Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2008., 00:40   #81
Ispravak : ...jako sretna (naravno!) ...
Eniena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 08:21   #82
Ja sam sad u 21 tjednu i vec 4 dana osjetim male udarce, najvise prije spavanja. a prije toga sam osjecala samo kao male mjehurice.
bas sam sretna!!
__________________
elis...3.5.2009
kati84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 11:42   #83
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
ja se ponekad pitam da li to moje malo uopće spava mrdulja se stalno, ili radi valove ili me zdušno opali ... rekla sam da sigurno imam modrice po unutarnjim organima ...
kod mene ista stvar...
nema apsolutno nikakve potrebe da brojim udarce...
odnosno, koliko ih ima nemoguce ih je izbrojit...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 22:07   #84
Ista stvar i kod mene ( 25 tjedan), mislim da za sada uopce ne trebam brojat udarce. Danas je moj bebec iznenadio cak i sestru dok mu je pokusavala cuti srceko kako kuca! Pritajio se a onda odjednom dva udarca ravno u slusalicu!
Eniena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 15:35   #85
Evo, moj se bebač počeo javljati još u 19 tjednu, i ja stvarno ne mogu reći da li su to udarci, imam osjećaj kao da se okreće ili premješta, zna i zaboliti
Ali ono što je meni fascinantno je što ja mogu "čuti" svaki dan i njegove otkucaje srca Onako kao što mogu osjetiti i svoje bilo, tako i kad položim dlan na trbuh i potražim ga, "slušam" kako mu srčeko radi. MM je slučajno potrefio i sav je bio oduševljen
Valjda zato što je posteljica sprijeda pa mi je uvijek blizu, uz trbušnu stijenku.
the redCat is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 16:53   #86
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Evo, moj se bebač počeo javljati još u 19 tjednu, i ja stvarno ne mogu reći da li su to udarci, imam osjećaj kao da se okreće ili premješta, zna i zaboliti
Ali ono što je meni fascinantno je što ja mogu "čuti" svaki dan i njegove otkucaje srca Onako kao što mogu osjetiti i svoje bilo, tako i kad položim dlan na trbuh i potražim ga, "slušam" kako mu srčeko radi. MM je slučajno potrefio i sav je bio oduševljen
Valjda zato što je posteljica sprijeda pa mi je uvijek blizu, uz trbušnu stijenku.
zar se možeš preko trbuha "slušati" srce
bebica_82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 09:16   #87
Quote:
bebica_82 kaže: Pogledaj post
zar se možeš preko trbuha "slušati" srce
Naravno, kako tvojoj bebi slusaju srce
Ivana_1104 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 15:12   #88
Quote:
Ivana_1104 kaže: Pogledaj post
Naravno, kako tvojoj bebi slusaju srce
pa ona je rekla kad dlan postavi na trbuh,za to sam ja pitala
bebica_82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 15:30   #89
Ne znam kako ti točno to dočarati, osjetim pulsiranje u pravilnim razmacima, evo danas sam se probudila, ležala sam napola na trbuhu i točno sam osjetila, nisam ni morala tražiti dlanom. Kad sam prvi put osjetila, nisam odmah skužila što je a onda je MM sam osjetio i znali smo to je to
Uglavnom kad sam mirna, u krevetu ili na trosjedu. Imamo naviku tad gladiti trbuh i čini mi se da mu odgovara, i na tečaju su nam rekli da bebači to vole, da se podmetnu tamo gdje gladiš ili masiraš jer im godi. Kao što i zvukovi na svoj način dopiru tako i ovo.
the redCat is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 16:56   #90
to što osjetiš te otkucaje to su 99% tvoji otkucaji, možaš ih osjetiti i na muževom stomaku
da se tako lako čuje bebino srce ne bi išli na ctg, već bi ga slušali kući ili bi nam dr samo prislonio glavu i poslušao, nekad se može pronaći stetoskopom, al to isto ovisi o položaju bebe

ps. pogotovo u 19tj kad je beba oko 200g nemoguće je čuti srčeko
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 09:16   #91
moj bebolino se isto migolji, namješta, udara...već od 18.tjedna.....nisam mogla zamijeniti sa radom crijeva! Trbuh mi je bio jučer napuhnut u desno, kao da se cijeli smjestio na desno. Doduše, u nalazima mi piše placentacija desno-straga,iako ne kužim, ali pretpostavljam da je i bebolino za sada malo udesno i straga! Koliko bi tek udarce osjećala da je sprijeda

btw: meni zna titrati - kuckati neto ispod prsi-vjerojatno neki živci.....jer je moj bebolino u razini puka i niže! A to da se može osjetiti kucanje srca ja niti s onom spravicom kad je bebo imao cc 7 cm nisam ništa čula!
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 10:14   #92
Quote:
Gricko2008 kaže: Pogledaj post
placentacija desno-straga
to je posteljica- dakle bebo ti ja naprijed, a posteljica iza
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 21:07   #93
Quote:
bebica_82 kaže: Pogledaj post
pa ona je rekla kad dlan postavi na trbuh,za to sam ja pitala
Sorry , ma moze naravno, ne znam tocno kako to sa dlanom funkcionira, ali ja se znam umiriti i preko trbuha vidjeti titraje od otkucaja bebina srca, ne poklapaju se s mojima pa sam sigurna da je bebojner
Ivana_1104 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 22:17   #94
Quote:
Ivana_1104 kaže: Pogledaj post
Sorry , ma moze naravno, ne znam tocno kako to sa dlanom funkcionira, ali ja se znam umiriti i preko trbuha vidjeti titraje od otkucaja bebina srca, ne poklapaju se s mojima pa sam sigurna da je bebojner
samo ću te pitati jel znaš koliko otkucaja bebino srce ima u minuti?
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 08:36   #95
pa kažu da je normalno oko 140.... tako piše u knjizi
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 09:06   #96
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
pa kažu da je normalno oko 140.... tako piše u knjizi
da, al to sam htjela čuti od ovih koje osjete djetetovo srce dlanom, a beba im je oko 200 dekagrama velika
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 10:03   #97
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
da, al to sam htjela čuti od ovih koje osjete djetetovo srce dlanom, a beba im je oko 200 dekagrama velika
.. ja ne osjetim dlanom nego kazem da sam par puta vidjela titraje na trbuhu kad se skroz smirim, a titraji su puno, puno brzi od otkucaja naseg (mog) srca, po tome sam skuzila da je to beba, ali na dodir dlanom se ne osjeti!
Ivana_1104 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 10:05   #98
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
samo ću te pitati jel znaš koliko otkucaja bebino srce ima u minuti?
.. ne znam tocno, niti sam brojala, jer se ni ne vidi kontinuirano minutu nego tu i tamo kad se ful, ful smirim, cak ni tada ne vidim uvijek.. ali znam da bebica ima puno brze otkucaje od nas!!
Ivana_1104 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 14:30   #99
Objavljujem da mi se moja beba počela javljat u 18.tj sa malim udarcima
__________________
17.05.2009...stigla Lana
babybum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 14:36   #100
Quote:
Ivana_1104 kaže: Pogledaj post
.. ne znam tocno, niti sam brojala, jer se ni ne vidi kontinuirano minutu nego tu i tamo kad se ful, ful smirim, cak ni tada ne vidim uvijek.. ali znam da bebica ima puno brze otkucaje od nas!!
to vidis njene pokrete, ne otkucaje srca...
to vam tasha pokusava objasniti...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.