Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2011., 20:50   #61
Ljudi ne jedu zvijeri čisto iz ekonomskih razloga, skuplji su za masovnu proizvodnju za hranu.
E sad, probao sam, medvjeda (mljac, bez obzira koliko volim dotične životinje), ždrebetinu, konjetinu, zmiju, noja, razne druge ptičurine, aligatora i klokana.
Nisam bio na večeri kad je jedna ekipa poznanika dobila za večeru u J.Koreji posebnu poslasticu za koju se ispostavilo da su šnicli bernardinca, ali oni koji su je pojeli (i nisu dušu ispovraćali kad su skužili kaj su pojeli) kažu da je meso sasvim ok i da je sve samo u razmišljanju što se jede a ne u okusu. A on je sasvim ok, poput malo manje sočne teletine.

Btw, u originalnom receptu mortadele je i meso konjetine, ne vjerujem da je danas stavljaju (radi cijene), ali prije svakako jesu.
Nekad su se inače konji jeli pod normalno, kad su ostarili i nisu bil za polje ili jahanje, ništa se nije bacalo...bila je glad i svaki obrok je bio dobar.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 00:06   #62
Quote:
mozzila kaže: Pogledaj post
a ne radit suhomesnate proizvode.
I tatarske "dogsteak-e".
Sagittarius01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 18:24   #63
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ti štakori što ih jedu (jedu ih i u Kambođi i na jugu Vijetnama u krajevima gdje Kmeri žive) nisu ulični ili kanalizacijski već štakori iz rižinih polja. Jedino što su u životu pojeli bila je riža i koja buba.
Ništa strašnije od jedenja vjeverica ili puhova (koji se na Braču jedu).
Štakori su generalno(bez obzira u kakvoj sredini žive)nosioci niza gadnih zaraznih bolestiju,koje ne dolaze samo od kanalizacije nego i od raznih vrsta buha i sličnih parazita u krznu koji ugrizom šire bolest u krvotok i meso.To važi za većinu vrsta štakora(kao i za neke vrste svizaca u stepama po srednjoj Aziji i prerijske pse iz sjeverne Amerike), svi oni su potencijalni širitelji kuge i tulamerije(opake bolesti kod koje liječenje uspjeva kod samo desetak posto oboljelih,a drugi umiru).Naježim se kad vidim na filmovima kauboje kako upucaju i peku prerijskog psa.Ovo s puhovima na Braču je sasvim druga stvar, puh nije nosilac istih parazita kao štakori i svisci,pa samim time nema iste opake bolesti.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 18:30   #64
Quote:
rakijetina kaže: Pogledaj post
Inače, na američkom jugu jedu se (jeli su se) oposumi i rakuni:
Vidio sam na jednom dokumentarcu na discovery kako peku oposuma i stvarno je izgledao slasno.Lijepo rumeno meso na malom improviziranom ražnju,bez nekih vidljivih masnoća.Imam dojam da bi i ja jeo oposuma bez problema.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 18:32   #65
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Jedu se također mačke; baka mi veli da kad su u Drugom svjetskom ratu Talijani okupirali njene krajeve, nije živa mačka ostala.
Lovačko-partizansko-babske priče.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 18:35   #66
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Nego...što znate o talijanima? Rugamo se kinezima a ni talijani nisu ništa bolje. Kod njih jedu konje, ptice pjevice (zaštićene), miševe i mačke naopačke...
Ne jedu miševe,u to sam siguran(možda puhove jesu,kao ponegdje u nas),a ovo s mačkama,to se radilo samo u Veroni i to nazad 80 godina.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 18:37   #67
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
E sad, probao sam zmiju, noja, aligatora i klokana.
Je li istina da meso klokana okusom najviše podsjeća na meso zeca
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 20:32   #68
Mislim da je pitanje krivo postavljeno.

Prvotan covjek je naime bio pretezno mesojed, bio je nomad, zivio je od lova.

