Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2015., 18:47   #81
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post

Biljke imaju protein. Sve do jedna.


B-12 se nalazi u zivotinjama samo zato jer se nalazi u tlu.
Daj jos ...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 18:53   #82
A jadan...

Tko ti dao tu diplomu iz biologije ako to nije neka forumaška diploma samo
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 18:58   #83
Quote:
zdenko1701 kaže: Pogledaj post
a moj prijatelj je zaustavio i suzbio tumor mozga glio blastom. Prehranom bez mesa, mlječnih prozvoda, šećera bijelog brašna i rafiniranih proizvoda.
Ne vjerujem. Mislim da lažeš.
Ali slobodno me razuvjeri.

Quote:
zdenko1701 kaže: Pogledaj post
Žive u nemiru, raznim strahovima, često su posvađani s najbližima a uslijed konzumacije mesa mnogi se okrenu alkoholu, coca-coli itd..
Ideš...

Quote:
Upravo zato je važno da svi koji su osvjestili čin mučenja i ubijanja životinja samo zbog toga da bi uživali u jedenju pomognu onima koji to nisu.
O kakvom ti mučenju bulazniš? Zašto bih mučio životinje? Jednostavno ih ubijem i pojedem.

[/QUOTE]Ali ne tako da im se predbacije i osuđuje, nego upravno suprotno: svojim primjerom pokazati tolerantnost, razumjevanje i na kraju ljubav prema SVIM bićima.[/QUOTE]

Kad komarci, žohari, puževi golaći, krpelji i da ne nabrajam dalje iskažu ljubav prema meni, onda ću razmisliti o tome da i ja iskažem ljubav prema svim živim bićima.

Quote:
chopy kaže: Pogledaj post
realno gledano ljudi su zivotinje.razvili smo se od njih a najinteligentniji smo i kao takvi smo na vrhu hranidbenog lanca.priroda tako funkcionira i ne vidim razlog zasto ljudi nebi jeli mesto????jedemo ga vec tisucama godina i onda se nadju pametnakovici ko vi i govorite da je meso lose i pozivate se na neki moral.ma daj molim te
I sad bismo se mi trebali odreći tisuća i tisuća generacija zahvaljujući kojima smo dospjeli na vrh hranidbenog lanca?
I postati isti ko ovce na livadi?

Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Nisi povezao konce još uvijek, ljudi jesu najinteligentniji i bas zato su u stanju donositi bolje odluke, i bespotrebno unistavanje i nepotrebno ubijanje dakle ne bi trebalo postojati.
Slažem se da da neporebno uništavanje i ubijanje ne bi trebalo postojati - ali kakve to veze ima s veganstvom? Zašto vi uništavate, primjerice - mrkve? ZAšto se ne hranite buljenjem u sunce - pa ko preživi?

Quote:
Stani ispred lava pa da vidimo tko je na vrhu hranidbenog lanca!
Ja ne bih stao pred lava jer mi nije ništa skrivio.

Quote:
Hannibal Lecte2 kaže: Pogledaj post
Ja postujem vegetarijance jer su to ljudi koji brinu o ovom svijetu i zivotinjama koje zive ovdje ali nikada ne bi mogao biti jedan, jbg brate

Poslano sa mog GT-S7275R koristeći Tapatalk
Poštujem i ja vegetarijance, ali veganci nisu isto. Veganci misle da mučiš kokoši ako pobereš njihova jaja, između ostalog. Oni uopće ne kuže kako funkcionira hranidbeni lanac, da se populacija nekih životinja naprosto MORA prorijeđivati jer su HRANA, bilo nama, bilo vukovima, bilo sovama...

Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Kako sam ja ziva kao i svi vegani ako ljudima treba meso za prezivjeti?
Živa je i spužva na dnu mora, ali ja se ne bih mijenjao s njom.

Quote:
Covjek je mali dio eko sustava i da izumre eko sustavu se nista ne bi specijalno dogodilo, npr. izumru pcele i mozemo se pozdraviti sa njim.
I tako bi se, upravo zbog svoje inteligencije, trebao i ponasati, pazeci na njegovu ravnotezu.
Danasnji masovni uzgoj zivotinja ga opako narusava. Sve da bi se covjek, koji misli da je najvazniji na zemlji, najeden mesinom, mogao uzeti pusku i otisao se zabavljati i ubiti kojeg lava.
Nema puno ljudi kojima je užitak iz zajebancije ubijati divlje životinje, a pogotovo ugrožene vrste. Isto tako, nema ni puno vegetarijanaca koji bi htjeli istrijebiti čitave narode, zar ne?

Ni meni se ne sviđa masovni uzgoj životinja, ali i prije takvog uzgoja ljudi su jeli meso. I ne vidim razloga zašto ga ne bi jeli.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 19:18   #84
Judolino, svasta su ljudi nekoc radili, a da nije bilo u redu, na sto danas gledamo kao na zaostalo razmisljanje, od ropstva, neravnopravnosti zena itd.

