Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2017., 18:52   #921
Opasniji su mi oni sa ponijima pod haubom nego oni sa 150 hp.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 19:22   #922
sredina je ok, oko 100tinjak za naše superiorne europske ceste.
ali da, i ovi sa starim poluraspadnutim autima su mi vrh. baš sam gledo neki dan tu kod mene u kvartu, baba ima peugeot 205 xl, auto valjda 1980. godište po izgledu onako skroz raspada se. krene ona full gas naprijed u cesti, skrene lijevo auto zvuči ko 3 lamboa kolko je gas stiskala, a išla valjda 20kmh, onda je upalila desnu žmigu stala. pa rikverc sa istom količinom gasa unazad i okretala se za drugi smjer, po glavnoj cesti. da ne pričam da je i to bilo 20kmh i žena je morala ić u rikverc iz nekog razloga 25m da bi skužila da je "izravnala se" u cestu i onda je krenula naprijed opet 20kmh sa zvukovima megagiga koda vozi lamboa.
naravno baba 2000 godina, nit gleda retrovizore nit išta, samo je pogledala mene kroz prozor u svojoj crvenoj bundi (na +30°C)
saiyadjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 19:27   #923
Ti kad kupujes auto, snagu motora biras prema stanju ceste?
kamikaza777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 20:53   #924
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
LOL...

te izjave su vrh automotošporta
pojedinci ko ti očito samo čeka da nekog "mora" preteć pa mu treba 150 konja kako bi taj manevar izveo 25m prije šikane.

pravi vozač ćer znat procjenit situaciju kad može preteć nekoga bez potrebe za snagom od 150+ konja...

al nema veze, zabavlja me čitanje crne kronike kad "znalci" zbog neprilagođenje brzine završe u mostiću pred nečjom kućom...

jer, do sad nisam vidio "luzera" koji ima 150+ konja a da se vozi ko da ima auto od 50 konja - dakle smireno i bez utrke od semafora do semafora.
Jep ja uzivam preticat ovakve puzeve kao ti jos im blicam i trubim za svaki slucaj ako ne shvate da im je BIJESNIH 150KS na guzici...

Da sam u svom elementu sad bi ti rekao kako nemas para za jaci auto i seres po ljudima koji si mogu priustiti...
Ali nisam pa da te pitam da imas novaca dali bi si kupio auto koji ima jaci motor i full opremu... Vjerojatno bi,to znaci da bi se automatski vozio ko kreten?
Iznenadio bi se kako 150ks i nije nesto jako...
Btw danas skoro svaki malo bolji opremljeniji auto ima preko 120ks
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 22:11   #925
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
pravi vozač ćer znat procjenit situaciju kad može preteć nekoga bez potrebe za snagom od 150+ konja...
Pretičem i sa autom od 65 KS.

Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
jer, do sad nisam vidio "luzera" koji ima 150+ konja a da se vozi ko da ima auto od 50 konja - dakle smireno i bez utrke od semafora do semafora.
Jebiga, onda sam ja sreće što ih znam barem 5 ....

Quote:
Knorac kaže: Pogledaj post
Da sam u svom elementu sad bi ti rekao kako nemas para za jaci auto i seres po ljudima koji si mogu priustiti...
Ali nisam pa da te pitam da imas novaca dali bi si kupio auto koji ima jaci motor i full opremu... Vjerojatno bi,to znaci da bi se automatski vozio ko kreten?
Iznenadio bi se kako 150ks i nije nesto jako...
Btw danas skoro svaki malo bolji opremljeniji auto ima preko 120ks

QFT. :klap:
X-Plosiv is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 23:04   #926
@kamikaza - ne, ali cijena koja je drugačija ovisno koji motor uzimaš, jel, utječe na izbor. tako da mi se ne isplati kupit jači motor za jurcanje i nabijanje po zagrebačkim ultra lošim cestama, jer bi si više štete nego koristi napravio. da su nam ceste ok, možda bi bolji motor i bio ok, ali vjerujem da bi onda i svi vozači, a i općenito stanje bilo bolje za kupit jači auto. tako da za sad mi je g120 sasvim dosta.

