Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2014., 02:27   #1321
Quote:
Famesky kaže: Pogledaj post
Evo, sad sam prvi puta pogledao video s tonskim zapisom.

Previše sam u prethodnim upisima bio drub prema policajcima. Oni su ovdje naletjeli na lokalnog bradonju, a objektivno, teško je raditi posao u uvjetima gdje te snimaju, prijete stavljanjem na internet, u uvjetima gdje građani i turisti otežavaju, umjesto da olakšavaju posao policiji.

Ovome koji je autor videa trebalo bi sa sudskim nalogom obaviti malo detaljniji pretres doma, tako da se nikada više ne sjeti manipulirati s video uratcima.

Bradonja je relativno bezopasan, ali i njegove poslove bi trebalo provjeriti.

Najveći posao čeka gradonačelnika Dubrovnika i načelnika PU jer oni moraju usuglasiti strategiju policijskog postupaja.. Ovakva anarhija gdje se navodni aktivista opire uhićenju, policajca naziva kretenom, a građani ometaju policiju snimanjem nije dobra za Dubrovnik. Anarhija nikome ne koristi. Dubrovnik postaje grad slučaj zbog jedne beznačajne pizdarije koja je snimljena i stavljena na internet.

Ogromna šteta je nanesena Hrvatskoj, Dubrovniku, pravnoj državi i policiji, a o tome bi svakako trebao povesti računa i autor ovog video utatka.

Svi skupa koji su sudjelovali u ovome (bradonja, policajci, svjetina, autor videa), mogu se sramiti.
Ma kaj će njemu osobna iskaznica kad ga cijeli grad pozna, da su pitali svakog drugog domaćina rekli bi ko je on. To je u rangu ko da pitaš gradonačelnika grada da ti da osobnu iskaznicu jer ne znaš ko je on.

Uostalom ne znam što su se uopće okomili na bezopasnog pijanog bradonju, i još ktome humanitarca kada u isto vrijeme se gradom šeću teški kriminalci kojima je jedino mijesto u zatvoru. Žali Bože naše policije kojima je jedina zadaća pripaziti kak se prolaznici nesmetano šeću, dok u isto vrijeme se šeću i teški kriminalci.

Da imam pravo prigovarati, meni su još prije 20 godina provalili u obiteljsku kuću i nikad ih policija nije našla. I nisam jedini u susjedstvu kojemu se dogodila provala u obiteljsku kuću, malo dalje od mene dva put su mu provalili u kuću. Drugi puta ih je gazda istijerao pucnjavom iz pištolja jer je vidio da od policije nema koristi.
Da imam pravo prigovarati vozim se svojim autom kući u pol dva ujutro i šta reći, prometni policajac gura meni onu spravu da pušem. Naravno da kroz 4 puta puhanja pisalo nula, a prije toga me zajebavao da kako pušem to jer je vjerovao da sam pio, ja sam samo odgovorao sa da i ne bez objašnjavanja i prepiranja. Nakon četvrtog puta samo je rekao evo vam dokumente i laku noć. I sad takav policajac se namjeri na nekog s tankim živcima odmah bi ga priveo, a sam je krenuo s provokacijom.
Na stadionu umijesto da tučeju huligane, tučeju ženu i djecu...

Da imam pravo prigovarati do jutra, no da nedužim imam papir potvrdu o nekažnjavanju i čak nemam niti jedan prometni prekršaj iza sebe.
Ono seljački rečeno mogao bih jednostavno bacit prvi kamen jer sam bez grijeha.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 02:28   #1322
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Policajci? Oh, ne. Oni na snimci samo rade ono što im je posao propisan zakonom.
Rade na maltretiranju građana i pokazivanju svojeg nasilništva i primitivizma. Pogledaj te bully face i držanje... Idealno zanimanje za nasilnike, još dobiju i uniformu i plaću... Jadna je i ta zemlja, u što se pretvorila...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 02:37   #1323
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ma kaj će njemu osobna iskaznica kad ga cijeli grad pozna, da su pitali svakog drugog domaćina rekli bi ko je on. To je u rangu ko da pitaš gradonačelnika grada da ti da osobnu iskaznicu jer ne znaš ko je on.

Uostalom ne znam što su se uopće okomili na bezopasnog pijanog bradonju, i još ktome humanitarca kada u isto vrijeme se gradom šeću teški kriminalci kojima je jedino mijesto u zatvoru.
Ne znaš jer nisi upućen u priču.

Policija je reagirala zbog narušavanja javnog reda i mira i buke u 3 ujutro.

Nakon toga im je ekipa (Žeravica) dobacivala.

Da su tebi pijani pod prozorom i da si im ti zvao policiju, bilo bi ti itekako drago da su se "okomili na bezopasnog pijanog bradonju".


Inače, nije slučajno da je u startu bilo skupova potpore Žeravici, a otkako se pojavila snimka na indexu je to na 70-30 kontra Žeravice. I da to polako Dubrovčanima sviće. Neće im skroz svanuti, ekipa voli kritizirati policiju, a mediji su već počeli ložiti na "policajci su rekli da im je dosta Dubrovčana" spike, a Žeravica je, kao, samo rekao "Mi smo Grad!". No, velikom dijelu hoće i ostaje na tome da se čovjek izblamirao nepotrebno.

Neka da osobnu i ide svojim putem i neka ne bude preglasan u tri ujutro. Jednostavno.


Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Rade na maltretiranju građana
Samo su ih tražili osobne i vidi se da se radi o nekoj intervenciji, tamo ih je cijeli mini odred.

Traženje osobnih nije maltretiranje građana. Svatko im je može predočiti i reći do viđenja. Mene su tražili osobnu par puta, i meni je drago kad god se to desi, jer znači da rade svoj posao na terenu. To mi je draže, nego da su u uredima i spavaju.

Quote:
i pokazivanju svojeg nasilništva i primitivizma. Pogledaj te bully face i držanje...
Čuj, kod ovih iz slučaja Žeravica ne valja jer su trotlavi, kod ovih Amera sad ne valja jer se vidi da se neće dati zajebavati. Koje je onda rješenje kad traže osobnu i netko im je ne da?

A realno, uz samo mrvu suradnje druge strane - ma zapravo ne ni suradnje, samo uz poštivanje zakona s druge strane - sve je riješeno u startu. Nema privođenja oko osobne.
Policajci u oba slučaja poštuju proceduru, a druga strana je ta koja se pravi blesava i potom krši zakon. I biva opravdano privedena.



