Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2017., 12:29   #1841
Čovjek u selu pokraj mog (Laduč) je OMV partner i od njih dobiva gorivo (iako nema 100 oktana). Dakle ne vidim zašto bi taj Apios bio neka iznimka.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 16:15   #1842
Kada krene fejkano gorivo iz starih spremnika.
Taj omv će imat promet veći od Kuvajta,npr.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 16:42   #1843
jel tko primijetio ikakvu razliku s ovim ininim novim class plus gorivima ili kako se već zovu? meni je potrošnja porasla za 0.5 ali to bi možda mogao pripisati klimi jer je vrijeme taman postalo dosta toplije..
ili se ovim novim aditivima više orijentira na čišćenje nego na potrošnju, što mi je ok..
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 18:58   #1844
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
jel tko primijetio ikakvu razliku s ovim ininim novim class plus gorivima ili kako se već zovu? meni je potrošnja porasla za 0.5 ali to bi možda mogao pripisati klimi jer je vrijeme taman postalo dosta toplije..
ili se ovim novim aditivima više orijentira na čišćenje nego na potrošnju, što mi je ok..
Primijetio na stotki, isto tako oko pola litre, mislio sam da brijem, točnim na Petrolu i potrosnja se vrati u normalu odem opet na Inu i oko pola litre veća potrošnja,
n97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 20:28   #1845
Ja sam primjetio da se više ne pali check engine lampica 😂
Forza Milan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 23:35   #1846
Kako kod nas izgleda s onim E5 E10 glupostima u gorivu?
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 18:50   #1847
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
jel tko primijetio ikakvu razliku s ovim ininim novim class plus gorivima ili kako se već zovu? meni je potrošnja porasla za 0.5 ali to bi možda mogao pripisati klimi jer je vrijeme taman postalo dosta toplije..
ili se ovim novim aditivima više orijentira na čišćenje nego na potrošnju, što mi je ok..
Hahahahahahahahahahhahahaahahahhahaah

Smijesni ste do bola!

Radim 2500 km tjedno, tocim 3x tjedno na apsolutno svim bengama u HR, nema boga oca da skuzis dal auto ide bolje, dal manje trosi itd

Sve je to placebo a rezim voznje NIKAD nije isti. Nema sanse da te ikad zadesi jednaka prometna guzva, temperatura itd

Nemojte pricat gluposti
carevsin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 19:34   #1848
Quote:
carevsin kaže: Pogledaj post
Hahahahahahahahahahhahahaahahahhahaah

Smijesni ste do bola!

Radim 2500 km tjedno, tocim 3x tjedno na apsolutno svim bengama u HR, nema boga oca da skuzis dal auto ide bolje, dal manje trosi itd

Sve je to placebo a rezim voznje NIKAD nije isti. Nema sanse da te ikad zadesi jednaka prometna guzva, temperatura itd

Nemojte pricat gluposti
Sada si ti pametan, jedino se ti voziš, mi ostali guramo aute...
Vozim par automobila, gdje god da točim sve je isti kuki, jedino sam primijetio na jednom turbaku da sa Ininom stotkom ide sitno manje kilometara, kako to nije bilo sa 98 ?
n97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 20:11   #1849
Sitno manje km, na 600 km ako je 30 manje to je nebitno. I možda nesvjesno mrvicu vise stiskaš na 100 oktana. Nego šta s tim 5 posto udjel etanola. Vidim i na običnoj 95 bs piše u opisu da ima.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 20:24   #1850
Quote:
Mairon kaže: Pogledaj post
Sitno manje km, na 600 km ako je 30 manje to je nebitno. I možda nesvjesno mrvicu vise stiskaš na 100 oktana. Nego šta s tim 5 posto udjel etanola. Vidim i na običnoj 95 bs piše u opisu da ima.
Upravo tako, sitno manje kilometara ali sam primijetio, uvijek je na 100, par puta 98.
n97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 20:48   #1851
Quote:
carevsin kaže: Pogledaj post
Hahahahahahahahahahhahahaahahahhahaah

Smijesni ste do bola!

