Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2005., 08:34   #41
Re: Knauf na goli zid....

Quote:
dondo kaže:
Imam jednu prostoriju koja je nadogradjena na kucu, tri zida su nova dok je ovaj cetvrti stari od kuce i na njemu je fasada. Sad mene zenima jer ja mogu na njega samo userafiti knauf sa vijcima i tiplama, znaci bez profila.

Sa profilima ili ljepljenjem znam da mogu ali ja bih samo na zid zaserafio sa tiplama knauf.
Znaci da li se to smije, hoce li mi ploca popucati? Povrsina je neki 5 m2 zida,.i ravni je tako da nece doci do spananja ploca.

Hvala na savjetu.
Lijepi ploče, i to iz više razloga.
Prvo, profili će ti uzeti nekoliko centimetara prostora.
Drugo, taj zid je prema kući pa zašto zračnim slojem izolirati prostoriju od kuće.
Treće, lijepljenjem dobijaš čvršću i tvrđu površinu.

Perlfix se pakuje u pakiranja od 25 i 40 kg, a treba ti još priprema i to Grundiermittel ako je podloga jako upijajuća, odnosno Betonkontakt za podloge sa slabom upojnošću.
voyager is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 13:27   #42
Zakucaj letvice, tanje su od profila i za razliku od ljepljenja knaufa,bolje " leži" na zidu.
__________________
Ja imam jednostavnu filozofiju: Napunite što je prazno. Isprazne što je puno. Posvrbite gdje svrbi.
anabelll is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 23:40   #43
zasto bolje?
s ljepilom se da znivelirati, kao kad postavljas keramicku plocicu, gdje je zid udubljeniji,,natrpas vise ljepila, upiknes plocicu i s vasser vagom stavis u ravninu s ostalim plocicama

kaze da je zid "neravan", tj. ima sep
po meni je bolje lijepiti, samo kod ljepljenja treba malo mozda pojacati spojeve, staviti duplu mrezicu i ne stediti na masi za spojeve, uzeti onu skuplju kojom kao mozes zapuniti spojeve, a da ne stavljas mrezicu
(kao nece sprungati, he, u snovima)
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 00:51   #44
Quote:
chani kaže:
zasto bolje?
s ljepilom se da znivelirati, kao kad postavljas keramicku plocicu, gdje je zid udubljeniji,,natrpas vise ljepila, upiknes plocicu i s vasser vagom stavis u ravninu s ostalim plocicama

kaze da je zid "neravan", tj. ima sep
po meni je bolje lijepiti, samo kod ljepljenja treba malo mozda pojacati spojeve, staviti duplu mrezicu i ne stediti na masi za spojeve, uzeti onu skuplju kojom kao mozes zapuniti spojeve, a da ne stavljas mrezicu
(kao nece sprungati, he, u snovima)


Zasto skuplju kad je u dvije vrece potpuno isti sdrzaj, a razlika u cijeni 100%.
Svaka je dobra.
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 00:52   #45
Quote:
anabelll kaže:
Zakucaj letvice, tanje su od profila i za razliku od ljepljenja knaufa,bolje " leži" na zidu.
Nema mjesta za nista, samo ploca stane.
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 01:00   #46
Quote:
lego kaže:


Zasto skuplju kad je u dvije vrece potpuno isti sdrzaj, a razlika u cijeni 100%.
Svaka je dobra.
nemoj zezat
i plava i zuta da su iste sastavom???
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 01:55   #47
Quote:
chani kaže:
nemoj zezat
i plava i zuta da su iste sastavom???
Nesporazum, ja sam mislio na skuplju masu renomiranog proizvodaca i neku "no name"

Medu ove boje se ne mijesam.
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 02:05   #48
ja sam mislila na one mase za spojeve koje mozes kupiti na Malesnici u Knauf centru
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2005., 16:18   #49
Knauf, niše u zidu i police od knaufa

Nisam početnik u svijetu knaufa, radio sam i pregradne zidove i kupatila i stropove, al više kao ispomoć. Sad bi kod sebe u velikoj dnevnoj napravio jedan zid kao u nekim nišama ili u polici/knauf stepenicama.
Dal se to radi od knaufa uopće?
Dal mogu ušarafit drvo u zid il metal i onda samo obložit knauf pločama, pa izgletat?
__________________
Prvo materijalna baza, pa duhovna nadgradnja.
Tuco-il brutto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2005., 22:49   #50
Re: Knauf, niše u zidu i police od knaufa