-Stipe

Zadnje uređivanje Stipe23 : 09.08.2014. at 02:43.
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 02:54   #1324
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ne znaš jer nisi upućen u priču.

Policija je reagirala zbog narušavanja javnog reda i mira i buke u 3 ujutro.

Nakon toga im je ekipa (Žeravica) dobacivala.

Da su tebi pijani pod prozorom i da si im ti zvao policiju, bilo bi ti itekako drago da su se "okomili na bezopasnog pijanog bradonju".


Inače, nije slučajno da je u startu bilo skupova potpore Žeravici, a otkako se pojavila snimka na indexu je to na 70-30 kontra Žeravice. I da to polako Dubrovčanima sviće. Neće im skroz svanuti, ekipa voli kritizirati policiju, a mediji su već počeli ložiti na "policajci su rekli da im je dosta Dubrovčana" spike, a Žeravica je, kao, samo rekao "Mi smo Grad!". No, velikom dijelu hoće i ostaje na tome da se čovjek izblamirao nepotrebno.

Neka da osobnu i ide svojim putem i neka ne bude preglasan u tri ujutro. Jednostavno.




Samo su ih tražili osobne i vidi se da se radi o nekoj intervenciji, tamo ih je cijeli mini odred.

Traženje osobnih nije maltretiranje građana. Svatko im je može predočiti i reći do viđenja. Mene su tražili osobnu par puta, i meni je drago kad god se to desi, jer znači da rade svoj posao na terenu. To mi je draže, nego da su u uredima i spavaju.



Čuj, kod ovih iz slučaja Žeravica ne valja jer su trotlavi, kod ovih Amera sad ne valja jer se vidi da se neće dati zajebavati. Koje je onda rješenje kad traže osobnu i netko im je ne da?

A realno, uz samo mrvu suradnje druge strane - ma zapravo ne ni suradnje, samo uz poštivanje zakona s druge strane - sve je riješeno u startu. Nema privođenja oko osobne.
Policajci u oba slučaja poštuju proceduru, a druga strana je ta koja se pravi blesava i potom krši zakon. I biva opravdano privedena.



-Stipe
Jel to policija rekla da je narušavao red i mir u 3 ujutro ?
Jel to ona ista policija koja je rekla da je Žeravica namlatio policajce koji su ga htijeli privesti ?
Ja na snimki nevidim da su policajci ozljeđeni već Žeravicu, naprskali su mu oči toliko da je mogao izgubiti vid. Ak nevjeruješ nek ti netko dva puta poprska oči tek toliko da vidimo šta će ispati od toga.
Ti zaista vjeruješ u policijsku pravdu i njihove riječi ?

Ja ne, nisam naivan ko crvenkapica.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 08:41   #1325
Quote:
Famesky kaže: Pogledaj post

O priopćenjima iz nadležene PU ne znam ništa, ali ako su priopćenjima pokrivali ovu dvojicu nesposobnjakovića onda su oni odgovorni još više od Loleka i Boleka.
Evo čitaj http://www.dubrovacko-neretvanska.po...aspx?id=191026

Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Tko kaze da ga ne znaju pristojno privesti? Pa video traje svega 6:33,
Pa dokazali su da ne znaju.
1.izdavanje naredbe da prestane sa narušavanjem javnog reda uz primjedbu da će bit priveden ako ne prestane.
2.ključ na laktu, svaki s jedne strane
3. stavljanje lisica
4. odvođenje

5. ukupno trajanje 2.30 minuta
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 09:41   #1326
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Priča sa suzavcem je zakonita i, dapače, izričito navedena u zakonu kod opiranja privođenju.
Policajci nisu prekršili nijednu zakonsku odredbu. Druga je stvar što su bili nevješti u pokušaju provođenja.
Nevješti je eufemizam.
Istina je da jest naveden u Zakonu kao sredstvo prisile, skupa s lisicama, palicom i pištoljem, ali nije dopušteno špricati njime kao sprejem za komarce što je ovaj imbecilni policajac radio. Špricao ga je 4 puta dok je on ležao na podu, i nije se micao, niti jednom dok se opirao, a (usput je pošpricao i drugog policajca), što je čisto iživljavanje i rješavanje frustracija, sasvim dovoljno za izbacivanje iz policije.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 09:46   #1327
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Evo čitaj http://www.dubrovacko-neretvanska.po...aspx?id=191026

Pa dokazali su da ne znaju.
1.izdavanje naredbe da prestane sa narušavanjem javnog reda uz primjedbu da će bit priveden ako ne prestane.
2.ključ na laktu, svaki s jedne strane
3. stavljanje lisica
4. odvođenje

5. ukupno trajanje 2.30 minuta
Može se to i drugačije.

1. Izazvati scenu radi pizdarije
2. Pobrinuti se da ju vidi što više ljudi, po mogućnosti stranih turista koji će se svi snimati mobitelom
3. Kad snimka dođe na YT, izmišljati pizdarije da se opereš (obavezno neuspješno)
4. Ispasti maksimalno nesposoban da se svi pitaju kakva nam je policija i tko je u njoj

5. Ukupno trajanje: Nepoznato
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 11:39   #1328
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ovaj video je sjajan odgovor svim razmaženim braniteljima tzv. "humanitarca" iz dubrovačkog slučaja, ali je i usporedba ove efikasnosti s hantravošću naših Ajetoovaca ujedno i ilustracija njihove sramotne nesposobnosti.


Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Usput nisam mislio na to da ga nisu znali nagovoriti, nego da ne znaju čovjeku staviti lisice bez da ga prskaju suzavcem i valjaju se po njemu..
Imbex se valjda svim normalnim ljudima popeo na neku stvar histeričnim vrištanjem o "premlaćivanju" i "brutalnosti", no, pri svemu, treba priznati da je količina suzavca koju su upotrijebili na bahatom međedu neprimjerena. Siguran sam da negdje u pravilima postupanja piše da se suzavac može koristiti za obuzdavanje kad sve druge metode zakažu, ali ako nigdje ne piše da ga se ne smije koristiti ovako puno i na ovaj način - trebalo bi.

U kakvu-takvu "obranu" Ajetoovaca treba reći da se vidi kako suzavac ne koriste zbog svoje okrutnosti nego iz nemoći. A vrhunac je to što, nakon što zahvaljujući suzavcu u jednom trenutku steknu premoć, to ne koriste da mu napokon propisno stave lisice, nego ga puste da čučne i da se pribere.

Naravno, nakon toga slijedi taj njegov famozni napad/"napad" kojeg su mogli izbjeći da su učinili ono zbog čega se suzavac uopće koristi.

Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Da si gledao dobro, vidio bi. To 'udaranje' je bilo ono kad je on istrgnuo ruku, pa su lisice prošle jednom policajcu ispred lica. To je to udaranje. Tad ga je 'oblila krv'. Nije moglo biti drugog udaranja, jer sam policajac na kraju kaže 'on je mene prvi udario'. Na kraju je Žeravica imao lisice i ležao na podu te nije vidio ništa. Iza toga ih više nije mogao udariti zatvorenom šakom u lice. Ili 'pesnicom' kako je rečeno u prvom izvješću. Logično da lažu i da ne znaju govoriti ni pisati kad su ih doveli iz neke vukojebine.




Nema tragova udaraca na njima? Jedan dobio šaku u glavu i ništa mu se ne vidi, a drugoga oblila krv.

Bez tragova...magija.
A gdje se na videu vide njegove "ozljede" od "strašnog premlaćivanja"?

Te si ozljede vidio na drugom Imbexovom članku koji je bio ilustriran fotografijama iz neposredne blizine, posebno snimljanim upravo radi prikazivanja tih ozljeda. Na videu se ne vide jer ih se ne može vidjet, jednako kao što se eventualne ozljede na policajcu na istom tom videu ne mogu vidjet.

A eventualne fotke policajčevih ozljeda snimljene iz blizine sasvim sigurno neće biti puštene u medije.

Što sve skupa ne znači da tih ozljeda ima, ali niti da ih nema.

Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Radi u bolnici kao medicinski tehničar, cijelo slobodno vrijeme zadnjih 15-ak godina se bavi humanitarnim radom. Od sumnjivijih poslova navija za Juga i Square gdje udara u bubnjeve na utakmici. I dobar je vaterpolo golman.

To je otprilike to.
I?

Jel' to razlog da ne da osobnu na zahtjev policije?

Meni je od svega najsimptomatičnije njegovo "predstavljanje" na samom početku videa rečenicom "jel' ti znaš s kim ti imaš posla?".

To je rečenica tipična za balkanske bahatlije koje misle da su iznad zakona u svakom pogledu, pa i u pogledu pokazivanja osobne na zahtjev policije.

Tu si rečenicu obično zamišljamo da su ih izgovarali razni Sanaderi i Glavaši kad su došli po njih.

Zbilja smo jadan narod ako su nam ovakvi "humanitarci".

Nikakvo pijanstvo tu nije i ne može biti njegov izgovor. A nije on ni tako pijan kao što bi neki htjeli reći. Cijelo vrijeme on izbjegava obuzdavanje od strane Ajetoovaca (koje ovime nipošto ne želim ekskulpirati za nesposobnost) profesionalnim zahvatima izmicanja koje je naučio kao tehničar na psihijatriji. (To da je godinama radio tamo i sam više puta kaže.) Na psihijatriji ne rade niti likovi od 170 cm i 60 kg, niti likovi koji ne znaju obuzdavati histerične pacijente bez samokontrole. On se tamo s ovakvima poput samog sebe sretao i "kačio" na dnevnoj bazi i jako dobro zna i nekog obuzdati i izvući se iz nečijeg pokušaja da obuzda njega.

Quote:
Famesky kaže: Pogledaj post
Svi skupa koji su sudjelovali u ovome (bradonja, policajci, svjetina, autor videa), mogu se sramiti.
Još bih popisu dodao i Indexove tzv. "novinare" i to bi bilo to to.

Amen.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 12:17   #1329
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Ne znaju. Više je nego očito da su nesposobni i poluretardirani.

Usput nisam mislio na to da ga nisu znali nagovoriti, nego da ne znaju čovjeku staviti lisice bez da ga prskaju suzavcem i valjaju se po njemu..
Nisam policajac pa cu eto priznati da nemam iskustva no sto ti mislis kako oni te lisice stavljaju? Onako kao nindza kornjace u sekundu bum bum i lisica je na rukama? Mozes u roku 10-15 sekundi staviti lisice kada se covjek odupire?

Budi ozbiljan. Jedina im je greska sto nisu bili odlucniji a ne da ga nagovaraju, pa drze a s druge strane te jos debili snimaju jer eto radis svoj posao. Samo da su bili malo odlucniji i malo cvrsci opet bi bilo vikanja "ovo je HR policija", "prekomjerna uporaba sile" i slicno.

Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Da si gledao dobro, vidio bi. To 'udaranje' je bilo ono kad je on istrgnuo ruku, pa su lisice prošle jednom policajcu ispred lica. To je to udaranje. Tad ga je 'oblila krv'. Nije moglo biti drugog udaranja, jer sam policajac na kraju kaže 'on je mene prvi udario'. Na kraju je Žeravica imao lisice i ležao na podu te nije vidio ništa. Iza toga ih više nije mogao udariti zatvorenom šakom u lice. Ili 'pesnicom' kako je rečeno u prvom izvješću. Logično da lažu i da ne znaju govoriti ni pisati kad su ih doveli iz neke vukojebine.
Cekaj, polako, je li policija u svom izvjescu navela da se taj udarac dogodio upravo za vrijeme snimanja ili si ti to jednostavno sam pretpostavio? Nije moglo biti drugog udaranja? Bio si tamo pa znas sto je bilo nakon zavrsetka snimanja ili?

Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Nema tragova udaraca na njima? Jedan dobio šaku u glavu i ništa mu se ne vidi, a drugoga oblila krv.

Bez tragova...magija.
Opet, tko kaze da nema tragova? Ako se nije dogodilo u tih 6 i pol minuta znaci da se nije dogodilo? Bio si sa njima u postaji i bolnici pa znas da nema tragova krvi ili?

Pa ne mozes gledati sve tak doslovno - nije na videu = nije se dogodilo.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 13:02   #1330
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Jel to policija rekla da je narušavao red i mir u 3 ujutro ?
Jel to ona ista policija koja je rekla da je Žeravica namlatio policajce koji su ga htijeli privesti ?
Ja na snimki nevidim da su policajci ozljeđeni već Žeravicu, naprskali su mu oči toliko da je mogao izgubiti vid. Ak nevjeruješ nek ti netko dva puta poprska oči tek toliko da vidimo šta će ispati od toga.
Ah, nema potrebe, ja sam smislio bolje rješenje. Radije ne glumim "znaš ti ko sam ja" čobana, i dam osobnu na uvid kad me se traži.

Quote:
Ti zaista vjeruješ u policijsku pravdu i njihove riječi ?

Ja ne, nisam naivan ko crvenkapica.
Veliš, ako činjenice ne odgovaraju tvom stavu, tim gore po činjenice.

