Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2009., 21:22   #1
Vaginalni kontracepcijski prsten (NuvaRing)

zadnji put kad sam bila kod ginekologa spomenuo mi je kako bi u 5.mj na trziste trebao izac kontracepcijski prsten koji se stavi u rodnicu prvi dan menstruacije i tamo stoji 3tj. dakle, vrijeme koristenja je isto kao i tablete samo nema brige oko svakodnevnog uzimanja. nisam se jos odlucila to probat, ali cini se zanimljivo..

zanima me da li netko to koristi i vasa iskustva

za one koji ne znaju o cemu je rijec: malo info, pa jos malo ili ovo
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 12:56   #2
anyone???????
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 12:21   #3
pa izgleda zgodno, ali ne bih baš mijenjala pilule. zadovoljna sam, i ne bih baš htjela sada eksperimentirati.
a i ne znam...imam osjećaj da bi unutra bilo sudaranja
skuplje je, ali čini se i praktičnije.
ako probaš, javi

meni se više sviđa mirena.

samo me zanima zašto su imali trbušne plesačice na predstavljanju prstena
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 13:27   #4
Quote:
mejan kaže:
zadnji put kad sam bila kod ginekologa spomenuo mi je kako bi u 5.mj na trziste trebao izac kontracepcijski prsten koji se stavi u rodnicu prvi dan menstruacije i tamo stoji 3tj.
kad je krv ja moram dolje kopat. iuu! malo sam se naježila.
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 14:10   #5
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
kad je krv ja moram dolje kopat. iuu! malo sam se naježila.
aaahhhh....vlastita krv.. a kad stavljas tampon isto moras 'kopat'. samo sto je kad stavljas prsten menga pri kraju, a kad stavljas tampon bas i nije
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 14:14   #6
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
a i ne znam...imam osjećaj da bi unutra bilo sudaranja
hahahaha.....a kazu da nema sudaranja


Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
meni se više sviđa mirena.
a nekak mi se to cini vise kao za one koje su vec rodile... sta ja znam... nekak mi nije prirodno da mi menga prestane... ne bih se bas igrala.. bar ne dok ne dobijem par klinaca


Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
samo me zanima zašto su imali trbušne plesačice na predstavljanju prstena
maa.....ma gdje???
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 14:35   #7
uh.. malo bi me bilo strah to koristiti.. kako se to vadi? kaj se ne nabije negdje unutra tijekom odnosa pa se ne može nakon tri tjedna do njega? nekako sam i dalje sklonija pilulama, dosad me nisu razočarale
__________________
ljubav
JelicaLelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 08:59   #8
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
zadnji put kad sam bila kod ginekologa spomenuo mi je kako bi u 5.mj na trziste trebao izac kontracepcijski prsten koji se stavi u rodnicu prvi dan menstruacije i tamo stoji 3tj. dakle, vrijeme koristenja je isto kao i tablete samo nema brige oko svakodnevnog uzimanja. nisam se jos odlucila to probat, ali cini se zanimljivo..

zanima me da li netko to koristi i vasa iskustva

za one koji ne znaju o cemu je rijec: malo info, pa jos malo ili ovo

E ovako....prije dva dana sam bila kod dr da se dogovorim za kontracepciju i počela sam sa pilulama...koje sam pila i prije par godina.
No doktorica mi je pokazala prsten i sve objasnila i stvarno mi se čini super....

On je cca promjera 3-4 cm kao mala gumena narukvica koja u sebi ima hormone koji sprečavaju trudnoću...on se skupi prilikom stavljanja i gurne se u vaginu čim dublje...on se doslovno priljubi uz stijenke vagine i nikam se ne miče...i nemre nikako ispasti..i rekla je da uopće ne smeta prilikom odnosa...
Onak...došlo mi je stvarno da ga probam staviti i koristiti...al je dr rekla neka popijem dva ciklusa pilula pa uvijek mogu počet koristiti prsten...
Prednost je ta što nemam brige sa time da zaboravim popiti tabletu...i da je ovakav način kontracepcije odličan za poslovne žene...
Sad čekam da popijem ova dva ciklusa i definitivno ću prijeći na prsten....

On se drži u vagini 3 tjedna..isto kao što se piju pilule....te se onda vadi...čeka se tj dana da se dobile menga....i opet isti dan se stavi novi
I tako u krug

Meni se čini ovaj način zaštite odličan....
__________________
...ne padnete li tu i tamo znači da i ne radite ništa posebno novo...
Katrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 05:58   #9
daj javi kakvi su odnosi s prstenom .bas me zanima da li se osjeti? p.s. probaj sto vise divljih poza da budem bolje informirana
ryana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 22:00   #10
Quote:
ryana kaže: Pogledaj post
daj javi kakvi su odnosi s prstenom .bas me zanima da li se osjeti? p.s. probaj sto vise divljih poza da budem bolje informirana
Javiot ću ti.....ali moram ebiga sad popiti ovaj ciklus tableta do kraja i stavit prsten onaj dan kad opet bi počela piti tablete...tako da ću javiti svakako!!!!
__________________
...ne padnete li tu i tamo znači da i ne radite ništa posebno novo...
Katrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 16:42   #11
meni je gin isto preporučila ovo, ali bi htjela čuti neke preporuke i pozitivne komentare ??
sky5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 21:08   #12
Ja sam si ga instalirala prije 4 dana, uopće ga ne osjećam, inače nisam bila za bilo koji oblik hormonske kontracepcije, imala sam predrasude prema tome, ali nakon razgovora s doktoricom su me prošli ti stavovi pa reko da probam. za sada nemam nikakvih neuspojava, možda je i prerano pošto je prošlo tek 4 dana.... i nisam još imala odnos s njim (prstenom) tak da ne znam dal će ga partner osjetiti, al u tom slučaju ga izvadim van, smije biti (unutar 24 sata) najviše 3 sata izvan rodnice a da se ne izgubi kontracepcijski učinak, pa ga u slučaju da ga dečko osjeti planiram izvadit na tih 20 minuta, pol sata i odmah vratiti unutra..... eto, nadam se da sam vam pomogla, sve u svemu ja ga preporučujem
žabakornjača is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 21:08   #13
Nemam iskustva, niti želim imati.
Pa najbolje da lijepo maternicu izvadimo, pa nećemo imati više takvih briga.

