Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2009., 18:49   #21
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
ECOFlex ima 160 ks, nema ECOFlex verzija sa 130 ks.

Te ECOFlex Insignije su vozene u onom takmicenju od Auto-Kluba i jedan lik je postigao potrosnju od 4 litre ali nitko nije potrosio vise od 5.8 litara, taj model je raznim preinakama pripremljen za stedljivu voznju.

Ja osobno sam bio na probnoj voznji obicne CDTI Insignije sa 160 ks i u 6 brzini sam vozio 160 km/h na 2500 okretaja, mislim da pri tim okretajima ne trosi jako puno, ja sam vozio samo 20 km pa ne mogu reci jer nisam testirao potrosnju.
1 mjesto renata i tomislav 4.8l
8 mjesto mario i mira 5.4l
__________________
It's time to go
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 19:01   #22
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
ECOFlex ima 160 ks, nema ECOFlex verzija sa 130 ks.
Ima

http://www.automotovision.hr/automob...coFLEX-130.php
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 07:18   #23
Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
Sve je stvar vožnje. to je isti dizel motor kao u Chevrolet Cruzu koji je ovdje 150 ks i potrošnja ima raspon od 4.5 pa do 9 litara sve zavisi kako ga voziš.
Jesi ziher da je to isti motor?

Ovi u Chevroletu (125 KS i 150 KS) su mi nekak otprije poznati, još iz Lacettija i Epice, a u Insigniji je valjda neka nova generacija motora...
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 07:34   #24
Nije to isti motor. To je isti kao i u Antari 150ks i nije fiatov.
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 11:26   #25
Quote:
jasmin16v kaže: Pogledaj post
1 mjesto renata i tomislav 4.8l
8 mjesto mario i mira 5.4l
Ispravak netočnog navoda:
Iz prve ruke , Renata i Tomislav 4.7l

Inače, najmanja potrošnja sa 2.0 160ks ecotec bila mi je 3.8l/100 na dionici 80km... Ecotec od ecoflexa se razlikuje u svim detaljima kao što je napisao "to sam ja":
-ugrađene sudrugačije brizgaljke.
-senzor tlaka u cilindrima.
-produljeni su prijenosni omjeri 5. i 6.ganga.
-aerodinamika: 0.02cv nizi otpor zraka
-gume
-----------ecoflexu je najmanja potrošnja na natjecanju bila 4.0l/100km.
- Mislim da su razlike zanemarive, al ni cijena nije bitno različita tako da moj glas svakako ide ecoflexu.

Inače, osvojeni 1.6 benzinac -- prvi tank prosjek 7.6l, drugi tank 8.0, trenutno autek ima 1400km .

Probao i 1.8 benzinac, i mogu reći da su svi zaista odlični... Svaki od njih ima svoje prednosti pa kao i uvijek na kraju ispada da je najbolji najjači i najbolje opremljen koji si možeš priuštiti...
Comet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 11:46   #26
znači ti si osvojil tu insigniu?
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 11:58   #27
Quote:
komar20 kaže: Pogledaj post
znači ti si osvojil tu insigniu?
Comet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 12:22   #28
:klap: čestitke

Mogli su dati i koju bolju od te 1.6
__________________
OFF DUTY

Zadnje uređivanje STINGer : 07.12.2009. at 12:29.
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 12:44   #29
Quote:
Comet kaže: Pogledaj post
Ispravak netočnog navoda:
Iz prve ruke , Renata i Tomislav 4.7l

Inače, najmanja potrošnja sa 2.0 160ks ecotec bila mi je 3.8l/100 na dionici 80km... Ecotec od ecoflexa se razlikuje u svim detaljima kao što je napisao "to sam ja":
-ugrađene sudrugačije brizgaljke.
-senzor tlaka u cilindrima.
-produljeni su prijenosni omjeri 5. i 6.ganga.
-aerodinamika: 0.02cv nizi otpor zraka
-gume
-----------ecoflexu je najmanja potrošnja na natjecanju bila 4.0l/100km.
- Mislim da su razlike zanemarive, al ni cijena nije bitno različita tako da moj glas svakako ide ecoflexu.

