Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2016., 12:17   #1761
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ja bih otišla. Tim više što ti se dijete ne čini dobro, puno spava (vjerojatno zbog temparture i izmorenosti, no ako je bilo bolje pa sad opet lošije ja bih otišla). Možda se viroza nadovezala?
Da i ja se pitam otkud sad ta temp. Jucer bila ok, ni pospana ni temperature.. jutros sam zakasnila 2 sata dat joj atb jer je nisam htjela budit jer jij se od njega jako povraca pa reko dat cu kasnije iako znam da treba tocno al teko ajde pomaknut cu nece nista bit. Ne znam jel to moglo zaribat stvar? S tim da je ujutro bila ok cak je skakala i plesala.. i onda odjednom joj hladno i temp. Evo pada tenmp od lupoceta barem vidim.. brzo je pala nakon lupoceta
pana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 13:09   #1762
Quote:
pana kaže: Pogledaj post
Da i ja se pitam otkud sad ta temp. Jucer bila ok, ni pospana ni temperature.. jutros sam zakasnila 2 sata dat joj atb jer je nisam htjela budit jer jij se od njega jako povraca pa reko dat cu kasnije iako znam da treba tocno al teko ajde pomaknut cu nece nista bit. Ne znam jel to moglo zaribat stvar? S tim da je ujutro bila ok cak je skakala i plesala.. i onda odjednom joj hladno i temp. Evo pada tenmp od lupoceta barem vidim.. brzo je pala nakon lupoceta
Mislim da kašnjenje s antibiotikom nije moglo uzrokovat temperaturu,ali ja nisam stručnjak. Ja bih otišla jer bi me brinuo kašalj i opće lošije stanje. Moja je sklona bronhitisu koji joj se razvije u sličnim situacijama i , koliko se nama čini, u par sati dosta napreduje. Tak da bih ja ipak otišla provjeriti pluća. Meni se nekad ni ne čini tako loše, a dobije dijagnozu bronhitisa.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 13:18   #1763
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Mislim da kašnjenje s antibiotikom nije moglo uzrokovat temperaturu,ali ja nisam stručnjak. Ja bih otišla jer bi me brinuo kašalj i opće lošije stanje. Moja je sklona bronhitisu koji joj se razvije u sličnim situacijama i , koliko se nama čini, u par sati dosta napreduje. Tak da bih ja ipak otišla provjeriti pluća. Meni se nekad ni ne čini tako loše, a dobije dijagnozu bronhitisa.
Hvala ti.. vjerijatno cu ju odvest doktoru nekom.. njezina radila ujutro i ne javlja se na teld
pana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 13:46   #1764
Ja bih isto otisla. Meni su najgire te situacije bolje pa losije odnosno kad nije normalana tijek bolesti.
Inace, kad sam ja imala upalu pluca pila sam antibiotik i dobila ponovo temp (nije pogodjen antibiotik). Ne zelim strasiti, ja sa svojima ne idem prvi dan nigdje, tek ako ne ide na bolje 2.ili 3.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 13:52   #1765
Quote:
pana kaže: Pogledaj post
Hvala ti.. vjerijatno cu ju odvest doktoru nekom.. njezina radila ujutro i ne javlja se na teld
Svaki doktor ima nekoga tko prima njegove hitne pacijente u kontra smjeni

