Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2010., 10:49   #41
A jeste se raskokodakali, a čovjeku niste pomogli... Dakle, nikzg, ovi zvučnici koje si odabrao nisu loši, ja bih izbjegao Sony jedino. Kod kolege u Golfu 3 su identični Pioneer-ci, spojeni su na pojačalo i odlično sviraju.

U biti nećeš pogriješiti ako kupiš bilo koji, ali svakako preporuka bi bila da ih spojiš na nekakvo pojačalce, jer sami HU ne može isporučiti toliko snage koliko oni mogu podnijeti. Da se razumijemo, možeš ti to slobodno spojiti bez pojačala na HU, ali bolje i glasnije će svirati preko pojačala.
Dardevil 1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 15:49   #42
zvucnici za auto

kako se mjeri duljina zvučnika??
mozda je glupo pitanje, ali ne kuzim se...
pretpostavljam da je po dijagonali...
i jos treba mi savjet koje kupit...auto je staro '92 god. ne treba mi niš specijalno, ovi su dotrajali previše zuje i to je iritantno...pa nešto prihvatljivo cijenom i kvalitetom...da se može slušati radio u auto a da ne zuji...
ako se mjeri po dijagonali onda su 13cm, ako se po širini/dužini mjeri onda je 10 cm...
aab7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 17:43   #43
Quote:
aab7 kaže: Pogledaj post
kako se mjeri duljina zvučnika??
mozda je glupo pitanje, ali ne kuzim se...
pretpostavljam da je po dijagonali...
i jos treba mi savjet koje kupit...auto je staro '92 god. ne treba mi niš specijalno, ovi su dotrajali previše zuje i to je iritantno...pa nešto prihvatljivo cijenom i kvalitetom...da se može slušati radio u auto a da ne zuji...
ako se mjeri po dijagonali onda su 13cm, ako se po širini/dužini mjeri onda je 10 cm...
Okrugli po dijagonali (+dubina, da ne bi bilo nismo znali ), a oni oblika "elipse" imaju dvije mjere (+dubina). Tvoji su očito tzv. "elipse".
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 13:09   #44
Thumbs up

Quote:
Insp. Harry Callahan kaže: Pogledaj post
Okrugli po dijagonali (+dubina, da ne bi bilo nismo znali ), a oni oblika "elipse" imaju dvije mjere (+dubina). Tvoji su očito tzv. "elipse".
Tnx...
ovo za dubinu nisam imao pojma...
aab7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 13:21   #45
Quote:
aab7 kaže: Pogledaj post
Tnx...
ovo za dubinu nisam imao pojma...
Izmjeri si dubinu rupa za zvučnike prije nego odabereš nove. Ovo je posebno dobro znati kod zvučnika u vratima, konzoli i sličnim mjestima gdje si ograničen prostorom. Da ti se ne dogodi da ti zvučnik promjerom paše, a po dubini ne... Pa ih onda moraš mijenjati za druge ili kemijati...
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 22:17   #46
Bose R170

Pozdrav, zna li netko koliko bi vrijedili 2 Bose zvučnika iz Mercedesa R170?
Ovako izgledaju:
http://1drv.ms/1jCIaQG
http://1drv.ms/UdyIHj
__________________
S budalama se ne isplati svađati, prvo te spuste na svoj nivo a onda dotuku iskustvom.
tihi ubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 22:32   #47
Pivo po komadu
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 11:11   #48
Lijepi pozdrav! Ovako,znam da je pitanje vjerojatno glupo ali riskirat ću. Dakle zanimalo bi me koje zvučnike mogu staviti u VW Boru na svoj naknadno ugrađeni radio PIONEER DEH serije? Ne znam koji se tvornički zvučnici ugrađuju u Boru (Golf IV) pa ne znam dali to ima kakve veze sa dimenzijama novih koje bi trebao kupiti ili što već? Unaprijed se zahvaljujem na svakom odgovoru
tomogol is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 09:14   #49
mene zanima sto mi je sa zvucnicima:
znaci uglavnom svaki put prilikom prelaska grbe/rupe na cesti mi se izgubi zvuk (50 ili 100%) na jednom zvucniku, pa prelaskom preko iduce se vrati. tu ne mislim na stekanje playera, dogadja se i to ali onda muzika stane. ovo je bas do zvucnika... malo ima malo nema, ali nikad nisu skroz riknuli.