Jednog dana ce ljudi gledati na ovaj period i pitati se: kako su mogli? Kako mozemo tako drzati ta jadna bica tako zatvorena, koja odzive zivot samo da bi zavrsila zaklana?

Razumijes, nepotrebno je.
Potpuno nepotrebno!
Mozete to bojkotirati!
Pa i mali korak naprijed se racuna.
Ima hrpu sranja na svijetu (ne znaci ako si vegan da te briga samo za zivotinje, meni je prvenstveno vazno vidjet ljudski rod sretan), ali na vecinu tih nepravdi ne mozes izravno utjecati svojim svakodnevnim izborom.
Veganstvom na neke od njih mozes.

Svoje zdravlje, zivote tih zivotinjica i planet cuvas tom odlukom, cak i gladnima je moguce pomoci, jer dosta hrane odlazi na tovljenje zivotinja, pola svjeta gladuje, druga polovica se prezderava, ma...

I hrpu ljudi uopce nije briga, a bas svatko je vazan da dobro promisli o posljedicama svog djelovanja.
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 19:27   #85
[

Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Opet ovo...

Ajmo ovako, sve i da osjecaju (a bol ne osjecaju kao mi i kao zivotinje), opet je manje zlo, jer nesto moramo jesti i piti, (kao i lav, on samo jeduci meso moze opstati i takav je njegov zivotni ciklus) dakle izmedju jedenja biljke i zivotinje, jeduci biljku definitivno radis manje zlo.
Je li to toliko tesko za povezati?
Zašto misliš da moramo jesti i piti?

Jesi li ikada pomislila koliko jadnih biljaka možeš spasiti ako prestaneš jesti?

Zar je važniji tvoj život od hektara biljaka koliko ćeš uništiti do smrti?

Nije li to krajnje sebično razmišljanje? (Smajlić se zove kokice, al unutra su čvarci... )
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 19:38   #86
Mozda ima ovih bretarijanaca, nisam na tom nivou pa ti ne mogu o tome govoriti...
Dokle god moramo jesti i piti (ili tako mislimo da moramo) najmanje zlo su biljke, hajmo prvo gasiti velike pozare da ne izgorimo, pa cemo plamicke usput...
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 20:01   #87
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post

Biljke imaju protein. Sve do jedna.

B-12 se nalazi u zivotinjama samo zato jer se nalazi u tlu.
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
A jadan...

Tko ti dao tu diplomu iz biologije ako to nije neka forumaška diploma samo
Nakopaj si malo B12 vitamina u vrtu, pa ces shvatiti :klap:
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 20:17   #88
Sasvim sigurno ces ga naci u vrtu ako koristis prirodno gnojivo (eto pravi razlog zasto drzati koju zdravu ovcicu).
Mi smo toliko udaljeni od prirode da se tebi ovo valjda cini kao SF, diplomirani biolože!

Biljke nemaju protein!
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 21:24   #89
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Imas one najokorjelije poglede u vezi jedenja mesa, i svaki od njih je odavno potvrdjen kao mit.

Biljke imaju protein. Sve do jedna.
Imas hrpu veganskih bildera. Gugul je tvoj prijatelj.

B-12 se nalazi u zivotinjama samo zato jer se nalazi u tlu.
Naime njega proizvodi jedna od onih dobrih bakterija koje se nalaze u crijevima i pomazu probavi, i koje proizvode b-12, i onda to dospijeva u tlo.
Danasnjom neprirodnom proizvodnjom, tla su osiromasena, tako da i vecina zivotinja dobivaju taj vitamin umjetnom hranom, i neki fermentirani proizvodi ga imaju, samo je problem sto ne znas tocnu kolicinu, mislim da ga ima i u izvorskoj vodi itd.

4 zeluca nemamo jer mi nismo biljojedi kao ovca i krava, (niti si ti mesozder kao lav), a ovca i krava prvenstveno probavljaju travu i sijeno, mi smo probavnim sustavom najprilagodjeniji probavi plodova, dakle voce, povrce, zitarice.

Ne izjednacavam zivotinje i ljude, samo bi covjek kao najpametniji trebao raditi uvijek na svom poboljsanju, a primjer sa sudom je dan samo da vidis koliko je besmisleno reci da je ubiti zivotinju opravdano ako se dogodilo brzo.

