Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2012., 11:11   #761
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Primjer: Protokoli sionskih mudraca je krivitvorina. Na Wikipediji možete čitati o tome.
Ali Wikipediju svatko može uređivati.

Osim što odobravanje pojedinih edita ovisi o malobrojnoj kasti administratora, pa oni mogu uklanjati nepoćudne izmjene. Dakle, one koje dokazuju da su Protokoli istina.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 14:37   #762
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Ja stvarno ne razumjem da su neki ljudi toliko zaluđeni određenom literaturom koja propagira drugačiju povijest od službene. Cijeli svijet danas funkcionira na neki način preko škola, fakulteta i znanstvenih ustanova, a oni misle da je to sve nekakva zavjera i vjeruju da šarlatani koji pišu određene knjige više znaju od priznatih akademika koji su završili škole. Zar je moguće da je zavjera i na istoku i na zapadu i među kinezima itd.
Zar se ti nikad u svome životu nisi zapitao neke stvari. Vidiš da se netko zabio avionom u nebodere. Kažu da su to bili teroristi i odmah imaju njihovu sliku. Nađu poluizgorenu putovnicu na tlu ispod jedne od zgrada.
Nikad se nisi zapitao kako to da su odmah bili poznati? Kako to da neki "pećinski ljudi" su oteli jedan zrakoplov, ušli u strogo čuvani zračni prostor i s odličnim manevarskim sposobnostima zaletili se u zgradu? Kako to da su se zgrade srušile, a projektant zgrade je rekao da je posebno rađena da izdrži udar ogromnog objekta?
Kako to da ako je cijeli avion izgorio, kako je nađena na cesti putovnica od jednog od terorista? U isto vrijeme, jedan čovjek u S. Arabiji govori kako mu je nestala putovnica i kako je vidio da pričaju o njemu na vijestima?

Ovo je samo jedan od bezbroj primjera.
Mi nismo zaluđeni određenom literaturom nego puno proučavamo različite autore i važemo činjenice.

Jebeš te priznate akademike kad oni to znanje ne mogu primjeniti. Često se dogodi da u industriji imaš šefa koji je magistar svih sranja i u sklopu njegova obrazovanja je bio i rad na stroju. Kako to da onda on ne može uopće upaliti stroj u tvornici, a druge uči o tome. Takvi debili nažalost vladaju svijetom.

Laž ponavljana dugo puta postaje istina. To kaj oni tupe tu povijest ne znači da je to istina (većina toga je, ali opet jedan dio nije, a morao bi biti).
Povijest pišu pobjednici.
Alsam Lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 15:27   #763
Quote:
Alsam Lud kaže: Pogledaj post
Često se dogodi da u industriji imaš šefa koji je magistar svih sranja i u sklopu njegova obrazovanja je bio i rad na stroju. Kako to da onda on ne može uopće upaliti stroj u tvornici, a druge uči o tome. Takvi debili nažalost vladaju svijetom.
Eto vidiš kako možeš kad želiš. Glup i nesposoban, a ne mason
Scythe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 15:39   #764
Quote:
Alsam Lud kaže: Pogledaj post
Kako to da neki "pećinski ljudi" su oteli jedan zrakoplov, ušli u strogo čuvani zračni prostor i s odličnim manevarskim sposobnostima zaletili se u zgradu?
Em ti odličnih manevarskih sposobnosti… svatko tko se igrao Flight Simulatorom mogao je to izvesti.
Letenje je puno lakše od slijetanja.

Quote:
Kako to da su se zgrade srušile, a projektant zgrade je rekao da je posebno rađena da izdrži udar ogromnog objekta?
Bio je jedan teroristički napad na zgradu ranije. Kombiji puni eksploziva.
A onda, kad je napad propao a počinitelji uhvaćeni i dovedeni pred sud, jedan je vještak rekao da bi se ta zgrada mogla srušiti jedino zalijetanjem velikog aviona na točno određenu visinu (raspon katova).

Barem taj dio nije nimalo sporan.

Mislim, ako se informiraš.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 17:31   #765
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Em ti odličnih manevarskih sposobnosti… svatko tko se igrao Flight Simulatorom mogao je to izvesti.
Letenje je puno lakše od slijetanja.


