Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2012., 20:04   #1
Kašalj koji ne prestaje tjednima

Frendica mi ima kašalj koji nikako da joj prestane.
Bila je na antibioticima radi streptokoka (imala neku ranicu u grlu)
i ta ranica joj nakon antibiotika prošla,
ali kašalj se nije povukao.

Onako, u plućima se osjeća kao da nešto ne štima,
aiko doktorica nije vidjela ništa loše.

No, osjeća se da joj se svako malo kašlje i nije joj baš lako živjeti s tim.

Zna li netko kakav prirodni lijek za to,
ili dobrog homeopata/alternativca u Zagrebu za to?

Hvala
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 21:38   #2
Treba znati što je uzrok kašlja. Ja sam kašljala ne tjednima već mjesecima zbog štitnjače.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 23:07   #3
najprije neka kaže svojoj doktorici neka joj da uputnicu za pulmologa i kada pulmolog kaže da je sve ok, onda ti tu možemo savjetovati neke alternativne načine liječenja kašlja.
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 12:46   #4
Majka mi je pila lijek čija je nuspojava bila kašalj. Godinama...

Možda je alergična na nešto?
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 16:50   #5
Quote:
Z e t t a kaže: Pogledaj post
Frendica mi ima kašalj koji nikako da joj prestane.
. . . Zna li netko kakav prirodni lijek za to,
ili dobrog homeopata/alternativca u Zagrebu za to?

Hvala
Znam nekoliko osoba koje su, koristeći ovo http://bioterapije.weebly.com/ionsko-srebro.html
za par dana riješile svoj problem s kašljem.
vjekos30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 03:44   #6
Mislim prije 3-4 godine sam imala nekakvu grdu gnojnu anginu za koju mi je doktor suknuo sumamed ako se dobro sjecam,
ali uz to mi se je razvio i grdi kasalj koji me je mucio jace dobrih 3 mjeseca da bi mi doktor rekao da mi se razvio astmaticni bronhitis.
Skripalo mi je dosta dugo nakon te dijagnoze iako se kasalj smanjio i prakticki povukao osim tog sugavog skripanja kod napora i ponekad po noci. Ali, kako sam pocela ubacivati ulje crnog kima povremeno kao supplement i te sto sam ga redovitije uzimala to se je cini mi se zadnjih godinu dana povuklo, nemoj me uzimati za rijec za vremenski interval, ali tu negdje...
Uglavnom netko je tu na forumu stavio link na dokazane medicinske studije da ako godinu dana pijes 3 grama dnevno da se uglavnom rjesavas alergija,meni se cini da djeluje iako nije da sam konstantno to cudo uzimala...
Danas sam se cak sjetila 2x ga uzeti...
Nije brzi lijek, ali djeluje mozda na duge staze....
I kako mi je nekad presuh zrak u spavacoj ujutro me zna jako boliti grlo, ali uglavnom grgljanjem nigellom sativom te eventualno kojim spricom propolisa te pijenjem toplog caja se to brzo povuce....
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 23:34   #7
Postoje akutne i kronicne infekcije.

Akutna infekcija traje kratko i ima zestoke i nagle posljedice: temperaturu, kihanje, slabost itd...
Kronicna infekcija je kada antibiotici ili imunitet sam ubiju 99% bakterija a onaj preostatak se prilagodi novim uvjetima i 'zacahuri' u organizmu, najcesce plucima.

To izaziva kronicni kasalj te se u mikrobioloskim nalazima uglavnom pokazuje kao npr. chlamydia pneumoniae Igg

Ovo Igg je bitno jer je Iga AKUTNO, Igg KRONICNI oblik
dangub is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 01:31   #8
Nece odmaci ni ako uzme prije svakog jela slijedece ....

par zlica domaceg maslinovog ulja
par zlica domaceg meda
par zlica iscjedenog limuna

sve pomjesati
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 09:45   #9
Kašalj može biti svašta: pluća, alergija, problemi sa srcem, želučani reflux,sinusi... Treba pratiti kada kašlje, da li kad leži ili kad sjedi, hoda.. pa sve to objasniti liječniku da se sazna prava dijagnoza
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 22:12   #10
Štitnjača...
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 09:50   #11
http://www.huffingtonpost.com/2012/0...n_1507249.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Pertussis
da se ne radi o ovoj bolesti?
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 15:26   #12
Ja sam kao dijete imala jaki kašalj koji je izazivao i povraćanje. i nikakav sumamed ili bilo koji drugi lijek mi nije pomogao dok nisam počela piti domaće kozije miljeko i bila sam nakon toga jako zdrava par godina, bez ikakve gripe i prehlade...
Nandy1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 17:45   #13
Preporuka

Koristio sam barem 10 različitih sirupa i receptura protiv kašlja čak i onu crnu rotkvu sa medom a najbolji do sada mi je Alpenkraft sirup sa biljnim extraktima od Salusa, ima ga za kupiti u ljekarnama, oko 94 kn , ali našao sam i u online ljekarni Coner za 74 kn.

Dobar mi je bio i sirup timijana od Gradske ljekarne ali on je pun konzervansa i druge kemije ima i sedativa u sebi.
Jako dobar recept sa "Brenanim šečerom" koji zaustavlja kašalj ali ne uništava uzročnika, na 2-3 žlice šečera kojeg na suho ubacite u đezvu te se on na visokoj temperaturi rastopi, u trenutku tališta dodajte hladno mlijeko(2-3 dcl) te će se taj šečer trenutno karamelizirat tj stvrdnut će se, čak nećete moći ni žlicu kojom miješate pomaknuti na trenutak ali nastavite kuhati i dalje na nešto nižoj temperaturi te miješajte dok se ta karamelizirana smjesa ne otopi. i onda sve to toplo popiti.

Ali
Alpenkraft je 100% prirodan i nevjerojatno dobro djeluje, a najvažnije uništava uzročnika kašlja, bakterije i viruse.

evo nadam se da sam nekome pomogao sa savjetom!

pozdrav!
tomitours is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 09:35   #14
za brzinsko rjesavanje kaslja, upale grla, nosa i sl. provjereno INHALIRANJEM SREBRNE VODE, 3-4 puta dnevno. vec nakon prve inhalacije je bolje. vecinu problema sa stitnjacom rjesava se JODOM kojeg je malo teze naci po ljekarnama.
kopam i sadim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 18:05   #15
OBAVEZNO kod pulmologa!! I mene je mucio kasalj (nekad manje, nekad vise), sitna temperaturica u popodnevnim satima; dr opce prakse nije bio siguran sto je, nakon RTG slike je posumnjao na virusnu upalu pluca, ali mu nije bilo jasno zasto se KKS ne poklapa s RTGom, pa me poslao na hitnu internu gdje su mi dijagnosticirali tesku upalu pluca, a kad je nakon tjedan dana antibiotika RTG slika izgledala jednako lose, skuzili su da je u pitanju tuberkuloza.
Prema tome, obavezno dalje do specijalista, tim vise sto i sama osjeca da joj u plucima nije sve u redu!
Bbaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 11:35   #16
Uzrok

Kašalj ne mora biti uzrokovan samo infekcijom nego i želučanim bolestima, Reflux/gerb, kada kiselina iz želuca nagriza jednjak i gornje dišne puteve, ako vam se ćesto podriguje, imate jaku kiselinu ili mučninu u želucu zajedno sa kašoljem onda je to to, lijkova ima puno, uzroka puno a najbolje se rješava dijetom, meni je pomogao Neo biancid(talijanski preparat na biljnoj bazi)
tomitours is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 18:02   #17
Chemtrail cough
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:07.