u najgorem slučaju ti sutra radi dežurna pedijatrija
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 16:44   #1766
A ja sam otisla bila drugi dan jer je kurila 39. Nalaz krvi bio ok ali zbog leukocita u urinu dala joj klavocin jer on kao pokriva sirok spektar bakterija.. javila mi se dr. Veli fa je dijete pokriveno.atbom i da joj skidam temp da atbu treba 4 dana da bude bolje.. ona se probudila i malo jela a temp se smanjila.. ovak mi djeluje ok pa cu vidjet do sutra.
pana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 18:12   #1767
nije neuobičajeno da se smiri na koji dan, pa opet. tak je i mojem dok je bio mali. na jednu virozu se nakalemila druga viroza (hoće i bakterije tak). ak joj bude lošije lako se zaletite na hitnu.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 22:36   #1768
Jel netko ima slicnu situaciju?
Naime sve sta mi se maloj događa, događalo se meni. Samo sam ja sve po sjecanju vratija i sad "sam" pokusavam preventirat. Ja bih kao djete krenuo sa prijateljina npr na utakmicu i vratio bi se na poluvremenu kuci sa velikom fibrom. Jutros sam bio sa malom uz more, trcala, bacala kamenja,...sad ima fibru. Ja imam poremecaj temperature (sam zakljucio). Kolege u firmi u jaketi i prsluku ja u majci za mokrim pazucima. Imao konvulzije kao i mala. Svaki prijelaz godisnjeg doba ja dobijem fibru. A i mala je sklona fibri. Neznam vise kako se obuc. Ili mi je hladno ili prevruce. I sve kako je meni tako je i njoj. Ako je obucemo da joj bude toplo onda odma dobije, a ako je obucemo da joj bude "taman" onda joj padne pa u vracanju normali "produži" na povisenu temperaturu. Stvarno je nezelim drzat u staklenom zvonu. Al kako nespavamo kad ima fibru u strahu od konvulzija umorni smo od fibre. Po 3 dana nespavamo
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 23:24   #1769
Quote:
Android-split kaže: Pogledaj post
Jel netko ima slicnu situaciju?
Naime sve sta mi se maloj događa, događalo se meni. Samo sam ja sve po sjecanju vratija i sad "sam" pokusavam preventirat. Ja bih kao djete krenuo sa prijateljina npr na utakmicu i vratio bi se na poluvremenu kuci sa velikom fibrom. Jutros sam bio sa malom uz more, trcala, bacala kamenja,...sad ima fibru. Ja imam poremecaj temperature (sam zakljucio). Kolege u firmi u jaketi i prsluku ja u majci za mokrim pazucima. Imao konvulzije kao i mala. Svaki prijelaz godisnjeg doba ja dobijem fibru. A i mala je sklona fibri. Neznam vise kako se obuc. Ili mi je hladno ili prevruce. I sve kako je meni tako je i njoj. Ako je obucemo da joj bude toplo onda odma dobije, a ako je obucemo da joj bude "taman" onda joj padne pa u vracanju normali "produži" na povisenu temperaturu. Stvarno je nezelim drzat u staklenom zvonu. Al kako nespavamo kad ima fibru u strahu od konvulzija umorni smo od fibre. Po 3 dana nespavamo
Teško dati savjet u ovoj situaciji. Najbolje objasniti pedijatru situaciju kako bi vas poslao na pretrage.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 15:36   #1770
Malecka ima temperauru 38.8.
Mm kaze da je jutros bila uzasno slaba i nervozna i da joj se vec oko 12 pocelo spavat, inace spava tek iza 14 h.

Da dam odmah cepic, pa sutra kod pedice?
Ne kaslje, ne smrca. Moze li to od sunca biti? Igrala se po dvoristu u suncu.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 15:40   #1771
điđe, s obzirom na slabost, pospanost i ostalo ja bih joj dala čepić (obično i dajem kada se temp. kreće tu negdje).
ne moraš sutra nužno kod pedice. prati temp. i opće stanje, vidjet ćeš u kojem smjeru će ići, pa po potrebi odeš. ako se radi o običnoj virozi kroz 2-3 dana ćeš vidjeti postupna poboljšanja. i ne zaboravi tekućinu.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 19:21   #1772
Hvala na savjetu

Stavila sam joj cepic i pala je temp., izmjerit cu jos prije spavanja da provjerim stanje.

Pokusala sam skuzit jel grlo crveno ali ne da mi
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 18:41   #1773
Samo da javim, popodne je imala temp.kao i jucer, pa ako ujutro bude slicno, odvest cemo je pedici. Mozda ne bi da nisu blagdani, pa je necemo vidjeti do utorka.
Ipak mi je draze kod nje nego se petljat po hitnoj
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 21:48   #1774
Odite, i ja bi otisla
ali da te utjesim, ako je samo popodne temperatura, to je vjerovatno neka lagana virozica
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 21:53   #1775
Mala je dobila kozice pa uz to i temperaturu.

Bila je zamjenska pedijatrica i nista nije pojasnila.

Dala nam je ibuprofen sirup i rekla da kombiniramo njega i lupocet cepicice, neofen cepice u krajnjoj nuzdi.