Žalosno mi je što žene sve rade zbog čiste komocije. Eto, sad je i tablete teško piti.
Inače, nisam za tablete. To je isto čista komocija. Ali to je sad off topic.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 01:44   #14
ne radi se o komociji nego ne podnosim dobro tablete koje sada koristim i ovo mi je gin predložila. mislim da je to najodgovornije ponašanje, zaštiti se makar bilo ''prekomotno''...
sky5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 09:30   #15
Ne znam za taj prsten al ja sam koristila kontracepcijske flastere i super su,jedan se zalijepi i drži 7 dana,i onda još 2 po 7 dana i tj dana se radi pauza,čvrsto stoje,nema šanse da se odlijepe a i da se kojim slučajem to dogodi još ste zaštićeni 3 dana,plus je i što ne prolazi kroz jetru kao pilule i jednakomjerno se otpušta u krv...
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 21:37   #16
Koristim prsten (Nuvaring) već 7 mjeseci i danas sam ga u dogovoru s ginekologom prestala koristit. Bila sam super zadovoljna s njim - praktičan je, ne moraš uopće mislit na njega, ne smeta za vrijeme seksa, nisam imala nikakvih nuspojava. Barem sam tako mislila međutim, počela sam imati bolne odnose, imala sam osjećaj kao da imam nekakvu ranicu u rodnici. I nakon što sam napravila sve moguće pretrage i ustanovila da sam zdrava, ginić je zaključio da je to od prstena, zbog kojeg mi je sluznica rodnice postala preosjetljiva tako da imam bolove. Rekao mi je da je to nuspojava svih oblika hormonalne kontracepcije, samo što se ne javlja baš često.
Mislim da ne morate imati predrasude prema tom obliku kontracepcije, puno je praktičnije od pilula i flastera. To što sam ja imala nuspojavu, ne znači da ćete je i vi imati
__________________
...pored tebe, svaki će refren pasti u vodu...
mala cHrna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 21:42   #17
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Nemam iskustva, niti želim imati.
Pa najbolje da lijepo maternicu izvadimo, pa nećemo imati više takvih briga.

Žalosno mi je što žene sve rade zbog čiste komocije. Eto, sad je i tablete teško piti.
Inače, nisam za tablete. To je isto čista komocija. Ali to je sad off topic.
zakaj se ti javljaš ako ne možeš konstruktivno pridonijeti temi? samo trollaš
što je loše u tome da se ljudima metode kontracepcije maksimalno pojednostavne uostalom, ne koriste svi prsten iz komocije. neke žene zbog problema s jetrom ne smiju pit pilule. također, žene koje su kao nuspojavu od pilula imale migrene, puno bolje reagiraju na prsten. da ne pričamo o manjem riziku od tromboze. mislim da nema apsolutno ništa loše u prstenu, ljudi imaju predrasude prema novim stvarima.
__________________
...pored tebe, svaki će refren pasti u vodu...
mala cHrna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 00:15   #18
Quote:
mala cHrna kaže: Pogledaj post
zakaj se ti javljaš ako ne možeš konstruktivno pridonijeti temi? samo trollaš
što je loše u tome da se ljudima metode kontracepcije maksimalno pojednostavne uostalom, ne koriste svi prsten iz komocije. neke žene zbog problema s jetrom ne smiju pit pilule. također, žene koje su kao nuspojavu od pilula imale migrene, puno bolje reagiraju na prsten. da ne pričamo o manjem riziku od tromboze. mislim da nema apsolutno ništa loše u prstenu, ljudi imaju predrasude prema novim stvarima.
Nazalost, rizik od tromboze nije nista manji nego kod tableta, hormoni se apsorbiraju u krv, samo drugim putem- kroz sluznicu rodnice, a ne kroz zeludac potpisujem ovo za prakticnost, no vecinom sam bila i tabletu na vrijeme popila, samo me nekad alarm na mobitelu znao u krivi tren uhvatit. I dragi ga nije osjetio, iako vjerujem da bi neke decke mozda mogao smetat. Ima dolje puno mjesta
zi-gro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 10:49   #19
ma dobro, nisam sad neki stručnjak da procjenjujem, isto postoji rizik od tromboze, ofkors, ali oba ginića (i privatnik i socijalni) su mi rekli da uopće ne moram kontrolirat krvnu sliku dok ga koristim(za razliku od pilula), jer su mi nalazi bili uredni prije početka korištenja. ja sam svejedno napravila pretrage jer sam paničar
__________________
...pored tebe, svaki će refren pasti u vodu...
mala cHrna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 17:49   #20
A koliko košta taj prsten,se može kupit u našim ljekarnama?Meni sada ne treba ali će mi trebati za nekih 9 mj
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.