@knorac - ma nije problem što si mogu ljudi priuštit, naravno to je sve ok, svatko uzme što voli, ali dokazano pravilo pokazuje da vozači sa jačim autima obično uzrokuju više nesreća ili češće stradavaju, pa nije to bezveze tako. što naravno ne znači da netko tko ima 150+ks vozi ko kreten, ali jednom od 10 000 puta kad bude vozio možda oće i onda će se nešto desit i eto ti ga na..
saiyadjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 23:19   #927
150 ks u autu od 1400 kg uopce nije bjesno i brzo postane "slab", odnosno priviknes se na njega.

Iako je sasvim dovoljno za lagodnu voznju da se ne moras bojati uzbrdice, punog automobila pretjecanja i sl.

Bjesan je jedino kad u njega sjednes iz skode fabie mpi a nisi vozio nista jace nikada.
__________________
GO
Afla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 23:22   #928
Cijena je bitan faktor naravno. A veci auti, opremljeniji, obicno dolaze i s jacim motorom. Cesto ako zelis neku top opremu onda ide uz jaci motor... G120 bi i meni bio dovoljan, al onda se ne bi ovako lijepo vozilo u 5. ili 6. kad zatreba snage, da ne spominjem uzbrdice i pun auto
kamikaza777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 09:17   #929
Quote:
saiyadjin kaže: Pogledaj post
@kamikaza - ne, ali cijena koja je drugačija ovisno koji motor uzimaš, jel, utječe na izbor. tako da mi se ne isplati kupit jači motor za jurcanje i nabijanje po zagrebačkim ultra lošim cestama, jer bi si više štete nego koristi napravio. da su nam ceste ok, možda bi bolji motor i bio ok, ali vjerujem da bi onda i svi vozači, a i općenito stanje bilo bolje za kupit jači auto. tako da za sad mi je g120 sasvim dosta.

@knorac - ma nije problem što si mogu ljudi priuštit, naravno to je sve ok, svatko uzme što voli, ali dokazano pravilo pokazuje da vozači sa jačim autima obično uzrokuju više nesreća ili češće stradavaju, pa nije to bezveze tako. što naravno ne znači da netko tko ima 150+ks vozi ko kreten, ali jednom od 10 000 puta kad bude vozio možda oće i onda će se nešto desit i eto ti ga na..
Gle ne slazem se ti imas svoju neku viziju tj misljenje o jacim autima... ovo di kazes da nebi uzeo jaci auto jer bi ga podrapao po zagrebackim cestama...
Maza 150 i mazda od 100 mogu razviti istu brzinu tako da se podrapaju isto...

Kolko vidim dosta ljudi pogibaju u slabim autima em jer nisu bili jaki za jurcanje pa je baja od 1.2 corse,clia pola itd isao raditi BMw M3 jer eto to tako radi vin dizel...
Ima nas svakakvih pa tako budale u 1.2 voze slalom isto tako tatini sinovi u 530 dizlu izvode sranja..
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 11:35   #930
Quote:
saiyadjin kaže: Pogledaj post

