Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2009., 19:00   #41
Kad dam kontakt,ako ne pričekam cca 5sek da se pogase lampice vergla cca 8sek,a ako pričekam da se ugase lampice 3sek.
Ne kužim baš kakve veze ima blokada sa toplim ili hladnim auto?

Ovo sa anlaserom drži vodu,negdje sam davno pročitao da Valeo anlaser nije kvalitetan tj. da kad je motor ugrijan samim time je i anlaser i njegove četkice ne prijanjaju dobro,a riješenje je Bosch anlaser.
Ivan1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 19:05   #42
dokle god auto tebi vergla , anlaser je u principu dobar
anlaser kad krepa onda ne vergla
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 19:06   #43
blokada ti je smještena kod motora kad se sve zagrije onda se javlja greška

a cini mi se ak je to mom frendu i meni, brijem da je moguće da je i kod tebe
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 19:11   #44
a možda je fakat i anlaser
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 19:26   #45
Nisam ja ziher da je alnaser.Kao što sam rekao bzina njegove vrtnje je oko 250okretaja,neznam jel to dovoljno?
A šta to otiđe od blokade motora,koji dio i gdje je to smješteno?
Ivan1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 19:27   #46
Pozdrav dečki!
meni isto u zadnjih mjesec dana teško pali kad je vruć.
dodam samo jednom gas i neće, ne zalijem svjećice nit ništa. samo vergla i opet dodajem gas i neće, i jedva ga nakon minute upalim i onda mi se skoro zgasi,ak ne dodam jači gas.
a prije sam samo okrenula ključ i odmah je upalio. zadnjih mjesec dana imam te probleme.
u čem je stvar? hvala
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 20:46   #47
uh, ovo se pretvara u epidemije da golfovi petice ne valjaju, ne mogu ja to vjerovat,, hehe
famozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 20:54   #48
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
i na kraju igra košta u ovlaštenom servisu 500 eura
caka je u blokadi dovoda nafte u cilindre.Potrebni su određeni okretaji radilice tj samog alnlasera kao pokretača, navodno se to rjesava promjenom parametara u samom kompu automobila tj prebaci se opcija da je automatski mjenjač,ne ručni.


bond007
o kojem motoru je riječ.
Svejedno, nema zaljevanja svječica (dodavanjem gasa) kad je el ubrizgavaje,..nisu to karburatori
RENT-A-IDIJOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 23:31   #49
Quote:
RENT-A-IDIJOT kaže: Pogledaj post
caka je u blokadi dovoda nafte u cilindre.Potrebni su određeni okretaji radilice tj samog alnlasera kao pokretača, navodno se to rjesava promjenom parametara u samom kompu automobila tj prebaci se opcija da je automatski mjenjač,ne ručni.


bond007
o kojem motoru je riječ.
Svejedno, nema zaljevanja svječica (dodavanjem gasa) kad je el ubrizgavaje,..nisu to karburatori
ne radi se uopće o golfu, to sam samo stavila tu da ne otvaram novu temu.
možda da otvorim novu temu
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 01:05   #50
Quote:
Navigator kaže: Pogledaj post
Radi se o 1.9 TDI 105 ks sa 140 kkm. Auto ima 2 i pol godina. Kad je vruć treba verglati cca 5-6 sekundi dok upali. Kad je hladan pali odmah i na -10. Problem postoji zadnjih godinu dana al me sad baš počelo nervirati. Dijagnostika ne pokazuje ništa a promjenjen je i senzor temperature. Auto je redovito servisiran u ovlaštenim servisima. Malo sam se raspitao po servisima i neki kažu da treba uploadati softver, neki da je baterija (sad je nova gore ali opet isto), neki čak i anlaser.

Ako je netko imao sličan problem, nek napiše kako ga je riješio pa da i ja probam na sličan način.
ista je fora sa svim TDI motorima te generacije, tesko pali, ajd da te pitam nesto, kad teras auto da se zagije jebacki, i onda kad ga ugasis, izadjes van, a ventilator rashladne tek jos radi, e pa zato ga nemozes upaliti, sacekaj malo da se ohladi, i upalit ces ga bez problema... nemoj toliko siliti taj motor, krepat ce prije reda...
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 08:06   #51
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
zato sam i pital. malo mi je to čudno bilo.

njemu vjerojatno nije otvaralo dovod goriva jer senzor GMT na radilici nije pročital dosta okretaja kod paljenja, a krivac je bio anlaser.
Točno, nakon toga sam malo samostalno kopao po ETKI i ELSI i skužio da je tip iz servisa od cijele priče napravio SF. Ali mi se nije dalo s njim raspravljati jer čuvam živce, a i auto je od firme pa...

Inače, auto ima sad 225 tkm i nakon izmjene anlasera više nema problema sa paljenjem. Zanimljivo je kako nakon nekih 150 kkm ovi TDI motori troše sve manje i manje ulja - sada je to oko 7-8 deci na 15000 km a do 100 kkm je znalo biti i 3 litre na 15000 km.
Navigator is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 08:16   #52
Quote:
Bad Boy 87 kaže: Pogledaj post
ista je fora sa svim TDI motorima te generacije, tesko pali, ajd da te pitam nesto, kad teras auto da se zagije jebacki, i onda kad ga ugasis, izadjes van, a ventilator rashladne tek jos radi, e pa zato ga nemozes upaliti, sacekaj malo da se ohladi, i upalit ces ga bez problema... nemoj toliko siliti taj motor, krepat ce prije reda...
Neznam što bi ti značilo da "teram auto da se zagrije jebački", sa TDI-em nema potrebe baš nešto "terat" jer i nema nekog efekta. Zadnjih 11 godina se družim sa VW TDI motorima i mislim da mi je samo jednom ostao upaljen ventilator nakon što sam izašao iz auta - a to je bio uspon na Passo Stelvio - (http://en.wikipedia.org/wiki/Stelvio_Pass) to je bilo 15.08. I da, imam neki osjećaj da ovaj motor neće krepati još neko vrijeme...

