Natrag   Forum.hr > Društvo > Seniori

Seniori O ljubavi i seksu, životu i smrti. Ne preporučuje se mlađima od 50. Ali su dobrodošli.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2009., 20:02   #41
obrati pažnju, ne primaju svi domovi psihički bolesne osobe ,,, samo neki
__________________
Napravi ono što možeš, sa onime što imaš, tamo gdje jesi.
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 23:13   #42
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
moje iskustvo je vjerojatno najfriškije
tata mi je umro pred 3tj,Alzheimer...zadnje mjesece je proveo ovdje http://www.domovi-za-starije.com/hr/...uka/index.html i da se mene jednog dana pita,ja bih zaista rado tu provela zadnje dane...onoliko ljubavi i brige koje sam vidla da pružaju i mom tati i drugim štićenicima doma,to je neopisivo
...ako te zanima bilo kaj drugo,slobodno pitaj...i sretno...
Za ovaj sam cula sve najbolje.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 09:06   #43
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
moje iskustvo je vjerojatno najfriškije
tata mi je umro pred 3tj,Alzheimer...zadnje mjesece je proveo ovdje http://www.domovi-za-starije.com/hr/...uka/index.html i da se mene jednog dana pita,ja bih zaista rado tu provela zadnje dane...onoliko ljubavi i brige koje sam vidla da pružaju i mom tati i drugim štićenicima doma,to je neopisivo
...ako te zanima bilo kaj drugo,slobodno pitaj...i sretno...

Moje saucesce.

Puno vam hvala , svima,na savjetima.. Izdvojit cu par domova i otic na sastanak sa voditeljima istih.
ivaxxxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 21:57   #44
Pozdrav svima,

htjela bih samo upozoriti sve buduće korisnike domova na jedan dom koji nikako nemojte uzeti u uži izbor.
Naime imali smo baku (preminula prije par dana) koja je u svibnju doživjela moždani udar. Kako je ostala nepokretna smjestili smo je tada u dom u Pribiću (jer smo tada uspjeli tamo dobiti mjesto). Kako je to stvarno bilo predaleko (jer mi smo u ZG), odlučili smo je premjestiti bliže, jer se ispostavilo da ima mjesta u domovima u ZG za iste novce. Tada smo nazvali "famozni" dom MERI-DON (Gajnice, Okrugljačka 27) .Sve je preko tel. divno zvučalo, al cijena je bila 5.000,00kn. Iduće jutro direktorica (Dunjica Dončić) zove supruga da će za njega spustiti na 4.500,00kn. Suprug odluči vidjeti taj dom, kad ono, tamo se dogovorili za 4.000,00. Naravno da je dogovor pao jer ipak nam je to sad bilo povoljnije i od onog u Pribiću. Baku smo 4.12.2009. prebacili u dom u Gajnice, kada je dogovoreno da će svakog 15-tog biti izvršeno plaćanje za mjesec unaprijed. I tako suprug plati od 4.12-15.12. 1.500,00kn i od 15.12.-15.01. 4.000,00kn. 11.12. baka je nažalost preminula (bila je točno tjedan dana u tom domu). Kako ipak nije doživjela 15.12. smatrali smo da je moralno i ljudski da se novac vrati jer nije doživjela 15.12. Istina je da u ugovoru stoji da se u slučaju smrti novac ne vraća, ali razumljivo bi bilo da je baka doživjela 16.12. i počela koristiti "taj mjesec", tada nitko ne bi tražio novac natrag. Savjetovali smo se s odvjetnikom, rečeno nam je da bez obzira na tu točku u ugovoru, apsolutno nemaju nikakve osnove zadržati taj novac i da ih slobodno tužimo.
Također, bili smo kod njih u ponedjeljak 14.12. kada je direktorica Dunjica Dončić rekla da nam može vratiti novac za ovih 7 dana koje smo iskoristili, ali ne i za mjesec koji uopće nije korišten. Isto tako, rekla je da mora razgovaratai sa svojim pravnikom i da se javimo idući dan. Jučer smo ih zvali, gđa. se nije htjela javiti na svoj mob. već se javio njen suprug Ivan Dončić koji je odvjetnik (tako nam se bar predstavio) i koji je rekao da ih samo neka tužimo.

Htjeli smo samo sve upozoriti, da je malo čudno što se s domom može tako cjenkati.
Smiješno je da možete dobiti povrat za dio koji ste koristili, a nekorišten će zadržati, a da ne spominjem da će netko doći na mjesto naše bake i da će pokupiti novce i za tu osobu (vjerojatno po skupljoj cijeni nego što smo ga mi dobli).
Ne moram ni govoriti da smo odlučili tužiti ih. Iskreno, ne zbog novaca, nego zbog principa, zbog drugih ljudi koji će koristiti njihove usluge, a najviše zbog toga što sumnjamo u ispravnost njihovog poslovanja.

