Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2013., 02:35   #5081
Quote:
Tigera kaže: Pogledaj post
Trebao bi jednu informaciju; vlasnik tvrtke u Hrvatskoj prijavljen u Hrvatskoj moze li osnovati tvrtku u Velikoj Britaniji koja je bez zaposlenih, ili po njihovim Zakonim tvrtka ne moze biti bez zaposlenih?

Hvala!
Možeš osnovati tvrtku i ne moraš imati zaposlene.
swed is offline  
Old 14.10.2013., 21:49   #5082
nekretnine u Londonu

Pozz svima...
par pitanja.... dali u UK postoje porezi na nekretnine i kolike su??
Dali znate ako netko zivi od najma nekretnina koliko mu drzava uzme ako mu je to prihod????
I znalcima pitanjce... u kojoj zoni Londona se najvise isplati kupiti kuca sa 3-4bed i stavi u najam...tj...gdje se moze dobiti najbolji odnos ulog-povrat (tj.da cijena nekretnine nije preskupa, a da su najmovi pristojni)
THX
Italico is offline  
Old 14.10.2013., 22:08   #5083
Quote:
Italico kaže: Pogledaj post
Pozz svima...
par pitanja.... dali u UK postoje porezi na nekretnine i kolike su??
Dali znate ako netko zivi od najma nekretnina koliko mu drzava uzme ako mu je to prihod????
I znalcima pitanjce... u kojoj zoni Londona se najvise isplati kupiti kuca sa 3-4bed i stavi u najam...tj...gdje se moze dobiti najbolji odnos ulog-povrat (tj.da cijena nekretnine nije preskupa, a da su najmovi pristojni)
THX
Jasno da postoje porezi na nekretnine, najvejerovatnije mislis na tako zvani Council Tax. To je relativno skromno. Neki dan je pisalo u novina da gradonacelnik New York Bloomberg posjeduje u Londonu kucu vrijednu oko 20 milijuna dolara i placa porez na to oko 2.500 funti.

Cisti prihod od najma, poslije odbijanja svih troškova, je od 20 do 40 posto, zavisi koliko zaradjujes.

Kuce u Londonu su jako skupe, u centralnom djelu kao Kensington, nema nista ispod tri milijuna funti. Malo dalje od centra, kao Ealing, dobra cetvrt, mozda najeftinije oko 500.000 funti. Cijene su uzasno isle gore, jer izgleda citav svijet zeli kucu u Londonu.

Pogledaj web www.zoopla.co.uk tu se cijene kuca u pojedinim ulicama Londona.
Blues Dada is offline  
Old 14.10.2013., 22:30   #5084
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Jasno da postoje porezi na nekretnine, najvejerovatnije mislis na tako zvani Council Tax. To je relativno skromno. Neki dan je pisalo u novina da gradonacelnik New York Bloomberg posjeduje u Londonu kucu vrijednu oko 20 milijuna dolara i placa porez na to oko 2.500 funti.

.
To je ok - s obzirom da u Italiji placam porez na nekretninu IMU 1500eura godisnje na vrijednost nekretnine od 220 000eur
20-40% je dosta... u Zagrebu iznajmljujem i uzimaju mi samo 10%
Sto se tice zone- nisam ni mislila na centar..vec npr.East London gdje su cijene nesto povoljnije
Italico is offline  
Old 14.10.2013., 22:32   #5085
Dali netko zna konkretnije podatke

Quote:
Italico kaže: Pogledaj post
Pozz svima...
par pitanja.... dali u UK postoje porezi na nekretnine i kolike su??
Dali znate ako netko zivi od najma nekretnina koliko mu drzava uzme ako mu je to prihod????
I znalcima pitanjce... u kojoj zoni Londona se najvise isplati kupiti kuca sa 3-4bed i stavi u najam...tj...gdje se moze dobiti najbolji odnos ulog-povrat (tj.da cijena nekretnine nije preskupa, a da su najmovi pristojni)
THX
Ako znate gdje bi mogla naci konkretne podatke (u postotcima, isl)
Italico is offline  
Old 15.10.2013., 01:04   #5086
Quote:
Italico kaže: Pogledaj post
Ako znate gdje bi mogla naci konkretne podatke (u postotcima, isl)
Ne znam na što točno misliš, ali ovdje ti je link na portal, koliko se plaća porez državi, ako iznajmljuješ nekretninu, oni isto kažu od 20% do 40%, sa time da ti agencija preko koje iznajmljuješ odmah uskrati 20% najma za porez! a ako je najam visok! kasnije ostatak moraš platiti poreznim organima prema skali.

