Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2017., 19:13   #2101
Ok, hvala puno na odgovoru. Dakle nakon KU porez i novr tablice rjesavam doma, a ako mi ostavi svoje tablice svejeeno ih mogu voziti 15 dana po ovom sto sam vdio na forumu. Ako ne, odem u Heinzlovu, uzmem privremene i opwt se vozim 15 dana?
Evala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 00:38   #2102
Večer, može savjet koji novi auto do 90tis.kn uzet?
JambroZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 01:12   #2103
Quote:
PatriotHR kaže: Pogledaj post
Pozdrav, pliz nek me netko samo uvjeri da imam ono kaj mi treba za registraciju neregistriranog auta koji je promjenio par vlasnika.

Vlasnik je odjavio auto 2011. i od tad je prodavan par puta. Imam njegovu prometnu i knjižicu vozila. Imam i kupoprodajne (sa potvrdama o placenom porezu) od: vlasnika na kupca 1, kupca 1 na kupca 2, i kupca 2 na mene.

Znači, bitno mi je kod registracije imat sve kupoprodajne ugovore i potvrde o plaćenom porezu od mene pa unatrag do vlasnika, jel tako? S obzirom da to imam nebi trebalo bit problema?
Tako je, mora biti pravilan redoslijed vlasnika i svaki KPU mora imati potvrdu o plaćenom porezu.
Primjerice i ti sad kad bi platio porez na taj KPU bi mogao prodati auto dalje, jer kad platiš porez ti si formalno vlasnik auta.

Quote:
JambroZg kaže: Pogledaj post
Večer, može savjet koji novi auto do 90tis.kn uzet?
Teško će ti tko dati savjet ako ti sam ne znaš što tražiš. Odeš primejrice na njuškalo, odabereš nova vozila do 90 000 kn i vidiš što možeš uzeti, odnosno sviđa li ti se nešto.

A glede samih auta, u današnje vrijeme nemaš baš marku koju bi trebao izbjegavati jer se raspada ili ne valjda.

Za 100 000 kn je dosta dobra kupovina novog Fiata Tipo.

Druga opcija gdje možeš uštedjeti, dobiti veći auto sa boljom opremom je da kupiš auto u Sloveniji, naročito ako je star 6 mj. - godinu dana. To su većinom auti do 10 000 km, još pod tvorničkom garancijom, a može se znatno uštedjeti, a pritom još dobiti auto sa višom razinom opreme.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 02:40   #2104
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Tako je, mora biti pravilan redoslijed vlasnika i svaki KPU mora imati potvrdu o plaćenom porezu.
Primjerice i ti sad kad bi platio porez na taj KPU bi mogao prodati auto dalje, jer kad platiš porez ti si formalno vlasnik auta.



Teško će ti tko dati savjet ako ti sam ne znaš što tražiš. Odeš primejrice na njuškalo, odabereš nova vozila do 90 000 kn i vidiš što možeš uzeti, odnosno sviđa li ti se nešto.

A glede samih auta, u današnje vrijeme nemaš baš marku koju bi trebao izbjegavati jer se raspada ili ne valjda.

Za 100 000 kn je dosta dobra kupovina novog Fiata Tipo.

Druga opcija gdje možeš uštedjeti, dobiti veći auto sa boljom opremom je da kupiš auto u Sloveniji, naročito ako je star 6 mj. - godinu dana. To su većinom auti do 10 000 km, još pod tvorničkom garancijom, a može se znatno uštedjeti, a pritom još dobiti auto sa višom razinom opreme.
Hvala na odg, a šta misliš o i20 ili Ford Fiesti?
JambroZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 07:14   #2105
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Tako je, mora biti pravilan redoslijed vlasnika i svaki KPU mora imati potvrdu o plaćenom porezu.
Primjerice i ti sad kad bi platio porez na taj KPU bi mogao prodati auto dalje, jer kad platiš porez ti si formalno vlasnik auta.
Super, hvala na odgovoru
PatriotHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 23:17   #2106
Quote:
JambroZg kaže: Pogledaj post
Hvala na odg, a šta misliš o i20 ili Ford Fiesti?
Oba su dobri auti, osim što je za i20 nešto skuplje održavanje, odnosno cijene rezervnih dijelova.
Tako da ako se dvoumiš između ta dva biraj onaog koji ti više odgovara, ni sa jednim nećeš pogriješiti.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 11:08   #2107
Moze misljenje o ovom autu: http://www.njuskalo.hr/auti/hyundai-...oglas-21707429

hvala
iva1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 12:29   #2108
Ako nekoga zanima, prodajem F31 Sportline, 2013. Prvi vlasnik. inf: na PM

