Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2016., 15:02   #101
Natalna karta Franje Tuđmana

Halo Fish,

Tražim natalnu kartu od Franje Tuđmana, a nikako da nađem.

Da li ovdje negdje imaš Natalnu kartu od Nikole Tesle?

Hvala ti unaprijed.

B.
stella77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 11:18   #102
Quote:
stella77 kaže: Pogledaj post
Halo Fish,

Tražim natalnu kartu od Franje Tuđmana, a nikako da nađem.

Da li ovdje negdje imaš Natalnu kartu od Nikole Tesle?

Hvala ti unaprijed.

B.
Nemam kartu od Tuđmana osim one koju imamo na netu, ali s nesigurnim satom rođenja (s oznakom rejtinga "B").

Franjo Tuđman - natalna karta




P.S. Što se tiče drugog pitanja, ovo je tema o političarima a ne znanstvenicima pa takva pitanja ubuduće možeš postaviti ovdje.

Za Teslu također nije siguran sat rođenja. Imam ovu kartu s neta & ovu koja je izrađena prema podacima koje ima Dupor.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 12:54   #103
Budući da ovih dana našu zemlju potresa afera Konzultantica ...šteta što nemamo kartu Ane. Pa samo kratki osvrt na kartu Karamarka (s posta na 1. str. topica) kao jedan od primjera destruktivnog djelovanja ovog retrogradnog Marsa koji i opozicionira njegovo Sunce. Ovo je generalno teška godina za njega zbog Saturnove retrogradne opozicije u kojoj skupa s ovim retrogradnim Marsom aktivira energije T-kvadrata u natalnoj karti (Sunce/Jupiter/Pluton) ali zapravo tako slikovito upriličuje onu staru poslovicu da svaka krpa na kraju nađe svoju zakrpu.


Znamo naime koliko je nevjerojatan u svojoj neumjerenoj ambiciji u smislu želje za posjedovanjem moći i želje da bude "značajan" (Sunce/Jupiter/Pluton) ali očito je sada naišao na nekoga tko je još ambiciozniji od njega. Pa je ovo tako tipičan primjer kompleksa muškosti (Mars u raku 90º Neptun) gdje je Tomislav pucajući (po svojim kriterijima) previsoko (Mars egzaktno 120º Jupiter) zapeo u želji da zadovolji ženu koju očito drži svojim "vrhom" tj. nečim što ne zaslužuje (Mars 90º Neptun). Ili kako bi se po narodski reklo baš jadan primjer nerazumnog ponašanja čoeka kojem donja udari u gornju.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 20:19   #104
Čim sam vidio kartu od T.K. prije par godina bilo je jasno da ga čeka luda vožnja. Mislim da je najbolje gledat kartu od Nixona u ovom slučaju, i usporediti sa danom ostavke 9. kol. 1974.
Neslažem se da T.K. toliko puno misli na ženicu. Imao je on velike nekretninske apetite i prije nje -po mojim informacijama.
A cijeli život je na malo boljoj plaći u državnoj službi... ;-)
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 22:12   #105
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Neslažem se da T.K. toliko puno misli na ženicu. Imao je on velike nekretninske apetite i prije nje -po mojim informacijama.
A cijeli život je na malo boljoj plaći u državnoj službi... ;-)
Kako si to uspio zaključiti iz napisanog?

Pisah o aspektu Mars 90º Neptun koji nosi "kompleks muškosti" gdje muškarac izabire ženu koju ne može zadovoljiti (Neptun - nedostižnost) pa pati muški ego (Mars). To je aspekt koji pati od nesigurnosti i niskog (muškog) samopouzdanja i treba raditi marljivo na svom "osjećaju što zaslužuje". Ili u doslovnijem prijevodu...njemu takva žemska imponira i nije on s njom zbog nje nego zbog sebe kako si to skopčao ...ali misli kako ju mora zadovoljiti nečim da se osjeća glamurozno inače zašto bi ostala s njim.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 10:07   #106
Evo i natalne karte prema Aceinim podacima.