Javit ćemo se kasnije s novim inormacijama.

Lijep pozdrav!
 
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 23:40   #45
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Ovo je provjereno , bila moja baka...
http://www.domtolic.hr/
jednostavno-ne taj!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 22:37   #46
Exclamation

Sad ja trebam pomoc HITNO!
Potreban nam je dom za mamu, kojoj su dans stavili nazo-gastricnu sondu, koja se pri transportu pomakla pa ju ne mozemo dati ni jesti ni piti.
Mama ima tumor na mozgu i danas je odjednom prestla gutati. U bolnicu ju naravno ne zele primiti
Ima li tko kakvu preporuku?
Hvala
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 22:48   #47
Quote:
manc kaže: Pogledaj post
Sad ja trebam pomoc HITNO!
Potreban nam je dom za mamu, kojoj su dans stavili nazo-gastricnu sondu, koja se pri transportu pomakla pa ju ne mozemo dati ni jesti ni piti:(.
Mama ima tumor na mozgu i danas je odjednom prestla gutati. U bolnicu ju naravno ne zele primiti
Ima li tko kakvu preporuku?

Hvala
Na hitnu odmah, pa nemožete ju još pustit da dehidrira, neka namjeste ponovo i neka vam daju upute kako popravit. Tamo vas moraju primit.


Puno sreće za dalje!
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 09:43   #48
S hitna su nas i otpravili doma
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 09:01   #49
Sta je sa onim penzicima koji su super pokretni,aktivni, a usamljeni. Moja baka je svojevoljno otisla iz grada u predgradje i sad je sama. Moji starci su jedini koji je odilaze redovno svakih par dana ali oni su cesto i kod mene po par mjeseci i sad razmisljamo sta da napravimo sa bakom. Njoj bi bilo idealno da je u nekom domu gdje ima svoj apartman, koji je u gradu(ZGu) gdje ima svu rodbinu i prijatelje, a opet gdje bi se netko pobrinuo za nju ako bi trebala pomoc. Jel postoji tak nesto?
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 13:59   #50
Staracki domovi na VOlovcici,Borongaj,Maksimir

Molim vas moze li mi netko preporuciti neki dom na podrucju Volovcice, Borongaja, Maksimira?
Isto znali li netko nesto o Domu "FIDELITAS" na Bukovackoj cesti 294.
Please ako tko sto zna o ovoj temi, javite se i unaprijed hvala za vase vrijeme.
claudia the cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 20:30   #51
Smile Staački domovi na Volovčici itd...

Quote:
claudia the cat kaže: Pogledaj post
Molim vas moze li mi netko preporuciti neki dom na podrucju Volovcice, Borongaja, Maksimira?
Isto znali li netko nesto o Domu "FIDELITAS" na Bukovackoj cesti 294.
Please ako tko sto zna o ovoj temi, javite se i unaprijed hvala za vase vrijeme.
Ja sam iz Varaždina i znam za jedan privatni kod nas znam da je friško uređen i da još nije gotov ,ali je već unaprijed rezerviran! super kvart, pet minuta od centra i znam da se ljudi trgaju jer će bit malo korisnika a ono usluga je stvarno nekaj, znam jer smo mi pitali za našu baku i cijena je prihvatljiva...kaj je najbolje nalazi se baš u gradu a ne u nekoj selendri, obišli smo ih fakat na desetke i ono kaj smo vidli, fuj, gadi mi se kak neki ljudi opće mogu to zvati "dom". Ovaj je u super kvartu, pet minuta autom do strogog centra Vž a opet miran kvart, Koliko smo skužili vlasnicu nju ne zanima toliko kvantiteta nego kvaliteta. Ono imaju sve, frizeraj, pediker, maser, klopa,isključivo dvokrevetne sobe, ima ih 4 mislim-ma, sve super i 4500 kn.Mislim da to fakat nije puno . Bili smo ti u jednom kaj su nas tražili 3000 kuna kao obiteljski dom, a njih četiri u sobi, kuća izvana izgleda ok, ali kad smo ušli unutra, jao mama, smrdi, nema normalnog boravka za ljude, kuhinja stara 4o godina, koma,nagurana po 4 ležaja u sobu od 10 kvadrata, užas, pa smo imali avanturu s tipom koji nas je tražil 2000 kn,smještaj u nekoj zabiti, kad smo išli gledat još gore od ovog prije.. i citiram, doslovce je rekao ovako "sve primam i pokretne i nepokretne, cijena samo 2000 kn, za sve", ono halo? kak to misli ista cijena za sve? i ovo je najbolje : sam vi baku spakirajte ja sad odma dođem po nju... pa kaj je naša baka, otpad?Pa je živo biće i uostalom mi je volimo!!! ovak nam bude blizu i kaj je najvažnije ženskica kaj to otvara je super.. za Zagreb ne znam, ali čuli smo i išli gledat onaj Zlatno doba ili kak se već zove, a ima ti i neki novi tam blizu Zg, super uređen i cijena je ok, ali ne znam kak se zove
vesssna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 20:39   #52
Smile Rita

Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
Sta je sa onim penzicima koji su super pokretni,aktivni, a usamljeni. Moja baka je svojevoljno otisla iz grada u predgradje i sad je sama. Moji starci su jedini koji je odilaze redovno svakih par dana ali oni su cesto i kod mene po par mjeseci i sad razmisljamo sta da napravimo sa bakom. Njoj bi bilo idealno da je u nekom domu gdje ima svoj apartman, koji je u gradu(ZGu) gdje ima svu rodbinu i prijatelje, a opet gdje bi se netko pobrinuo za nju ako bi trebala pomoc. Jel postoji tak nesto?
Ja sam iz Varaždina i znam za jedan privatni kod nas znam da je friško uređen i da još nije gotov ,ali je već unaprijed rezerviran! super kvart, pet minuta od centra i znam da se ljudi trgaju jer će bit malo korisnika a ono usluga je stvarno nekaj, znam jer smo mi pitali za našu baku i cijena je prihvatljiva...kaj je najbolje nalazi se baš u gradu a ne u nekoj selendri, obišli smo ih fakat na desetke i ono kaj smo vidli, fuj, gadi mi se kak neki ljudi opće mogu to zvati "dom". Ovaj je u super kvartu, pet minuta autom do strogog centra Vž a opet miran kvart, Koliko smo skužili vlasnicu nju ne zanima toliko kvantiteta nego kvaliteta. Ono imaju sve, frizeraj, pediker, maser, klopa,isključivo dvokrevetne sobe, ima ih 4 mislim-ma, sve super i 4500 kn.Mislim da to fakat nije puno . Bili smo ti u jednom kaj su nas tražili 3000 kuna kao obiteljski dom, a njih četiri u sobi, kuća izvana izgleda ok, ali kad smo ušli unutra, jao mama, smrdi, nema normalnog boravka za ljude, kuhinja stara 4o godina, koma,nagurana po 4 ležaja u sobu od 10 kvadrata, užas, pa smo imali avanturu s tipom koji nas je tražil 2000 kn,smještaj u nekoj zabiti, kad smo išli gledat još gore od ovog prije.. i citiram, doslovce je rekao ovako "sve primam i pokretne i nepokretne, cijena samo 2000 kn, za sve", ono halo? kak to misli ista cijena za sve? i ovo je najbolje : sam vi baku spakirajte ja sad odma dođem po nju... pa kaj je naša baka, otpad?Pa je živo biće i uostalom mi je volimo!!! ovak nam bude blizu i kaj je najvažnije ženskica kaj to otvara je super.. za Zagreb ne znam, ali čuli smo i išli gledat onaj Zlatno doba ili kak se već zove, a ima ti i neki novi tam blizu Zg, super uređen i cijena je ok, ali ne znam kak se zove
vesssna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 14:44   #53
Zna li netko kome se treba obratiti želim li otvoriti starački dom?
nikudnikam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 15:03   #54
Quote:
nikudnikam kaže: Pogledaj post
Zna li netko kome se treba obratiti želim li otvoriti starački dom?
recimo, ministarstvu socijalne skrbi...njima sto se tice obiteljskog doma do 20 korisnika
colgate is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 15:20   #55
Quote:
colgate kaže: Pogledaj post
recimo, ministarstvu socijalne skrbi...njima sto se tice obiteljskog doma do 20 korisnika
Mislim da imaš takav topic na pdf-u Gospodarstvo.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 23:35   #56
Molim Vas info ako netko zna za neki privatni dom za starije u Zagrebu ali da je do 4000,00 kn. Radi se starijoj pokretnoj osobi koja je osamljena.

I da li netko ima info iz prve ruke da li je zbilja tako nemoguće upasti u dom za starije u Zg ali državni? I što se treba napraviti prvo? Podići neke papire ili prvo na socijalno?

Hvala za bilo kakvu informaciju.

Lijep pozdrav!
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 09:30   #57
Evo, bas prije dva mjeseca smo smjestili muzevu baku u jedan prekrasan dom u Gajnicama, Mer dom. Cijena je oko 4000, ne znam sada tocno koliko, ali u negdje. Izgleda ko obiteljska kuca, veliki vrt okolo, parkic za unuke. Djelatnici su jako usluzni i ljubazni, prostor ugodan, bas onako dbiteljska atmosfera. Baka kaze i da dobro kuhaju.

