Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2011., 15:15   #61
Nemam tekući u Erste banci. Da li to za prebacivanje novca sa žiro računa na tekući vrijedi i za ostale banke, recimo za Zagrebačku banku i Kreditnu banku? U te dvije banke imam otvoren tekući račun. U Hypo banci imam štednju, ali samo imam štednu knjižicu kod njih. Da otvorim žiro račun u jednoj od te tri banke ili to nema veze?
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 15:16   #62
Quote:
strijelac30 kaže: Pogledaj post
Ako vec imas otvoren tekuci racun u Zabi tj. ako si korisnica 'Lepeza mogucnosti'...
za vlasnike i dodatne korisnike Lepeza moguanosti bez naknade
Samo što je cijena lepeze tolika da možeš platiti i tekući i e-zabu i žiro i još ti ostane (naravno, ako koristiš puno kartica ili iskoristiš sve pogodnosti obuhvaćene lepezom, onda se možda i isplati)

Ali ovo sve je ovdje ionako jako offtopic
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 10:52   #63
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Zna li netko gdje se točno nalazi taj obrazac za upis žiro računa koji treba poslati za SKDD?
A zašto ŽIRO? Ja nemam žiro račun nego koristim tekući račun (koji i inače koristim). Sve žiro račune sam pozatvarao jer ih nemam razloga koristiti.
Na tvom mjestu bih koristio tekući koji već ionako imaš.
veljac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 11:03   #64
Zakon sinek, zakon. Mijenjao se 1. srpnja i MORAŠ imati žiro ako želiš dividendu.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 11:24   #65
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Našla sam taj obrazac. Tamo je na zadnjoj stranici, pa nisam odmah vidjela.

Ostaje samo još pitanje gdje da otvorim žiro račun. Pa ako ima netko neki savjet, gdje su najmanji troškovi za vođenje žiro računa?
Može link na obrasce ?
el Torro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 14:51   #66
http://www.skdd.hr/portal/f?p=100:44...rows_fetched=6
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 14:36   #67
Quote:
veljac99 kaže: Pogledaj post
A zašto ŽIRO? Ja nemam žiro račun nego koristim tekući račun (koji i inače koristim). Sve žiro račune sam pozatvarao jer ih nemam razloga koristiti.
Na tvom mjestu bih koristio tekući koji već ionako imaš.
Promijenjen je zakon od 1.7.2010. i isplata dividende mora obavezno ići na žiro-račun. Tako da ćeš ga i ti morati otvoriti, pa makar dobio samo jednu dividendu na taj žiro-račun. Tako je i kod mene slučaj. Da ne moram ja niti ne bi otvarala žiro-račun. To mi je samo još jedan trošak. Ali eto morati ćemo obavezno otvoriti žiro-račun, jer inače nam neće isplatiti dividendu.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 22:19   #68
hvala lijepa !
el Torro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 11:37   #69
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Moraš imati neki ugovor. Nešto si potpisala.
Da, ugovor o usluzi Dinamične lepeze, gdje je navedeno sve. Na 4 stranice
Samo za žiro-račun posebno nemam ništa.
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 11:53   #70
stvarno 'biserno'. SKDD traži dokument koji zapravo ne možeš dobiti, ajme koja zavrzlama. Moraćeš izgleda malo urgirat kod banke ili jednostavno žirac otvoriti kod druge (možda da im zaprijetiš kompletnim odlaskom u drugu banku).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 12:01   #71
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
stvarno 'biserno'. SKDD traži dokument koji zapravo ne možeš dobiti, ajme koja zavrzlama. Moraćeš izgleda malo urgirat kod banke ili jednostavno žirac otvoriti kod druge (možda da im zaprijetiš kompletnim odlaskom u drugu banku).
Da. To sigurno budem. Moš mislit.
Trenutno ni na ovaj žiro račun nemam primitke, što bi mi onda (osim event.dividende 1xgodišnje) isplaćivali na novi?
Poslat ću im taj ugovor o Dinamičnoj lepezi, pa ako im nešto nije jasno nek zovu banku.
Ha, ha, dobra fora... sve se bojim da će zvati...
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 17:03   #72
Pošalji Ugovor o lepezi, tamo je navedeno da imaš žr.

Ja sam tražila da mi aktiviraju žr, u sklopu lepeze, jer ga do dividenda nisam uopće koristila, te sam to poslala u SKDD.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 17:20   #73
Kako se po novome od 2011. godine isplaćuje dividenda od HT-a? Prvo treba otvoriti žiro račun, to znam. Da li isplata ide samo preko SKDD i tamo u Heinzelovu treba odnijeti onaj papir isprintan sa njihove web stranice (fotokopiju osobne iskaznice i ugovora o žiro računu) ili i HT treba obavijestiti da je otvoren taj žiro-račun? Prošle godine je došla dividenda na tekući račun pa je bilo jednostavnije. Mora li žiro račun biti otvoren u banci u kojoj je otvoren i tekući račun na koji je do ove godine dolazila dividenda? Naplaćuje li Zagrebačka banka vođenje žiro-računa i one mjesece kada nema priljeva na žiro-račun?
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 00:01   #74
Kopije dokumenata šalješ samo u SKDD. Žiro račun može biti otvoren u bilo kojoj banki, ZABA naplaćuje vođenje 5 kn/mj bilo prometa ili ne.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 09:29   #75
Quote:
3007 kaže: Pogledaj post
Kopije dokumenata šalješ samo u SKDD. Žiro račun može biti otvoren u bilo kojoj banki, ZABA naplaćuje vođenje 5 kn/mj bilo prometa ili ne.
Meni ZABA ne naplačuje ništa, ovisi koju lepezu imaš.
Traper is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 10:19   #76
Lepezu uopće nisam uzimao u obzir, jer je i najjeftinija puno skuplja od zbroja usluga koje su mi potrebne: tekući, e-zaba, MC, devizni i žiro račun(koristim 1-za-sve optimum paket - otprilike odgovara Platnom asistentu za 20kn i žirac za 5kn + 75kn/godišnje članarina za MC (50% popusta zbog paketa) - ukupno prosječno 31,25kn/mj).
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 10:02   #77
Evo jedno glupo pitanje
Ja se ne sićam na koju karticu mi je do sada stizala dividenda, tj.koju san prijavija kod skda (ili di već ) Koji je najednostavniji način za to provjeriti, znam da bi moga tražit izlist od banke, al s obzirom da iman kartice od 2 banke to mi je malo tlaka...
I još jedno pitanje, ako mi do sada nije dividenda sidala na žiro račun, što očito po novome mora, kome triba dostavit svoj broj žiro računa?
kvisko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 14:39   #78
Pa odgovoreno ti je gore. Sada ionako moraš otvoriti žiro račun da bi ti došla dividenda. Žiro-račun ne mora biti u banci u kojoj je otvoren tekući račun na koji ti je do sada dolazila dividenda. Neće ti niti trebati nužno taj ispis. Tako da ja neću otvoriti žiro-račun u Zabi jer stalno naplaćuju proviziju od 5 kn bilo prometa na računu ili ne. Bolje onda neka druga banka.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 12:56   #79
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Tako da ja neću otvoriti žiro-račun u Zabi jer stalno naplaćuju proviziju od 5 kn bilo prometa na računu ili ne. Bolje onda neka druga banka.
ja otvorila u Erste. naplaćuju 5 kn samo po prometu. i ne moram imat karticu....i to bi naplatili inače
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 09:00   #80
Jel žiro račun mora biti na moje ime ili smijem koristiti npr. žiro račun od brata?
bajki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:04.