Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2013., 16:28   #161
Kako nije, eno drugog VIP & multipraktik reoplana u CCAA planu za 2013.
upuceni kazu 10 m USD brat bratu....
A u recenom programu se kao "operator" spominje agencija iz uredbe gornje

http://www.ccaa.hr/UserDocsImages/do...202013_VRH.pdf

Str 31. spominje se i neki VIP

Zadnje uređivanje 9aplus : 06.05.2013. at 16:37.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 17:07   #162
9aplus Hvala na postu, drago mi je da ste to vi napisali kao osoba koja je po tom pitanju kud i kamo informiranija od mene kolege pp5d6 itd. tako da vama sigurno jedan kolega pisati neće da ste ne informirani.
A u suštini sve se svodi na ovo što vi pišete na ovoj temi a kolega pp5d6 i ja smo bili toliko drski da smo to usporedili s prošlosti iz 1999 i 2000 god.
Ono što se gospodinu 9aplus ne dozvoljava dozvoljava se regulativnoj agenciji.!
Ma stvarno divno i na koncu ponovno dolazimo na brojku 2 tj. suknjice i kožna sjedala.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 13:07   #163
Raduj se narode!
Počelo je otvaranje letjelišta u RH.
Radosna vijest za sve kojih se tiče, od danas možete koristiti aerodrom Medulin bez posebnog odobrenja za izvanaerodromsko slijetanje.

tj. povijesno važan trenutak:
Poništen je NOTAM o zatvorenosti LDPM/Medulin.
Ljudi su zapeli, potrudili se napisali propisano, odčekali svojih 20tak dana i dočekali CCAA je otvorila letjelište Medulin za široke narodne mase.

:klap:

Ovo ispada kao radovanje remontu Migova !
Zamislite nitko nije došao presjeći vrpcu, hmmm?!?
__________________
It was often said that the battle of Vis (20.7.1866) was an example of what a fleet of wooden ships led by an iron admiral can do against a fleet of iron ships led by a wooden admiral!
Growler is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 15:05   #164
Quote:
ULK HZS sazvala je radni seminar koji će se održati 11.05.2013 na aerodromu Vrsar, kojem će se odazvati ul zajednica Hrvatskog zrakoplovnog saveza i ostali.
Program seminara je upoznavanje rekreativne zajednice sa prijedlogom izmjene zakona o zračnom prometu i transferom javnih ovlasti.

S poštovanjem,
predsjednik ULK HZS I AK VRSAR
Slovenija ima 42 registrirana UL letjelista..... a mi slavimo na tesku muku i trud otvorene Lucko i Medulin.

Dok su mali sportski aerodromi RH na kojima djeluju Aeroklubovi sa pilotskim školama, Grobnik, ,Sinj, Osijek, Slav, Brod, Čakovec,Koprivnica, Daruvar, i mnogi drugi i dalje zatvoreni, a njihova grenfather-prava se ne poštuju.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 15:27   #165
Quote:
Growler kaže: Pogledaj post

Zamislite nitko nije došao presjeći vrpcu, hmmm?!?

Čekaju da se otvori "vatrogasni dom na ZL Pula" neš' valjda za izbore otvara't ledinu....
Proxy1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 15:29   #166
Cool

Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
I što zapravo kaže uredba-mogu li se predsjednik države i vlade zajedno voziti u "Tuđmanovu avionu" ili uredba obvezno propisuje da jedan leti a drugi mora na neku redovnu liniju, da nebi država ostala odjednom bez glavnih glava, nedaj Bože.
Zapravo postoji nešto slično, ali po tome se Predsjednik Republike i Sabora ne bi trebali istovremeno voziti...
Proxy1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 15:32   #167
Angry

Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Growler Franjo se vozio s 9A-CRO a vlada i ostali s CRT,
Aaa ono kad su dva poljetala sa ZL Zagreb i jedan leti u Pulu, a drugi na Zadar da se ne zna u kojem ON leti......bolje da šutim...... mogu me čuti...
Proxy1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 16:27   #168
http://www.vecernji.hr/vijesti/otkaz...-clanak-550947

