Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2017., 10:07   #1661
opako
scheje is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 10:19   #1662
Koji si ti lik

Prigovaraš na fascinaciju nekih na TVORNIČKI dizajn Talismana i nakon što neko okači SELJOČUNING sliku Talismana ti aplaudiraš izgledu.

O zemljo, otvori se...
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 11:19   #1663
Ma sigurno se šalio. Nemoguće da ima takvih imbecila koji za ozbiljno napišu za ono selo od auta da je: opako
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 11:55   #1664
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Koji si ti lik

Prigovaraš na fascinaciju nekih na TVORNIČKI dizajn Talismana i nakon što neko okači SELJOČUNING sliku Talismana ti aplaudiraš izgledu.

O zemljo, otvori se...
Žao mi je, ali nema emotikona za sarkazam pa sam očito ostao krivo shvaćen..

a da te ispravim, ngdje ne prigovaram na fasinaciju na dizajn Talismana.. Dapače, auto mi je u načelu lijep i na cesti izgleda prilično impresivno
scheje is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 12:23   #1665
Onda se ja ispričavam tebi jer sam te potpuno krivo shvatio...
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 21:09   #1666
Jučer vozio 30ak minuta, Initiale Paris 160 dci EDC. Auto je odličan za vožnju po gradu. Osim što je tih i (naravno) udoban, mala turbina je efikasan lijek za sve one situacije kada se mili po cesti ili se vozi u onim "među" brzinama. Tu je bolji od mog cdti-a koji se zna naći u situaciji da nije ni za prvu ni za drugu (iritantno). Klima je dobra, puše hladno odmah ko blesava. Sjedala su mi na prvi pogled bila vrhunska...ali, nakon malo korištenja čini mi se da i nisu onako francuski mekana kao što bi čovjek očekivao. I kao da mi fali onog podupiranja na koje sam naučio. Dodatno, to zapravo nije prava koža nego kao neka eko koža - nema onaj filing "prave" kože. Ubrzanje od 0 - 100 mu je ok (pogotovo imajući u vidu da se šaltanje obavlja brzo i bestrzajno) ali u međubrzanjima i pogotovo na autocesti je osjetno slabiji od dizela kojeg vozim. Fali mesa. Rekao bih da je čak i slabiji od 2.0 HDI u 508ici. Tu me dosta razočarao ali ponajprije zato jer sam od brojki na papiru više očekivao. Realno, većini ljudi nebitno. Auto u ovoj opremi izgleda zaista atraktivno (19" felge, kromirani obrubi, kvake, LED...), puno bolje nego niži paketi opreme. Gepek velik. Rezime: odličan auto, odličan atuomatski mjenjač, udoban i tih, prostran, odličan za vožnju u gradu i van grada.
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 08:54   #1667
Jel onda renol laže kada navode da u initiale paris serijski idu kožne presvlake i to ni manje ni više nego nappa koža (znači prava, jako dobra koža)?
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 09:05   #1668
Vezano za motore i performanse. Baš si opisao situaciju koju mnogi primjećuju. Evo ta usporedba 2.0 dizela sa 170 KS i 1.6 sa 160 KS. Na papiru su performanse gotovo jednake, čovjek bi očekivao da se u vožnji razlika gotovo i ne primijeti. E onda sjedneš u jedan i drugi i provezeš, a ono razlika jebačka, baš osjetna, pogotovo kod međuubrzanja i kod većih brzina na autocesti.

Tako je kod gotovo svih auta, bez obzira na marku. Ti mali mlinčeki na papiru daju odlične performanse, ali u vožnji je to sve samo prodavanje muda pod bubrege. Evo npr. golf 6 2.0 TDI jedno vrijeme je dolazio prigušen na 110 KS. Sadašnji mlinček 1.6 TDI ima isto 110 KS. Provozaš ta dva auta i shvatiš da je razlika nebo i zemlja u korist 2.0.

Zato smo mnogi ovdje i pisali da je neprihvatljivo da Talisman nema u ponudi neki 2.0 dci od oko 170-190 KS, to bi bila idealna mjera za taj auto. Motor ne bi bio prenapregnut i s lakoćom bi pokretao taj auto i pri tome bi bio ekonomičan, ako ne i ekonomičniji od ovog 1.6 dci koji muku muči s tako velikim i teškim autom.
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 09:57   #1669
road rage- to sam i ja pisao kad sam ga vozio na ovoj temi. na autoputu se vidi da je to mali motoric kolko god on bio nafrljen. inace je auto stvarno ok ali ga jebe taj motor. velik je to auto, tezak, veliki kotaci itd.....
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 10:08   #1670
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Vezano za motore i performanse. Baš si opisao situaciju koju mnogi primjećuju. Evo ta usporedba 2.0 dizela sa 170 KS i 1.6 sa 160 KS. Na papiru su performanse gotovo jednake, čovjek bi očekivao da se u vožnji razlika gotovo i ne primijeti. E onda sjedneš u jedan i drugi i provezeš, a ono razlika jebačka, baš osjetna, pogotovo kod međuubrzanja i kod većih brzina na autocesti.

