Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2012., 15:25   #201
Evo mali update o mojoj guzoboljki
Bila kod svoje dr.koja je odobrila kremicu koju sam kupila na standu kod travara. HEMORAN, Travar MB Bjelovar. Sastav: mast, bijeli vazelin, pcelinji vosak, et.ulje bora, kantarionovo ulje, riblje ulje, maslinovo ulje, cvijet nevena, list koprive, biljka stolisnika i korjen gaveza.
Cijena 60kn.
Na njoj pise 2x dnevno, a ja ju stavljam 3x i prije karla (koji i dalje nije svaki dan, al to nije nista novo). Drzim se njezine preporuke da svaki dan pojedem ili grozdje ili smokve ili neki kompot, a jogurte, lan i sl.sam i ranije prakticirala... Ovo sve navedeno zbog omeksavanja stolice..
Uglavnom, ona bobica se ful smanjila, nista me vise ne boli. Prestalo je krvariti onak intenzivno vec slijedeci dan..sad samo nakon karla i kolicinski puno manje.
Presla sam sa cjelodnevnih always nocnih na dugacke dnevne. A jucer i danas samo zbog kreme da mi se ne preslika..masna je i u boji..
Nadalje, plan mi je redovito bar do kraja trudnoce svaki dan jesti nesto sto omeksava i preventivno se mazati...pa dok skroz ne nestane i smanji se pritisak koji sad radi maternica...
Za sad, vise nego zadovoljna s obzirom na prosli tjedan...
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 15:29   #202
Jos sam zaboravila dodati zamjenu koju mi je rekla umjesto mazohistickog stavljanja leda
Vrecice caja od kamilice umotati u plasticnu foliju pa u led. Onda skinuti foliju i tako staviti zaledjenu vrecicu medju, jelte..da
Pa je dvostruko djelovanje hladnog i umirujuce kamilice..
To jos nisam, jer mi je i s ovim prije dobro krenulo, ali budem... Jer mi je i led super djelovao, mada nije bas ugodno ga drzati...
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 09:18   #203
Drage buduće mame! U 37. sam tjednu trudnoće i imam iste muke. Probala sam sve što sam čula i jedino što mi trenutno ublažava bolove i pečenje su oblozi sa hladnim jogurtom. Na komadić vate stavim žličicu jogurta i držim dok se ne osuši zatim promjenim. Pa eto tko hoće nek proba. Sretno
cicinova is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 19:16   #204
Da vas "obradujem" - i 2 mj nakon poroda druzim se sa nasim prijateljima
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 20:24   #205
la la la la nista ne cujem la la la
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 11:32   #206
moji hemeroidi i ja....
u 30-tom sam tjednu trudnoće i oduvijek sam imala problema sa hemeroidima. nekad su znali peči, svrbiti, ublažila bi to nekako pa bi se sami povukli... ali ih iman barem jednom mjesečno. na početku je bilo najgore (ne trudnoće nego njihovom početku) ali sada kao da sam se navikla. malo mi smetaju prvi dan kad iman tvrđu stolicu ali smo navikli na zajednički suživot
sad me brine to što već tri dana krvarim kad idem na wc. stolica mi je normalna, ne naprežem se (za promjenu) a oni i dalje krvaru (unutarnji su) ali me ne bolu, peku me prvih 10 min nakon odlaska na wc...
ne mažem ih s kremom jer bi drugi dan nakon pojave pukli i povukli se pa bi bila mirna do sljedeće tvrde stolice.
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 02:17   #207
sto nikog ne muce hemici?
moji su koma, nakon svakog karla su van i ima ih dosta pa ih moram kremom pospremiti
sad, ono sto me brine je hoce li to poispadat tijekom poroda i sto cu onda s njima
hoce se pogorsati?