Zadnje uređivanje Josip4 : 25.06.2017. at 21:14.
77miha7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 18:25   #2109
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali ja ne zastupam socijalistički pristup, već ti. I to kroz očito nepioznavanje Ustava i krive interpretacije istoga.
Nažalost ne vidim po čemu je igdje zastupljen socijalistički pristup u mojim postovima, već naprotiv isti iščitavam u tvojim postovima

Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Da je to tako kako ti veliš, onda bi i auti u tvornicama morali koštati isto, inače znači da nas već proizvođači u startu diskriminiraju.
Ne znam koje ti je zanimanje, ali nadam se da razumiješ da razvoj, kvaliteta materijala, tehnološki postupci, gradnja branda, upravljanje kvalitetom, zaštita okoliša, marketing koštaju različito za Mercedes i Renault (Dacia) te isti imaju različitu klijentelu?

Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Kao drugo, načelo jednakosti pred zakonom ne znači da mi moramo imati iste troškove, već da se uzima jednakomjerno u postotku imovine od svakoga, a ne da i bogati i siromašni moraju platiti isti iznos kuna. To nema veze sa jednakošću što ti zastupaš, a mnoge države su to odavno shvatile, bez puno filozofija, i nisu nikada ji unosile u svoje zakone takve nebuloze.

Jednakost je pravična u smislu zakona npr. u Norveškoj, gdje plaćaš postotak od prihoda, a ne da milijunaš i šljaker plaćaju istu cijenu kazni, doprinosa itd.
Kod kaznenih i prekršajnih odredbi da za njih možeš birati da li ćeš ih počiniti i sukladno imovinskom statusu da bi imali edukativni učinak plaćaš...kod nas ti je isto i računaju se prema dnevnim dohodcima, ali kod stjecanja ne i tu miješaš kruške i jabuke, nadam se da to isto razumiješ. Također npr. na Norvešku na koju se pozivaš ima godišnji porez na motorna vozila sukladno tipu vozila i svi plaćaju jednako s obzirom na tip vozila.

http://www.skatteetaten.no/en/Rates/arsavgift/


Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Sa druge strane, samo tumačenje u tekstu (jesi li ga uopće pročitao??) veli da takav nepravičan sustav, sa u svijetu nepostojećom "logikom" i tumačenjima, i ne postoji, a u EU ga imaju samo dvije države, za koje mi je i jasno zašto imaju takav sustav - no nije mi jasno koga mi moramo štititi, osim kriminalnu bogatu elitu?

Ta uravnolovka koju predlažeš je bezvezna, nelogična, nepravična, neustavna i zato i neviđena u zakonima normalnih država. I to ti je najbolji dokaz pogrešnog tumačenja - što takav stav i princip nema NITKO.
Nažalost u cijelosti pročitao, navodi da navedeni sustav ima u dvije EU države a kasnije da princip nema NITKO...odluči se da li ga ima NETKO ili nema NITKO.

Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Ovaj navod "ti, ja ostatak građana za istu stvar moramo platiti jednako bez obzira na stanje na našem bankovnom računu i u skaldu s našim gospodarskim mogućnostima" ti je čisti oksimoron, jer ili je jednako bez obzira na stanje na računu (gdje je tu pravičnost - jer 100 kuna nije isto nekome tko zarađuje 3000 kuna i nekome tko zarađuje 50.000 kuna), ili ako plaćamo u skladu sa mogućnostima - onda nemamo iste mogućnosti da bismo i isto plaćali. U svakom slučaju si u krivu!
Netko tko ima prihod od 3000 kn niti ne može sebi priuštiti automobil novijeg godišta velike snage i samim time plaćati veliku naknadu za prijenos, takvi se trebaju staviti u realne okvire i uzimati vozilo sukladno svojim mogućnostima. Kao što sam ti naveo za starije slabije automobile će vjerojatno biti propisana niska naknada za prijenos, za to trebamo pričekati tablice.

Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Kao zadnje, zašto bismo plaćali isto za stvari koje same ne koštaju isto? Kako to misliš "bez obzira na marku"? Jasno, ne govorim o upravnoj pristojbi tipa taksene marke da je na istoj vrsti ugovora ista taksa, već govorim o davanjima po vrijednosti vozila - ako nije ista vrijednost, zašto bi bila davanja?? To nema nigdje... otkada je svijeta i vijeka, Mercedes je Mercedes, a Dacia je Dacia, i ne znam zašto bi to u davanjima koštalo isto? Netko tko kupi novi Mercedes jasno pokazuje da ima novaca, nimalo socijalistički, pa zašto ne bi platio na duplo skuplji auto i neka skuplja davanja??
Ne znam jer namjerno ignoriraš što sam napisao ili stvarno ne razumiješ. Onaj tko kupuje novi vrijedniji automobil plaća sukladno vrijednosti i veću trošarinu, PDV, PPMV itd. te je samim time već platio taj luksuz.