Taj razvoj događaja kojega sam naveo opisan je identično od obje strane i nije nikome sporan.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 13:11   #1331
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Trebaš ponovo pogledati snimku.

Na 3:00 ove nove (doktorirane) snimke se vidi kako se Žeravica strgava, istrgava, i onda kad se istrgne još i zamahne prema policajcu, prema licu.
Potom počinje bježati.

Nebitno je koliko je dobro zakačio.
Nimalo ih nije zakačio i na snimci se jasno vidi da nikoga nije imao namjeru udarati. Isto tako se vidi da je to čovjek koji ne zna udarati.

Laganje policije je skandal koji je iznad ovog događaja.



Quote:
Najbolje da će pijani mulci, koji su veći od policajaca koji ga pokušavaju (previše ljubazno) privesti, smjeti mahati po policajcima. Nigdje se to ne tolerira i ne smije tolerirati.
Što onda nisu rekli da je mahao, nego da je udario jednog šakom u lice, a drugog lisicama i da je jednog oblila krv?

Kakva je to priča?

Quote:
I nema se zašto ni istrgavati.
Što je točno mislio? Pobjeći, tako pijan i posluslijep?
Njegovo ponašanje nikad nije bio racionalno pa ni ovdje. Ja bi im dao osobnu. Ali ja se isto tako nikad ne bi tako predano dao u tolike humanitarne akcije i borbu za ljudska prava i prava radnika. Oboje je iracionalno i od njega nije ništa drugo za očekivati.


Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Inače, nije slučajno da je u startu bilo skupova potpore Žeravici, a otkako se pojavila snimka na indexu je to na 70-30 kontra Žeravice. I da to polako Dubrovčanima sviće.
Jest, jako sviće Kao da ga znamo od jučer pa ne znamo što je mogao učini a što ne. Treba nam netko iz Zagreba protumačiti

Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ja na snimki nevidim da su policajci ozljeđeni već Žeravicu, naprskali su mu oči toliko da je mogao izgubiti vid. Ak nevjeruješ nek ti netko dva puta poprska oči tek toliko da vidimo šta će ispati od toga.
Ti zaista vjeruješ u policijsku pravdu i njihove riječi ?

Ja ne, nisam naivan ko crvenkapica.

Da..


Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
A gdje se na videu vide njegove "ozljede" od "strašnog premlaćivanja"?
Nije nitko ni rekao da je on premlaćen. Njega su samo potezali za majicu držali za ruke i prskali mu suzavac u oči.

A policajci su udareni lisicama i šakom u glavu i oblila ih je krv. To je službeni stav PU Dubrovačko neretvanske.



Quote:
A eventualne fotke policajčevih ozljeda snimljene iz blizine sasvim sigurno neće biti puštene u medije.

Što sve skupa ne znači da tih ozljeda ima, ali niti da ih nema.
Postoji li liječnička dokumentacija o ozljedi policajaca? To se provodi po službenoj dužnosti.

Ali se nije imalo na čemu provesti jer jednostavnu lažu da prikriju sramotu i nesposobnost.


Quote:
Jel' to razlog da ne da osobnu na zahtjev policije?

Meni je od svega najsimptomatičnije njegovo "predstavljanje" na samom početku videa rečenicom "jel' ti znaš s kim ti imaš posla?".
Žeravica nije nikakva faca i nema nikakvu moć. Poanta tog upita je zašto pokušavaju uhititi osobu koja je poznata po humanitarnom radu pored tolikih kriminalaca u Gradu.


Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Nisam policajac pa cu eto priznati da nemam iskustva no sto ti mislis kako oni te lisice stavljaju? Onako kao nindza kornjace u sekundu bum bum i lisica je na rukama? Mozes u roku 10-15 sekundi staviti lisice kada se covjek odupire?
Naravno da mogu, udvoje u 10 sekundi. A nisam policajac. Nisam prošao obuku. Moje iskustvo se svodi ono što spada pod plavi BJJ pojas. Radi se paralelna poluga tako da se zaključa lakat, i ruka sama ide u položaj za stavljanje lisica.

To zna svaka baba koja je prošla Krav Maga tečaj, a kamoli da bi to trebali znati policajci.


Quote:
Cekaj, polako, je li policija u svom izvjescu navela da se taj udarac dogodio upravo za vrijeme snimanja ili si ti to jednostavno sam pretpostavio? Nije moglo biti drugog udaranja? Bio si tamo pa znas sto je bilo nakon zavrsetka snimanja ili?
Nisam ja bio, ali znam ljude koji jesu. Nije bilo ništa. Nisu bili udareni ni prije ni poslije. To je idiotska i već notorna laž u koju može povjerovati samo budala.

Quote:
Opet, tko kaze da nema tragova? Ako se nije dogodilo u tih 6 i pol minuta znaci da se nije dogodilo? Bio si sa njima u postaji i bolnici pa znas da nema tragova krvi ili?
Ako nema liječničke dokumentacije - nije se dogodilo.


Quote:
Pa ne mozes gledati sve tak doslovno - nije na videu = nije se dogodilo
Znam točno tko je Žeravica, što radi, s kim se druži što su mu mane, a što vrline. Znam s kim je tad bio na Stradunu i znam što su radili i kojim povodom.

Isto tako znam što je točno skrivio. Nije dao osobnu i opirao se uhićenju. To je prekršaj.

A policajcima koji lažu i onima koji stoje iza njih bi poželio otkaze i kaznene prijave zbog klevete i lažne optužbe, te zlouporabe položaja.

Laganje da se zataška vlastita nesposobnost je kazneno djelo po više osnova.

Zašto bi se njima više išta ikad vjerovalo što kažu?
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable

Zadnje uređivanje wand_1 : 09.08.2014. at 13:22.
wand_1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 14:28   #1332
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Naravno da mogu, udvoje u 10 sekundi. A nisam policajac. Nisam prošao obuku. Moje iskustvo se svodi ono što spada pod plavi BJJ pojas. Radi se paralelna poluga tako da se zaključa lakat, i ruka sama ide u položaj za stavljanje lisica.

To zna svaka baba koja je prošla Krav Maga tečaj, a kamoli da bi to trebali znati policajci.
OK, oprostit ces mi, nisam prosao Krav Maga tecaj. Vise manje kad god bi vidio stavljanje lisica (kod nas i vani) nije bilo u 10 sekundi, ni jednom.

Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Nisam ja bio, ali znam ljude koji jesu. Nije bilo ništa. Nisu bili udareni ni prije ni poslije. To je idiotska i već notorna laž u koju može povjerovati samo budala.
Aha, znaci ti nisi bio dok su ljudi koje znas pratili Zeravicu i policajce u stopu do postaje? I u policijski izvjestaj mogu povjerovati samo budale dok u izvjestaj ljudi koje ti znas mogu povjerovati pretpostavljam intelektualci? Pasivna agresija ti ovdje ne prolazi bas.

Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Ako nema liječničke dokumentacije - nije se dogodilo.
I to si provjerio? Siguran da nema ili?

Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Znam točno tko je Žeravica, što radi, s kim se druži što su mu mane, a što vrline. Znam s kim je tad bio na Stradunu i znam što su radili i kojim povodom.

Isto tako znam što je točno skrivio. Nije dao osobnu i opirao se uhićenju. To je prekršaj.

A policajcima koji lažu i onima koji stoje iza njih bi poželio otkaze i kaznene prijave zbog klevete i lažne optužbe, te zlouporabe položaja.

Laganje da se zataška vlastita nesposobnost je kazneno djelo po više osnova.

Zašto bi se njima više išta ikad vjerovalo što kažu?
Vidis, ja ne znam tko je Zeravica, do tog sukoba nisam nikad cuo za njega, cak me ne zanima sto je radio. Po onome sto sam ja vidio na YT snimci to je izrazito neodgojena i bezobrazna osoba u alkoholiziranome stanju.

Pa sada, ako bas biram kome vjerovati - policiji ili "nasvasanom" bezobrazniku koji trci od policije, vrijedja ih, provocira i opire se onda ipak biram policiju.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 15:03   #1333
Ne trebas uopce izvoditi komplicirane poteze na rukama koristeci snagu da mu stavis lisice. Dosta je da ga copis za prste i vec je ruka iza leda. Njih je dvoje svaki od njih je mogao uhvatiti po jednu ruku za prste i ovaj je gotov. Ne treba prskati, tuci, lomiti niti nista samo ga treba onesposobiti.

A opet sam misljenja da bi se policija trebala baviti s malo ozbiljnijim poslom npr. hvatati kriminalce umijesto hvatanja pijanog bezopasnog humanitarca.


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 15:09   #1334
Al za to treba uključiti mozak, a da imaju mozak nebi bili policajci, ovako je lakše hvatati pijance i turiste u prekršaju.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 15:59   #1335
zabranit im u Lurd, pa nek znaju di su.
Nije to više kao nekad di smo bili svi skupa

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=1088

Zadnje uređivanje parcov : 09.08.2014. at 17:00.
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 16:30   #1336
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Nimalo ih nije zakačio i na snimci se jasno vidi da nikoga nije imao namjeru udarati.

Vidi se upravo suprotno.
Što bi taj zadnji zamah i udarac bili, namjera je bila popravljanje čuperka kose policajcu koji je malo odstupio iz ostatka frizure?

I što misliš kako se u inozemstvu ovako nešto tretira?

Quote:
Što onda nisu rekli da je mahao, nego da je udario jednog šakom u lice,
I jest udario.

Quote:
a drugog lisicama i da je jednog oblila krv?

Kakva je to priča?
Vjerojatno dio standardnog i tužnog balkanskog folklora u kojem je i Žeravica "zadobio teške tjelesne povrede" i "potres mozga" po izjavama njegovog odvjetnika.
To su bile izjave prije nego je izašla ova snimka.

Quote:
Njegovo ponašanje nikad nije bio racionalno pa ni ovdje. Ja bi im dao osobnu. Ali ja se isto tako nikad ne bi tako predano dao u tolike humanitarne akcije i borbu za ljudska prava i prava radnika. Oboje je iracionalno i od njega nije ništa drugo za očekivati.
E ako je tako, onda se i snose posljedice.
I tu također nije ništa drugo za očekivati.


I koji je točno njegov prosvjed? Što bi on htio? Kakvu proceduru?
Da može odbiti dati osobnu, odbiti privođenje, ili odšetati kako mu se svidi kad je privođenje krenulo? Koji dio bi bio sporan?

Quote:
Jest, jako sviće Kao da ga znamo od jučer pa ne znamo što je mogao učini a što ne. Treba nam netko iz Zagreba protumačiti
Čuj, svane nekima brže, nekima sporije, nekima ne uopće. To tako ide.
Naravno da su oni koji su mu bliže često pristraniji. I ja razumijem da ti, ako si emotivno upleten ili ako ga poznaješ, tu nećeš htjeti prihvatiti tako lako faktore koji mu ne idu u prilog.


Očito je mogao ne bučiti u tri ujutro, ne izazvati policijsku intervenciju, dati osobnu dok je pijan, izbjeći privođenje, i kod privođenja izbjeći suzavac. To je mogao. I trebao. Bilo koji od tih pet koraka bio bi dovoljan da prištedi i sebi i policajcima probleme. I prilično je jednostavno sve od toga. Zato to milijunima ljudi u Hrvatskoj pođe za rukom, svaki dan.
A ako nije mogao ništa od toga, i ako vi to ionako znate jer znate što je mogao, a što ne, onda to povlači za sobom neke daljnje događaje.

Pokaži mu ovaj clip ako ga poznaješ.

Chris Rock, educational video - "How not to get your ass kicked by the police"
Koliko je ovih savjeta prekršio?

Quote:
Žeravica nije nikakva faca i nema nikakvu moć. Poanta tog upita je zašto pokušavaju uhititi osobu koja je poznata po humanitarnom radu pored tolikih kriminalaca u Gradu.
Jer im nije dala osobnu na uvid i jer im je to slijedom propisa dalje dužnost.

Drugim riječima, upit je davno adresiran i objašnjen.

Quote:
Naravno da mogu, udvoje u 10 sekundi. A nisam policajac. Nisam prošao obuku. Moje iskustvo se svodi ono što spada pod plavi BJJ pojas. Radi se paralelna poluga tako da se zaključa lakat, i ruka sama ide u položaj za stavljanje lisica.

To zna svaka baba koja je prošla Krav Maga tečaj, a kamoli da bi to trebali znati policajci.
To je, ako je osoba veća, teža, snažnija, i otima se (i još ako ga nastoje paziti, što su ovdje u fizičkom dijelu svakako nastojali), znatno teže, nego što se plavom BJJ pojasu dok čavrlja po internetu čini.

Igrom slučaja sam u zadnjih par dana naišao na srodnu situaciju i vidio komentare (i) crnih BJJ pojaseva na to. Po njihovim riječima, to je daleko teže, nego što ti sad ovdje opisuješ.

Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
OK, oprostit ces mi, nisam prosao Krav Maga tecaj. Vise manje kad god bi vidio stavljanje lisica (kod nas i vani) nije bilo u 10 sekundi, ni jednom.
Naravno.

Quote:
Vidis, ja ne znam tko je Zeravica, do tog sukoba nisam nikad cuo za njega, cak me ne zanima sto je radio. Po onome sto sam ja vidio na YT snimci to je izrazito neodgojena i bezobrazna osoba u alkoholiziranome stanju.
To je stav većine nepristrane ekipe koja je pogledala snimku i potom pročitala razvoj situacije koji je do toga doveo.

Nije slučajno da je usprkos frustracijama vladom, represijom, situacijom u državi itd., tendencioznim napisima, skupovima potpore prije nego se doznalo što se dešava, svejedno ovdje već prevagnulo do 70-30 na ovakvo mišljenje kakvo Rory navodi.

Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ne trebas uopce izvoditi komplicirane poteze na rukama koristeci snagu da mu stavis lisice. Dosta je da ga copis za prste i vec je ruka iza leda.
Nema do Internet warriora, kad ta ekipa ćopi za prste odmah si gotov...

Quote:
A opet sam misljenja da bi se policija trebala baviti s malo ozbiljnijim poslom npr. hvatati kriminalce umijesto hvatanja pijanog bezopasnog humanitarca.
A kako bi taj posao izgledao? Na prijavu remećenja javnog reda i mira u tri ujutro su trebali što točno uraditi? Reći "sorry, hvatamo kriminalce"?

I nisi naveo, kako bi ti se dopalo da tebi bezopasni pijani humanitarci malo zapjevaju pod prozorom i što bi tada mislio o policiji koja dolazi i važnosti njihovog posla? Zamisli si to u tri ujutro.


-Stipe

Zadnje uređivanje Stipe23 : 09.08.2014. at 16:36.
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 18:34   #1337
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post

Vidi se upravo suprotno.
Što bi taj zadnji zamah i udarac bili, namjera je bila popravljanje čuperka kose policajcu koji je malo odstupio iz ostatka frizure?

I što misliš kako se u inozemstvu ovako nešto tretira?



I jest udario.



Vjerojatno dio standardnog i tužnog balkanskog folklora u kojem je i Žeravica "zadobio teške tjelesne povrede" i "potres mozga" po izjavama njegovog odvjetnika.
To su bile izjave prije nego je izašla ova snimka.



E ako je tako, onda se i snose posljedice.
I tu također nije ništa drugo za očekivati.


I koji je točno njegov prosvjed? Što bi on htio? Kakvu proceduru?
Da može odbiti dati osobnu, odbiti privođenje, ili odšetati kako mu se svidi kad je privođenje krenulo? Koji dio bi bio sporan?



Čuj, svane nekima brže, nekima sporije, nekima ne uopće. To tako ide.
Naravno da su oni koji su mu bliže često pristraniji. I ja razumijem da ti, ako si emotivno upleten ili ako ga poznaješ, tu nećeš htjeti prihvatiti tako lako faktore koji mu ne idu u prilog.


Očito je mogao ne bučiti u tri ujutro, ne izazvati policijsku intervenciju, dati osobnu dok je pijan, izbjeći privođenje, i kod privođenja izbjeći suzavac. To je mogao. I trebao. Bilo koji od tih pet koraka bio bi dovoljan da prištedi i sebi i policajcima probleme. I prilično je jednostavno sve od toga. Zato to milijunima ljudi u Hrvatskoj pođe za rukom, svaki dan.
A ako nije mogao ništa od toga, i ako vi to ionako znate jer znate što je mogao, a što ne, onda to povlači za sobom neke daljnje događaje.

Pokaži mu ovaj clip ako ga poznaješ.

Chris Rock, educational video - "How not to get your ass kicked by the police"
Koliko je ovih savjeta prekršio?



Jer im nije dala osobnu na uvid i jer im je to slijedom propisa dalje dužnost.

Drugim riječima, upit je davno adresiran i objašnjen.



To je, ako je osoba veća, teža, snažnija, i otima se (i još ako ga nastoje paziti, što su ovdje u fizičkom dijelu svakako nastojali), znatno teže, nego što se plavom BJJ pojasu dok čavrlja po internetu čini.

Igrom slučaja sam u zadnjih par dana naišao na srodnu situaciju i vidio komentare (i) crnih BJJ pojaseva na to. Po njihovim riječima, to je daleko teže, nego što ti sad ovdje opisuješ.



Naravno.



To je stav većine nepristrane ekipe koja je pogledala snimku i potom pročitala razvoj situacije koji je do toga doveo.

Nije slučajno da je usprkos frustracijama vladom, represijom, situacijom u državi itd., tendencioznim napisima, skupovima potpore prije nego se doznalo što se dešava, svejedno ovdje već prevagnulo do 70-30 na ovakvo mišljenje kakvo Rory navodi.



Nema do Internet warriora , kad ta ekipa ćopi za prste odmah si gotov...



A kako bi taj posao izgledao? Na prijavu remećenja javnog reda i mira u tri ujutro su trebali što točno uraditi? Reći "sorry, hvatamo kriminalce"?

I nisi naveo, kako bi ti se dopalo da tebi bezopasni pijani humanitarci malo zapjevaju pod prozorom i što bi tada mislio o policiji koja dolazi i važnosti njihovog posla? Zamisli si to u tri ujutro.


-Stipe
Internet warriora, sta je to ?
Imam iskustva u tome, hoces da na tebi demostriram ?
Vristat ces ko da ti rezem prste, i ides garant na pod kao i svi prije tebe.
Americki policajci, specijalci... upravo to rade jer im je tako jednostavnije. Na prstima imas mnostvo zivaca i to tako jako boli ko da ti se na zivo rezu prsti. A rezultat je da je zrtva nesposobna se osloboditi i suprostaviti zbog bolova, a opet neces joj slomiti prste.

Sta bi napravio ?
Znas sta radis i kako smiriti pijance ?
Ne znas u tome je problem, u ovom idealnom slucaju kada znas ko je on lijepo dodes do njega i kazes da znas ko je on. Pohvalis na njegovom humanitarnom radu i velis ja te moram zbog toga pocastiti pijacom u kaficu.
Mislis da nebi lik pristao ?
Itekako, i odveo bi ga par ulica dalje u jedan kafic i bio bih pol sata snjime i otiso kuci.
S pijancima se netreba svadati kada ga mos vuci i okretat oko malog prsta s jos jednom pijacom.
Kod pijanca koristi njegovo najslabije oruzje, a to je pijaca.
Kad si bude jos jednom popil nebu znao kak se zove, a jos manje bude bucio.