I dan danas jedemo mesojede, vecina riba (osim onih najnajmanjih) jede druge ribe.


Ja osim ribe ne jedem nikakvo drugo meso.

Opcenito ljudi nemaju nimalo obzira prema zivotinjama, cak jedu i svoje rodjake (majmune jedu u Africi).


Pa onda kad ljudi citaju u ufoloskoj literaturi da od CIE oteta djeca zavrsi na meniju reptilijanskih vanzemaljaca, budu u shocku.
Pa nije li logicno, to su reptilijanski vanzemaljci pa vole meso, i to zivo, a preferiraju djecu jer su cista od toksina kao nikotin, kafein, alkohol itd...

Dakle, ok je hraniti zmiju ljubimca sisavcima, i hvatati majmune u sumi i jesti ih, a nije ok da neka druga bica nas jedu.

U Koreji pse prije klanja dobro uplashe i razjare, jer kazu da ''tako njihovo meso postaje ukusnije i mekanije kad je puno adrenalina''.
Slicno pise u ufoloskoj literaturi o reptilijancima, prvo ljude (vecinom djecu) izbezume od straha, a onda ih pojedu kao sto ljudi jedu piletinu (uz razliku da ljudi ne jedu zivu hranu).


Kako mozemo kao vrsta ocekivati da nas itko postuje kad jedemo majmune, pse, konje, svinje, dupine...Sve redom inteligentne vrste...
I hranimo ljubimce gmazove zivim sisavcima...

Da anakondi ponudis ljudsko dojence, dobro bi se osladila.

Pitanje je, tko ima vise prirodnog prava da konzumira koga?
ZMIJA je starije bice na Zemlji, i kao takva ima vise povijesnog prava da nas smazhe.
Ljudi su evolucijski na visoj razini, i kao takvi imaju vise prava smazati zmiju (ako zele).

U Sparti su se nezeljena djeca darivana zvjerima, i one bi omastile brk.

Mozda ce u buducnosti opet doci ta mogucnost, u svrhu smanjenja broja stanovnika. Nikad se ne zna.
A zaboravite na moral, to je najrelativnija stvar koja postoji. Sto je moralno danas nije moralno sutra, i obratno.

Zadnje uređivanje TranceMouse : 03.11.2011. at 20:46.
TranceMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 21:57   #69
Quote:
TranceMouse kaže: Pogledaj post
Mislim da je pitanje krivo postavljeno.

Prvotan covjek je naime bio pretezno mesojed, bio je nomad, zivio je od lova.

I dan danas jedemo mesojede, vecina riba (osim onih najnajmanjih) jede druge ribe.


Ja osim ribe ne jedem nikakvo drugo meso.

Opcenito ljudi nemaju nimalo obzira prema zivotinjama, cak jedu i svoje rodjake (majmune jedu u Africi).


Pa onda kad ljudi citaju u ufoloskoj literaturi da od CIE oteta djeca zavrsi na meniju reptilijanskih vanzemaljaca, budu u shocku.
Pa nije li logicno, to su reptilijanski vanzemaljci pa vole meso, i to zivo, a preferiraju djecu jer su cista od toksina kao nikotin, kafein, alkohol itd...

Dakle, ok je hraniti zmiju ljubimca sisavcima, i hvatati majmune u sumi i jesti ih, a nije ok da neka druga bica nas jedu.

U Koreji pse prije klanja dobro uplashe i razjare, jer kazu da ''tako njihovo meso postaje ukusnije i mekanije kad je puno adrenalina''.
Slicno pise u ufoloskoj literaturi o reptilijancima, prvo ljude (vecinom djecu) izbezume od straha, a onda ih pojedu kao sto ljudi jedu piletinu (uz razliku da ljudi ne jedu zivu hranu).


Kako mozemo kao vrsta ocekivati da nas itko postuje kad jedemo majmune, pse, konje, svinje, dupine...Sve redom inteligentne vrste...
I hranimo ljubimce gmazove zivim sisavcima...

