Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2006., 15:04   #1
Što treba za upad na fax: veza ili znanje

Ove godine kanim izaći na prijemni u Osijeku i to za hrvatski jezik i književnost (jednopredmetni). Inače, završio sam srednju tehničku školu ali mi je hrvatski oduvijek išao i imam dobre ocijene iz njega. No, zanimaju me vaša iskustva: isplati li mi se uopće izlaziti na prijemni ako nemam vezu na dotičnom faxu? Zanima me također imam li kakvih izgleda ako sam uvijek bio čvrsti vrlodobar u srednjoj?

Dakle, u koliko mjeri na upis utječe veza a koliko znanje?
Vrata Zapada is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 15:05   #2
vidim kako ti je hrvatski isao

upast ces, samo radi, uz trud se sve moze uciniti.
sretno
__________________

while (!asleep())
sheep++;


# echo '[q]sa[ln0=aln256%Pln256/snlbx]sb3135071790101768542287578439snlbxq'|dc
trinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 15:07   #3
u mom slucaju, znanje.





sto se tice veza i vezica, ionako sumnjam da ce svi ti sto upadnu preko veze zavrsiti faks.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 20:10   #4
Znanje.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 21:09   #5
znanje
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 23:27   #6
pa ja se nadam da je vazno znanje, jer inace nemam nikakvih izgleda da ikad upisem faks...
__________________
the greatest pleasure in life is doing something others say you cannot do.
helga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 01:26   #7
lijepo da ode ima puno idealista...ali ne mislite li mozda da coviku niste rekli pravu istinu...
__________________
stvarnost je samo iluzija prouzrokovana nedostatkom alkohola
heheh is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 07:27   #8
Ajmo ovako: trebalo bi bit prvenstveno znanje. I vjerujem da još uvijek u mnogim slučajevima jest znanje. Ali ne u puno postotku. Dakle, često znanje nije dovoljno.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 08:49   #9
Joj ne znam više ni sam što da mislim. Bio sam prije dvije godine na prijemnom i bila je prava katastrofa! Naime, neprestano su nicale ''nekakve biljke'' s tzv. posebnim statusom. Bilo ih je ko' šuge. Tako da smo mi ostali mali smrtnici otpali već na samom startu. A i što da vam pričam o Osijeku kad i sami znate tko je na vlasti u Osijeku i tko vuče sve konce. Pa i na faxu nažalost.

No, tada je sam test bio grozan: hrvatski, povijest, opća kultura... a ove godine je samo hrvatski na testu i to 30 pitanja iz književnosti te 30 iz jezika pa se nadam da su mi tako šanse barem malo veće.
Vrata Zapada is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 08:56   #10
cekaj malo, pa ti sa posebnim statusom nemaju nikakve veze s tvojim upisom!!!

Po mom iskustvu sa nekoliko fakseva u hrvatskoj, situacija je takva da se oni koji imaju ocjene i znanje upisu bez problema (takvi najcesce i zavrse). Mnogi se upisu i preko veze, ali NE NA ONA MJESTA KOJA SU POPUNJENA PROPISNO, nego se dodaju imena na listu (sto dekani redovito potpisuju), pa se na prvu godinu umjesto propisanih 60, upise 80 ljudi.

Prema tome, imas li znanje, nikakve biljke ti ne mogu unistiti tvoje sanse upisa na faks. a o tvom znanju hrv. jezika bih rekla koju da nije 9:11 ujutro na neradni dan

PS i edit: kad se netko ne upise na fax, uvijek je objasnjenje da je to zato sto ih je puno upisano preko veze. U zivotu sam mozda cula za dvoje ljudi koji nisu dovoljno znali da bi redovno upali...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 10:13   #11
Quote:
kemik kaže:
cekaj malo, pa ti sa posebnim statusom nemaju nikakve veze s tvojim upisom!!!
Prije dvije godine je pjesma bila drugačija! Onda liste nisu bile razdvojene. Danas vjerojatno jesu.
Ali znaš, kog su zmije ujedale taj se i guštera boji.

