Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2008., 13:24   #61
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
prije mjesec dana hvala
aaaaa kolega, evo meni diploma već dobra dva mjeseca u ormaru. Svi smo friški ekonomi financijery ovdje.
grunjac_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 13:26   #62
Inače ovako odokativno bode oči podatak o daleko većem ukupnom BDP-u Hrvatske od Srbije i to bez sive ekonomije. A Srbija veća i duplo više stanovnika. Doduše smanjuje se.
grunjac_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 13:27   #63
Quote:
grunjac_ kaže: Pogledaj post
aaaaa kolega, evo meni diploma već dobra dva mjeseca u ormaru. Svi smo friški ekonomi ovdje.
Pa ne baš svi Meni je evo u ormaru već dobrih 5 godina
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 13:28   #64
Quote:
zlatna ribica kaže: Pogledaj post
Pa ne baš svi Meni je evo već dobrih 5 godina
Tim gore, već si sve zaboravija/la.
grunjac_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 13:30   #65
A ne. Pa tek sam sad pravi stručnjak s iskustvom
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 13:33   #66
Quote:
zlatna ribica kaže: Pogledaj post
A ne. Pa tek sam sad pravi stručnjak s iskustvom
isssh, ja sam već odavno iskusan.
grunjac_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 13:34   #67
Quote:
lider30 kaže: Pogledaj post
BDP se računa ili po proizvodnom ili rashodovnom principu. US dolari više uopće nisu prihvatljivi da izražavaju vrijednosti, zbog ogromne deprecijacije.

I fulao si bit. Ovo je nominalni BDP bez utjecaja sive ekonomije, računat po rashodovnom principu, kako se svugdje izračunava na Zapadu i podaci su vrlo usporedivi.
računaj po proizvodnom rashodovnom ili po dodanoj vrijednosti, to mora bit približno.
mislim da je bit u tome da i siva ekonomija doprinosi razvoju.jer bitnije je što se događa u praksi, nego službeni podaci koji ne pokazuju stvarno stanje na terenu.
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 13:36   #68
Quote:
lider30 kaže: Pogledaj post
U pitanje je definitivno BDP/GDP. Ne znam zašto mi začataješ temu.
zato što mnogi mješaju različite pojmove i to treba reći. mislim na naše novinare.
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 13:37   #69
pa dobro, niste valjda baš svi završili ekonomiju i to financije?
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 13:39   #70
Quote:
river_city kaže: Pogledaj post
BDP- bruto domaći proizvod i GDP- Gross domestic product je jedno te ista stvar na dva razlicita jezika. Uz to imamo i;

BNP - bruto nacionalni proizvod i GNP - Gross national product , takodjer jedno te ista stvar na dva razlicita jezika.

BDP=GDP

BNP=GNP

Ako sam u krivu neka me netko ispravi, ali sam gotovo 100% siguran da nisam. Ovo sam napisao cisto da se rijesimo nedoumica. :-)).
potpuno si u pravu. ali želio sam reći da naši novinari govore o GDP, a nazivaju ga bruto društveni proizvod(a to je ustvari GNP), umjesto da ga nazivaju bruto domaći proizvod.
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 13:42   #71
Quote:
river_city kaže: Pogledaj post
Srce mu zarko, cestitam Dudu. Meni fali jos 5 komada, sad se borim s kvantitativnim
jel još šošić na tome?
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 14:16   #72
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
jel još šošić na tome?
Ja sam u Rijeci na menadžmentu, tamo Lovrić (žena) drži Kvantitativne metode za poslovno odlučivanje.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 14:21   #73
Danas je izašlo novo izvješće od WEF Svjetskog ekonomskog foruma. Kažu da smo na nekom 49. mjestu. Pogledao sam malo prošle rezultate i ispada da smo praktički u većini pali u odnosu na 2002. godinu. Fora je što možes uspoređivati države, nažalost Srbije nema na ljestivici. Ima nekih 179 država , Srbije nema, ne kužim. http://www.insead.edu/v1/gitr/wef/main/home.cfm
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 14:22   #74
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
pa dobro, niste valjda baš svi završili ekonomiju i to financije?
Ja sam išla na smjer Trgovina. Da danas upisujem, išla bih najvjerojatnije Menadžment. Financije ni u ludilu
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 14:23   #75
Quote:
zlatna ribica kaže: Pogledaj post
Ja sam išla na smjer Trgovina. Da danas upisujem, išla bih najvjerojatnije Menadžment. Financije ni u ludilu
menadžment? zašto? trgovina je ok
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 14:26   #76
Quote:
river_city kaže: Pogledaj post
Danas je izašlo novo izvješće od WEF Svjetskog ekonomskog foruma. Kažu da smo na nekom 49. mjestu. Pogledao sam malo prošle rezultate i ispada da smo praktički u većini pali u odnosu na 2002. godinu. Fora je što možes uspoređivati države, nažalost Srbije nema na ljestivici. Ima nekih 179 država , Srbije nema, ne kužim. http://www.insead.edu/v1/gitr/wef/main/home.cfm
kakav god da je renking, nije mi ni najmanje jasan. italija 42., grčka 56., tunis 35., portoriko 39.?
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 14:35   #77
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
kakav god da je renking, nije mi ni najmanje jasan. italija 42., grčka 56., tunis 35., portoriko 39.?
Nije stvar u tvojoj ili našoj percepciji države nego u tim kriterijima po kojima ocjenjuju zemlju. Neznam koju si točno ljestvicu gledo, ima ih više, i jedna glavna. Moguće je recimo da portoriko ima bolje uvjete za otvaranje nove firme od italije (bubam napamet) i po tome je npr. portoriko 39., a italija 42. Inače države koje su stvarno razvijenije i jesu u vrhu, u prvih 20 nema geliptera, ni u prvih 30. Italija je po masu stvari išla na gore u zadnje vrijeme.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 14:42   #78
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
menadžment? zašto? trgovina je ok
Pa tak... čini mi se najzanimljiviji. Al ne da sad patim ili nešto, trgovina mi je isto ok.
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 14:49   #79
Quote:
river_city kaže: Pogledaj post
Italija je po masu stvari išla na gore u zadnje vrijeme.
Prije par godina sjećam se da sam pročitala da se za vrijeme Berlusconijeve vlade, Talijanima poprilično smanjila kupovna moć, dok se njegovo osobno bogatstvo pvećalo za nekih 9 mlrd € u te dvije-tri godine kolko je bio na vlasti. E sad... ne znam kolko je ta brojka točna - uglavnom, on se poprilično za to vrijeme obogatio, a Italija osiromašila.

Osim toga, oni imaju jako velike regionalne razlike u standardu između sjevera i juga, čak veće nego mi. Naša Slavonija je u usporedbi s njihovom Basilicatom Švicarska.
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 15:10   #80
Quote:
zlatna ribica kaže: Pogledaj post
Ja sam išla na smjer Trgovina. Da danas upisujem, išla bih najvjerojatnije Menadžment. Financije ni u ludilu
sve je to isto. razlika je nekih 5-6 predmeta, a rijetko tko te pita za smjer kod traženja posla
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:57.