Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2017., 08:03   #161
Quote:
Rea Reana kaže: Pogledaj post
Frendica svoju malu vodi kod logopeda u Travno, negdje u kineskom zidu, i zadovoljna je. Ne znam detalje, ali mogu saznat ako ti je to ok lokacijski
Puno bi mi pomoglo pa ako se sjetis saznaj par detalja, jer mi gugl ne pomaze! Za to bi mozda mogao i tramvaj izdrzati pa smo mobilniji
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 10:59   #162
Ja gledam malo ove cijene i stvarno ne mogu vjerovati koje su to cifre. Zapravo, ništa me više ne čudi jer smo mi već 5 godina u sustavu kojekakvih terapija, od logopeda (Suvaga i privatnog) do radne, senzorne terapije, neurofeedbacka, brain gyma i svačeg nečega. Ali mi svejedno i dalje nije jasno da se na djeci koja imaju bilo koju vrstu poteškoće masno zarađuje. I nitko me neće razuvjeriti da to nije zarada. Znam da pola sata u Suvagu tjedno nije ništa i da se čeka 100 godina pa roditelji zato posežu za drugim rješenjima, tako smo i mi, ali te cijene nisu normalne. Ja sam nekidan, ni sama ne znam zašto i otkud mi je došlo (vozila sam na posao i bilo mi je dosadno u autu ), pokušala izračunati koliko smo u 5 godina dali za terapije novaca i ostala iznenađena jer zapravo ne znam odakle nam sav taj novac.
Evo, ne znam što sam zapravo htjela ovim postom, osim iskazati svoje ogorčenje cijenama logopedskih usluga.
marija_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 10:59   #163
molim da ne stavljate linkove na fb reklamne stranice.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 11:49   #164
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Puno bi mi pomoglo pa ako se sjetis saznaj par detalja, jer mi gugl ne pomaze! Za to bi mozda mogao i tramvaj izdrzati pa smo mobilniji
U Zvoncicu kod Snjezane Telebuh, frendica je jako zadovoljna.
To je u zapadnom kineskom zidu na platou, vjezbe su 90kn pola sata.
Rea Reana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 12:06   #165
Quote:
marija_os kaže: Pogledaj post
Ja gledam malo ove cijene i stvarno ne mogu vjerovati koje su to cifre. Zapravo, ništa me više ne čudi jer smo mi već 5 godina u sustavu kojekakvih terapija, od logopeda (Suvaga i privatnog) do radne, senzorne terapije, neurofeedbacka, brain gyma i svačeg nečega. Ali mi svejedno i dalje nije jasno da se na djeci koja imaju bilo koju vrstu poteškoće masno zarađuje. I nitko me neće razuvjeriti da to nije zarada. Znam da pola sata u Suvagu tjedno nije ništa i da se čeka 100 godina pa roditelji zato posežu za drugim rješenjima, tako smo i mi, ali te cijene nisu normalne. Ja sam nekidan, ni sama ne znam zašto i otkud mi je došlo (vozila sam na posao i bilo mi je dosadno u autu ), pokušala izračunati koliko smo u 5 godina dali za terapije novaca i ostala iznenađena jer zapravo ne znam odakle nam sav taj novac.
Evo, ne znam što sam zapravo htjela ovim postom, osim iskazati svoje ogorčenje cijenama logopedskih usluga.
Cijene od ovog oblaka mi se čine jako visokima i nadam se da je to samo informativno. Tipa, ako ideš na terapiju tamo onda te procjena ne košta ništa ili slično (tako je barem nama s postojećim terapijama). ILi nam logopedica zaračuna 45 min iako smo bili sat vremena.
A što se tiče zarade na djeci - mi mjesečno potrošimo oko 3000 kn na terapije. I tako zadnje 4 godine, a i nadalje.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 12:15   #166
Quote:
marija_os kaže: Pogledaj post
Evo, ne znam što sam zapravo htjela ovim postom, osim iskazati svoje ogorčenje cijenama logopedskih usluga.
Slazem se da cijene nisu normalne ali dodala bi da nije samo stvar logopedskih usluga. Nabrojala si i sama, od radne, senzorike, neurofeedbacka itd..svugdje je problem slican. A nazalost si privatnici mogu dopustiti takve cijene jer je kod nas i dalje ogromna razlika izmedu ponude i potraznje usluga. Trube svake godine o tome ponovo, fali strucnjaka a potrebe su velike i iz toga i proizlazi potreba za privatnim terapijama koje se onda masno naplacuju. I bojim se da ce sve ostati isto dok god se taj omjer ne pocne smanjivati pa i "trend" privatnih logopeda i ostalih terapija ne stane. Ista stvar je sa profilima strucnjaka koji rade terapiju, danas se kod nas masovno u to guraju i oni koji bi trebali a i oni koji ne bi trebali, jer im struka ne obuhvaca terapiju poremecaja, niti su obrazovani u podrucju patologije kojom se bave. Zaposljavaju se nedovoljno kvalificirani ljudi i u drzavnim ustanovama, pa i jako "popularnim" ustanovama kod nas a kako onda tek iskontrolirati privatni sektor, a sve upravo zato sto nema dovoljno kvalificiranih, sto ne bi trebalo biti opravdanje. Prestrasno je kad znate koje su to struke a onda i vidite kako rade. Ugl. Puno je rupa u sustavu, kao i obicno, pa zbog toga i ima toliko nelogicnosti i propusta.
Rant over.
verdena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 13:13   #167
Quote:
Rea Reana kaže: Pogledaj post
U Zvoncicu kod Snjezane Telebuh, frendica je jako zadovoljna.
To je u zapadnom kineskom zidu na platou, vjezbe su 90kn pola sata.
Puno ti hvala Već danas ću ih zvati! Nadam se da ćemo i mi biti zadovoljni.