http://www.which.co.uk/money/tax/gui...come-is-taxed/
Blues Dada is offline  
Old 15.10.2013., 02:20   #5087
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Ne znam na što točno misliš, ali ovdje ti je link na portal, koliko se plaća porez državi, ako iznajmljuješ nekretninu, oni isto kažu od 20% do 40%, sa time da ti agencija preko koje iznajmljuješ odmah uskrati 20% najma za porez! a ako je najam visok! kasnije ostatak moraš platiti poreznim organima prema skali.

http://www.which.co.uk/money/tax/gui...come-is-taxed/
hvala... bas sam to trazila,,, ali kako ti agencija odmah uzme 20%, ako pise da se placa porez samo na cifre koje predju 4250£??
Koliki income treba biti da se mora poceti placati 40%??
Italico is offline  
Old 15.10.2013., 08:54   #5088
Quote:
Italico kaže: Pogledaj post

hvala... bas sam to trazila,,, ali kako ti agencija odmah uzme 20%, ako pise da se placa porez samo na cifre koje predju 4250£??
Koliki income treba biti da se mora poceti placati 40%??
Cirka iznad £45000 ide 40%, a oko £9400 ti je neoporezivo.

http://www.hmrc.gov.uk/rates/it.htm Imas o tim tvojim pitanjkima puno online, trazi buy to let i slicno.

Council Tax ne placa vlasnik nego stanar. Placas kod kupovine stamp duty, izguglaj si i to.
JTB is offline  
Old 15.10.2013., 20:08   #5089
Thumbs up hvala

Quote:
JTB kaže: Pogledaj post
Cirka iznad £45000 ide 40%, a oko £9400 ti je neoporezivo.

http://www.hmrc.gov.uk/rates/it.htm Imas o tim tvojim pitanjkima puno online, trazi buy to let o.
Znaci ako sam dobro shvatila do 9400 se ne placa(a ako moj muz radi dali to utjece?]
Do 45000 je 20% a sve iznad 40%...znaci vazno je ne preci 45000!!!! Super

Zadnje uređivanje Italico : 15.10.2013. at 20:14.
Italico is offline  
Old 15.10.2013., 20:14   #5090
Question Vlasnicima nekretnina u uk pitanje....koliki je porez na iste

Quote:
JTB kaže: Pogledaj post
Council Tax ne placa vlasnik nego stanar. Placas kod kupovine stamp duty, izguglaj si i to.
Hvala za odgovor, nisam pitala za council tax...krivo smo se razumjeli...
vec za porez na nekretnine...POREZ KOJI SE PLACA SVAKE GODINE NA NEKRETNINU
Ono sto uvode u Hr po uzoru na Italiju gdje za vlasnistvo poslovnog prostora
placam 1500eurica godisnje poreza na posjedovanje nekretnine kao vlasnik.
Pa me zanima dali taj porez postoji u Uk, i koliki je? Tj.kako se racuna?????
ThX
Italico is offline  
Old 15.10.2013., 23:57   #5091
Quote:
Italico kaže: Pogledaj post
Znaci ako sam dobro shvatila do 9400 se ne placa(a ako moj muz radi dali to utjece?]
Do 45000 je 20% a sve iznad 40%...znaci vazno je ne preci 45000!!!! Super
Pa neces platiti 40% na sve ako predjes granicu vec samo na ono iznad.

Surpuznici ne utjecu na to, ali naravno ako jedan ima veca primanja onda stavis prihode od iznajmljivanja onom drugom.