Makar u ovom slucaju nevjerujem da je zbog toga nego se radilo o nasumicnoj rutinskoj provijeri. A kad je sve to zakuhalo tako da je zavrsilo na internetu onda su spomenili da je to zbog remecenja javnog reda i mira da si operu ruku.
Nije to policiji ni prvi ni zadniji puta da to tako rade.
Forum ti je pun gdje su zrtve koje su se svadale s policijom radi istijerivanje pravde iznijele iskustva da su policijaci se dosjetili zbog osvete napisati prekrsajnu prijavu voznju kroz crveno kojeg uopce nije bilo, ili preksajna prijava zbog remecenje javnog reda i mira isto tako nepostojeceg prekrsaja.
I kad su zrtve zavrsile u policijskoj postaji tada su ih premlatili ko vola kao Zeravicu u postaji jer tamo nema svijedoka.
Odakle Zeravici ovakve masnice, kada u isto vrijeme na videu nevidimo da su ih ova dvojica premlacivala upravo zbog toga jer su znali da ih se snimanja.


Kad budes isto to prosao kao prethodne nevine zrtve tako da ti pise nepostojece prekrsajne prijave i poslije premlacivanje u policijskoj postaji onda nam se tu javi kako se osjecas. Garant ces pocet po forumu pljuvat po njima.



Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 18:47   #1338
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
policija i pravosuđe su neovisni od politike i da rade svoj posao kako spada bavili bi se bitnim slučajavima, a ne nabijali normu na kumicama s placa i raznim aktivistima.
Velik dio problema je da postoji norma u područjima kao što su policijska i pravosudna djelatnost.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 19:42   #1339
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Aha, znaci ti nisi bio dok su ljudi koje znas pratili Zeravicu i policajce u stopu do postaje? I u policijski izvjestaj mogu povjerovati samo budale dok u izvjestaj ljudi koje ti znas mogu povjerovati pretpostavljam intelektualci? Pasivna agresija ti ovdje ne prolazi bas.
Svi su sigurno veći intelektualci od policajaca,.


Quote:
I to si provjerio? Siguran da nema ili?
Nije na meni da provjeravam, mene se to ne tiče. Sud će, između ostalog, provjeriti vjerodostojnost njihovih izjava.

Tvoje rješenje da im se jednostavno vjeruje i da oni ne moraju odgovarati nikome ne smatram previše pametnim.


Quote:
Vidis, ja ne znam tko je Zeravica, do tog sukoba nisam nikad cuo za njega, cak me ne zanima sto je radio. Po onome sto sam ja vidio na YT snimci to je izrazito neodgojena i bezobrazna osoba u alkoholiziranome stanju.
To što ništa ne znaš ni o njemu ni o pozadini priče te ne sprječava da donosiš sudove.

Quote:
Pa sada, ako bas biram kome vjerovati - policiji ili "nasvasanom" bezobrazniku koji trci od policije, vrijedja ih, provocira i opire se onda ipak biram policiju.
Da, ti si živi dokaz da imamo državu kakvu zaslužujemo.

Zadovoljni smo, vidim. Ne treba ništa mijenjati na bolje.


Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Vidi se upravo suprotno.
Što bi taj zadnji zamah i udarac bili, namjera je bila popravljanje čuperka kose policajcu koji je malo odstupio iz ostatka frizure?

I što misliš kako se u inozemstvu ovako nešto tretira?
Ako ti na toj snimci vidiš zamahe i pokušaje da ih Žeravica udari lisicama i šakom u glavu, nemamo više što pričati.

Ali to ništa ne mijenja na činjenici da je policija kao institucija lagala. Nije nitko rekao da se on trgao i mahao, nego da je policajca oblila krv. Kad ga je to oblila? Kasnije dok je spavao u krevetu? Što je to, stigme?


Quote:
I jest udario.
Nitko to nije vidio osim tebe. Uključujući one koji su nazočni bili uživo. Prvo saznanje da je policajac udaren je kad je on to izjavio pred kraj snimke.

A sud će vidjeti koliko je to on jako bio udaren i koliko je krvi izgubio.

Žeravica ima liječničke nalaze, vidjet ćemo s čim će oni izaći na sud.


Quote:
Vjerojatno dio standardnog i tužnog balkanskog folklora u kojem je i Žeravica "zadobio teške tjelesne povrede" i "potres mozga" po izjavama njegovog odvjetnika.
To su bile izjave prije nego je izašla ova snimka.
Nešto si mi nedosljedan. Ako je Žeravica njih udarao, onda su oni ubili boga u njemu..

Po meni, niti su oni udarali njega niti je on udarao njih.

Nije stvar u udaranju, nego u laganju jedne institucije ove države.


Quote:
E ako je tako, onda se i snose posljedice.
I tu također nije ništa drugo za očekivati.
Naravno, tko god ne daje osobnu i opire se uhićenju treba biti kažnjen. Taj dio uopće nije sporan.

A vidjet ćemo da li će policajci biti kaženjeni jer na zahtjev nisu dali ime prezime i broj značke.

Quote:
I koji je točno njegov prosvjed? Što bi on htio? Kakvu proceduru?
Da može odbiti dati osobnu, odbiti privođenje, ili odšetati kako mu se svidi kad je privođenje krenulo? Koji dio bi bio sporan?
Nema opravdanja. Mogli su ga uhititi po tri osnove. Ne da osobnu, opire se uhićenju i remeti javni red i mir. I pijan je. 4 osnove.

Međutim, nema prostora za laganje kako bi se prikrila nesposobnost službenih osoba.

Da su ga uredno uhitili kako je trebalo, ove priče ne bi ni bilo. Kriv je i gotovo.

Međutim, zbog sramotne nesposobnosti policajaca izronila je laž koja je čista kleveta, lažna optužba i zlouporaba položaja i ovlasti. Sramota za ovu državu.


Quote:
Čuj, svane nekima brže, nekima sporije, nekima ne uopće. To tako ide.
Naravno da su oni koji su mu bliže često pristraniji.
Ja isto mislim da u svaki grad u Hrvatskoj o čemu se god radilo prosvjetljenje mora doći izravno iz Zagreba.