Da anakondi ponudis ljudsko dojence, dobro bi se osladila.

Pitanje je, tko ima vise prirodnog prava da konzumira koga?
ZMIJA je starije bice na Zemlji, i kao takva ima vise povijesnog prava da nas smazhe.
Ljudi su evolucijski na visoj razini, i kao takvi imaju vise prava smazati zmiju (ako zele).

U Sparti su se nezeljena djeca darivana zvjerima, i one bi omastile brk.

Mozda ce u buducnosti opet doci ta mogucnost, u svrhu smanjenja broja stanovnika. Nikad se ne zna.
A zaboravite na moral, to je najrelativnija stvar koja postoji. Sto je moralno danas nije moralno sutra, i obratno.
Podosta idiotne izjave.
Imaju li životinje međusobno ikakva obzira?
Ako netko katkad i gdjegdje ima, čovjek je.
Čovjek nije predviđen za jelo, bez obzira na to što je jestiv, on ima dušu.
Duh, razum, svijest, um, volju.
Sagittarius01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 22:07   #70
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Lovačko-partizansko-babske priče.
Žao mi je, ali nisu priče, istina je.
I moja baba je pričala da su Talijani lovili mačke za jelo, a zauzvrat su stanovništvu priređivali zabave.
Kad su dolazili Njemci, ništa nisu uzimali, ali su ostavljali lijekove.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 22:08   #71
Quote:
TranceMouse kaže: Pogledaj post
UDa anakondi ponudis ljudsko dojence, dobro bi se osladila.
Gledao sam prije nekoliko godina dokumentarac,rekonstrukciju o prvom naseljavanju Australije ljudima u prapovijesti,gdje ljudi naiđu na nekog izumrlog guštera varana velikog kao krokodil,koji je jeo jaja nekakvih velikih ptica(Emui i nekakve šarene guske),a u sceni gdje susreće ljude prvi put, je rečeno ''iz daljine osjeća miris čovjeka,ali to je gmazu strano pa se okreće poznatijem mirisu hrane'' tj. gnijezdu guske.Tako i anakonda nije baš upoznata s djecom kao potencijalnom hranom,ne mirišu na ništa što ona jede,pa mislim kako pričaš gluposti.Uostalom,ljudi u Amazoniji odavno žive u blizini anakondi pa se svejedno one ne hrane djecom.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 22:13   #72
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Žao mi je, ali nisu priče, istina je.
I moja baba je pričala da su Talijani lovili mačke za jelo, a zauzvrat su stanovništvu priređivali zabave.
Kad su dolazili Njemci, ništa nisu uzimali, ali su ostavljali lijekove.
Mačke su u to doba jeli samo Veronezi i ostatak države se izrugivao s njima, pričao viceve na račun toga.Odavno tamo mačke nitko ne jede,a moje je skromno mišljenje da je talijanska vojska ipak bila opskrbljena boljom hranom od seoskih mačaka pa nije postojala potreba za tim.Priče kako je Talijanima mačka isto što drugima zec i da je jedu kao specijalitet(a ne od nevolje i gladi u stara vremena),čista su pizdarija.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 22:17   #73
Quote:
TranceMouse kaže: Pogledaj post
U Sparti su se nezeljena djeca darivana zvjerima, i one bi omastile brk.
Koje životinje i tko je to ikad ičim dokazao?Postoje li nalazi kostiju spartanske djece s tragovima žvakanja?Nisam čuo nigdje da je netko iznio dokaz za tu djecu s kojim su zvijeri ''omastile brk''.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 22:17   #74
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Gledao sam prije nekoliko godina dokumentarac,rekonstrukciju o prvom naseljavanju Australije ljudima u prapovijesti,gdje ljudi naiđu na nekog izumrlog guštera varana velikog kao krokodil,koji je jeo jaja nekakvih velikih ptica(Emui i nekakve šarene guske),a u sceni gdje susreće ljude prvi put, je rečeno ''iz daljine osjeća miris čovjeka,ali to je gmazu strano pa se okreće poznatijem mirisu hrane'' tj. gnijezdu guske.Tako i anakonda nije baš upoznata s djecom kao potencijalnom hranom,ne mirišu na ništa što ona jede,pa mislim kako pričaš gluposti.Uostalom,ljudi u Amazoniji odavno žive u blizini anakondi pa se svejedno one ne hrane djecom.
Vjeruj mi, gmazovi kad su gladni jedu sve pred sobom. Veca opasnost u Australiji je morski krokodil nego morski pas.
TranceMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 22:22   #75
Quote:
TranceMouse kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi, gmazovi kad su gladni jedu sve pred sobom. Veca opasnost u Australiji je morski krokodil nego morski pas.
Krokodili su kanta za smeće,nema toga što oni neće pojesti,ali za zmije se točno zna što koja vrsta jede,a što je ne jede.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 22:34   #76
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Je li istina da meso klokana okusom najviše podsjeća na meso zeca
Da. Vrlo je slično ali meni osobno mrvicu "slađe" ili "punijeg" okusa. Najveće otkriće mi je zapravo bio noj kojem je meso poput najmekše teletine ali onako malo šarfasto. Predivno za jesti..
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 22:58   #77
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Najveće otkriće mi je zapravo bio noj kojem je meso poput najmekše teletine ali onako malo šarfasto. Predivno za jesti..
Nojevinu poznajem,(nažalost,već nekoliko godina je ne prodaju u nas),po meni najbolje meso uopće.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 00:14   #78
Profesionlna kurtoazija, to su nam kolege lovci

