Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2011., 20:38   #61
Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
Slično kao ljudi koji govore da se svi zapošljavaju preko veze ili da nitko nije završio faks bez mita ili prepisivanja, samo zbog toga što se ne mogu suočiti s time da su sami krivo pristupili stvari, ili jednostavno još uvijek nisu pronašli pravu stvar. A možda bi regularno završili faks i dobili posao bez ikakvih "kanala" da su radili, umjesto što su kukali.
Kako će radit ako ne mogu dobit posao bez veze
Šalim se.
To ide po onoj sit gladnom ne vjeruje.Tako oni koji imaju posao ne vjeruju onima koji ga nemaju i kukaju, oni u dobrim vezama ne vjeruju solerima, već misle da birkaju i izvoljevaju.
Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
Kao što su i mnogi od nas, koji su sad u sretnim vezama, prošli Scile i Haribde; riskirali, bili sretni, pa se razočaravali, dok su došli do tog stadija.

Tko nema muda skočiti u ponekad u hladnu vodu, ostat će suh. No to si je sam odlučio.
Zašto misliš da je biti van veze posljedica odluke, ne riskiranja i sl Može netko riskirati, ići glavom kroz zid, lomiti sve, pa da opet veza ode u kurac i ostane sam Nema garancije za ništa.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 20:38   #62
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
Al nisu bile dosmrtne. Svi sudionici su i dalje živi. Kak to?
Možda ih i vole dalje, al je VEZA prepukla?


Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
Većina vas nije pročitala temu, nego par postova, jelda?
Ja ju uopće nisam pročitala, pa kaj?

Zadnje uređivanje TincH : 09.01.2011. at 20:45.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 20:43   #63
Male su šanse da nešta vično traje, glupo bi to bilo očekivat, možda baš ta nerealna nadanja/očekivanja unište vezu.


Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Sad moram nešto napisati zbog prijetnje banom, a je li mora biti ontopic

Šta ja znam, meni se nekako čini da većina veza ode u 3 krasna kurca nakon nekog vremena (put 1.), a opet s druge strane kada vidim neke stare parove kako su nakon 300 godina još uvijek skupa,sretni i puno se vole (put 2.), raznježim se kao pinki nešto raznježeno.
Moje veze su za sada sve išle putem br 1., ali pošto sam nepopravljivi optimist u svemu, još se nadam putu br 2.
Samo što se malo oštetiš zbog šetanja po broju 1., da počneš jebati sebe u mozak da će svi tako završiti i da treba štedit sebe i čim počneš tako razmišljat, već se miniraš na 1.
Neću više baljezgat
Možda ti je veza otpočetka bila osuđena na propast i prije nego je počela biti veza. Na primjer, možda te čovjek pitao koji auto voziš, a ti mu nisi htjela reći, i tako 5 puta. I on ti je to zamjerio, možda podsvjesno. To ga je ubijalo i onda se počeo osvećivati jer više nije mogao izdržati to prijašnje nepovjerenje.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 20:50   #64
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Kao vlasnica psa s kroničnim enteritisom moram pitati: zar postoji ikakav drugi razlog?
jesam, ali nemoj me kartonirat
uvila sam u celofan da se ne skuži da se zafrkavam, i dodala češkanje, i da mi tepa i jedan

edit: ne češka me, nit mi baš tepa, al' ne mora sve bit istina

Zadnje uređivanje Megalodona : 09.01.2011. at 21:06.
Megalodona is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 21:00   #65
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
Većina vas nije pročitala temu, nego par postova, jelda?
Evo, mislim da ću tebe volit do smrti, koliko god tašt bio
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 21:03   #66
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Evo, mislim da ću tebe volit do smrti, koliko god tašt bio
Opće nisam tašt, samo racionalan.

A znaš da ću i ja tebe uvijek voljet i sve, ali sad, probaj pogodit koliko bi se voljeli da godinama živimo skupa.