Kakve su sanse za opstanak tvrtke u kojoj uprava ovako "pregovara" sa djelatnicima kljucnim za
uspjesan rad i profitabilnost?
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 17:04   #169
Quote:
Growler kaže: Pogledaj post
Zamislite nitko nije došao presjeći vrpcu, hmmm?!?
Hebiga svi su se pripremali za otvorenje velebne 10 metarske streljane za zračni pištolj i pušku...
http://www.morh.hr/hr/vijesti-najave...i-pistolj.html

sorry na off, morao sam
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 22:39   #170
Ovo je stanje naši registriranih aerodroma i onih koji su još u postupku dobivanja odobrenja sa 07.05.2013. :
http://www.ccaa.hr/UserDocsImages/do...007052013b.pdf
Ja se samo pitam kud to vodi..Zar uistinu treba uništiti sve ono što imalo vrijedi??Dal gospoda uopće znaju gdje su započinjali naši piloti sa 21-ica,airbuseva i helikoptera??Meni se čini da baš i ne znaju..Ljudi moji pa nije bilo gore ni za vrijeme Mačeka,a kako je tek ovo sad??
Yasser Arafat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 22:57   #171
Vodi nirvani od sigurnosti bez 9A na repu, osim mozda ponekog iz drzavnog aerokluba.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 22:59   #172
Spasa nam nema, propasti nećemo.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 23:06   #173
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Vodi nirvani od sigurnosti bez 9A na repu, osim mozda ponekog iz drzavnog aerokluba.
Ma kolko ja vidim ti i ja se u 99% stvari i više nego slažemo,ovih 1% su samo nijanse..Kad bi bilo drugačije bilo bi i više nego idelano..
Yasser Arafat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 18:45   #174
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Samo ti stavi kolega. Ponavljanje je majka znanja.Ima nas neupućenih u ove zračne propise, ima i nervoznih zbog toga, a ima i alergičnih na određena imena ,pa to napravi s mjeromGradivo je teško,treba ga ponavljati.Neki su i biciklama stizali, posuđenim iz vlastitih dućana.
Hvala unaprid.
Kolega pp5d6 evo,

VIDEO u prilogu: http://www.youtube.com/watch?v=wAIuf...ature=youtu.be

Quote:
Još 2000 god. na sjednici Vlade RH, razmatrana je prodaja dva zrakoplova iz vremena prvog predsjednika RH pokojnog dr. Franje Tuđmana.
Trebali su biti prodani zrakoplovi reg. oznaka 9A-CRO i 9A-CRT. Radilo se o starijem modelu Challenger CL-601 i novonabavljenom Challengeru CL-604 koji i danas služi za prevoženje državnog Vrha RH a nosi oznaku 9A-CRO.
Kao posljedica prodaje dva zrakoplova trebala su biti kupljena dva manja namjenska zrakoplova:
1. Zrakoplov za kalibražu navigacione opreme iz zraka.
2. Te jedan protupožarni zrakoplov CL-415.

Od toga nije bilo ništa i danas nakon 13 god. ponovno se spominje zrakoplov za kalibražu a 9A-CRO je i dalje u službi državnog Vrha RH.
Tako da video prilog pokazuje da se i prije 13 god. postavio program štednje za mobitele i vozni park ALI od postavljenih bitnih principa nije bilo ništa.

RH nije kupila zrakoplov za kalibražu danas nam to radu drugi kao i onda.
RH nije prodala noviji Challengeru CL-604 9A-CRO.

Prema tome politika voli podjarivati široke mase-raju ALI princip se brzo zaborave.

pp5d6, 9aplus vjerujem da vam se video zapis sviđa?
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 20:22   #175
Vrlo dobro druze An_02 posebno mi se svidja ovo o mobitelima....
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 21:09   #176
Quote:
RH nije kupila zrakoplov za kalibražu danas nam to radu drugi kao i onda.
Da, I?

Samo nabavna cijena aviona za kalibražu je ekvivalentna cijeni 76 godina kalibriranja svih radio-navigacijskih sredstava u Hrvatskoj po trenutnom cjeniku SMATSA-e. Gdje su tu još operativni troškovi? Školovanje i plaća posade? Kolika neznalica moraš biti da predložiš da se avion za kalibriranje koristi i za prijevoz?

Šta ako zaratimo sa Srbijom pa nećemo moći doći do kalibratora?

Doći će opet Njemački. Postoje države koje imaju avijaciju i njima se isplati posjedovati avion za kalibražu. Nama je jeftinije iznajmljivati jer nemamo toliko radio sredstava a uskoro nećemo imati ni avijacije.