Opet komentari o mom znanju hrvatskog
Ljudi shvatite da je ovo obični forum gdje je opuštenost i ležernost razgovora i pisanja maksimalna. Ne očekujete valjda da ću se ovdje forsirati i pri pisanju u ruci držati pravopis da ne pogriješim...
Vrata Zapada is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 11:03   #12
uvijek ih ima nekoliko koji ce upasti preko veze, al nije nigdje situacija takva da samo 'povlasteni' upisuju fax i znam kakva je situacija u osijeku, ovo sto je gore napisano zvuci kao da se nitko bez dapiceog/glavasevog blagoslova ne upisuje na fax... bullshit.
samo ti nauci i rasturi pismeni, pa ces bez problema upisati bilo sta
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 11:20   #13
Quote:
heheh kaže:
lijepo da ode ima puno idealista...ali ne mislite li mozda da coviku niste rekli pravu istinu...
Ja govorim kako sam ja upao.

Bez brige, oni koji upadaju preko veza i vezica često i brzo otpadaju... ili i završavaju preko veza i vezica, u kojem ih slučaju ionako već čeka i posao... obiteljski...

Ne se zamarati takvim idiotima.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 11:27   #14
Hvala svima na podršci. Ne preostaje mi ništa drugo nego da se i dalje nastavim pripremati za prijemni. Ipak je taj bolonjski proces donio nešto dobroga: barem prijemni više nije razapet na sva područja života, primjerice opću kulturu koja je sinonim za sve i svašta.

Znam neke koji su upali preko veze, i to debele, ali nasreću riječ je o ljudima koji su oduvijek bili dobri (odlični) učenici a koliko čujem i sada su jako dobri studenti. Za takve mi nije krivo, nek uče, bit će valjda nešto od njih. Najgore je kad ti na mjesto upadne netko za koga znaš da se jedva zna potpisati...
Vrata Zapada is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 15:36   #15
Quote:
Vrata Zapada kaže:
Hvala svima na podršci. Ne preostaje mi ništa drugo nego da se i dalje nastavim pripremati za prijemni. Ipak je taj bolonjski proces donio nešto dobroga: barem prijemni više nije razapet na sva područja života, primjerice opću kulturu koja je sinonim za sve i svašta.
Zbunj?

Kakve to ima veze s Bolognom?
Opća kultura ti je i dalje dio prijemnog na FFZG-u...
Quote:
Znam neke koji su upali preko veze, i to debele, ali nasreću riječ je o ljudima koji su oduvijek bili dobri (odlični) učenici a koliko čujem i sada su jako dobri studenti. Za takve mi nije krivo, nek uče, bit će valjda nešto od njih.
A koji je vrag njima onda trebala veza?
Quote:
Najgore je kad ti na mjesto upadne netko za koga znaš da se jedva zna potpisati...
Ako ti jedan takav znači razliku između upisa i još jedne godine čekanja, ionako nisi bio bogznakako dobar.
Je frustrirajuće kad se dogodi, ali ionako si bio na granici...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 16:12   #16
Quote:
cp.tar kaže:
Kakve to ima veze s Bolognom?
Opća kultura ti je i dalje dio prijemnog na FFZG-u...
A koji je vrag njima onda trebala veza?

Od ove godine na FFOS za prijemni hrvatski jezik i književnost nema ničega osim pitanja iz književnosti (30) i pitanja iz jezika (30). Taj sam podatak skinuo sa stranica dotičnog faxa.

Što im je trebala veza? Pa veza je ipak jaka sigurnost da ćeš upasti, što ako netko drugi tko ima vezu tu vezu i povuče pa ovi na kraju otpadnu?
Imali su zaista jaku vezu. Neću imenovati ali mnogi ste za tog čovjeka barem čuli. Tako da je se veza u njihovom slučaju podrazumjevala.
Vrata Zapada is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 16:55   #17
Trebaju ti paaaaaaaare..hahaha Šala..samo veliki napor i trud!Ja studiram u Osijeku pravo,upisala sam ga bez ikakve veze,samo sam se dooobro pripremila za prijemni,a bila sam vrlodobra..SVE SE MOŽE KAD SE HOĆE!
ooppiichennaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 17:56   #18
Svaka čast!
To je pohvalno.
Vrata Zapada is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 18:27   #19
gade mi se oni koji idu prek veze, kak na faksu tak i inače u životu.

bez vlastitog znanja i borbe si nitko i ništa, barem u mojim očima! najlakše je i najjadnije vuć nekog za rukav il dopustit da on tebe vuče za novčanik
Nikol Nikol is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 19:24   #20
Slažem se s tobom u potpunosti.

Ja sam završio dvije srednje škole i sada imam priliku raditi posao koji najviše volim ali mi je glavna prepreka da se zaposlim ta što nemam srca i obraza nekoga vući za rukav i gurati mu kovertu u džep. Jednostavno rečeno nisam takav tip osobe.
Vrata Zapada is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:25.