najradje bi odmah na operaciju nakon poroda al sumnjam da ce biti izvedivo
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 11:51   #208
MOje iskustvo sa hemićima nakon poroda je slijedeće. Izletio na porodu jedan ali vrlo bolan. Bilo koma, sjediti, hodati....bilo kaj. Došla doma, jedva izgurala sjedenje u autu. Dobila recept od tete protiv hemića. Naribati jedan krumpir i staviti ga tako naribanog na hemić, ako imate unutarnje zgurati poput čepića nutra. Ja isprobala i fakat se drastično smanjio. Probajte ostaviti što duže, ja ostavila preko noći. Nakon toga mazala sa uljem gospine trave i sada nakon tri tjedna više ga nema! jeeeeee
__________________
E. 10.11.2012. ljubav mamina
N. 6.11.2016. moj nadrazi
Over_The_Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 01:27   #209
I moji su nakon poroda bili ajme.. Bolili vise nego savovi. A kak sam ostala u rodilistu duze od tri dana, imala sam samo svoju (gore navedenu) kremicu I blazeni ledeni tus, pod koji sam isla svakih par sati. Meni je to pomagalo. Povukli su se u toku prvog mjecesa, ak se dobro sjecam
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 17:52   #210
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Da vas "obradujem" - i 2 mj nakon poroda druzim se sa nasim prijateljima
Moji frendici su se skroz smirili tek nakon 4 mjeseca
Vec sam luda bila, tim vise sto su e zadnjih mjesec dana samo uzasno svrbili, ali uzasno i nepodnosljivo
Nista od krema za hemice nije pomagalo i u ocaju sam se jednom namazala obicnom zutom nevenovom mascu i momentalno je bilo bolje, a nakon par dana mazanja se sve smirilo, i evo vec dva mjeseca je mir bozji
Nek tak i ostane
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 18:07   #211
Jos da nam je hraniti se kak spada pa da se ne vrate
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 18:17   #212
Kod mene je zanimljivo da ih nikad ne dobim od tvrde stolice (jer nju rietko imam jer fakat pazim) vec kad imam 2-3 mekse stolce dnevno i eto njih
Tak da kod mene prehrana nije faktor nikakav na zalost, nego cista genetika
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 18:52   #213
E to nije zgodno nikak.. Ne znam kak mozes tu ista prevenirati?
Mozda eventualno izbjegavati duze sjedenje
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 23:29   #214
Quote:
Over_The_Top kaže: Pogledaj post
MOje iskustvo sa hemićima nakon poroda je slijedeće. Izletio na porodu jedan ali vrlo bolan. Bilo koma, sjediti, hodati....bilo kaj. Došla doma, jedva izgurala sjedenje u autu. Dobila recept od tete protiv hemića. Naribati jedan krumpir i staviti ga tako naribanog na hemić, ako imate unutarnje zgurati poput čepića nutra. Ja isprobala i fakat se drastično smanjio. Probajte ostaviti što duže, ja ostavila preko noći. Nakon toga mazala sa uljem gospine trave i sada nakon tri tjedna više ga nema! jeeeeee
a kako zgurati krumpir ? bojim se da ga necu moc izvaditi
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 14:26   #215
Pa nužda će izbaciti krumpir
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 00:02   #216
Quote:
aria kaže: Pogledaj post
a kako zgurati krumpir ? bojim se da ga necu moc izvaditi
piše - staviti naribani krumpir
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 18:44   #217
sta raditi sa unutarnjim hemeroidima?
evo 3 tj.nakon poroda izgleda da sam izgleda dobila njih
tj-izvana nema nista,no zadnja dva dana iza stolice me dole tako pece i boli da vidim zvijezdice ..ali vise unutra(kao par cm.unutar),no bojim se istraziti sta je to
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 19:10   #218
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
sta raditi sa unutarnjim hemeroidima?
evo 3 tj.nakon poroda izgleda da sam izgleda dobila njih
tj-izvana nema nista,no zadnja dva dana iza stolice me dole tako pece i boli da vidim zvijezdice ..ali vise unutra(kao par cm.unutar),no bojim se istraziti sta je to
Uzmi neku kremu sa aplikatorom za unutra i mazi

Ja imam i ovo za hladenje unutarnjih al je skupo ko vrag, super je stvar

http://www.google.com/search?q=anuic...dyBJyGRKdkBsM:
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 00:27   #219
di to kupis i kako se koristi
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 06:46   #220
U apoteci, mislim da je oko 200 kn al nemojte me drzat za rijec
To se zaledi u dubokom i ak treba za unuturanje umetne se ovaj tanji dio jelte, a ak treba za vanjske prisloni se ovaj deblji dio izvana
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:11.