A ako netko u Rijeci kupuje rabljenog golfa sa masom vinjeta po staklu, neka obrati pažnju na kilometražu jer kako je krenulo, sljedeće godine bit će na 300 tkm a plan je bio 250 tkm - recesija i to - u Weltautu će se sigurno pobrinut da se kilometraža uklopi u "prihvatljive okvire"
Navigator is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 18:57   #53
hehe da se njeg zagrijat tako da ventilator ostane po 5 minuta radit nakon gasenja auta, heh, pa naravno da onda vise nece upaliti, jer treba cekati da se malo ohladi motor i rashladna tekucina... valjd elektronika koci daljnje paljenje, neam pojma, ali znam da to moze biti uzrok, btw 1.9 TDI od 130 KS u golfu IV ide jebenica ludo...
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 19:15   #54
Thumbs up odgovor Navigatoru

Cuj ja ti imam golf 2.0 TDI,imao sam problem da mi tesko pali kada je vruc,a isto i kada bi isao u 6toj brzini 100 na sat i stisnem gas do kraja mi je drhtao koda nisu gume balansiranee,otisao sam u servis nista nisu nasli kao sve ok,onda me jedan covjek uputio na Drenovu u Rijeci k Bosisti kuzis servis Boch,i naravno najgore sta je moglo biti dizne su mi prdnule od nase kvalitetne nafte vjerovatno 2 su mi crkle promjenio sam ih jebeno skupe 6.200 jedna Porche Auto.i pred malo opet isti problem otisle druge dvije koje sam sada stavio polovne od covjeka koji je razbio skodu oktaviu sa par tisuca kilometara prodao mi sve 4 za 3.000kn,sada znas sta je jeb ga prodaj ako nemas za popravak,to ti nemoze ni jedan kompjuter pokazat jer se dizne skinut moraju i mjerit koliko bacaju a to je posla pun k.......,rjetko kome se to da
igorri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 19:19   #55
Quote:
Bad Boy 87 kaže: Pogledaj post
ista je fora sa svim TDI motorima te generacije, tesko pali, ajd da te pitam nesto, kad teras auto da se zagije jebacki, i onda kad ga ugasis, izadjes van, a ventilator rashladne tek jos radi, e pa zato ga nemozes upaliti, sacekaj malo da se ohladi, i upalit ces ga bez problema... nemoj toliko siliti taj motor, krepat ce prije reda...
ej napisao sam ti odovor u vezi paljenja nadji tu negdje Igorri
igorri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 21:21   #56
elektropokretac nekih 4500kn u servisu
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 14:00   #57
[B]ZA NAVIGATORA I SVE VAS:[B]

Platiš (ne moraš meni he,he) 200-tinjak kuna da ti stave prave ''četkice'' u anlaser (još ako tip ima onaj aparat koji ih, što se kaže ''punktira'') i PROBLEM RIJEŠEN! Garancija 100.000 km! Ako ste primjetili u novijih VW-a anlaser pravi neka francuska firma, a ne više Bosh, a mana im je materijal onog provodnika prema četkicama. Kad se zagrije izgubi vodljivost te nema DOVOLJNO brzine za ''sastavit''. Obašao sve, bilo je izjava i bisera ko u priči, ali sad moj Leon ''piči''! Nađi nekoga, znači, da ti samo promijeni, ali kvalitetne četkice i vozi prika. U ovome jednom ovlaštenom autoservisu zaj...ju ljude da se treba mijenjati anlaser i naplate kao zamjenu, a samo to urade i... U mene je bio isti problem Seat Leon 2006. 1.9 TDI i čovjek mi riješio (uz to mi pokazao još 20-ak istih anlasera što ih treba odraditi!) Zato, pajdo, poslušaj ludog Peru i šparaj lovu. BOG!
Pero Grozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 14:07   #58
@Navigator, za početak daj izmjeriti kompresiju, da se bezveze ne zajebaješ ak je motor zrel za ¨generalni¨ servis. To ti može napraviti svaki iole ozbiljniji mehaničar, nisu neki novci a čovjek je pametniji
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 16:22   #59
termo element...koji pali grijace...znaci kad je hladno on registrira to i pali grijace a kad je toplo neznam sta konta pa ih ne pali,,,popravak oko 200kn,,,treba zam,jenit taj termoelement!
tikva23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 17:21   #60
Stari vozi Octaviu II TDI 105ks i duuugo ga je mučilo ovo s paljenjem. Hladan pali na zub, a topao vergla, ovi u servisu pojma nisu imali, otišao kod poznanika električara i ovaj mu promijenio neki senzor temperature (ne znam točno kako se zove), cijena par sto kn i auto sad pali isto bio hladan ili topao tako da ne mora biti da je uvijek anlaser u pitanju...
laguna I is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.