Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2016., 10:18   #3561
Da li je netko kupio i vec vozi novi suzuki s4 cross, kako ste zadovoljni. Podijelite malo dojmove.
brušel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 11:19   #3562
https://www.forum.hr/showthread.php?t=816650
Oprosty is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 12:42   #3563
re

sa sx4 nisam imao nikakvi problema nikakvi . od kad je izasao iz salona 8 godina mu trajala baterija -akomulator pali vozi nijedne grške sve 10. motor je 1.5 bez 4x4 . jedina mana koja me smetala je potrošnja goriva jednostavo troši meni 10 litara ..mana mu je potrošnja goriva !!
__________________
1000
Motosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 18:31   #3564
Quote:
Motosy kaže: Pogledaj post
sa sx4 nisam imao nikakvi problema nikakvi . od kad je izasao iz salona 8 godina mu trajala baterija -akomulator pali vozi nijedne grške sve 10. motor je 1.5 bez 4x4 . jedina mana koja me smetala je potrošnja goriva jednostavo troši meni 10 litara ..mana mu je potrošnja goriva !!
Moj 1.6 120ks 4x4 je bez problema trosio ispod osmice po gradu. Po zimi je trosio lirtu vise na zimskim gumama. 7 godina bez kvara, samo nove kocnice nakon 130 tisuca i problemcic sa kompresorom klime kaj je sredeno za parsto kuna..
roki977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 21:07   #3565
Je li se kome dogodilo da kod sx4 kapa voda na suvozacev tepih.!? Negdje iza filtera peludi kapa. Sx4 2007 godina. Ne kapa kad pada nego za dan dva od padavine.
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 21:45   #3566
zna se dogodit da procuri kondenzat od klime....
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 16:50   #3567
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
ngk svjećica i novi softver ., to je ujedno i rješenje svih problema onima koji imaju stalno prijavljivanje greške i problema sa katalizatorom .

U kojem su ti servisu promjenili softwer? Konstantno imam problem sa check eng.-inom. Na testeru uvijek pokaže gorivo. Da, i počela se lampica palit nakon velikog servisa u kojem su mjenjali svječice(softwer naravno nisu)!
DV69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 12:18   #3568
Quote:
DV69 kaže: Pogledaj post
U kojem su ti servisu promjenili softwer? Konstantno imam problem sa check eng.-inom. Na testeru uvijek pokaže gorivo. Da, i počela se lampica palit nakon velikog servisa u kojem su mjenjali svječice(softwer naravno nisu)!
Meni se javlja P0420 - efikasnost kataliziatora ispod praga. Auto je 1.6, 2008.g, samo 50.000 km. U ovlastenim tvrde da za to nema rjesenja i da nek se naviknem te da mi ne garantiraju da ce nove svjecice i reprogramiranje rijesiti problem. Da li netko ima iskustva s tim ?
streetmode is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 16:09   #3569
Nakon koliko km mjenjati ulje motora?
Imam dizel suzuki sx4 varijanta bez 4x4 tj. ima samo prednji pogon.
Btw,koliko teško je to sam zamijeniti?
Ako je lako možda bi i sam probao.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 17:09   #3570
Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
Nakon koliko km mjenjati ulje motora?
Imam dizel suzuki sx4 varijanta bez 4x4 tj. ima samo prednji pogon.
Btw,koliko teško je to sam zamijeniti?
Ako je lako možda bi i sam probao.

Nije tesko ako imas dizalicu jer je sve ispod i moras zastitnu platsiku skinut ak je imas.. Imas sve u manualu..

https://teon.co/cars/suzuki-sx4-dies...the-oil-filter
roki977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 18:31   #3571
Quote:
roki977 kaže: Pogledaj post
Nije tesko ako imas dizalicu jer je sve ispod i moras zastitnu platsiku skinut ak je imas.. Imas sve u manualu..