Zapravo, bilo je zabavno. Tko zna.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 21:12   #67
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Možda ti je veza otpočetka bila osuđena na propast i prije nego je počela biti veza. Na primjer, možda te čovjek pitao koji auto voziš, a ti mu nisi htjela reći, i tako 5 puta. I on ti je to zamjerio, možda podsvjesno. To ga je ubijalo i onda se počeo osvećivati jer više nije mogao izdržati to prijašnje nepovjerenje.

Možda. Tko će ga znat.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 21:13   #68
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
No, ako vam se ne da, pročitajte samo uvodni post i razmislite malo; "koja je poanta stupanja u (ozbiljne) veze ako znamo da će otići u kurac?"

Elem, smatrate li i vi da prije ili poslije svaka veza ode u kurac i da ništa ne traje vječno? Smatrate li to neovisno o tome jeste li u vezi ili ne? Ili ipak spadate u klasu optimist?
Ja sam klasa fatalist. Od sudbine nemreš pobjeći.

Ne znamo hoće li otići u kurac.

Ne znam zašto nešto traje, drugo ne. Nemam pojma zašto me netko volio, zašto nekome nisam bila dovoljno dobra. Nemam pojma zašto je propalo ono što je propalo, ni zašto traje ovo što traje.

Valjda tak treba biti.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 21:16   #69
Čemu uči u vezu za koju misliš da je to TO?
Smiješno pitanje.
Pa zato što misliš da je to TO.

Nego, mislim da je pitanje iz uvodnog posta ipak- čemu ući u vezu za koju u startu znamo da nije TO?
Ne mogu govoriti općenito, mogu napisati samo svoja iskustva.
Dakle... Do lijepih 27 sam lutala.
Nisam imala sreću kao mnoge dame na ovoj temi da mi mladenačka ljubav bude TO.
I za svakog, baš za svakog sam od samog starta znala da nije TO.
Negdje duboko u sebi znala sam i osjećala. Nešto je bilo na "hero". Nešto je žuljalo, nije sjelo na svoje mjesto.
Čemu onda?
Vrlo jednostavno. I ljudski, rekla bih.
Bila sam slaba.
Usamljena.
Jebalo mi se. Mazilo.
Htjela sam imati kraj sebe toplo tijelo jer ne volim spavati sama.
Željela sam s nekim u kino i jesti kestene.
Pa u nedostatku pravog ja sam se jebala s krivima.
Puno sam se ja tako jebala. Svađala. Mirila. Plakala. Smijala se. Bila povrijeđena. Povrjeđivala.
Da li mi je žao?
Ma kakvi.
Jer svaki moj krivi na kraju je ispao pravi.
Od svakog sam u život ponijela nešto, makar to bilo i slomljeno srce.
A nema ljepšeg od slomljenog srca.
Nikad čovjek nije više živ nego kad mu je slomljeno srce.
I kad je na početku zaljubljenosti, lud k'o šiba.
Kad lebdiš tri metra iznad zemlje.
Kad te tako jako boli kurac za apsolutno SVE na ovom svijetu osim za njega/nju i vas.
Kad ti se cijeli svijet može srušiti na glavu, al' dok si u njegovom naručuju uopće nije bitno.
Samo da je kraj tebe i u tebi.

Uistinu mi nije jasno, zašto bi se itko normalan, samo zbog pišljivog straha lišio takvih osjećaja?
Zaljubljenosti i patnje?
Pfiiiiii, pa nema boljeg.
Časna pionirska.

E sad, nakon svih tih krivih kuraca ja sam sa 27 u guzici prvi put pomislila i osjetila da imam TO.
Odmah, nakon par sati.
Pijana, ubijena od svega i svačega, luda do daske, potpuno nesvjesna svega osim njega, sebe, rakije, šanka i neke čudne muzike u pozadini.
Prvi put sam u životu poželjela nečije dijete.
Baš njegovo.
Ne bilo čije, ne dijete samo po sebi.
Njegovo.
Dijete s njegovim očima i osmjehom.
I bacila sam se u to naglavačke.
Bez zadrške.