Konzultantica isto ima vodeni Mars 90º Neptun što je aspekt zbunjenosti i nesigurnosti posebno jer je njen Mars u ribama, nije čudno što bira muškarce koji ju ne mogu zadovoljiti.

Pošto je nepoznat sat rođenja Mjesec je diskutabilan, makar obzirom na "ponosan" stav i kosu rekla bih da je njen u znaku lava.

Ono što jako ističe u njenoj natalnoj karti je egzaktna opozicija Sunca i Urana što označava jako napet, kontradiktoran i "nediscipliniran" karakter koji privlači uznemirujuće događaje jer je u tom aspektu protok energije prema Solarnom centru vrlo neujednačen. Sunce i Uran su prirodno opozitne energije a kada se nađu u ovako snažnoj opoziciji fiksnih znakova onda to unutar karaktera izgleda kao da je osoba stalno prikopčana na prekidač koji se naizmjenično uključuje i isključuje. Osoba pokušava formirati vlastiti identitet (Sunce) oko nečega što "ona uopće nije"...Paul Haydn je genijalno to opisao..."vaše reakcije će po kvaliteti i sadržaju vjerojatno biti više negativne i mogu zahtijevati određeni stupanj svjesne umjerenosti kako bi se izbjeglo tradicionalno i instinktivno "refleksno ritanje".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 10:52   #107
sad kad sam procitala opis opozicije pala mi na pamet njena frizura, ne znam jel to do tog aspekta?

mea culpa, ali meni se ona nije cinila tak losa ne znam zašto
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 10:59   #108
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
sad kad sam procitala opis opozicije pala mi na pamet njena frizura, ne znam jel to do tog aspekta?
Upadljivost je svakako dio utjecaja Sunce/Uran opozicije.
Quote:
mea culpa, ali meni se ona nije cinila tak losa ne znam zašto
Maddie što ti znači to "loša"?

Zamisli sebe da imaš muža koji je godinama surađivao s obavještajnim službama i da otvoriš agenciju gdje ti daješ "korisne savjete" (za koje bivaš plaćena) našim političkim dužnosnicima. Pri tomu imaš i kozmetički salon...ono baš čudno što se moja frizerka toga nije sjetila?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 11:02   #109
pokvarena, premazana svim mastima i tako to, korumpirana, to mislim pod loša
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 11:16   #110
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
pokvarena, premazana svim mastima i tako to, korumpirana, to mislim pod loša
Ona mi se dominantno doima kao tip koji "ne zna tko joj glavu nosi" (Sunce/Merkur 180º Uran).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 11:30   #111
a mislis, prije ce biti da se nekako spletom okolnosti nasla tamo, i da je vise bila pod utjecajem nekog drugog, nego sto je to njena ideja?

I nemoj me plašiti, nešto slično imam i ja
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 11:39   #112
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
a mislis, prije ce biti da se nekako spletom okolnosti nasla tamo, i da je vise bila pod utjecajem nekog drugog, nego sto je to njena ideja?

I nemoj me plašiti, nešto slično imam i ja
Normalno da nije njena ideja već Tomyjeva, on ju je htio zadiviti moćnošću, a ona se napalila biti prva dama (oboje imaju aspekt "pohlepe", Jupiter 90º Pluton).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 12:07   #113
tužno
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 00:47   #114
Evo budući vidim da nije pisano o Hillary Clinton, pokušat ću napisati nešto o njoj. Svaka nadopuna je potrebna i dobrodošla.
Odmah da napišem da nisam neki vjerni fan i ne pratim je konstantno pa će zato moje tumačenje biti oskudno.Natalna karta

