Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2013., 20:38   #1
Odmarališta za djecu

Molim vas za pomoć. Kakva iskustva s odmaralištima Zagrebačkoga holdinga, odnosno Vladimira Nazora imate? Kakvi su uvjeti za djecu (higijenski, prehrambeni, sigurnost, plaže, aktivnosti...)? Kakvi za odgajatelje/voditelje? Naime prijavila sam se da se skrbim o djeci na moru. Neće mi biti teško raditi, nije mi problem ni šator u divljini, ali voljela bih odabrati odmaralište koje je primjereno i za moju mlađu kćer, koja ima 5,5 godina, i za mene. Naime, oni prihvaćaju da dijete ide sa mnom, no tada ne samo da nemam naknadu nego trebam za nju još i nadoplatiti. Pa ako je već tako, a nemam baš mnogo izbora za more, voljela bih da bude barem pristojno.
Hvala unaprijed.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 11:12   #2
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Molim vas za pomoć. Kakva iskustva s odmaralištima Zagrebačkoga holdinga, odnosno Vladimira Nazora imate? Kakvi su uvjeti za djecu (higijenski, prehrambeni, sigurnost, plaže, aktivnosti...)? Kakvi za odgajatelje/voditelje? Naime prijavila sam se da se skrbim o djeci na moru. Neće mi biti teško raditi, nije mi problem ni šator u divljini, ali voljela bih odabrati odmaralište koje je primjereno i za moju mlađu kćer, koja ima 5,5 godina, i za mene. Naime, oni prihvaćaju da dijete ide sa mnom, no tada ne samo da nemam naknadu nego trebam za nju još i nadoplatiti. Pa ako je već tako, a nemam baš mnogo izbora za more, voljela bih da bude barem pristojno.
Hvala unaprijed.
Kao mala ljetovala sam u Crikvenici, a i danas vrtici vode tamo djecu. Nisam cula nikave prigovore, ni od teta, ni od djece ni od roditelja. To ne znaci da je sve fantasticno, ali da je "barem pristojno, to da". Puno je djece u sobi, tete spavaju s njima...ne bas u sobi, vec u jednoj prostorijici uz sobu...ne znam je li odvojeno vratima ili samo zastorom.
To se naravno odnosi na vrticku djecu.
Znam da je meni tamo bilo lijepo...ali to je bilo poodavno. Vjerujem da sada samo moze biti jos ljepse.
O Dugoj uvali sam cula pozitivne dojmove, vidjela neke slike..isto mi se cini ok.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 12:12   #3
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Molim vas za pomoć. Kakva iskustva s odmaralištima Zagrebačkoga holdinga, odnosno Vladimira Nazora imate? Kakvi su uvjeti za djecu (higijenski, prehrambeni, sigurnost, plaže, aktivnosti...)? Kakvi za odgajatelje/voditelje? Naime prijavila sam se da se skrbim o djeci na moru. Neće mi biti teško raditi, nije mi problem ni šator u divljini, ali voljela bih odabrati odmaralište koje je primjereno i za moju mlađu kćer, koja ima 5,5 godina, i za mene. Naime, oni prihvaćaju da dijete ide sa mnom, no tada ne samo da nemam naknadu nego trebam za nju još i nadoplatiti. Pa ako je već tako, a nemam baš mnogo izbora za more, voljela bih da bude barem pristojno.
Hvala unaprijed.
Odmarailiste Crvenog Kriza u Novom Vinodolskom je super uredjeno, plaza je primjerena djeci (petogodisnjakinji sasvim ok).
sobe su visekrevetne, mislim da su svugdje kreveti na kat.

jedino, nisam sigurna, ako ces raditi kako voditelj tamo, kolko ces se zaista moci posvetiti svom djetetu i zaista ju paziti, obzirom da preko Vladimira Nazora idu djeca preko CZSS (obitelji koji su u tretmanu), a u taj Dom, istovremeno na ljetovanja, najcesce idu i djeca iz domova soc.skrbi iz raznih djelova RH i realno, moze se dogoditi da na jednom prostoru bude puno "zahtjevne djece".
zapravo, mislim da je posao voditelja tih organiziranih ljetovanja jako jako zahtjevan, jer ne znas kakvu grupu djece ces "dobiti".