Bio je jedan teroristički napad na zgradu ranije. Kombiji puni eksploziva.
A onda, kad je napad propao a počinitelji uhvaćeni i dovedeni pred sud, jedan je vještak rekao da bi se ta zgrada mogla srušiti jedino zalijetanjem velikog aviona na točno određenu visinu (raspon katova).

Barem taj dio nije nimalo sporan.

Mislim, ako se informiraš.
Ima ona neka fora, da je kerozin i njegovo izgaranje dovelo do otapanja konstrukcije pa se zgrada srušila.
Većina teoretičara ne vjeruje u to zato jer temperatura nije mogla biti dovoljno velika da istali čelik.

Onda ono kako je Bush rekao da je vidio snimku, a ta snimka uopće nije postojala, sam je sebe sjebo.

Zgrada 7 se urušila sama od sebe, također nema smisla.
Alsam Lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 18:32   #766
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Em ti odličnih manevarskih sposobnosti… svatko tko se igrao Flight Simulatorom mogao je to izvesti.
Letenje je puno lakše od slijetanja.
To je istina, jedino je problem u tome što je onakav manevar kakav je navodno izveden prilikom udara u Pentagon puno teže izvediv od bilo kakvog uobičajenog manevra prilikom slijetanja.
__________________
Living Is A Problem Because Everything Dies.
foo_fighter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 19:03   #767
Quote:
Alsam Lud kaže: Pogledaj post
Ima ona neka fora, da je kerozin i njegovo izgaranje dovelo do otapanja konstrukcije pa se zgrada srušila.
Većina teoretičara ne vjeruje u to zato jer temperatura nije mogla biti dovoljno velika da istali čelik.
Ali konstrukcija se ni ne mora otopiti da bi se zgrada srušila.
__________________
All glory to the Hypno-Toad!
Niflheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 21:57   #768
Quote:
foo_fighter kaže: Pogledaj post
To je istina, jedino je problem u tome što je onakav manevar kakav je navodno izveden prilikom udara u Pentagon puno teže izvediv od bilo kakvog uobičajenog manevra prilikom slijetanja.
Kad moj djed nešto sjebe na kompjuteru, ja se uvijek pitam kako mu je uspjelo.
Meni bi bilo jako teško izvesti to jer mi ne bi palo na pamet napraviti neke gluposti.

Budala koja nije ni učila slijetati i koju boli kurac za živote putnika može napraviti koješta i ne znajući da je to inače jako teško.

A tu je i “navodno”, ne zaboravi.

I naravno, oprostit ćeš mi što neću ovdje iznijeti punu istinu o tome.
No većina zamjerki službenoj verziji priče ne stoji. Kad treba prikriti zavjeru, ne šaljemo ljude koji ne znaju osnove fizike. Ozbiljno.
Neće netko tko je diplomirao novinarstvo ili filozofiju otkriti pogreške u objašnjenju za koje su angažirani stručnjaci za fiziku materijala.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 10:34   #769
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ali Wikipediju svatko može uređivati.

Osim što odobravanje pojedinih edita ovisi o malobrojnoj kasti administratora, pa oni mogu uklanjati nepoćudne izmjene. Dakle, one koje dokazuju da su Protokoli istina.
Moglo bi se reći da sam upao u vlastitu klopku. I ja sam znao da to svatko može napisati u Wiki ali sam ipak to napisao zato jer se ove tvrdnje podudaraju sa stvarnim činjenicam koje su DOKAZANE.

Jer moramo razlikovati akademsko i službeno mišljenje i stavove od raznih neslužbenih glasina.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 12:23   #770
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Moglo bi se reći da sam upao u vlastitu klopku. I ja sam znao da to svatko može napisati u Wiki ali sam ipak to napisao zato jer se ove tvrdnje podudaraju sa stvarnim činjenicam koje su DOKAZANE.
Kako znaš da te navodno dokazane činjenice nisu dio paralelne (ili ortogonalne) zavjere?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 14:13   #771
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Kako znaš da te navodno dokazane činjenice nisu dio paralelne (ili ortogonalne) zavjere?
Ovo tvoje pitanje se dobro uklapa u metodologiju razmišljanja teoretičara zavjera. Ja sam ti odgovorio na tvoje pitanje. Nemožem smatrati da su poluobrazovani šarlatani sastavljenoi obično od nekompetentnih stručnjaka veći stručnjaci od akademika i to još iz cijelog svijeta koji formiraju nekakvo mišljenje i stavove cijelog svijeta, ali ti nisi zadovoljan odgovorom i izmislio si teoriju zavjere.