Inače, osvojeni 1.6 benzinac -- prvi tank prosjek 7.6l, drugi tank 8.0, trenutno autek ima 1400km .

Probao i 1.8 benzinac, i mogu reći da su svi zaista odlični... Svaki od njih ima svoje prednosti pa kao i uvijek na kraju ispada da je najbolji najjači i najbolje opremljen koji si možeš priuštiti...
a neznam koji mi je da stavim 4.8 kad u novinama pise 4.7
cestitam na auteku puno sretnih km
__________________
It's time to go
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 12:47   #30
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
:klap: čestitke

Koju si ono dobio? 1.6?
Hvala na čestitkama...

1.6, 115ks, bijela, essentia, 4v, dodatno sicevi iz sport paketa (topla preporuka svakome).

Auto je fenomenalan, mjenjač tih, kod otpuštanja-dodavanja gasa nikakve zračnosti, sve je fluidno i tiho, nikakvih cvrčaka. Buka pri 80 i 160 km/h podjednaka. Motor bez imalo podrhtavanja vuče od 1200ok/min (naravno daleko do toga da eksplozivno, al nema nikakvih čudnih trzajeva).
Unutrašnjost po meni jača i od passata, accorda, mondea i pogotovo mazde. Vanjština, ukratko reakcija ljudi svodi se na ...
Zatvaranje vrata: "tup". Svjetla, obična, dnevno svjetlo+automatsko paljenje kratkih po noći, osvjetljavaju vrhunski...

Potrošnja: kolko konja hraniš i kolko jako moraju trčati toliko i piju ...

Svima koji govore o preslabom motoru -- sve ovisi što očekuješ od auta, kao što sam napisao uvijek je bolji najjači koji si možeš priuštiti, no da i ovaj od 115ks ili 1.8 sa 140ks ide sasvim pristojno i da ti nitko neće na semaforu spominjati rodbinu isto tako stoji...
1.6 motor - 5 i 6 brzina nisu za ubrzavanje nego za održavanje brzine.
Svakako da mi uz ovakav auto odlično pristaje 2.0 160ks.
Auto je stvoren za autocestu, 1.6motor pri 150km/h u 6. ima potrošnju 8.2 i ne čuješ ga.


160ks ecoflex iznad 1800ok/min ubrzava trenutno i ne staje do 5000, zvuk motora malo brundaviji izvana, unutrašnjost odlično prigušuje svu buku. Ecoflex će trošiti manje od ecoteca svima onima koji ne paze na stil vožnje i potrošnju pa to ECU na temelju povratne veze senzora obavlja sam optimizirajući radne parametre motora.
Comet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 13:41   #31
Cestitke
Puno sretnih kilometara
Jack07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 14:06   #32
Quote:
Comet kaže: Pogledaj post
Hvala na čestitkama...

1.6, 115ks, bijela, essentia, 4v, dodatno sicevi iz sport paketa (topla preporuka svakome).

Auto je fenomenalan, mjenjač tih, kod otpuštanja-dodavanja gasa nikakve zračnosti, sve je fluidno i tiho, nikakvih cvrčaka. Buka pri 80 i 160 km/h podjednaka. Motor bez imalo podrhtavanja vuče od 1200ok/min (naravno daleko do toga da eksplozivno, al nema nikakvih čudnih trzajeva).
Unutrašnjost po meni jača i od passata, accorda, mondea i pogotovo mazde. Vanjština, ukratko reakcija ljudi svodi se na ...
Zatvaranje vrata: "tup". Svjetla, obična, dnevno svjetlo+automatsko paljenje kratkih po noći, osvjetljavaju vrhunski...

Potrošnja: kolko konja hraniš i kolko jako moraju trčati toliko i piju ...

Svima koji govore o preslabom motoru -- sve ovisi što očekuješ od auta, kao što sam napisao uvijek je bolji najjači koji si možeš priuštiti, no da i ovaj od 115ks ili 1.8 sa 140ks ide sasvim pristojno i da ti nitko neće na semaforu spominjati rodbinu isto tako stoji...
1.6 motor - 5 i 6 brzina nisu za ubrzavanje nego za održavanje brzine.
Svakako da mi uz ovakav auto odlično pristaje 2.0 160ks.
Auto je stvoren za autocestu, 1.6motor pri 150km/h u 6. ima potrošnju 8.2 i ne čuješ ga.