Quote:
Italico kaže: Pogledaj post
Hvala za odgovor, nisam pitala za council tax...krivo smo se razumjeli...
vec za porez na nekretnine...POREZ KOJI SE PLACA SVAKE GODINE NA NEKRETNINU
Ono sto uvode u Hr po uzoru na Italiju gdje za vlasnistvo poslovnog prostora
placam 1500eurica godisnje poreza na posjedovanje nekretnine kao vlasnik.
Pa me zanima dali taj porez postoji u Uk, i koliki je? Tj.kako se racuna?????
ThX
Council Tax je efektivno to, drugih poreza nemas. Osim stamp duty kod same kupnje nekretnine.
JTB is offline  
Old 16.10.2013., 00:22   #5092
hvala

Puno hvala za odgovor...Sad mi je punosve jasnije....
Italico is offline  
Old 16.10.2013., 00:36   #5093
Thumbs up pitanjce onima koji su u Uk duze od 15 god

Dakle...prije 15 godina sam studirala u Londonu...stazirala....malo radila i iz nostalgije za lijepom nasom se vratila uvjerena da cu moci provesti u Hr sve sto sam vani naucila....Moram priznati da sam puno toga postigla...ali je bilo tesko u Hr...visoki porezi...pa sam se preselila u It gdje mi je sve bilo lakse....medjutim i It se puno promijenila za dolje u zadnjih deset god...pa sam konacno nagovorila supruga da se vratimo u Uk.
On mi tvrdi da se i tamo puno tog promijenilou zadnjih 10-15 god......puno racizma...nereda....vise netrpeljivosti prema strancima....
Iskreno...znam kakva je situacija bila prije 15 god i u medjuvremenu sam dolazila na kratko poslovno ili turisticki...ali,, dali su se ljudi stvarno puno zatvorili i promijenili???
Italico is offline  
Old 16.10.2013., 11:25   #5094
Ja sam u UK 10 godina i nisam primjetio neke negativne promjene u tom periodu. Barem ovdje na jugu/jugo-istoku zemlje. Niti smo imali ikakvih problema, niti sam za ikakve probleme cuo. Ne znam uopce bih li mogao nabrojiti sa ljudima iz kojih sve zemalja sam u kontaktu profesionalno ili se druzio u slobodno vrijeme.
JTB is offline  
Old 17.10.2013., 16:08   #5095
Ekipa koja je u UK, gdje se tamo može prevoditi s hrv na eng dokumente i ovjeravati, koja je procedura i koliko košta? Hvala!
bricolage is offline  
Old 17.10.2013., 19:36   #5096
hvala...ocekivala sam takav odgovor

Quote:
JTB kaže: Pogledaj post
Ja sam u UK 10 godina i nisam primjetio neke negativne promjene u tom periodu. Barem ovdje na jugu/jugo-istoku zemlje. Niti smo imali ikakvih problema, niti sam za ikakve probleme cuo. Ne znam uopce bih li mogao nabrojiti sa ljudima iz kojih sve zemalja sam u kontaktu profesionalno ili se druzio u slobodno vrijeme.
Hvala.....znala sam da cu dobiti takav odgovor....to i ja govorim mom muzu pa me optuzuje da idealiziram i santificiram engleze. Zivjela sam cetiri god.u Londonu i bilo mi je super...i jos dan danas se dopisujem s frendovima iz tih dana... I s obzirom da mogu birati kamo se maknuti iz It... Uk mi djeluje najidealnije mjesto...pogotovo zbog jezika
Italico is offline  
Old 21.10.2013., 22:46   #5097
Pozdrav svima,

Prije nekog vremena ste me savjetovali (hvala svima!!) i ja u medjuvremenu bila u UK i sad se vratila da sredim neke stvari i idem opet.
Mnogo je dobar osjecaj kad te nista ne pitaju pri ulasku u zemlju. E sad, pokusali smo se raspitivati sto je potrebno za radnu dozvolu i dosli smo do odredjenih zakljucaka. Molim vas da me ispravite ako nesto nisam dobro razumjela
1. u UK mogu biti neodredjeno vrijeme ako se mogu izdrzavati ili ako sam udana za UK drzavljanina
2. u prva tri mjeseca mogu biti u svojstvu jobseeker-a (da li to moze biti i duze od 3 mjeseca??)
3. da bih mogla raditi treba da podnesem zahtjev za purple registration certificate (55 funti) ali samo ako nadjem posao, tj. sponzorsku kompaniju - moje pitanje je da li to mora biti kompanija sa one liste koja se moze naci na sajtu Border Agency? Ili to moze biti bilo koja druga kompanija koja me zeli zaposliti?