zanima me gdje to mogu popraviti i koliko bi me kostao popravak?
zvucnici su original od auta (opel astra)


hvala, lp
Congo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 12:30   #50
Negdje ti gube kontakt.
Cijena od jedne pive do zamjene kompletnog voda. Za prvu ruku probaj izvući radio pa malo počistiti konektore i isto to napraviti kod toga zvučnika.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 12:30   #51
Negdje ti gube kontakt.
Cijena od jedne pive do zamjene kompletnog voda. Za prvu ruku probaj izvući radio pa malo počistiti konektore i isto to napraviti kod toga zvučnika.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 17:53   #52
Quote:
tomogol kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav! Ovako,znam da je pitanje vjerojatno glupo ali riskirat ću. Dakle zanimalo bi me koje zvučnike mogu staviti u VW Boru na svoj naknadno ugrađeni radio PIONEER DEH serije? Ne znam koji se tvornički zvučnici ugrađuju u Boru (Golf IV) pa ne znam dali to ima kakve veze sa dimenzijama novih koje bi trebao kupiti ili što već? Unaprijed se zahvaljujem na svakom odgovoru
kupiš zvučnike koji ti se sviđaju, sve je to kompatibilno! najbolje kupiš pioneerove pošto već imaš njihov radio. a šta ti original ne valjaju?
quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 18:30   #53
E jebiga. Ako mjenjaš postojeće za nove onda ti moraju pasati po dubini i po razmaku rupa u kutije od starih, što će reći da nije baš svjedno nego da trebaš izvaditi stare pa izmjeriti što ti stane u kutije prije kupovanja.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 12:32   #54
Pozdrav,

Na autu mi je crko desni zvučnik u vratima od aveo 2009 godina. Zatim sam ga zamjenio novim: Sony: SIZE: 10cm, 4", PEAK POWER: 210W
RMS 30W. U autu je orginalni radio. Sad taj novi zvučnik radi slabije od originalnog odnosno uopće ne čujem bas. Šta bi to moglo biti? Trebam pojačalo ili novi radio?

Hvala.
__________________
!!!
bobaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 12:57   #55
Ima tu dosta stvari koje treba pogledati.

30W RMS je ono bitno što se gleda. Ovo peak power odnosno PMPO Wati su nebitna informacija i marketinški trik za neupućene. Vjerujem da originalni zvučnici u Aveu nemaju 30W, tako da bi taj Sony trebao biti snažniji. Problem bi mogla biti impendacija tog zvučnika, jer ako je dvostruko veća (primjerice, originali imaju 4 oma (Ω), a ovaj bi mogao imati 8) to je onda problem za pojačalo, to bi mogao biti jedan od razloga zašto se slabije čuje. Pogledaj u kakvom su stanju kablovi (ako su vrhovi izgoreni, mijenjaj), može biti problem s izlazom u originalnom pojačalu. Niz problema tu može biti, teško je ovako nešto reći i tvrditi da je točno to problem.

Ajd pogledaj koliko originalni zvučnik ima snage i kolika mu je impendacija, to bi mogla bit nekakva polazišna točka.
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 13:17   #56
Quote:
bobaxxx kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Na autu mi je crko desni zvučnik u vratima od aveo 2009 godina. Zatim sam ga zamjenio novim: Sony: SIZE: 10cm, 4", PEAK POWER: 210W
RMS 30W. U autu je orginalni radio. Sad taj novi zvučnik radi slabije od originalnog odnosno uopće ne čujem bas. Šta bi to moglo biti? Trebam pojačalo ili novi radio?

Hvala.
Polaritet OK? Da li je veličina BAŠ odgovarajuća, ne da može prolaziti zrak pored zvučnika? Ako nisi sve "zdempirao" kako treba, naravno da neće biti basa...
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 14:45   #57
Kako samo jedan je promijenio, oba se mijenjaju!

Da sam na tvome mjestu odnio bih originalni zvučnik na popravak. Zvučnik se rastavi, napravi se nova zavojnica koja je vjerojatno izgorila i zvučnik bude kao novi. Ima ljudi koji se time bave.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 15:51   #58
Može i to, nije mi palo na pamet.
@bobaxxx - Ako trebaš broj, reci.
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 12:07   #59
Hvala na odgovorima...
Zamjenio sam zvučnike 2 way za 3 way isti model samo malo jači i mogu reći da je velika razlika, sada je to ok. Ali stvorio mi se novi problem, ispada da desni zvučnik nije ni crko nego je kabel ili slično bio u prekidu pa nije radio. Sada taj desni zvučnik malo radi, a malo ne. To može biti ili kabel u prekidu ili radio? Mogu to kako sam provjeriti ili moram kod majstora?
__________________
!!!
bobaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 14:01   #60
Pa ako znaš i možeš pratiti kabal i naći gdje je u prekidu, ne treba ti majstor. Inaće treba.
Najvjwrojatnije mjesto prekida ti je u onom tunelu između štoka i vrata.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:07.