Quote:
Tuco-il brutto kaže:
Nisam početnik u svijetu knaufa, radio sam i pregradne zidove i kupatila i stropove, al više kao ispomoć. Sad bi kod sebe u velikoj dnevnoj napravio jedan zid kao u nekim nišama ili u polici/knauf stepenicama.
Dal se to radi od knaufa uopće?
Dal mogu ušarafit drvo u zid il metal i onda samo obložit knauf pločama, pa izgletat?
Framing se napravi od metala ili drveta (2x4) i onda se oblaze drywallom ili knaufom. Moguce je ostaviti samo drywall, no cesto se na policu stavlja jos i drvena obloga. To je bolje jer mozes staviti i malo vece terete a i ljepse izgleda.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 23:15   #51
Znači napravim metalnu strukturu i dal odmah puknem kanuf preko toga ili moram još postavit drvene vodilice.
Dal knauf vijci mogu ići direkt u metalnu četvrtastu cijev?
__________________
Prvo materijalna baza, pa duhovna nadgradnja.
Tuco-il brutto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 23:22   #52
Quote:
Tuco-il brutto kaže:
Znači napravim metalnu strukturu i dal odmah puknem kanuf preko toga ili moram još postavit drvene vodilice.
Dal knauf vijci mogu ići direkt u metalnu četvrtastu cijev?
Ovisi koja je stjenka?(mm)
Al nece ici ako je 2-3mm.
Morat ces busit rupe prije.
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2005., 01:48   #53
Nisam dobro razumio pitanje, no probat cu ti odgovoriti: Drywall ili knauf se posebnim vijcima direktno pricvrscuje na metalnu ili drvenu konstrukciju. Drvenu konstrukciju napravi tamo gdje mislis da ce biti nekog tereta. Ima jos jedan trik, a to je da se okvir napravi od metala a na mjestima gdje zelis policu ojacas s drvetom.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2005., 01:51   #54
Quote:
lego kaže:
Ovisi koja je stjenka?(mm)
Al nece ici ako je 2-3mm.
Morat ces busit rupe prije.
U cemu rupe? U metalu? Za razlicite debljine metala postoje i razliciti vijci. Tako na heavy gauge ide self tapping screws. Ali vjerojatno je da nece koristiti heavy gauge profile za izradu polica iako i to moze ali to je onda malo tezi posao.

Znaci, ne trebaju rupe.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2005., 08:45   #55
Imam ideju da si od knaufa napravim stolić, dimenzija 100 sa 100, visine jedno 35, zatvoren skoro sa svih strana-samo da se malo vide nogice. Gore bi stavio staklo.
Koja konstrukcija bi bila naj?
Dal je to uopće izvedivo?
__________________
Prvo materijalna baza, pa duhovna nadgradnja.
Tuco-il brutto is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2005., 15:24   #56
Quote:
Tuco-il brutto kaže:
Imam ideju da si od knaufa napravim stolić, dimenzija 100 sa 100, visine jedno 35, zatvoren skoro sa svih strana-samo da se malo vide nogice. Gore bi stavio staklo.
Koja konstrukcija bi bila naj?
Dal je to uopće izvedivo?
Na tvom mjestu bih prvo napravio konstrukciju stolića od obične iverice debljine 18 mm, a zatim ga obložio gips-pločama. Takav stolić će biti dovoljno čvrst i stabilan, a konstrukcija je jednostavna.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2005., 22:46   #57
Sad sam smislio još jednu doradu svom stoliću. Mislio sam napravit dvostruko dno tj. plafon na gornjem bi stavio kamenčiće i i onda gore već navedeno staklo.
Jedva čekam da se uselim i počnem majstorirat
__________________
Prvo materijalna baza, pa duhovna nadgradnja.
Tuco-il brutto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2005., 11:50   #58
spušteni strop, knauf

Može li mi netko reći par detalja oko izvedbe spuštenog stropa.

Radio bi u kupaonici spušteni strop s direktnim ovjesom, dakle da što manje spuštam 4-5cm

Kupaonica je dimenzija 1,7 x 3 m

Na kojem razmaku da stavim CD profile (na kojem razmaku direktni ovjes), te zašto se nesmije ploča šarafiti u UD profil po obodu prostorije.

Znači ako imam CD profil dugačak 1,7 m, jel dovoljno 3 direktna ovjesa za taj profil?

Trebam li staviti zelene ploće? Koje dimenzija ploća se stavljaju na strop?

Koliko od ruba zida dolazi prvi CD profil?

Ploče se stavljaju okomito na CD profil?

Ako se ploće ne šarafe za UD profil kako onda ploća na krajevima drži?

Uh, dosta je toga, ako mi neko može par smjernica dati ...
 
Odgovori s citatom
Old 14.10.2005., 12:02   #59
Re: spušteni strop, knauf

Quote:
nenooo kaže:
te zašto se nesmije ploča šarafiti u UD profil po obodu prostorije.
odakle ti to?
__________________
© copyright, sva prava pridržana..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2005., 12:19   #60
To sam pročitao u knaufovoj brošuri.
Znači može se!? Ako se može onda mi je puno toga jasnije!
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.