Radim 2500 km tjedno, tocim 3x tjedno na apsolutno svim bengama u HR, nema boga oca da skuzis dal auto ide bolje, dal manje trosi itd

Sve je to placebo a rezim voznje NIKAD nije isti. Nema sanse da te ikad zadesi jednaka prometna guzva, temperatura itd

Nemojte pricat gluposti
pa zato sam i postavio tu pitanje jer ni ja ne vjerujem da to može toliko utjecati. ja mislim da je stvar u klimi da više radi pošto je toplije. Ali eto da provjerim ako možda ipak nije do klime, ako i masa ljudi primjećuje isto.

znači slušaj podatke pa sam reci - od 7.3. do nedavno točeno 9 puta svaki put osim jednom preko 40 litara. taj jedan put je bilo 38 L.
Izbacio sam tri punjenja kad sam išao na autocestu na duže putovanje. Tad je potrošnja naravno bila veća.

A od ovih svih punjenja najniža potrošnja je bila 4.65 i to je kad sam namjerno vozio laganije da testiram - najveća potrošnja je bila 4,87

i eto sad zadnji tank natočeno novo class gorivo - potrošnja uz iste uvijete 5.31, a vidim da će i ovaj, trenutni tank, biti slično. I onda mi ti pričaš o placebu i režimu vožnje - ja ovdje u slavoniji praktički nemam gradsku vožnju, vozim stalno iste relacije na isti način..

p.s. upravo sam shvatio da je velika vjerojatnost da je do klizača kočionih čeljusti, ne bi bio prvi put da mi koči cijelo vrijeme malo, trebao bih to provjeriti
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 21:20   #1852
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
jel tko primijetio ikakvu razliku s ovim ininim novim class plus gorivima ili kako se već zovu? meni je potrošnja porasla za 0.5 ali to bi možda mogao pripisati klimi jer je vrijeme taman postalo dosta toplije..
ili se ovim novim aditivima više orijentira na čišćenje nego na potrošnju, što mi je ok..
Jok. Bar na Euro 5 dizelima. Euro 6 je tek došel pa bumo vidli.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 22:34   #1853
Nisam točio još na Ini dosada točim većinom na Tifonu i potrošnja je oko 5.6 po bordu ali ako pratim po tanku stvarna potrošnja je 5.9 i evo od 12 mjeseca pratim potrošnju preko aplikacije na mobu i mogu reći da varira potrošnja po Bordu a u stvarnosti je skoro ista...
zlatkecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 23:34   #1854
Quote:
zlatkecc kaže: Pogledaj post
Nisam točio još na Ini dosada točim većinom na Tifonu i potrošnja je oko 5.6 po bordu ali ako pratim po tanku stvarna potrošnja je 5.9 i evo od 12 mjeseca pratim potrošnju preko aplikacije na mobu i mogu reći da varira potrošnja po Bordu a u stvarnosti je skoro ista...
Koji je ovo app?
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 08:49   #1855
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Koji je ovo app?
Fuelio...
Fora je...
zlatkecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 14:14   #1856
Sviđa mi se, ja samp prvo koristio od petrola njihovu aplikaciju, a sad trenutno spritmonitor
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 15:14   #1857
Petrol QMax i INA Class Plus su skoro jedno te isto sto se tice aditiva? Tocim na petrolu, pa me bas zanima da li valja ista to novi Inino gorivo?
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 16:04   #1858
.

da li slučajno ili ne....sa novim autom prošao 10,5 tkm, svako punjenje naftom odradio na petrolu sa q maxom, samo jedno na luk oilu jadranovo kraj crikvenice, relativno nova pumpa, uzeo onaj najskuplji ecto + ako se ne varam i upalila se lampica senzora vode u nafti....
yd4d2 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 19:41   #1859
Quote:
carevsin kaže: Pogledaj post
Hahahahahahahahahahhahahaahahahhahaah



Radim 2500 km tjedno, tocim 3x tjedno na apsolutno svim bengama u HR, nema boga oca da skuzis dal auto ide bolje, dal manje trosi itd

Sve je to placebo a rezim voznje NIKAD nije isti. Nema sanse da te ikad zadesi jednaka prometna guzva, temperatura itd
Potpuno se slažem sa citiranim.
Razlike je (vjerujem) teško izmjeriti u labosu a kamoli na cesti.
Tema ipak ima smisla jer je moguča neka "škart" isporuka pa da se zna ako je bilo štete na autima, makar več godinama nisam vidio članka sa takvom temom.
Prigorecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 20:28   #1860
ja radim 7000km tjedno i primjetio sam da je vruce danas
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:40.