Prema tekstu kojeg sam naveo trošak u Njemačkoj je 50 EUR za prijenos automobila bez obzira na vrijednost tako da opet ima negdje, a ti navodiš da nema nigdje

"U većini europskih zemlja porez na stjecanje motornog vozila ne postoji, a kod prijenosa vlasništva rabljenih vozila plaća se samo naknada koja pokriva administrativne troškove. Primjerice, u Njemačkoj se plaća naknada od 50 eura neovisno o vrijednosti vozila."

Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Kada auti budu isto koštali (bez obzira na marku), i kada time ne bude bilo bitno tko ima koliko novaca već će sve biti jednako, onda neka i ta davanja budu jednaka, no dokle si netko može priuštiti pet auta po 100.000 eura a netko niti auto za 2.000 eura, do tada je spominjanje jednakosti cinizam. Do tada je to utopija komunističkog tipa, koja nikada nije postojala, a niti će postojati.
Ne pridonose svi ljudi isto društvu, te samim time nemaju ni jednake prihode. Isključujem pri tome političare i kriminalce

Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
I tko je tu socijalist??
Ti, jer još uvijek ne razumiješ da ljudi koji imaju veće prihode ne žele biti budale i da ih se stavlja u dodatni neravnopravan položaj po tvome principu bi isti dva puta bili penalizirani zato jer posjeduju, žele posjedovati skuplje vozilo (prilikom kupnje i prilikom prodaje).
darvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 18:49   #2110
Tvoja isprazna lupetanja o jednakosti gdje joj nema mjesta i izjednačavanje državnih taksi i naknada sa porezima i poreznim razredima kroz nekakve uravnilovke koje nigdje ne postoje - to je očito neshvaćanje toga što si, navodno, pročitao. Jasno je da državne takse imaju jednake iznose, ali sve drugo NEMA, a ti to miješaš. U Norveškoj prometne kazne i porez na vozila (znači, ono o čemu tema raspravlja) NISU ISTI za bogate i siromašnije. Iste su taksene i birokratske naknade kao i kod nas - prijava ili odjava vozila košta u taksi isto bio to Bentley ili Fićo, ali zato porezi nisu ni izbliza isti. Šteta što to ne razlikuješ. Različita klijentela i različito plaća, nema tu nikakve jednakosti, a ne znam ni zašto bi je bilo.
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 19:44   #2111
Radi se o taxi vozilu koje ima 260 000 km i niz sitnih ostecenja.
Cijena je realna i taj auto jos moze sluziti jos niz godina.
Nisam imao takav auto, ali je Accent 1.5 crdi iz 2005. nedavno okrenuo 400 tkm i auto jos ide solidno, a motor ne pokazuje znakove umora.

I od sokol marica su hyndusi imali jako puno km, tako da...


Primjerice za 4000e ima 3 god star auto (ima ih vise u ponudi pa biras), a sad ako ti smetaju km...
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 20:58   #2112
Quote:
iva1505 kaže: Pogledaj post
Ako je sve ok na autu i misliš ga imat dulje vrijeme, zašto ne? Vidim da ima i šestu brzinu pa može lagano krstarit otvorenom ili autocestom. A i kilometri se prepoznaju na unutarnjoj plastici suvozačkih vrata pa ne bi trebalo razmišljat o njihovoj realnosti za razliku od nekih pogotovo iz unosa.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 21:12   #2113
Quote:
Orlov77 kaže: Pogledaj post
Ako je sve ok na autu i misliš ga imat dulje vrijeme, zašto ne? Vidim da ima i šestu brzinu pa može lagano krstarit otvorenom ili autocestom. A i kilometri se prepoznaju na unutarnjoj plastici suvozačkih vrata pa ne bi trebalo razmišljat o njihovoj realnosti za razliku od nekih pogotovo iz unosa.
Takav da je izvana se estetski ušminka, skine cca 200 tkm (u ovom slučaju) i tu kod nas se jako dobro proda.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 21:24   #2114
Da, naša realnost. Gledao baš neki dan iz znatiželje na mobile.de C klase W204 i vidim među najjeftinijima većinom karavane 200 CDI s 300 - 400tkm za oko 5000 eura. I sad takav dođe kod nas, kilometre na 150 - 200000 možda promijenit volan i ručicu mjenjača ako su se previše istrošili i to je to, makar sam vidio da su neke imale servisnu popunjenu do kraja.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 22:27   #2115
Quote:
Orlov77 kaže: Pogledaj post
Da, naša realnost. Gledao baš neki dan iz znatiželje na mobile.de C klase W204 i vidim među najjeftinijima većinom karavane 200 CDI s 300 - 400tkm za oko 5000 eura. I sad takav dođe kod nas, kilometre na 150 - 200000 možda promijenit volan i ručicu mjenjača ako su se previše istrošili i to je to, makar sam vidio da su neke imale servisnu popunjenu do kraja.
Vecinom su to taksijaneri, a oni su i sa 600 ili 700 tkm jos dosta ocuvani glede interijera, narocito ako se radi o Mercedesu jer se tvornicki proizvide kao taxi vozila i imaju ugradene kvalitetnije materijale.