Vjerujem li u ljubav do smrti?
Naravno.
Hoću li je upravo ja doživjeti?
Tko to zna, a da li je i bitno?
Bitno je da sam danas sretna.
I ova sreća koju danas osjećam vrijedna je svake eventualne patnje koja iz nje može proizaći sutra.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 21:39   #70
Morti, super post

Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Nego, mislim da je pitanje iz uvodnog posta ipak- čemu ući u vezu za koju u startu znamo da nije TO?
Čini mi se da je pitanje čemu ući u vezu u kojem u tom trenutku vjerujemo da je TO, samo da će se sjebati s godinama
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 21:44   #71
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Vjerujem li u ljubav do smrti?
Naravno.
Hoću li je upravo ja doživjeti?
Tko to zna, a da li je i bitno?
Bitno je da sam danas sretna.
I ova sreća koju danas osjećam vrijedna je svake eventualne patnje koja iz nje može proizaći sutra.
sad bi ja nakeljila tri cereka, ali to je neozbiljno

lijepo je čitati takve postove.
Megalodona is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 21:50   #72
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Elem, smatrate li i vi da prije ili poslije svaka veza ode u kurac i da ništa ne traje vječno?
Ne smatram da svaka veza nužno odlazi u kurac, da svaka veza ima ograničen rok trajanja. Moguće je bit s nekim dok te smrt ne rastavi.

Moje znanje da postoje veze "dok nas smrt ne rastavi" dolazi iz primjera vlastite obitelji, ne samo od majke i oca već i od baka i djedova - obje bake su bile udane do smrti mojih djedova, obje su ih voljele do njihove smrti.
Poučena primjerom starijih i mudrijih , i ja sam našla nekog s kim se želim voljeti do kraja života.


Naravno da je tema na US obojana njihovim emocijama razočaranja u ljubav i nevjerice da je veza moguća do smrti - zato i jesu na US
__________________
Multiple exclamation marks are a sure sign of a diseased mind.
Marmelada4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 21:51   #73
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Morti, super post


Čini mi se da je pitanje čemu ući u vezu u kojem u tom trenutku vjerujemo da je TO, samo da će se sjebati s godinama
Yup, to je bilo pitanje.

I nisam se ja pitao kao isuse majko pitam se, izgubljen sam, tuga svijeta, užasi i pomor.

Pitao sam koji su razlozi ljudima da uđu u vezu koja će se nedvojbeno raspast. Ja svoje znam, a tamo sam ih i napisao.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 21:54   #74
Quote:
Marmelada4 kaže: Pogledaj post
Naravno da je tema na US obojana njihovim emocijama razočaranja u ljubav i nevjerice da je veza moguća do smrti - zato i jesu na US
Gle, kad itko od vas bude imao vezu do smrti, nek napiše post.

Do onda, ni vi nemate dokaz. I lijepo sam napisao da starija generacija ne ulazi u bubanj.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 22:00   #75
A tko se broji pod stariju generaciju?
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 22:01   #76
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
A tko se broji pod stariju generaciju?
Provociraš?
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 22:05   #77
Ne. Zaista.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 22:06   #78
Drito, što se defanzivan, ovo je samo pogled iz drugog ugla.
Izgleda da je ŽK stvarno romantičniji kad je u pitanju ljubav do groba, šta ćeš
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 22:07   #79
Ok, bez da se itko uvrijedi, u tom kontekstu, to bi bili 45+.

Znam ljude te generacije koji su u braku već 20 godina. Sretnom. Svi se jebu okolo sa svima. Ko kunići.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 22:09   #80
Quote:
MelodyNine kaže: Pogledaj post
Izgleda da je ŽK stvarno romantičniji kad je u pitanju ljubav do groba, šta ćeš
Romantičan ili iracionalan?

Mislim, ja vam mogu lijepo razložit faze raspadanja odnosa u svakoj od veza s obzirom na dob/trajanje.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.