A ovo da te nije briga sto zagadjujes je sasvim jasno, i zbog tolikog nemara, ( kad netko kaze, znam i nemam problema s tim ) zao mi je, ali zavrsavam svaku raspravu s tobom...
Veganski bilderi svi do jednog dodatno unose proteine, znači da su procesima izvadili iz riže ili ko zna čega proteine. Zašto jer bez mesa nemaju dovoljan unos proteina.
Tako je nismo ni biljoljedi ni mesožderi jer smo svejedi, dobro jutro, jedem meso uz ugljikohidrate i povrće. Ljudi su svejedi i zato nemaju 4 želuca i dugačak ili kratak trakt kao biljojedi odnosno mesojedi.
Nisam rekao da je opravdano ubiti životinju brzo nego da bi tako trebalo postupiti ako ih već jedemo. Da zagađujem i svjestan sam toga, hoću li se zbog toga odreći mesa i elektronike, naravno da ne. Jer druge industrije zagađuju, a ja sam se uhvatio tvog posta i počeo o zagađivanju kako bih ti pokazao da si u krivu i onda si počeo brojat tko više zagađuje
U ribi ima b-12 vitamina, i kad se ne bi dodavao životinjama i dalje bi ga bilo više nego u biljakama.

Gle sa svojim upisom o ugljikohidratima si sve rekao o poznavanju hrane
Tako je završavamo sa raspravom jer očito gdje započinju tvoji osjećaji završavaju tuđa prava, a očito započinju i živpotinjska prava, predlažem da im damo pravo glasa
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 21:29   #90
Broscience!

Pa-pa!
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 07:22   #91
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Sasvim sigurno ces ga naci u vrtu ako koristis prirodno gnojivo (eto pravi razlog zasto drzati koju zdravu ovcicu).
Mi smo toliko udaljeni od prirode da se tebi ovo valjda cini kao SF, diplomirani biolože!

Biljke nemaju protein!
Znaci, ti vjerujes da do B12 dolazis tako da jedes bilje iz vrta po kojem sere ovca? Ne bi li bilo efikasnije odmah tuci po brabonjcima, ako to tvoja religija ne brani kao sto brani jedenje meda? Ljudi inace pojedu ovcu, ali vegani ocito imaju svoje puteve...

Biljke imaju protein ... Jasno je da neko tko misli da postoji univerzalni protein (mozda da ga pisemo velikim slovom?) moze misliti i da covjeku odgovara veganska prehrana...

Ali, tu je ocito ipak rijec o vjeri, bez ikakve veze s znanoscu tako da je svaka rasprava uzaludna.......
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 12:10   #92
Zivotinje ga tako dobiju, one jedu hranu s tla, vecina ljudi misli da se b-12 nalazi u mesu, no ono tamo dospijeva upravo na ovakav nacin, iz tla, u koje je dospjelo zbog 'recikliranja' hrane.

Meni nije problem uzeti tableticu b-kompleksa, jer pazi, zivotinje koje vecina ljudi jede, koje uglavnom ne vide ni sunca ni mjeseca, i koje same su dohranjene umjetnom hranom, i tko zna cime...

Da su uvjeti idealni, jela bih hranu iz svog vrta i pila vodu s potoka, b-12 ne bi trebao biti problem, ovako cinim sto mogu.

Drago mi je da si otvorio skriptu, i da ne slusas samo ekipu iz teretane, pa se sad izvlacis na to da ispada da sam rekla da u biljkama postoji samo jedan protein...
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 13:56   #93
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Biljke imaju protein. Sve do jedna.
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
pa se sad izvlacis na to da ispada da sam rekla da u biljkama postoji samo jedan protein...
Jedina obrana bi ti bila da ti hrvatski nije materinji jezik....

Biljke imaju protein... Boga ti
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 14:00   #94


Ajde, ajde, muski ego, jos sa diplomom u struci je nenadmasan...
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 14:30   #95
I da, literatura koju citam je uglavnom na engleskom, zapravo gotovo sva, uostalom kolikvijalno i kod nas govore: a sto s proteinom, otkud dobivas protein? (to je inace najcesce pitanje koje vegan cuje)

Da bi tebi bilo lakse pravit cemo se (kao ono) da si znao da su biljke dovoljne za unos proteina, i do si me zapravo htio upozoriti da krivo koristim jedninu, a ne zato jer je ekipa rekla da ako 'oces 'vake misice moras jest mesine i pit puno proteJinA!
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 14:40   #96
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Jesi li ikada pomislila koliko jadnih biljaka možeš spasiti ako prestaneš jesti?
Zar je važniji tvoj život od hektara biljaka koliko ćeš uništiti do smrti?
biljka nema krvavo srce.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 00:04   #97
Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post
biljka nema krvavo srce.
Nema ni svinja zmazani korijen, pa kaj s tim?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 03:08   #98
danas pojeo pola kile crvenog mesa.koji uzitak bajo moj
evo neka mi neki vegan odgovori cemu ljudima sluze zubi?
chopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 11:04   #99
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Nema ni svinja zmazani korijen, pa kaj s tim?
nije za usporedbu.

krvavo srce diše,trepće,hoda,jede,pije,krvari.
korijen je samo blatnjav.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 21:26   #100
...puši, tulumari, obožava skupe stvari, zavlači ruke u gaćice...

Zvali su ga krvavo srce...

Meni je svejedno najbolje na saft.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.