ne kuzim sto trebas platiti?
HOces ti dobiti naknadu za to vodjenje grupe ili to onda kompenziras njenim smjestajem?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 14:56   #4
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
Odmarailiste Crvenog Kriza u Novom Vinodolskom je super uredjeno, plaza je primjerena djeci (petogodisnjakinji sasvim ok).
sobe su visekrevetne, mislim da su svugdje kreveti na kat.

jedino, nisam sigurna, ako ces raditi kako voditelj tamo, kolko ces se zaista moci posvetiti svom djetetu i zaista ju paziti, obzirom da preko Vladimira Nazora idu djeca preko CZSS (obitelji koji su u tretmanu), a u taj Dom, istovremeno na ljetovanja, najcesce idu i djeca iz domova soc.skrbi iz raznih djelova RH i realno, moze se dogoditi da na jednom prostoru bude puno "zahtjevne djece".
zapravo, mislim da je posao voditelja tih organiziranih ljetovanja jako jako zahtjevan, jer ne znas kakvu grupu djece ces "dobiti".

ne kuzim sto trebas platiti?
HOces ti dobiti naknadu za to vodjenje grupe ili to onda kompenziras njenim smjestajem?
Nazor je Holdinov ogranak, turistička agencija pa može ići tko god plati. Dio je i za djecu koja su iz obitelji slabijega socijalnoga statusa, no samo dio ljeta.
Svoje ću dijete paziti kao i ostalu djecu. Neće to biti odmor gdje ću joj se moći posvetiti potpuno, kao da smo negdje same, no ne vidim drugoga načina da vidi more. Rekla sam im da hoću biti s njom u sobi da makar u povečerju možemo biti same i posvećene jedna drugoj. Vidjet ću je li to moguće...
Kad je moja starija kći imala 6 godina išla sam u pratnji djece iz udomiteljskih obitelji. Vrlo je složenih situacija tu bilo, no djeca su djeca - traže pažnju, traže ljubavi, traže angažman, a mogu biti vesela i razigrana kao sva druga djeca.
Moj honorar je 600 kn tjedno, a njezin boravak tamo, budući da ću biti voditeljica, oko 800 kn tjedno, dakle trebala bih malo doplatiti.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 22:40   #5
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Rekla sam im da hoću biti s njom u sobi da makar u povečerju možemo biti same i posvećene jedna drugoj.
Ako cuvas malenu djecu (vrticku ili puckoskolce) ne vjerujem bas da cete moci imati svoju sobu, a da djeca budu bez nadzora. (mozda su se vremena promijenila) Ali, cak i da nemate svoju sobu, uvijek mozes biti posvecena svom djetetu, kad drugi rade nesto drugo, spavaju, setaju, plivaju...pa cak i kad svi skupa radite isto. Mislim da to nije neizvedivo i da dijete od 5 godina moze shvatiti da nemas uvijek (taj tren) vremena za njega...i da joj moze biti super...jer ce imati mogucnost da bude velika i samostalna, ali i mamu u blizini, na koju moze racunati. Osim toga, veca djeca ce ju cuvati i bit ce im kao maskota.
Ako ides s vecom djecom, mozda...pretpostavljam da je 2 osobe zaduzeno za jednu grupu pa ces moci uloviti i nesto malo vremena za vas dvije, ako ti je kolegica fleksibilna.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 11:31   #6
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ako cuvas malenu djecu (vrticku ili puckoskolce) ne vjerujem bas da cete moci imati svoju sobu, a da djeca budu bez nadzora. (mozda su se vremena promijenila) Ali, cak i da nemate svoju sobu, uvijek mozes biti posvecena svom djetetu, kad drugi rade nesto drugo, spavaju, setaju, plivaju...pa cak i kad svi skupa radite isto. Mislim da to nije neizvedivo i da dijete od 5 godina moze shvatiti da nemas uvijek (taj tren) vremena za njega...i da joj moze biti super...jer ce imati mogucnost da bude velika i samostalna, ali i mamu u blizini, na koju moze racunati. Osim toga, veca djeca ce ju cuvati i bit ce im kao maskota.
Ako ides s vecom djecom, mozda...pretpostavljam da je 2 osobe zaduzeno za jednu grupu pa ces moci uloviti i nesto malo vremena za vas dvije, ako ti je kolegica fleksibilna.
Hvala ti na ohrabrenju. Tako sam nekako i ja mislila.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 12:37   #7
Bok, ja sam bio kao voditelj u vise navrata, doduse posto sam/smo bili mi muski dobili smo po defaultu fakincice u pubertetu ili pred istim, kojima je jedino bilo na pameti gdje se sakrit za zapalit koju