160ks ecoflex iznad 1800ok/min ubrzava trenutno i ne staje do 5000, zvuk motora malo brundaviji izvana, unutrašnjost odlično prigušuje svu buku. Ecoflex će trošiti manje od ecoteca svima onima koji ne paze na stil vožnje i potrošnju pa to ECU na temelju povratne veze senzora obavlja sam optimizirajući radne parametre motora.
Koliko se možemo pouzdat u ovaj podatak?? Po ovome insignia troši manje od golfa tsi na tim brzinama i u istom stupnju prijenosa, je li to moguće??(teži je to auto) Na koliko okretaja se vrti 150km/h?
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 14:15   #33
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Koliko se možemo pouzdat u ovaj podatak?? Po ovome insignia troši manje od golfa tsi na tim brzinama i u istom stupnju prijenosa, je li to moguće??(teži je to auto) Na koliko okretaja se vrti 150km/h?
Insignia ima daleko bolju aerodinamiku (jer je trovolumen a Golf dvovolumen) a pri konstantnoj brzini masa ne igra ulogu. Dakle u igri je samo aerodinamika i efikasnost motora na toj brzini.

S druge strane podatak od 8,2 litara na 150 je u sferi bajki. Il nije 150 km/h ili nije 8,2 litara. No poznavajući naše vlasnike koji slijepo vjeruju kilometarceleru i board-u nije nemoguće da se nekom učinilo to što piše.

Prave vrijednosti će biti prije 140 km/h i 9 litara.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 14:43   #34
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Insignia ima daleko bolju aerodinamiku (jer je trovolumen a Golf dvovolumen) a pri konstantnoj brzini masa ne igra ulogu. Dakle u igri je samo aerodinamika i efikasnost motora na toj brzini.

S druge strane podatak od 8,2 litara na 150 je u sferi bajki. Il nije 150 km/h ili nije 8,2 litara. No poznavajući naše vlasnike koji slijepo vjeruju kilometarceleru i board-u nije nemoguće da se nekom učinilo to što piše.

Prave vrijednosti će biti prije 140 km/h i 9 litara.
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Koliko se možemo pouzdat u ovaj podatak?? Po ovome insignia troši manje od golfa tsi na tim brzinama i u istom stupnju prijenosa, je li to moguće??(teži je to auto) Na koliko okretaja se vrti 150km/h?
CDRW - u pravu si, masa kod konstantne brzine ne igra ulogu, igra ukoliko se ide uz brijeg ili kad se ubrzava, sve ostalo je na otporima zraka i otporima motora, ležajeva, finoj regulaciji iskorištenja goriva itd. automobila.
Kod 150km/h motor se u Insigniji vrti s nekih ako se dobro sjećam 3300-3400ok/min.
Dal laže kazaljka kilometarsata iskreno nisam još provjerio s GPSom, al kad je kazaljka pokazivala 150, potrošnja je bila 8.2 po BCu, a taj isti BC je izračunao prosjek za puni tank od 70litara na decilitar točno usporedno s ručnim računanjem. Dakle, dozvoljavam da stvarna brzina može biti nešto manja, no BC je prilično precizan (za razliku od npr. Honde).
Do sad sam vozio Megane II 1.6, potrošnja mu je bila ista pri manjim brzinama, no pri 150 je trošio oko 9.5 al se brže vrtio (falila 6-sta). Prosječno mi je megan trošio oko 7.2 s mojom normalnom vožnjom i svakodnevnim relacijama. Insignija će računam imati prosjek viši za oko 1l baš zbog velike mase. Isto tako megane je bio nešto življi pri ubrzavanju.