Moji su probali naci mjesto u drzavnom domu, ali kazu da se ceka i po par godina, pogotovo na neki malo bolji i blize ZG....
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 14:34   #58
Thumbs down Skupo plaćena nebriga (ili iskreno: na bagru đonom!)

Evo što se mojoj teti dogodilo: doživjela je moždani udar u 86. godini, primljena na bolničko liječenje, stanje je stabilizirano i ostvarena je mala, ali učestala komunikacija u svjesnom stanju. Morala je iz bolnice van, te smo bili prisiljeni naći profesionalni smještaj. Dugu Resu i Novi Marof, iako prvi izbor, odbacili smo zbog sveprisutnih sumnji u visoku smrtnost i udaljenosti od Zagreba. Nakon kratke potrage, odlučili smo se za "Rezidenciju Kastelan" u Čehima. Cijena je bila 5.500 kn, mjesto je bilo uredno, tvrdili su nam kako imaju iskustva s nepokretnim pacijentima i ulijevali su povjerenje.

Prvih je par dana tetin oporavak obećavao, međutim uskoro je komunikacije bilo sve manje, sve je manje mogla u tom polusvjesnom stanju jesti tekuću hranu, koju smo joj svakog dana donosili prilikom posjeta. Sumnje u omamljivanje sedativima nisu nas, na žalost, potakle na akciju. Nakon tri tjedna, zbog dehidracije prebačena je na odjel intenzivne njege na KBC Rebro, sa sljedećom dijagnozom:

- dugotrajna dehidracija,
- urinarna sepsa,
- zatajenje bubrega,
- upala pluća.


Osim toga, rečeno nam je od strane osoblja bolnice, koje se svaki dan bavi teškim slučajevima, kako ovako težak primjer nebrige već dugo nisu vidjeli. Tri sestre morale su ju prati, koliko je higijenski bila zapuštena! Koristim ovu priliku da istaknem izuzetnu požrtvovnost i ljudski obzir koji su prema nama iskazali doktorice i sestre 8. odjela interne medicine na Rebru, ti ljudi predstavljaju oličenje svoje profesije i služe na čast ustanovi u kojoj rade.

Kako teta nije mogla bila jesti (da li zbog teškog stanja nakon moždanog, ili zbog sedativa, nebitno je), u "Rezidenciji Kastelan" nisu reagirali i priključili ju na infuziju, odnosno ako za takvo što nemaju uvjeta, trebali su, kao osobe od iskustva, urgirati i savjetovati nas. Međutim, time bi ostali bez prihoda i to očito nije dolazilo u obzir. Nadalje, kateter je bio začepljen, što je uzrokovalo urinarnu sepsu i zatajenje bubrega. U tijeku je prijava tih pljačkaških gadova nadležnom Ministarstvu, podnesena od strane medicinskog osoblja sa Rebra.

Dolazak pod intenzivnu njegu profesionalaca teško se može smatrati "spasom" za moju tetu, ali svakako joj je osiguralo dostojanstveniju i manje bolnu smrt nakon nekoliko dana provedenih u bolnici. Ako razmišljate o dostojanstvenom smještaju Vaših bližnjih, nemojte nikako ponoviti našu grešku i odabrati utočište kriminalca Željka Kaštelana. A ako trebate dodatnih razloga, potrudio sam se (prekasno) potražiti ih sam:
- http://www.blog.hr/print/id/16118906...lne-skrbi.html
- http://www.blog.hr/print/?id=1611890621
- https://www.forum.hr/archive/index.php/t-119237.html
- http://www.jutarnji.hr/mobitelima-sn...taraca/257829/
- http://www.jutarnji.hr/vlasnik-stara...sestru/270821/
djontra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 19:47   #59
Starački domovi u Zagrebu i okolici

Hej! ovo mi je prvi put da koristim Forum pa molim za razumijevanje u slučaju pogreške...
Dakle, imam bolesnog djeda (84) koji trenutno živi u Domu u Puli. želim ga premjestiti u Zagreb da mi je bliže za posjete i tak to... zna li netko neki dobar privatni dom koji ima jednokrevetne sobe i po mogućnosti da nije skuplji od 5 000 kn... HVALA!!!
martina89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 19:54   #60
Tolić u Ježdovečkoj - po mom iskustvu jedini pristojni privatni dom za stare i nemoćne. Cijenu ne znam, al pogledaj ovdje. Drugi dobar privatni drže Franjevci u Odri, al ne znam da li je taj samo za svećenike i časne ili za širu javnost. Ja obiđem većinu domova u Zg u sklopu posla
__________________
G 7.3.2010.; :angel: 04/2013; M 11.10.2014.
Srećica
Sephray is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:23.