Osnovna kombinacija Škorpija/Škorpija/Ribe.
Iz ove kombinacije već dolazi do izražaja da ona nije "slaba", čak naprotiv, da ima jaku izdržljivost, ali isto tako može pojasniti zašto je ljudi ili posebno vole, ili ne mogu smisliti. Upravo zbog tog Plutonskog znaka Škorpije koji često ostavlja ili pozitivan ili negativan utjecaj na druge. Iz tog proizlazi i težnja za utjecajem i moći. Također, poznato je da su Škorpije jedne od lojalnijih osoba kada im je stalo do nekoga ili nečega, a kod nje to posebno dolazi do izražaja dok je prolazila kroz razno razne afere za vrijeme mandata njenog muža itd. Svakako, dobru ulogu je igrao njen brak s Clintonom da bi postala poznatija i primjećenija, što je opet mislim utjecaj Škorpije.
Njezina konjukcija Mars/Pluton u Lavu blizu MC-a ukazuje i podupire borbeno penjanje ka vrhovima, međutim tu se nalazi i Saturn koji je također pokazatelj velikih karijernih uspjeha, ali i padova, pa mora biti mudra, ukoliko ne želi neslavno završiti.
Sunce, Merkur, Venera u Škorpiji u 12. kući, uz Mjeseca u Ribama, može ukazivati i govoriti o tajnim djelovanjima, jer ipak i znak Ribe i Škorpije se vezuje za djelovanje iza kulisa, skriveno, pa to isto objašnjava razne stvari koje kruže o njoj.
Jupiter u Strijelcu i Mjesec u Ribama bi davao dobre političke sposobnosti, no ne treba zanemariti da je po struci pravnica, i da je kao odvjetnica stavljana na liste najboljih 100 nekoliko puta ako se ne varam, ali ne znam astrološki potkrijepiti baš najbolje taj dio.

Budući je kasno, svašta sam nešto nabacala u premalo rečenica, a i zahtjeva previše truda i astrološkog znanja da se precizno, a ukratko astrološki opiše njezina iznimna karijera i uspon do kandidiranja za predsjednicu SAD-a, možda prvu žensku predsjednicu, tako da ću malo više istražiti pa nastaviti, a ako se još netko uključi, tim bolje.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 20:50   #115
Hoće netko napisat nešto o Donaldu Trumpu?
Čekaju ga opake opozicije, Saturn na Sunce i Pl na Veneru + Saturn konj. Mjesec, čovjeka mi je već žao... Luda vožnja jednom u životu.


Čak bi rekao da će njegova vladavina simbolički označiti rušenje Američkog sna.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 13:33   #116
Ok, evo malog osvrta na natalnu kartu Donalda Trumpa.










Osnovnim karakterom ove karte dominiraju zrak i vatra (blizanac/lav/strijelac), dok niti jedna planeta nije u zemljamom znaku - dakle puno ideja, puno priče, žara i entuzijazma, a malo djela. Nadalje, što se tiče elementarnih stvari - ovom natalnom kartom dominira opozicija Sunce/Uran 180º Mjesec pa ću ponešto više o tome napisati.


Sunce/Uran 180º Mjesec govori da se radi o kontradiktornoj ličnosti koja ne može naći mira. To je čovjek koji je uvijek suprotan, i drugima i samom sebi...no u ovom periodu života Mars i Mjesec su istovremeno podržani trigonom Urana što donosi uspjeh u svim konkurentnim situacijama (pa i za ovu pobjedu je dijelom zaslužan upravo taj tranzit).

Sunce/Uran 180º Mjesec označava emocionalno nestabilnu osobnost koja teško zadržava stabilnost karaktera i koja je u samoj svojoj srži jako nepouzdana. Gotovo egzaktna opozicija Sunca i Mjeseca uz čvorove govori i da je Trump rođen u vrijeme lunarne eklipse što označava poseban nutrašnji "rastroj" tj. duboki nutrašnji antagonizam...u najdubljem dijelu sebe ovakve osobe nose osjećaj da su se morale opredijeliti između dvije podjednako važne stvari ("majke" i "oca") što ih poslije cijeli život obilježava osobu kroz jednu nutrašnju rascijepljenost i podijeljenost. Ovo je osobnost koja je podijeljena između egoizma & ambicije i "dobrote".