marija_os je, sve je skupo ali tako to funkcionira, da nema potražnje ne bi ni cijene bile tako visoke. I ja sam psihića plaćala 400kn 1h terapije a kad je prestao s privatnim terapijama počela sam kod njega ići u bolnicu na 15min mjesečno, i to ne zato jer nije imao vremena već mu se nije dalo za osnovnu plaću nešto previše baviti pacijentima. Na djecu smo osjetljivi i pružili bi im sve pa se to debelo iskorištava.
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 14:54   #168
Lightbulb Tražim logopeda

Ne znam kako početi, pa da krenem.


Dakle, dijete ima 3,5 godina, vrlo mali fond rijeci- svega 8 i to vrlo suženog značenja.

Prošli smo obradu u Suvagu, sad cekamo terapiju, mišljenje je "govorna apraksija" no kao dijagnoza se navodi nespecificirani poremecaj govora.

Molim Vas savjet i preporuku dobrih logopeda za vježbe, ako imate i kontakt. Područje Zagreba.
Unaprijed hvala!
AnnaIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 17:21   #169
Quote:
AnnaIV kaže: Pogledaj post
Ne znam kako početi, pa da krenem.


Dakle, dijete ima 3,5 godina, vrlo mali fond rijeci- svega 8 i to vrlo suženog značenja.

Prošli smo obradu u Suvagu, sad cekamo terapiju, mišljenje je "govorna apraksija" no kao dijagnoza se navodi nespecificirani poremecaj govora.