Dokazane činjenice jesu zavjera kažeš ti. Tako se ne može razmišljati. Postoje činjenice a postoje i nedokazane tvrdnje koje različiti ljudi izmišljaju. Ako čitaš tekstove koje su napisali takvi ljudi onda nikada nećeš naići na one koji su pravi stručnjaci i koji tvrde da je ijedna zavjera na svijetu činjenica.

Obično se slabo informiranim ljudima plasiraju poluistine i tako formoraju teorije.

Jedan filozof je jednom objašnjavao kako je njegovo neznanje veče od njegovog znanja. U tom grmu leži zec. Uvijek će biti onoga što neznamo ili o čemu neznamo dovoljno a to je materijal na čemu se teorije zavjere formiraju.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 19:57   #772
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Primjer: Protokoli sionskih mudraca je krivitvorina. Na Wikipediji možete čitati o tome.
Krivotvorina čega?
1brato is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 00:44   #773
Quote:
Alsam Lud kaže: Pogledaj post
Ovo je samo jedan od bezbroj primjera.
evo još jedan

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...a-pobjedi.html

Predsjednik Europskog vijeća Herman Van Rompuy i predsjednik Europske Komisije Jose Manuel Barosso čestitali su lideru SNS Tomislavu Nikoliću na pobjedi, puna tri sata prije zatvaranja birališta u Srbiji.

slučajno?
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 01:38   #774
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post

Nema nikakovih dokaza i veza masona sa faraonima i starim egiptom. Sve je izmišljeno u 19 stolječu. Madam Blavatsky, Alister Crowly i tome slično.
I svaki imalo načitani nemason tvrdit će suprotno
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 08:53   #775
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
evo još jedan

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...a-pobjedi.html

Predsjednik Europskog vijeća Herman Van Rompuy i predsjednik Europske Komisije Jose Manuel Barosso čestitali su lideru SNS Tomislavu Nikoliću na pobjedi, puna tri sata prije zatvaranja birališta u Srbiji.

slučajno?

Možda nije bilo ovo da su znali ko će pobjediti, već imaju dvije čestitke pa su slučajno poslali ovu za Nikolića.
Ma kog zajebavam illuminati su nariktali da će pobjediti pa od silne radosti nisu mogli čekati još tri sata!!!
Alsam Lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 11:39   #776
Quote:
1brato kaže: Pogledaj post
Krivotvorina čega?
Želiš reći mora postojati izvor ili original pa tek onda krivotvorina prema izvorniku?

Dobro, onda je izmišljotina a lažne činjenice koje nisu bile činjenice nego izmišljotine swu prikazane kao činjenice. Dakle krivotvorina vjerodostojnosti.

Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
evo još jedan

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...a-pobjedi.html

Predsjednik Europskog vijeća Herman Van Rompuy i predsjednik Europske Komisije Jose Manuel Barosso čestitali su lideru SNS Tomislavu Nikoliću na pobjedi, puna tri sata prije zatvaranja birališta u Srbiji.

slučajno?
To bi bio dokaz, kad bi se moglo dokazati da je istina. Ako su namjestili izbore znali su unaprijed da će on pobijediti, pa zbog čega bi mu onda još i čestitali. Trebali su čestitati sebi. I to još javno da svi otkriju zavjeru???

Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
I svaki imalo načitani nemason tvrdit će suprotno
Ne mora se biti načitan. Treba samo tražiti knjige o prevarama i krivotvorinama. U takvim knjigama je obično i najčešće barem jedno poglavlje posvečeno masonima. A već sama ćinjenica da se u takvim knjigama govori o masonima i ložama je dovoljan dokaz.

Vjerojatnije bi bilo da tvrdite kako savezi izviđača drmaju svijetom. Ali kad malo razmislim takva teorija i nije u potpunosti baš jako nevjerojatna. Da li netko zna jesu li Hrvatski političari bili članovi saveza izviđača. Ako su bili onda je to činjenica.

Trebate li dokaze?