Mjesec naime u natalnoj karti označava točku koja je za svakog od nas vrlo osobna – to je točka u kojoj živi tendencija da se iznova osjeti poznata energija, ona koja nas duševno umiruje i zbog koje njegujemo neke pouzdane obrasce u svom životu i ponašanju. Tj. na mnogo načina, Mjesec predstavlja osjećaj ugode u vlastitoj koži, osjećaj mira s vlastitim korijenima, s vlastitom prošlosti i onim što smo napravili u svom životu. Poznavanje svojih emocionalnih potreba pomaže nam da znamo tko smo i što smo doista duboko u sebi. Kada toga nema, kada to izostaje onda izostaje nutrašnja stabilnost koja osobi pomaže da u nekim emocionalno teškim vremenima donese ispravne odluke za sebe. Neočekivane promjene raspoloženja i stava koje žive u ovoj ličnosti ovdje produciraju nemir u javnosti (Mjesec). Ovo je temperament koji osobi ne dopušta duševno spokojstvo, a ova opozicija se očitovala odmah prema masama još u kampanji gdje je Trump naglašavao kako namjerava poslati milijune ljudi koje on naziva "ilegalnim strancima" natrag u svoje zemlje...on kaže da će morati to učiniti u svojih prvih 100 dana vladavine.


Također, za razliku od Mjeseca u smislu ukorijenjenosti u vlastitoj prošlosti, Uran je arhetip koji u sebi sadrži energiju budućnosti, onog što će doći sutra. Ne sutra kao prirodan nastavak onog što je bilo jučer i danas, već kao prag kojim se otvaramo prema onom što je potpuno drugačije i neočekivano. Uran nudi bezbroj mogućnosti za promjene i nove ideje i kao takav u potpunosti podržava image Amerike kao zemlje mogućnosti, kao zemlje koja svima daje šansu da napreduju. Trump utjelovljuje ideju konzumerizma (da su bogatstvo i obilje sinonim za dobar život) ali isto tako Uran u sebi istovremeno nosi prijetnju da će poremetiti udobne obrasce života i rutinu koja je utvrđena u prošlosti. Zbog toga ljudi koji su u kontaktu s Sunce/Uran 180º Mjesec osobom stalno imaju stalno dojam kako je budućnost Amerike i svijeta s Donaldom vrlo neizvjesna.



Osobe s Sunce/Uran 180º Mjesec stalno izazivaju pažnju javnosti svojim potezima koji moraju u sebi imati riječ šokantno, mislim da će ta riječ obilježiti vladavinu Donalda Trumpa. S ovim Sunce/Uran u 10. polju on definitivno voli privlačiti pažnju javnosti (Sunce je vladar ASC-a) posebno stvarima u kojima se doima kao da nije politički korektan, počevši od svoje frizure i žute kaktili osunčane boje lica (ASC lav, vladar ASC 0º Uran) pa sve do izjava kojih ćemo se naslušati (blizanac). Mislim Mjesec 180º Sunce/Uran mora njegovati vlastitu individualnost...pogledajmo samo tu činjenicu da on koji ima toliko stilista i mogao bi bez problema zurku dovesti u normalu...ali on to ne želi, njemu paše to da bude zabavljač i pajac masama.


Vladar ASC-a lava u 10. polju ima jaku potrebu da se ističe, a samohvala mu nije strana. No on je predsjednik koji je vrlo nesmotren i nepažljiv posebno u odnosu na mase i narod (Sunce/Uran 180º Mjesec, Mjesec u strijelcu) pa osim što će njegovu vladavinu obilježiti mnoge blamaže, on može ljudima brzo postati iritantan. Tj. nema sumnje da će ovo Sunce/Uran u blizancu imati stalnu potrebu pričati o radikalnim promjenama, ali to će se istrošiti vrlo brzo i onda kada neće moći proći kod naroda i javnosti taj njegov reality show sve će ljudima postati iritantano puno brže nego kod iti jednog drugog američkog predsjednika. Ali ono po čemu je on karakterističan jest da će on s Sunce/Uran nastavljati po svome, "električna" i nepostojana energija Urana izgleda da u opoziciji postaje još iritantnija nego inače.