https://teon.co/cars/suzuki-sx4-dies...the-oil-filter
Kad kažeš dizalica misliš na onu malu što bi npr koristio za zamjenu kotača i sl?
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 15:45   #3572
Quote:
streetmode kaže: Pogledaj post
Meni se javlja P0420 - efikasnost kataliziatora ispod praga. Auto je 1.6, 2008.g, samo 50.000 km. U ovlastenim tvrde da za to nema rjesenja i da nek se naviknem te da mi ne garantiraju da ce nove svjecice i reprogramiranje rijesiti problem. Da li netko ima iskustva s tim ?
Imamo iste aute. Ja imam ugrađen plin, pa se možda lampica pali zbog toga.
DV69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 21:00   #3573
Na nasem sluzbenom, 1.6, 4x4 gori vec bar 5 godina. Nitko se vise ne sikira oko toga.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 01:21   #3574
Quote:
DV69 kaže: Pogledaj post
Imamo iste aute. Ja imam ugrađen plin, pa se možda lampica pali zbog toga.
Ja nemam plin pa se svejedno pali.
streetmode is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 01:23   #3575
Quote:
Danny Z. kaže: Pogledaj post
Na nasem sluzbenom, 1.6, 4x4 gori vec bar 5 godina. Nitko se vise ne sikira oko toga.
A da li vam auto prolazi eko test ? Ne smeta ni mene lampica, jedino moze biti problem ako se na autu desi jos neka greska osim te pa u slucaju da je lampica stalno upaljena ne bi primjetio tu drugu gresku.
streetmode is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 22:56   #3576
koliko km ste prošli s plinom i kako ste zadovoljni?
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 23:37   #3577
Evo mene opet.
Pred jedno 4 mjeseca mjenjanesu na suzukiu sx4 kočnice - prednje i stražnje.
Ne sjećam se previše što je bilo odmah prvi tjedan prvih 100 km,ali ako se ne varam nisam stiskao jako kočnice.
Već u prvih mjesec dana ako se ne varam kočnice su počeli škripati prilikom laganog kočenja.
No pošto su bile nove kočnice mislio sam da će proći.
Druga stvar je ta da mi je mehaničar rekao da ću u početku trebati dizati ručnu više nego prije ali da će se ubrzo vratiti kako je bila pretpostavljam kada se kočnice priviknu na disk itd.
I tako već mjesecima me kočnice izluđuju,ali vozim auto većinom samo na posao pa mi se nije dalo odlaziti kod mehaničara da me opet opelješi.
Na netu sam vidio da se može staviti neka mast,ali nezz koliko bi to trajalo tj.koliko često treba tu mast stavljati.

Gotovo nikad nisam imao potrebe za ručnom pa tako nisam primjetio do danas kako loše drži.
Neki dan parkiram se na parkingu do zida i na kraju povučem ručnu a auto mi oslo malo naprijed i bum u zid.
Srećom da je auto bilo praktički zaustavljeno.
Damas sam testirao tokom vožnje od 60km na h i stvarno loše drži.
Brat je bio samnom i rekao je da se vidi samo jedna crta kočenja.

Nakon toga nešto je počelo škripati.
Primjetio sam da se ne čuje škripanje ako držim kočnicu.

E sada što bi to moglo biti,a najviše me brine firma kod koje sam mjenjao kočnice kada vidim ovako loše rezultate.
Pa jbt prije nego sam zamjenio kočnice bili su uništeni i diskovi i potrošene pakne itd.
A sada kada je sve novo još gore,još više škripi,a ručna još gore drži.
U jamstvu dopuštaju prigovor na njihov rad samo u prva 3 dana,nezz kako netko može znati dal mu je auto dobar ili ne u samo 3 dana.
Vidjet ću sutra što će reći,a ako bude morao o svom trošku ispravljat njihove greške,odo u drugu firmu.
Pa kada već pišem,pitam itd ako neko zna dobre mehaničare u okolici pazina neka da informaciju.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 09:00   #3578
Bok,jel zna netko gdje se drži ova cijev što je odmah do baterije.
Ide iza motora i nezz kako i zašto ali skacka tj. trese se i zbog toga se auto čuje skroz drugačije.
Nemam pojma dal je serviser zeznuo ili se samo od vibracija.
https://i.ytimg.com/vi/jLAOX5vtVp4/maxresdefault.jpg
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 11:58   #3579
POzz!

Da li bi netko mozda mijenjao original 16 alu felge sa 205/60/16 zimskim gumama za 17" sa novim cjelogodisnjim?

Detalji u linku:

https://www.njuskalo.hr/alu-felge/al...oglas-24357450
mario.radan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2018., 13:30   #3580
Imam Suzuki SX4 automatik i imam pitanje u vezi rikverca. Kada je auto uparkiran (menjač je u slovu P) i kada ga uplalim i prebacim u R ukoliko hoću da idem u rikverc, auto mi nekad krene napred i kao da ne raguje na menjač. Ne stalno, ali se dešavalo. Ne znam da li kočnicu ne stisnem dovoljno jako pri menjanju brzina ili nešto pogrešno radim. Nekad osetim da je kočnica pod pritiskom, ali ne znam kako da je „povratim“. Nisam aktivan vozač, skoro sam krenuo da vozim. Any ideas?
friend is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:10.