Sječam se iz škole da su obično bolji učenici, odlikaši nastojali da se bave izvanškolskim aktivnostima. Znači da su se učlanjivali i u savez izviđača. Poslije su ti isti postali rukovodioci u tvrtkama. A i političari i eto nove urote. Što ako je određen prilično značajan broj današnjih hrvatskih političara došao iz saveza izviđača? Znači da ti ljudi drmaju hrvatskom politikom.
Što ako su ti savezi povezani sa sličnim organizacijama u inozemstvu? Tako dobijamo svjetsku zavjeru izviđaća???

Zadnje uređivanje Bat Kol : 27.05.2012. at 14:23.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 11:59   #777
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Ne mora se biti načitan. Treba samo tražiti knjige o prevarama i krivotvorinama. U takvim knjigama je obično i najčešće barem jedno poglavlje posvečeno masonima. A već sama ćinjenica da se u takvim knjigama govori o masonima i ložama je dovoljan dokaz.

Vjerojatnije bi bilo da tvrdite kako savezi izviđača drmaju svijetom. Ali kad malo razmislim takva teorija i nije u potpunosti baš jako nevjerojatna. Da li netko zna jesu li Hrvatski političari bili članovi saveza izviđača. Ako su bili onda je to činjenica.

Trebate li dokaze?

Sječam se iz škole da su obično bolji učenici, odlikaši nastojali da se bave izvanškolskim aktivnostima. Znači da su se učlanjivali i u savez izviđača. Poslije su ti isti postali rukovodioci u tvrtkama. A i političari i eto nove urote. Što ako je određen prilično značajan broj današnjih hrvatskih političara došao iz saveza izviđača? Znači da ti ljudi drmaju hrvatskom politikom.
Što ako su ti savezi povezani sa sličnim organizacijama u inozemstvu? Tako dobijamo svjetsku zavjeru izviđaća???
Iz Saveza izviđača ne regrutiramo tako očite primjere. To bi se prebrzo skužilo.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 10:02   #778
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Iz Saveza izviđača ne regrutiramo tako očite primjere. To bi se prebrzo skužilo.
Masoni i izviđači imaju jednu sličnost sa drugim sličnim organizacijama poput udruge filatelista, da li znaš koju?

Smiješno je reći da drmaju svijetom. Masoni se ipak razlikuju od izviđača i filatelista. Znaš li po čemu? O Masonima su pisali knjige zavjere, tako da iako nema bitnih razlika u tim organizacijama po pitanju vladanja svijetom u knjigama o masonima tako piše. Problem su pisci po struci šarlatani kojima drugi šarlatani vjeruju i tako nastaju teorije zavjere o masonima. O izviđaćima i filatelistima nitko još nije napisao sličnu literaturu.

Ali moguće je da je utjecaj filatelista i izviđača još i mnogo veči na upravljanje svjetskom politikom. Vjerojatno je da su mnogi ljudi iz svjeta politike bili i filatelisti i izviđaći. Možda takvih ima čak i više nego onih koji su bili ili još jesu u masonskim organizacijama.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 12:43   #779
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Masoni i izviđači imaju jednu sličnost sa drugim sličnim organizacijama poput udruge filatelista, da li znaš koju?

Smiješno je reći da drmaju svijetom. Masoni se ipak razlikuju od izviđača i filatelista. Znaš li po čemu? O Masonima su pisali knjige zavjere, tako da iako nema bitnih razlika u tim organizacijama po pitanju vladanja svijetom u knjigama o masonima tako piše. Problem su pisci po struci šarlatani kojima drugi šarlatani vjeruju i tako nastaju teorije zavjere o masonima. O izviđaćima i filatelistima nitko još nije napisao sličnu literaturu.

Ali moguće je da je utjecaj filatelista i izviđača još i mnogo veči na upravljanje svjetskom politikom. Vjerojatno je da su mnogi ljudi iz svjeta politike bili i filatelisti i izviđaći. Možda takvih ima čak i više nego onih koji su bili ili još jesu u masonskim organizacijama.
Što misliš zašto angažiramo loše pisce?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 15:28   #780
Evidentno je kako su brojne teorije zavjere jednostavno mlaćenje prazne slame, no nakon odgledanog videa o Obami i njegovoj obitelji, čovjek se zapita: Što ako je ipak sve to istina?, jer neke su stvari uistinu zapanjujuće.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:03.