Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2004., 19:13   #61
dobro, moji nisu nesto kriticno, ali su na vratu. nisu ni veliki ali kad se cesljam ili nesto slicno, puknem po njima pa boli, psujem sve u sesnaest, a i ne svidaju mi se. bolje to pod noz
__________________
zasoli me
valentina is offline  
Old 22.03.2004., 19:19   #62
ako ti ikako smetaju, preporuka je da ih se makne.

moj je jedan bio na ledjima, bas gdje je grudnjak, na granici s kozom, taj nije bi bio bed, alij e krvario jer se "dira" s robom.
ovaj drugi je bio "vrag", ali sad je sve ok.
imam jos jedan na glavi, ne vidi se ali mi smeta...
tog idem za koji dan, ne mogu docekat vise, zivot mi je manje kompliciraniji bez njih.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 28.03.2004., 01:37   #63
a jesu vam ostali oziljci?
bilde is offline  
Old 28.03.2004., 06:39   #64
Ja sam skinula dva na ledjima kirurski i oba sava su mi se otvorila nakon tjedan dana tako da sad imam prekrasne oziljke koji (jedan)posto mi je uz bretelu od grudjaka me uvijek smeta za popizdit.Vise od samog madeza.Jako sam ljuta na doktora Usput mi se bilo i inficiralo i nije rekao ni oprostite ni nista.Ma gad.Na analizi je sve proslo bes problema,postupak je bezbolan ali ovo sto je meni ispalo poslje je samo aljkavost doktora,sto nema veze .Moglo je biti i super.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Old 28.03.2004., 11:32   #65
Quote:
bilde kaže:
a jesu vam ostali oziljci?
jesu
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 28.03.2004., 11:33   #66
Quote:
tilla kaže:
ako ti ikako smetaju, preporuka je da ih se makne.

moj je jedan bio na ledjima, bas gdje je grudnjak, na granici s kozom, taj nije bi bio bed, alij e krvario jer se "dira" s robom.
ovaj drugi je bio "vrag", ali sad je sve ok.
imam jos jedan na glavi, ne vidi se ali mi smeta...
tog idem za koji dan, ne mogu docekat vise, zivot mi je manje kompliciraniji bez njih.
malo mi je bed jel tjedan nakon operacije imam svadbu, pa me brine vrat s kojeg skidam madeze, pri kontaktu s ljudima, kad cu raditi frizuru i slicno. kako je bilo nakon tjedan dana, kad si micala konce, jel poslije boljelo? da odgodim operaciju za poslije svadbe, ne bih htjela da mi to izgleda ocajno na vratu, kako izgledaju savovi?
__________________
zasoli me
valentina is offline  
Old 28.03.2004., 11:40   #67
a ako si vec nesto sivala onda to tako izgleda, nije bas za pokazivanje...
ipak su to 2 sava. barem kod mene je tako bilo. ne boli nista oko micanja konaca, ni nakon toga.
gle, vrat ne mozes ne micat, tako da bi to ja odgodila. mislim, neces biti nepokretna, ali vrlo vjerojatno ce ti smetat.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 28.03.2004., 11:46   #68
Quote:
tilla kaže:
a ako si vec nesto sivala onda to tako izgleda, nije bas za pokazivanje...
ipak su to 2 sava. barem kod mene je tako bilo. ne boli nista oko micanja konaca, ni nakon toga.
gle, vrat ne mozes ne micat, tako da bi to ja odgodila. mislim, neces biti nepokretna, ali vrlo vjerojatno ce ti smetat.
nije meni za micanje vrate, nego plesanje, cestitanje, zagrljaji, znas kako je na svadbi, osim toga tu je ogrlica, a i ako estetski izgleda lose... ha, svadba je ipak svadba....
hvala
__________________
zasoli me
valentina is offline  
Old 28.03.2004., 12:07   #69
ma mene oziljak ne smeta, dapace, volim oziljke
znaci, treba se naruciti dosta ranije..bum isla na rebro onda, fala cure!!
traxdata is offline  
Old 28.03.2004., 17:09   #70
Quote:
valentina kaže:
nije meni za micanje vrate, nego plesanje, cestitanje, zagrljaji, znas kako je na svadbi, osim toga tu je ogrlica, a i ako estetski izgleda lose... ha, svadba je ipak svadba....
hvala
pa to je to, nemos izbjeci svu tu gungulu. a ipak je rana i to na vidljivom mjestu, oziljak ces imat, ali on se maze nekim kremama pa brze zacijeli.