Molim Vas savjet i preporuku dobrih logopeda za vježbe, ako imate i kontakt. Područje Zagreba.
Unaprijed hvala!
Ruzicasti oblak na Cvjetnom naselju, stvarno svaka preporuka
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 17:53   #170
Evo i ja sam ovdje prije par mjeseci dobila preporuku za Ružičasti oblak.
Malac je u 2mj terapija od pričanja kroz zatvorena usta i par riječi (3 godine i 4mj) došao do početka slaganja rečenica.
Na Suvagu smo uspjeli obavit pregled logopeda i sad uskoro imamo neuropedijatra, krenuli smo s naručivanjem u veljači. Da čekamo vježbe, dočekali bi ih tamo negdje pred polazak u školu vjerojatno.
Uglavnom, košta hrpu novaca, 2000-3000kn mjesečno je sigurno za klince koji imaju neke teže probleme ili uopće ne pričaju, ali rezultat je odličan. Svaka lipa se isplati.
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 11:30   #171
Mi vježbe u Suvagu čekamo od 3/2016. Jel to normalno?! Znam da nije ali eto je.
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 15:16   #172
Stariji je obradu imao u 11om mj 2015g, na vježbe je krenuo u 1om mj 2017. Mlađi je na obradi bio u 1om mj 2016.a na vježbe je krenuo u 6om mj 2017. Mlađi je osim logopeda i psihologa morao i kod neuropedijatra, eeg, kontrola vida tako da se njegova obrada malo odužila. Ustvari je na vježbe čekao nekih 14mj. Po pričama koje sam čula mislila sam da ćemo puno dulje čekati. Sve ovisi i o dijagnozi, barem su meni tako rekli. Stariji je gotov sa terapijom.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 17:25   #173
Moj ima dijagnozu po kojoj ne bi uopće trebao ni čekati ali iz iskustva sa burazom i pričama sa strane Suvag ima shemu da uzima na vježbe one s kojima treba manje raditi pa im prikače kojekakve dijagnoze i hvale se sa uspjehom.
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 17:55   #174
Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Moj ima dijagnozu po kojoj ne bi uopće trebao ni čekati ali iz iskustva sa burazom i pričama sa strane Suvag ima shemu da uzima na vježbe one s kojima treba manje raditi pa im prikače kojekakve dijagnoze i hvale se sa uspjehom.
Zvuci zalosno ali uopce me ne bi cudilo.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 20:40   #175
Znam puuuno puuuno roditelja kojima djeca nisu ni blizu mom malom sa poteškoćama a dobili su vježbe prije nas. Jednu je mamu bilo sram reći mi da su dobili termin. U međuvremenu su malom zakeljili dijag. poremećaj razumijevanja (mama je nalaz dobila poštom i ostala ) i sad je nakon 6 mj na kontroli inzistirala da mu maknu tu dijagnozu jer nema veze s malim.... Na njen upit na temelju čega je ta dijag. odgovor je pa znateee to je širok spektar od velikih do malih poremećaja.... Mali samo ne zna reći R.
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 21:25   #176
Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Moj ima dijagnozu po kojoj ne bi uopće trebao ni čekati ali iz iskustva sa burazom i pričama sa strane Suvag ima shemu da uzima na vježbe one s kojima treba manje raditi pa im prikače kojekakve dijagnoze i hvale se sa uspjehom.
Mi još nemamo konkretnu dijagnozu osim ove osnovne koju kelje većini, "poremećaj jezika i govora- neodređeni", međutim na prvom (i jedinom) pregledu nam je logopedica u Suvagu rekla da to vjerojatno jest i neki pervazivni, onako kao da je rekla kak će sutra vjerojatno padati kiša. I to nakon višesatne procjene u Ružičastom oblaku gdje je na nekoliko A4 stranica napisano mišljenje da je govor definitivno horor ali razumijevanje je dobro, motorika isto, ne sumnjaju na spektar i sl., nego treba poraditi na samoregulaciji (imao je puno tantruma) i još neke stvari vezane uz sam govor.
Rekli su nam i da nema smisla da mali ide na terapiju privatno kad nema dijagnozu pa ne znamo kako vježbati s njim.
Znači, ako netko na dijagnozu čeka 2 godine bolje da to vrijeme dijete provede doma nego da netko drugi vježba s njim!?
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 22:12   #177
Moja frendica svog malca već dugo vodi u Ružičasti oblak, toliko preporuka ima za njih da mislim da ćemo se i mi pokušati prebaciti. Kad smo mi htjeli da nam malac ide tamo log. Ranka (ili tako nekako se žena zove) je bila prebukirana a taman joj je jedna log odlazila na porodiljni ili tako nesto tako da smo cekali mjesto neko vrijeme al nam je bilo hitno pa smo isli dalje.
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 08:52   #178
Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Moja frendica svog malca već dugo vodi u Ružičasti oblak, toliko preporuka ima za njih da mislim da ćemo se i mi pokušati prebaciti. Kad smo mi htjeli da nam malac ide tamo log. Ranka (ili tako nekako se žena zove) je bila prebukirana a taman joj je jedna log odlazila na porodiljni ili tako nesto tako da smo cekali mjesto neko vrijeme al nam je bilo hitno pa smo isli dalje.
Sad su se cure posložile, imaju dvije nove logopedice i dvije su stare, Ranka i Sonja (mislim da one rade sa težim slučajevima, ali to je samo ono što ja vidim dok sam tamo)
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 11:06   #179
E super, hvala ti za info.
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 13:20   #180
Centar za jezik i govor Vrutak,g Katica Puskaric. Zena je divna ,cudo! 3 mj prije ljeta ,dva poslije plus vjezbanje doma i sva slova savladana..doduse mi nismo imali veliki problem..č,ž,š i r!
nety is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.