Poznanik je prosle god uzeo E klasu taxi sa 570 tkm i vec skoro godinu dana tu radi za zg taxi i autic sluzi.

Tko ima volje i servisna se sredi, u oglas vecinom stave jako prihvatljivu cijenu i uvijek netko nasjedne.

Lijepo je kod nas na dvoriste pred susjeda dofurat noviji model mecke, frisko ofarban ili sa frisko skinutom folijom i sa naravno ispod 200 tkm na satu.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 23:06   #2116
Ove C klase nisu bile taksijaneri nego vjerojatno službena vozila nekih firmi, obrtnika i sl. A i ne vjerujem da je bilo serijskih W204 taxija, samo W202, W203 te W205.

Jedan nekadašnji susjed vidim da prodaje B180 CDI ex. taxi iz '06. s "navodnih" 205tkm te još folijom na sebi za nerealnu lovu. Iznutra izgleda ok, koža k'o nova al' ne vjerujem da ima te km, sigurno jedanput više. Lik kao i njegova ostala braća skoro pa divljaju po cesti ( s tim Mercom jednom na cesti izvan naselja pretjecao kolonu sigurno s 100 - 140 km/ h ) i pitanje dal' se motor digao na radnu temperaturu pa baš i ne vjerujem da je taj auto ok kao ni dosadašnji koje je imao.

Vidio pred kojih godinu dana cigića na jednom autosajmu, prodavao 124ku isto taxija s folijom te zainteresiranom liku objašnjavao kak' je to bio njem. taxi k'o da mu to diže cijenu a i tko zna kol'ko je bilo na satu a tek u stvarnosti...
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 23:36   #2117
w205 taksi? Vjerujem jer nisam gledao, ali me čudi da tako mali odnosno neprikladan auto može bit taksi. U gepek jedva stanu dva klasična flight check-in kofera, ako su samo pinkicu veći, neće stati.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 12:43   #2118
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Netočno, da bih na policiji dokazao da vozilo više nije moje, dovoljna je fotokopija ugovora, koja ne mora biti ovjerena. Znam iz osobnog iskustva nekoliko puta. Ovjerena mora biti ako dođe do nekog upravnog ili parničnog postupka. Ovjerena fotokopija ugovor ne treba biti ovjerena jer ako se pozivaš na nju, a ista nije istinita, znaš da imaš puno veće probleme tipa kaznenog djela krivotvorenja službene isprave itd itd...

Sa druge strane, i da odmah uzimaš ovjerene kopije koštale bi te isto toliko koliko i da ih vadiš nakon godine dana. Znači, za njima nema potrebe ako samo prodaješ auto, tebi je u startu dovoljna samo obična, neovjerena fotokopija.
To kaj ti je neka službenica krivo prihvatila nešto ne znači da je to ispravno.
Al sad da ti idem objasniti zasto, a vidim da si pun pameti nema smisla.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 13:02   #2119
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
To kaj ti je neka službenica krivo prihvatila nešto ne znači da je to ispravno. Al sad da ti idem objasniti zasto, a vidim da si pun pameti nema smisla.
Ne trebaš mi objašnjavati, jer to pod 1. ne znaš, a pod 2. nemaš zakonskog opravdanja za to.

Tvoje teoretske logičke spike me ne zanimaju nimalo, ja ti velim ono što je u praksi, kroz godine i više slučajeva i osobnog iskustva. A sumnjam da netko to išta radi nezakonito meni za ljubav, to toga ipak nije vrijedno. Da im treba ovjereno, to bi i rekli i tražili. To što tebe neka lokalna ustrašena službenica forsira da plaćaš i što treba i što ne treba da bi ona bila "ziher" da nije ništa fulala, ja ti tu ne mogu pomoći.
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 14:32   #2120
Kolega Mutt, nije sigurno tebi za ljubav ali gotovo 100% sigurno iz neznanja...
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:10.