Šalim se,mislim da je bilo lakše loviti jelena nego vuka, pa je ostao običaj, isto kao što nam pas služi za jedno,svinja za drugo
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 05:36   #79
Quote:
Sagittarius01 kaže: Pogledaj post
Životinje su u potpunosti predviđene za jelo, čovjek nikako. Ako životinje i imaju dušu, nemaju sve ostalo što sam naveo.
Što ako se reinkarniraš u ribu?
Pokušaj i ti gledati iz neutralna svjetla pa reci i dokaži kako hinduizam jedini ima dobro objašnjen navedeni koncept.
Predviđene jer tako piše na etiketi ili...?
I koja to životinja ljudožder zna čitati ljudske etikete? Misliš da bengalski tigrovi ili afrički lavovi i hijene kada pročitaju na djetetu ili ženi - "nije pogodno za zvjersku prehranu, uzrokuje nadutost i pokvaren želudac" okrenu se i traže nešto drugo? Pa kažem ti - zvjeri ne znaju čitati.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 05:41   #80
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Gledao sam prije nekoliko godina dokumentarac,rekonstrukciju o prvom naseljavanju Australije ljudima u prapovijesti,gdje ljudi naiđu na nekog izumrlog guštera varana velikog kao krokodil,koji je jeo jaja nekakvih velikih ptica(Emui i nekakve šarene guske),a u sceni gdje susreće ljude prvi put, je rečeno ''iz daljine osjeća miris čovjeka,ali to je gmazu strano pa se okreće poznatijem mirisu hrane'' tj. gnijezdu guske.Tako i anakonda nije baš upoznata s djecom kao potencijalnom hranom,ne mirišu na ništa što ona jede,pa mislim kako pričaš gluposti.Uostalom,ljudi u Amazoniji odavno žive u blizini anakondi pa se svejedno one ne hrane djecom.
Nego odraslima?

Nije za one slabog želuca!!!

http://www.timw.com/2006/07/31/other...ake-eat-human/

Što ja znam po pričama svojih prijatelja iz Venezuele...svi se klone anakondi. Ne samo mala djeca.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:20.