Quote:
I ja razumijem da ti, ako si emotivno upleten ili ako ga poznaješ, tu nećeš htjeti prihvatiti tako lako faktore koji mu ne idu u prilog.
Nisam ja emotivno upleten, samo sam upućen. Poznajem ga, ali nemam ništa s osobno s njim, nije mi prijatelj, ne krećemo se u istom društvu. Zadnji put sam pričao s njime iza humanitarne utakmice prije par godina u kojoj mi je skinuo 4 šuta s igračem više. Na utakmici 1. HMNL sam ga nedavno zamolio da sa svojim bubnjarima sjedne malo dalje jer mi smeta tolika buka. I nije bilo problema. Nije me oblila krv. Ne bih rekao da sam nešto pristran.

Ali da svi u Gradu znaju tko volontira i organizira humanitarne akcije i darivanja krvi, tko se bori za bolje uvjere rada zdravstvenih radnika...to se zna. To je 5-6 ljudi a Žeravica je prvi među njima. Po naravi spreman pomoći, pacifist, nenasilan. Nitko nikad nije čuo da je on nekoga udario. Osim ovih što ih je oblila krv. Oni su prvi. Zvuče zaista vjerodostojno.



Quote:
Jer im nije dala osobnu na uvid i jer im je to slijedom propisa dalje dužnost.

Drugim riječima, upit je davno adresiran i objašnjen.
To uopće nije sporno, trebao je dati osobnu i gotovo.

Ali mogu im ja pokazati neke koji su vrlo problematični, kažnjavani, i u iste sate su bili gdje i on. Tu negdje su svi bili u 200 metara.

Ne znam kako to da njima nisu pitali osobnu. Valjda slučajno.


Quote:
To je, ako je osoba veća, teža, snažnija, i otima se (i još ako ga nastoje paziti, što su ovdje u fizičkom dijelu svakako nastojali), znatno teže, nego što se plavom BJJ pojasu dok čavrlja po internetu čini.
Da, 1 na 1 bi to bilo teško. Udvoje je vrlo lako. A ako ne znaš što radiš, onda je problem i u četvero.

Quote:
Igrom slučaja sam u zadnjih par dana naišao na srodnu situaciju i vidio komentare (i) crnih BJJ pojaseva na to. Po njihovim riječima, to je daleko teže, nego što ti sad ovdje opisuješ.
Može li se znati koji su to crni BJJ pojasevi i od koga su ih dobili? Nisam u tome već neko vrijeme, ali koliko ja znam prvi BJJ crni pojas je u Hrvatskoj dodjeljen 2011. godine. Ne može ih biti puno, a da ih ne znam...

Ne tražim ja da vjeruješ meni, pođi u Black Dragon i pitaj bilo koga koliko je teško udvoje izvesti standing hammer lock.

Iskreno ne znam što se uči kod nas, ali za policajca je vrlo važno znati hammer lock. Ali nije to jedino što ne znaju. Ne znaju ni čitati ni pisati ni govoriti, a kako vidimo niti staviti lisice.

Nije to nešto kao da treba izvesti flying armbar, twister ili omoplatu. Ovo je osnovnije od bilo čega ako misliš staviti nekome lisice.

Sjećam se kad je svojedobno Filipović tvrdio da ne postoji čovjek na svijetu kojeg ne mogu svladati 2 specijalca iz ATJ Lučko, da postoje deseci koordiniranih akcija u dvoje kako se protivnika brzo neutralizira. Možda da i on baci oko na ovu snimku


Quote:
To je stav većine nepristrane ekipe koja je pogledala snimku i potom pročitala razvoj situacije koji je do toga doveo.

Nije slučajno da je usprkos frustracijama vladom, represijom, situacijom u državi itd., tendencioznim napisima, skupovima potpore prije nego se doznalo što se dešava, svejedno ovdje već prevagnulo do 70-30 na ovakvo mišljenje kakvo Rory navodi.

Da, to je sve biračko tijelo bez mozga, zato nam i jest ovako

Jedna je stvar nesporna Žeravica je kriv. Međutim, tko ne vidi da je policija nesposobna i da očito laže da prikrije tu nesposobnost, taj je jednostavno budala.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 20:03   #1340
http://dubrovacki.hr/clanak/65700/ne...i-sa-anarhijom

Da su policajci osim suzavca imali elektrošoker, sve bi bilo puno lakše riješeno - rekao je za Večernji list predsjednik Sindikata policije Dubravko Jagić
- Policija se nema što opravdavati građanima za svoje postupanje, već će se, ustreba li, pravdati nadležnima. Građani su si u glavu stavili previše demokracije, pomiješavši je s anarhijom. Vrlo je jednostavno: kada policija od nekoga traži osobnu, on ju je dužan dati. Ako je nema, ide u postaju na utvrđivanje identiteta. Da se takvo opiranje uhićenju dogodilo u Njemačkoj ili Americi, policija bi pucala – kaže predsjednik Sindikata policije Dubravko Jagić.
Upitan da komentira kako je moguće da dvojica policajaca ne mogu savladati osobu pod utjecajem alkohola, Jagić kaže da MUP ne ulaže dovoljno u policiju i štedi na odlasku na borilačke vježbe i vježbe gađanja.


Inače, ovo je taj koji je izjavio da je jedan udaren lisicama i da ga je oblila krv, a drugi je udaren 'pesnicom' u predio glave.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Dubr...0/Default.aspx

Toliko se stvorila halabuka da jednostavno nisam mogao ostati ravnodušan i moram reći da se nigdje ne spominje ili se spomene usput - da su policajci privodili osobu koja je imala više od jedan promil alkohola u krvi, ne spominje se način do kojega je došlo do toga, da su oni njega tražili osobnu iskaznicu, da je odbio dati osobnu iskaznicu, da je pobjegao. Nigdje nisu policajci slikani, koji su imali ozljede koje im je dotični nanio.

Forsira se, pravi se bespotrebna žrtva od osobe koja se ogriješila od zakon, a u biti jedine žrtve u ovome su policajci koji su radili svoj posao, koji su bez potrebe dobili 14 udaraca i kasnije još udaraca dok su ga uspjeli svladati, dok su ga vezali, dok su ga uspjeli privesti

Zašto novinari nisu došli i slikali kako su policajci izgledali poslije privođenja? Imaju ozljede, Žeravica ih je udario kad se istrgnuo, kolegu je udario rukom na kojoj je bila lisica, pa ga je oblila krv.

Prema izvješću liječnika, tijekom stavljanja lisica Žeravici, jedan je policajac zadobio ozljede na lijevoj podlaktici te kontuziju odonosno zgnječenje glave. Drugi je zadobio površinske ozljede glave i kontuziju prsta na lijevoj ruci

E sad, tko je ovdje lud, tko laže?
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:55.