Koliko cesto ide sirup? Lupocet je svaka 4h, neofen cepic svakih 8h. Sirup?
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 22:12   #1776
kaj ne bi trebalo pisati u uputama? kod mene piše 3x dnevno do godine dana, a kasnije i 4x po potrebi.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 23:19   #1777
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Odite, i ja bi otisla
ali da te utjesim, ako je samo popodne temperatura, to je vjerovatno neka lagana virozica
Nije samo popodne, skidamo ju cijeli dan..samo sto je ujutro bila niza, a popodne je skocila skoro do 39. Imali smo eferalgan a on je za bebe, to sam skuzila naknadno, pa sam isla po lupocet i to smo stavili pred spavanje.
Sutra pravac doktorica
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:44   #1778
Pozdrav svima!
Buduci sam u nekoliko navrata dolazila na ovaj forum potrziti savjete za skidanje temperature odlucila sam svoje iskustvo podijeliti sa svima koji su u istoj ili slicnoj situaciji kao i ja.
Dakle majka sam djevojcice od 2,5 godina. U dobi od jedne godine moja curica je imala blazi napad febrilnih konvulzija pri temperaturi 39. Naravno, o panici koja nas je u tom trenu obuzela ne trebam posebno pisati. Radilo se o virusnoj infekciji koja je trajala 5 dana. Dijete je hospitalozirano i sve ucinjene pretrage su pokazale uredne nalaze. U razgovoru s neuropedijatrima u bolnici i njezinom pedijatricom objasnjeno nam je da visina temperature nije uzrok konvulzija nego je uzrok istoga ili nagli pad ili nagli porast temperature. Mi smo nakon toga imali i tri puta viroze sa temperaturama koje su se dizale i do 40 stupnjeva ali hvala Bogu nije se ponovio napad.
Ono sto mene uzasno brine u svemu je to sto ona ne reagira apsolutno na nikakve antipiretike, kombinacije ibuprofena i paracetamola, kupanja, obloge i slicno. Svaki puta samo zavrsavali u bolnici gdje joj je uvijek vadjena krv i nikada se nije radilo o bakteriji nego iskljucivo o virusnoj infekciji. Dakle krivo je misliti da virus ne izaziva visoku tjelesnu temperaturu te da se u tom slucaju radi o bakterijskog upali. Upravo suprotno.
U pocetku su se u bolnici cudili da kako ne mozemo skinuti temperaturu obzirom na sve sto smo pokusavali, sada vec znaju i govore da je ona jednostavno takvo dijete i da se tu moze samo cekati da prodje. Nemojte misliti da joj dajemo premalo lijeka, dajemo joj ( s odobrenjem lijecnika) dozu iznad gornje dopustene ali ne dogadja se apsolutno nista. Sreca u svemu je sto te viroze uglavnom traju 3 dana pa se izgura nekako, s tim da je drugi dan uzas totalni, treci je vec puno lakse.
Jedina stvar koja bi njoj pomogla je voltaren cepic koji s obzirom na svoje brzo djelovanje njoj nikada ali nikada nece biti moguce dati.
Samo da napomenem da uz nju imam i sina od 8 godina kojem od prvog dana skidam s lupocetom i tako i danas. On je po 8 sati miran nakon sto primi svoju dozu. Ali ovo s njom je kad se dogadja pakao za nas roditelje, nema spavanja, nema skidanja oka s nje niti pustanja toplomjera iz ruku.
Ako se netko nalazi u istoj situaciji znajte da niste jedini.
ivanica100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 20:27   #1779
Quote:
ivanica100 kaže: Pogledaj post
Dakle krivo je misliti da virus ne izaziva visoku tjelesnu temperaturu te da se u tom slucaju radi o bakterijskog upali. Upravo suprotno.
moj nikada nije imao bakterijske upale, ali je uredno imao 38,5 ili malo više ak je bila riječ o žešćoj virozi. isto bi trajalo do 3 dana, ali sva sreća pa su antipiretici pomagali.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 20:30   #1780
Sad me malo strah :/ Na moju malu lupocet isto uopće ali uopće nema djelovanje (tako je i na mene ), ali njoj neofen čepići pomažu. Problem je samo što njih možemo davati svakih 8h pa je panika kad prođe 6 a njoj se počne dizat temperatura, onda je u kadici i tuširanje
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:44.