traxdata, i meni oziljci ne smetaju, ali ipak bi trebali paziti kako krpaju ljude, meni su dr. stvarno pazili na taj estetski dio. a meni je bilo iznimno bitno jer stvarno ne zelim izgledati ko da sam stradala u barskoj tucnjavi
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 29.03.2004., 18:15   #71
meni su makli jedan. u Vinogradskoj. Dobro su napravili. Neka docentica. napravili biopsiju poslije. oziljak tak tak. dlakave su mi noge ionak....
Roko is offline  
Old 30.03.2004., 09:43   #72
ajde, malo ste upućeniji, pa mi možda odgovorite prije doktora

da li je netko od vas imao slučaj da su mu se oko madeža (u krugu cca 10ak centimetara) počele pojavljivati "izrasline", slične madežima? Medež je poprilično velik, nikad nije smetao, ali nemam ga od rođenja (sjećam se kad mi se pojavio). One sam ne raste....

ništa ne boli, nije bilo mehaničke ozljede, nema nikakvih drugih simptoma, osim toga
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Old 30.03.2004., 14:20   #73
je, ja sam to imala, izledalo je ko da se madez "siri."
skinuli su mi ga poprilicno brzo.

ja sam i skinula 5 dosad i svaki je bio drukciji, sto je najbolje uopce nisu bili ni veliki, ni nesto posebno ispupceni, ni estetski ruzni.
ali provjeri ga svakako kod strucnjaka.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 30.03.2004., 19:20   #74
Quote:
tilla kaže:
je, ja sam to imala, izledalo je ko da se madez "siri."
skinuli su mi ga poprilicno brzo.

ja sam i skinula 5 dosad i svaki je bio drukciji, sto je najbolje uopce nisu bili ni veliki, ni nesto posebno ispupceni, ni estetski ruzni.
ali provjeri ga svakako kod strucnjaka.
ne znam da li sam dobro objasnila .. to su individualne izrasline, sam madež ne raste

5 madeža skinuti . Ja bih valjda već bila u Vrapču od straha. svaka čast
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Old 30.03.2004., 19:32   #75
a ne znam, ako ti je ista sumnjivo odi dermatologu. stvarno nemoj cekat...
provjeris o cemu se radi, pa si s mirom.

tih 5 kom. nema veze s hrabroscu, meni je to bilo jedno od boljih iskustava s bolnicom (ala sam ih nafalila),ako i dodje do eventualnog skidanja nemas se cega bojat, ja stvarno nisam posebno hrabra. jutros sam bila na zadnjem skidanju, doma sam otisla odma i to je to. ne boli, meni je veca frka plombirat zube, toliko.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 30.01.2007., 13:29   #76
Pozdrav svima!

Imam novonarasli mali madež na ruci i doktorica je spominjala uklanjanje i dala mi uputnicu za dermatologa.

Vidim da u ovoj temi ima ljudi s iskustvima problematičnih madeža, pa bih htjela nešto pitati. Naime - correct me if I'm wrong- u prethodnim postovima ste spominjali gdje ste ih uklanjali, a mene prije svega zanima dobar dermatolog da mi pregleda taj madež i da svoj sud treba li ga uklanjati ili ne.
Zanima me također mogu li možda otići u bolnice (Šalata, Vinogradska) s tom uputnicom u njihove ambulante ili tamo samo idem na (eventualno) uklanjanje.

Nadam se da nisam previše nejasno postavila pitanja Skraćeno: dobar dermatolog za pregled madeža

Hvala unaprijed
Floriana is offline  
Old 30.01.2007., 15:14   #77
Javi se na Šalatu, Klinika za kožne i spolne bolesti. Odličan dermatolog tamo je prof.dr. Ivan Dobrić, samo što nisam siguran da li ćeš uspjet doći do njega. No, svaki dermatolog ti može pregledati madež i procijeniti da li je isti za ekscidirati ili ne. Samom kirurškom procedurom ekscizije (izrezivanja) se najbolje bave kirurzi, odnosno subspecijalisti plastično-rekonstruktivne kirurgije. Za to se pak trebaš javiti na Rebro, ambulanta za plastičnu kirurgiju, s uputnicom za mali kirurški zahvat, radnim danom od 9 do 15 sati.
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Old 01.02.2007., 09:45   #78
Bio sam jučer na ukljanjanju madeža u Dubravi, s uputnicom na plastičnoj kirurgiji. U principu, osjećaš samo početak dok ti pika lokalnu i šivanje na kraju, u stvari osjećaš da ti nateže kožu. Vidjet ćemo kako izgleda kad skinem flastere.
drtajnik is offline  
Old 03.02.2007., 00:30   #79
Siva li po slojevima ili samo jednom na kraju?
Da li sasije zadnji sloj ispod koze ili obicno po vrhu?
Kolike razmake savova postavi?
anon72 is offline  
Old 05.02.2007., 08:19   #80
Sori, ja sam strujić, a ne medicinar.
Vidi se početak konca na jednom kraju, slijede očito šavovi ispod kože i onda se vidi samo kraj onca na drugom kraju reza. Za sada izgleda vrlo dobro.
drtajnik is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.