Mislim da bi osoba s ovakvim aspektom bez obzira u kakvom obliku zajednice s masama bila morala znati da će sve ono što vezano za hijerarhiju grupe kojoj i sama pripada biti prekinuto. S ovim aspektom neupitno je da će doći dan pobune i "rušenja" pa ako osoba sama ne da otkaz i otiđe dalje, onda lako može na neki drugi način naštetiti sebi (čak i fizički tj. zdravstveno). Jednom riječju narod i javnost ovakve osobe vrlo odrješito odbacuju.


Ono što je zanimljivo glede budućnosti jest da će njemu ova prva godina vladavine biti dosta teška u smislu da će teško doprijeti do naroda bez obzira na pobjedu budući da Saturn i iduću godinu tranzitira Mjesec (egzaktno opet od srpnja do listopada 2017.) čime istovremeno opozicionira Sunce. Uz to Uran radi kvadrat na natalni Saturn (egzaktno u ožujku 2017.) pa osoba ne može provesti svoju rigidnost i ono što je unaprijed zacrtala a koliko god je Trump spretan u svojoj "promjeni stava" s ovim aspektom nove stvari se teško sprovode u djelo.


I za kraj ovog malog pregleda...ne bih išla u prognoze rušenja američkog sna s jednom osobom koja je uz to i pajac...budući da je Trump puno manje san, a više proizvod globalnosvjetskog reality showa. Američki san je koncept koji je napravljen s namjerom da uspava srednju klasu i stvori "ovce", a jednom stvorene ovce teško se pretvaraju u pastire. Tj. kako vele na jednom sajtu, danas se može vjerovati u "američki san" jedino ako se spava.




Donald Trump - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 14:10   #117
bilo bi zanimljivo i osvrnuti se na njegove žene, baš sam gledala njihove karte, i nekako niti jedna mi se ne uklapa previše.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 14:37   #118
Svi iz obitelji Trump za koje sam gledala imaju Mjesec u Strijelcu.
Donald ima Mjesec u Strijelcu, njegova prva žena Ivana (inače Riba), njegova aktualna supruga Melania (inače Bikica), njegova omiljena kćer Ivanka (inače Škorpion)... moram provjeriti i za ostale kad ću imati vremena.

Također, čini se da pada na vodene znakove, premda se to ni po čemu iz njegove natalne karte (zrak/vatra) ne bi reklo: prva žena Ribica, druga (Marla) Škorpionka, i omiljeno dijete - kćer Ivanka je Škorpionka (ona je uvijek bila tatina mezimica, daddy's girl - priznaju i njena braća). Ujedno i puno Jaraca oko njega (oba sina iz prvog braka su Jarci, kao i Ivankin muž, omiljeni mu zet koji mu je bio i konzultant u predsjedničkoj kampanji, za kojeg navodno planira značajno mjesto u Bijeloj kući). A kćer Ivanka ima Asc u Jarcu.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 15:01   #119
Prva žena Ivana ima u Mjesec Strijelcu, Marla u Vodenjaku i Melanija u Jarcu.
od djece Ivanka i Barron (u Strijelcu)
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 15:45   #120
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post


Sunce/Uran 180º Mjesec govori da se radi o kontradiktornoj ličnosti koja ne može naći mira. To je čovjek koji je uvijek suprotan, i drugima i samom sebi..
ja bih rekla da opozicija daje vrlo objektivan uvid u situaciju, pa je tako demokrat donald dobro procijenio situaciju.

bogataš se ne postaje slučajno.

__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.