Tako je kod gotovo svih auta, bez obzira na marku. Ti mali mlinčeki na papiru daju odlične performanse, ali u vožnji je to sve samo prodavanje muda pod bubrege. Evo npr. golf 6 2.0 TDI jedno vrijeme je dolazio prigušen na 110 KS. Sadašnji mlinček 1.6 TDI ima isto 110 KS. Provozaš ta dva auta i shvatiš da je razlika nebo i zemlja u korist 2.0.

Zato smo mnogi ovdje i pisali da je neprihvatljivo da Talisman nema u ponudi neki 2.0 dci od oko 170-190 KS, to bi bila idealna mjera za taj auto. Motor ne bi bio prenapregnut i s lakoćom bi pokretao taj auto i pri tome bi bio ekonomičan, ako ne i ekonomičniji od ovog 1.6 dci koji muku muči s tako velikim i teškim autom.
pa motor od 160-170KS ali od 4.0 litre kao neki brodski motiri ce ti raditi vjecno nego 2.0 ili 1.6 - no pitanje je da li je to overkill odnosno overengineering.
Ako su performanse na papiru iste onda su i u praksi samo moras jace stisnut 1.6 da dodje do tih snaga na papiru. A ljudi se boje pa im se prividno cini da je losije. A i jedan i drugi bu okrenuo 200 tisuca i kusur kad tak i tak kupujes novi auto.

mislim pogledaj kamione - velike kubikaze a snage kaj na sportskim verzijama renola, vwa izvuku na pol i vise manjem obujmu. samo kaj kamion napravi godisnje km jaj ovaj ne bu niti za par godina. a kamion planiras voziti 10 godina.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 11:52   #1671
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Jel onda renol laže kada navode da u initiale paris serijski idu kožne presvlake i to ni manje ni više nego nappa koža (znači prava, jako dobra koža)?
Iskreno, ne razumijem se u tipove kože ali definitivno mi ne izgleda kao ona kakvu se tipično može vidjeti u premium automobilima. Najbliže bi ju opisao kao "eko koža"...barem je to moj dojam.
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:01   #1672
Ako renol ne laže, to je isti tip (vrhunske kože) koja se baš u pravilu ugrađuje u premium i luksuzne automobile, ne znam , ni sam se ne razumijem nešto posebno u tu tematiku...
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:19   #1673
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ako su performanse na papiru iste onda su i u praksi samo moras jace stisnut
Ali u praksi zapravo često nisu. Evo samo jedan primjer: Mondeo karavan TDCI 180 HP ima po papiru 1.5 sek brže ubrzanje do 100 od Insignie. Pazi, 1.5 sek je ultra puno. Imam nekoliko usporednih testova ta 2 auta njemačkih automagazina gdje su im ubrzanja skoro pa ista a u međuubrzanjima Mondeo čak i zaostaje.

Dakle, očito je da brojke na papiru ne štimaju, iz ovog ili onog razloga.
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 20:54   #1674
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Jel onda renol laže kada navode da u initiale paris serijski idu kožne presvlake i to ni manje ni više nego nappa koža (znači prava, jako dobra koža)?
Mozes birati, moze biti prava ili umjetna koza

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
draak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 21:23   #1675
koja je sad kvalitetnija?



a ova?

tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 21:39   #1676
Ona skuplja (koja je pasla na pašnjaku) je naravno kvalitetnija..
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 15:09   #1677
Ne znam jel ste vi primjetili ali zadnje farovi na Talismanu tj Led diode nekako slabo svijetle., kao da su polupregorene...ne znam...nije onako lijepa pravilna crta...
Auto nije na tržištu ni godinu i pol...pa mi je čudno da farovi tako svijetle.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 15:22   #1678
A ja ne znam što se čudiš kada je u pitanju renol.

Pa jesi vidio onaj video kojeg sam postao (na ovoj temi ili onoj karavan dizel za 200 000 kn) gdje lik drma interijer Talismana na testu a ono, središnji greben ima lufta par centi, škripe plastike,... klasični renol. To je dio draži posjedovanja francuskog auta.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 15:25   #1679
Ono što sam ja vidio normalno svijetli.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 15:27   #1680
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post
Ne znam jel ste vi primjetili ali zadnje farovi na Talismanu tj Led diode nekako slabo svijetle., kao da su polupregorene...ne znam...nije onako lijepa pravilna crta...
Auto nije na tržištu ni godinu i pol...pa mi je čudno da farovi tako svijetle.
pa što se čudiš, ne može nešto malo koštati i da valja dugoročno.

I brava i bravo su bili auti godine pa im se nakon 5 godina kvaka na vratima od sunca istopila.

Što bi reno bio drugačiji ? Za 160.000 kuna dobiti Talismana i još da traje 5 godina
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:37.