@knorac - ma nije problem što si mogu ljudi priuštit, naravno to je sve ok, svatko uzme što voli, ali dokazano pravilo pokazuje da vozači sa jačim autima obično uzrokuju više nesreća ili češće stradavaju, pa nije to bezveze tako. što naravno ne znači da netko tko ima 150+ks vozi ko kreten, ali jednom od 10 000 puta kad bude vozio možda oće i onda će se nešto desit i eto ti ga na..
Izvalio glupost i ostao živ. Samom računicom kada usporedimo koliko ima "slabijih" i koliko "jačih" automobila, dolazimo do činjenice da veći broj ljudi vozi slabije aute, a stvaraju se i sudari....to što kada (bacam brojke sada) jedan idiot sa 240ks autom ima sudar pa završi u svim novinama, a u isto vrijeme u svakom gradu koji ima iole 40 tisuća stanovnika bude i 2-10 sudara sa starim i jeftinim drlozima koji ne mogu razviti niti 100 km/h u 15 sec.
X-Plosiv is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 12:26   #931
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Izvalio glupost i ostao živ. Samom računicom kada usporedimo koliko ima "slabijih" i koliko "jačih" automobila, dolazimo do činjenice da veći broj ljudi vozi slabije aute, a stvaraju se i sudari....to što kada (bacam brojke sada) jedan idiot sa 240ks autom ima sudar pa završi u svim novinama, a u isto vrijeme u svakom gradu koji ima iole 40 tisuća stanovnika bude i 2-10 sudara sa starim i jeftinim drlozima koji ne mogu razviti niti 100 km/h u 15 sec.
Potpisujem... to sam i ja htio reci ali sam se pogubio u prijevodu u svom postu
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 18:10   #932
Danas presao 180km na otvorenom, vozio uz brdo od 0 do 1100mnv i nazad. Svo vrijeme radila klima, prosjecna na bordu pokazala 5.6l/km. Pa kako da ne voli covjek ovaj motor G120 <3
stanisinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 18:56   #933
To ti je prejak motor i seljacina si zbog toga
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 19:12   #934
Još se seljačina i usudila popet na brdo Cccc.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 19:43   #935
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Izvalio glupost i ostao živ. Samom računicom kada usporedimo koliko ima "slabijih" i koliko "jačih" automobila, dolazimo do činjenice da veći broj ljudi vozi slabije aute, a stvaraju se i sudari....to što kada (bacam brojke sada) jedan idiot sa 240ks autom ima sudar pa završi u svim novinama, a u isto vrijeme u svakom gradu koji ima iole 40 tisuća stanovnika bude i 2-10 sudara sa starim i jeftinim drlozima koji ne mogu razviti niti 100 km/h u 15 sec.
Potpisujem... to sam i ja htio reci ali sam se pogubio u prijevodu u svom postu
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Još se seljačina i usudila popet na brdo Cccc.
Ahaha ova je dobra
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 10:41   #936
Quote:
saiyadjin kaže: Pogledaj post
@kamikaza - ne, ali cijena koja je drugačija ovisno koji motor uzimaš, jel, utječe na izbor. tako da mi se ne isplati kupit jači motor za jurcanje i nabijanje po zagrebačkim ultra lošim cestama, jer bi si više štete nego koristi napravio. da su nam ceste ok, možda bi bolji motor i bio ok, ali vjerujem da bi onda i svi vozači, a i općenito stanje bilo bolje za kupit jači auto. tako da za sad mi je g120 sasvim dosta.

@knorac - ma nije problem što si mogu ljudi priuštit, naravno to je sve ok, svatko uzme što voli, ali dokazano pravilo pokazuje da vozači sa jačim autima obično uzrokuju više nesreća ili češće stradavaju, pa nije to bezveze tako. što naravno ne znači da netko tko ima 150+ks vozi ko kreten, ali jednom od 10 000 puta kad bude vozio možda oće i onda će se nešto desit i eto ti ga na..
Može neki link na tu studiju i dokaz o divljacima iz jačih auta.

A iskreno, zadovoljila bi me i signatura za Nacionalnu i sveučilišnu biblioteku ako slučajno studija nije online...
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 11:43   #937
Evo jucer idem na trening od velesajma prema rotoru i neki dilkan u staroj seat grdobi SDI vozi skarice kurci palci simo tamo,dok ja najnormalnije u jednoj traci i na rotoru se nademo jedan pored drugog... znaci da ovaj sdi ima 200ks ali nema turbinu... i naravno ljakse sa brda
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 16:10   #938
Evo da se pohvalim, pala kupnja M3, 1.5 D 105KS.
Idem sad na duzu voznju pa cu vam javiti dojmove.
__________________
Što ovca ležeć vidi, nije daleko !
http://youtube.com/watch?v=rcbchRnTTr4
hasewa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 17:14   #939
Quote:
Knorac kaže: Pogledaj post
Evo jucer idem na trening od velesajma prema rotoru i neki dilkan u staroj seat grdobi SDI vozi skarice kurci palci simo tamo,dok ja najnormalnije u jednoj traci i na rotoru se nademo jedan pored drugog... znaci da ovaj sdi ima 200ks ali nema turbinu... i naravno ljakse sa brda
Da nije bordeaux crvena cordoba?
Thepicard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 09:46   #940
Quote:
Thepicard kaže: Pogledaj post
Da nije bordeaux crvena cordoba?
Jest
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:46.