? ili da jednostavno kupim jeftine mišolovke i ubijem ga? To u samom startu kao vegetarijanka i ljubitelj životinja nisam htjela ali sad vidim da ga uopće ne zanima ulazak u zamku. S druge strane sad se pitam dal uopće može ući

Testirali smo mi mišolovku na hrčku i hrčak taman uđe unutra ali ako je ovo štakor samo neki manji teško da će ući. Možda ga zato nismo uspjeli uhvatiti.

E sad kakvu hranu postaviti? Najbolje riješenje da ga se rješim? Humano ili ne humano?? Riješit ga se moram...

Nisam znala gdje staviti temu pa ako nije pravo mjesto molim moda da prebaci tamo gdje je
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:51.