Quote:
VIDEO u prilogu:
Svaka čast na ovom otkriću: višenamjesnki Fokker za prijevoz i kalibražu sa 8-12 sjedala. Gdje su dogyavola tog mislili naći? Ovi današnji mamlazi samo prepisuju iz starih, krivih bilježnica.

Ovo što se nama dešava je idiotokracija.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 21:41   #177
Višenamjenska
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 22:05   #178
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Da, I?

Samo nabavna cijena aviona za kalibražu je ekvivalentna cijeni 76 godina kalibriranja svih radio-navigacijskih sredstava u Hrvatskoj po trenutnom cjeniku SMATSA-e. Gdje su tu još operativni troškovi? Školovanje i plaća posade? Kolika neznalica moraš biti da predložiš da se avion za kalibriranje koristi i za prijevoz?

Šta ako zaratimo sa Srbijom pa nećemo moći doći do kalibratora?

Doći će opet Njemački. Postoje države koje imaju avijaciju i njima se isplati posjedovati avion za kalibražu.
Šta da I?

Razumim tvoju bahatos ponekad i nervozu ali ne razumim nepotrebno quotanje teksta tj. mog komentara na video zapis s sjednice Vlade RH kada su mjerodavni konstatirali da prodaju dva 2 Franija zla zrakoplova a kupuju druga dva.
1. Jedan višenamjenski za kalibražu i prevoz 8-12 putnika.
2. Drugi CL-415 koji je tek kupljen kada su momci izgorili na Kornatima.

Za tvoju inf. u više navrata sa letio s zrakoplovom za kalibriranje te dobro znam kakav je raspored u njemu te što on može a što ne može biti višenamjenski.
A ako nisi dobro pogledao vide zapis i par zadnjih postova na ovoj temi slobodno to ponovi te onda primjereno tebi nastavi qotati.

Ovako qotaš dva slova pa onda sam sebi postavljaš pitanje, daješ odgovor uz to i polemiku nastavljaš a sve to na moj komentar o video zapisu i ne ostvarenim odlukama koje su trebale biti nakon prodaje dvaju zrakoplova mrskog nam neprijatelja.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 22:23   #179
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Kolega pp5d6 evo,

VIDEO u prilogu: http://www.youtube.com/watch?v=wAIuf...ature=youtu.be



Tako da video prilog pokazuje da se i prije 13 god. postavio program štednje za mobitele i vozni park ALI od postavljenih bitnih principa nije bilo ništa.

RH nije kupila zrakoplov za kalibražu danas nam to radu drugi kao i onda.
RH nije prodala noviji Challengeru CL-604 9A-CRO.

Prema tome politika voli podjarivati široke mase-raju ALI princip se brzo zaborave.


pp5d6, 9aplus vjerujem da vam se video zapis sviđa?

He, he ,hi,hi. Ozbiljno neko društvo. Stoje iza odluke i predizbornog obećanja. Bar su danas mobiteli jeftiniji i dostupniji
Bravo an-02. Problem je u ovoj eri komukacijsko-informacijskoj da se brzo živi a još brže zaboravlja.
Inače Granić je ozbiljan čovjek koji se nije dugo zadržao u Vladi jer je britaske diplomate i obavještajce doslovno poslao u 3PM i otišao na Institut HP.
Iz istog razloga je i ministar Ivanišević napustio istu iz "osobnih" razloga pa je Ingrid plesala po notama one kurvetine Del Ponte
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 22:28   #180
VIšenamjenski avion za prijevoz VIPovaca, medicinski prijevoz i kalibražu bi bio toliko nepraktičan da nitko nije toliko glup da ga i pokuša napraviti! Avion za kalibražu nema posla u hrvatskoj više od 4-5 dana godišnje a naši susjedi već imaju i avion i posadu pa kad završe posao doma, idu okolo. Svi zadovoljni i svima jeftinije.

Što ti nije jasno? Da netko može biti protiv gluposti bez obzira na politički predznak? Da ima netko tko se ne svrstava ni u ljevičare ni desničare? Da je glup politički potez koji je stvarno glup a ne onaj za koji ti tvoj vođa stranke kaže da ga moraš opanjkavati kao glup?
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.