Inace preporucio bih Crikvenicu, dvoje voditelja na jednu grupu, ugodna atmosfera, sadrzaji/radionice i sl.

Eh, sad vidim da dizem temu iz pepela
__________________
By the power of Grayskull...I HAVE THE POWER!!!
The humans are dead (sniff this one, it's dead)

Zadnje uređivanje He-Man : 02.12.2014. at 12:38. Reason: ...
He-Man is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 18:28   #8
Quote:
He-Man kaže: Pogledaj post
Bok, ja sam bio kao voditelj u vise navrata, doduse posto sam/smo bili mi muski dobili smo po defaultu fakincice u pubertetu ili pred istim, kojima je jedino bilo na pameti gdje se sakrit za zapalit koju

Inace preporucio bih Crikvenicu, dvoje voditelja na jednu grupu, ugodna atmosfera, sadrzaji/radionice i sl.

Eh, sad vidim da dizem temu iz pepela
Okej, bolje ikad nego nikad. Mene su zvali negdje oko 20. 7. da dođem za tri dana u Crikvu. S obzirom na polazni semirar gdje se naglašavala odgovornost, priprema aktivnosti i dr., neobično je da im je bilo sasvim svejedno jesam li dva dana prije, bez prethodne najave, spremna preuzeti grupu. Odgovorila sam im da tako ne radim, i u ovom poslu, ni u bilo kojem drugome.
Takav mi se odnos ne čini profesionalnim i time pada u vodu i velika priča o pripremljenosti voditelja. Osim toga, kako iz Nazora mogu računati da će im osoblje biti "na izvolite" kad god se sjete. Zar ne bi bilo pristojno pitati koji tjedan prije?
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 09:42   #9
Mozda im je netko nenadano otkazao par dana prije pa su pokusali popuniti rupu. Bolje i tako nego da ima nedovoljan broj voditelja. Takodjer, bila bi u paru sa nekim iskusnim pa vjerujem da ne bi bilo problema
__________________
By the power of Grayskull...I HAVE THE POWER!!!
The humans are dead (sniff this one, it's dead)
He-Man is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 11:20   #10
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
Odmarailiste Crvenog Kriza u Novom Vinodolskom je super uredjeno, plaza je primjerena djeci (petogodisnjakinji sasvim ok).
sobe su visekrevetne, mislim da su svugdje kreveti na kat.

jedino, nisam sigurna, ako ces raditi kako voditelj tamo, kolko ces se zaista moci posvetiti svom djetetu i zaista ju paziti, obzirom da preko Vladimira Nazora idu djeca preko CZSS (obitelji koji su u tretmanu), a u taj Dom, istovremeno na ljetovanja, najcesce idu i djeca iz domova soc.skrbi iz raznih djelova RH i realno, moze se dogoditi da na jednom prostoru bude puno "zahtjevne djece".
zapravo, mislim da je posao voditelja tih organiziranih ljetovanja jako jako zahtjevan, jer ne znas kakvu grupu djece ces "dobiti".

ne kuzim sto trebas platiti?
HOces ti dobiti naknadu za to vodjenje grupe ili to onda kompenziras njenim smjestajem?
jesi bila? imaju li wi-fi?
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:19.