Da li sam sve to dobro shvatila???
thaichi is offline  
Old 22.10.2013., 16:49   #5098
kompanija mora biti registrovana sa ukba kao sponzor da bi mogla za tebe traziti vizu, takodje i strucni kadar se gleda - deficitarno zanimanje. tvoj sponzor ce morati opravdati zbog cega, ukoliko za taj posao postoji kadar engleza il nekoga iz Eu koji nema restrikciju, je odlucio tebe uzeti.

da, ako se mozes sama izdrzavati tj da ne radis onda mozes biti onoliko koliko ti je dzep dubok. ako se udas za UK drzavljanina jos bolje.

u prva 3 mjeseca mozes i da radis kao self employed ukoliko si smislila koju vrstu usluge da obavljas. registrujes se sa tax office, ne moras odmah to odraditi cim si pocela posao ali u roku od 3 mjeseca od onog dana kad si pocela bi bilo pozeljno. sa ukba se mozes registrovati kao self employed za yellow card a i ne moras, jer nije mandatory. ono najvaznije jeste kako dobiti socijalni broj tj NI number ukoliko ides na opciju self employed, jer da bi se registrovala sa hmcr moras imati prvo NI.
__________________
"I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it"
vagrant is offline  
Old 22.10.2013., 17:03   #5099
Quote:
thaichi kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Prije nekog vremena ste me savjetovali (hvala svima!!) i ja u medjuvremenu bila u UK i sad se vratila da sredim neke stvari i idem opet.
Mnogo je dobar osjecaj kad te nista ne pitaju pri ulasku u zemlju. E sad, pokusali smo se raspitivati sto je potrebno za radnu dozvolu i dosli smo do odredjenih zakljucaka. Molim vas da me ispravite ako nesto nisam dobro razumjela
1. u UK mogu biti neodredjeno vrijeme ako se mogu izdrzavati ili ako sam udana za UK drzavljanina
2. u prva tri mjeseca mogu biti u svojstvu jobseeker-a (da li to moze biti i duze od 3 mjeseca??)
3. da bih mogla raditi treba da podnesem zahtjev za purple registration certificate (55 funti) ali samo ako nadjem posao, tj. sponzorsku kompaniju - moje pitanje je da li to mora biti kompanija sa one liste koja se moze naci na sajtu Border Agency? Ili to moze biti bilo koja druga kompanija koja me zeli zaposliti?

Da li sam sve to dobro shvatila???
Ako si udana za UK državljanina ako si hrvatskog državljanstva imaš pravo tamo raditi. Možeš, a ne moraš kao dokaz vaditi purple c. ali ti vrijedi i vjenčani list za dokazivanje prava. Btw. kako se to pokušava raspitivati?
bricolage is offline  
Old 23.10.2013., 10:11   #5100
Quote:
bricolage kaže: Pogledaj post
Ako si udana za UK državljanina ako si hrvatskog državljanstva imaš pravo tamo raditi. Možeš, a ne moraš kao dokaz vaditi purple c. ali ti vrijedi i vjenčani list za dokazivanje prava. Btw. kako se to pokušava raspitivati?
Udata nisam, ali 5 godina smo zajedno (ja i moj decko Britanac). Brak definitivno izgleda kao najlaksa opcija, osim ako i to nije komplicirano izvesti

A za raspitivanje... pokusaj je bio okrenuti par brojeva telefona (bezuspjesno) i bili u job centru, gdje smo dobili pogresnu informaciju. Toliko o tome
thaichi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.