Potrošnja na natjecanju od 4.7 mislim da je jako dobra s obzirom na cestu kojom smo vozili (ZG-K.toplice-Ivanec-M.Bistrica-Zelina), bilo je puno oštrih uspona i oštrih silazaka tako da je ruta daleko od idealne za prikazivanje najmanje moguće potrošnje. Prosječna brzina bila nam je oko 50km/h, dionica 150 i sitno km, maksimalna brzina gibanja oko 70.
Moguće da bi se potrošnja mogla i smanjiti da smo imali uključeni BC s prikazom trenutne potrošnje pa da znaš što se zbiva. Ovako smo vozili napamet.
Iskreno, normalnom vožnjom Insignia 2.0 160ks mislim da bi se prosjek meni kretao oko 7l/100 - ako želiš imati konje, treba ih i hraniti...

Ecoflex je evolucija, fino dotjerivanje detalja.
Najiskrenije, prije ovog natjecanja bio sam uvijek pomalo rezerviran prema opelu, no nakon dosta vremena provedenog u proučavanju detalja rada automobila, detalja izrade kao i vožnje, i bez ecoflexa ja osobno Opelu skidam kapu na Insigniji jer ona JE revolucija u odnosu na Vectru.
Comet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 15:23   #35
sve i da dizlo od 160 konja trosio 3,8 litre(a vjerujem ko i u neke seseljeve tvrdnje),na taj nacin ionako nikad nes vozit auto..
i jos jedna zanimljivost..koju gods temu otvoris o nekom autu,svaki u svojoj klasi ima nenadjebivu unutrasnjost i jebacki vanjski dizajn
__________________
Gdje je najteže,gdje je najgore,tu treća bojna ratuje..Na našim leđima,stotine bitaka..Slava nam ne treba,neka ide drugima..Dok oni pjevaju,mi lijemo krv..3 bojna-neprobojna
patriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 15:32   #36
Quote:
patriot kaže: Pogledaj post
sve i da dizlo od 160 konja trosio 3,8 litre(a vjerujem ko i u neke seseljeve tvrdnje),na taj nacin ionako nikad nes vozit auto..
i jos jedna zanimljivost..koju gods temu otvoris o nekom autu,svaki u svojoj klasi ima nenadjebivu unutrasnjost i jebacki vanjski dizajn
?!

Di si našao da sam ja otvorio neku temu ?

Ako želiš dokaz o mojoj autentičnosti, reci pod kojom pozom želiš da se zaslikam pokraj Insignije
Comet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 15:44   #37
Quote:
Comet kaže: Pogledaj post
?!

Di si našao da sam ja otvorio neku temu ?

Ako želiš dokaz o mojoj autentičnosti, reci pod kojom pozom želiš da se zaslikam pokraj Insignije
mislim da se nije tebi licno obracao nego koja god tema o bilo kojem autu se otvori, to auto izgleda superfantasticnojebackogizgleda, imas polo, astra, golf, megane koji god otvoris svaki ima svoje ljubitelje koji ce reci da je najljepsi.
a naravno insignija je naljepsa od svih nabrojanih bar meni
__________________
It's time to go
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 15:55   #38
Quote:
Comet kaže: Pogledaj post
?!

Di si našao da sam ja otvorio neku temu ?

Ako želiš dokaz o mojoj autentičnosti, reci pod kojom pozom želiš da se zaslikam pokraj Insignije
jasmin me preduhitri..naravno da ti vjerujem da osvojio auta,nego me uvijek odusevi kad citam upise vlasnika o njihovim vozilima..
__________________
Gdje je najteže,gdje je najgore,tu treća bojna ratuje..Na našim leđima,stotine bitaka..Slava nam ne treba,neka ide drugima..Dok oni pjevaju,mi lijemo krv..3 bojna-neprobojna
patriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 15:58   #39
Quote:
jasmin16v kaže: Pogledaj post
mislim da se nije tebi licno obracao nego koja god tema o bilo kojem autu se otvori, to auto izgleda superfantasticnojebackogizgleda, imas polo, astra, golf, megane koji god otvoris svaki ima svoje ljubitelje koji ce reci da je najljepsi.
a naravno insignija je naljepsa od svih nabrojanih bar meni








I za kraj :
Comet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 16:02   #40
Je su to ratkape ili kaj na zadnjoj slici.

U svakom slučaju to mi se nikako ne sviđa.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:34.