Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2012., 18:50   #3401
Quote:
sanja123456 kaže: Pogledaj post
Molim Tinu da usporedi ove dvije kreme. Razlika u cijeni je osjetna, ali meni se po sastavu obje čine prosječne tj. čini mi se da je eucerin precijenjen (da su količine hijaluronske kiseline i ceramida prilično oskudne). Hvala.

Balea urea noćna krema (cca 50 kn):
AQUA · CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE · GLYCERIN · UREA · OCTYLDODECANOL · ELAEIS GUINEENSIS OIL · CETEARYL ISONONANOATE · GLYCERYL STEARATE CITRATE · ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE · BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER · OLEA EUROPAEA FRUIT OIL · CETEARYL ALCOHOL · BEHENYL ALCOHOL · HYDROGENATED COCO-GLYCERIDES · PHENOXYETHANOL · TOCOPHERYL ACETATE · PANTHENOL · PARFUM · CAPRYLYL GLYCOL · XANTHAN GUM · SODIUM CARBOMER · CITRONELLOL · LINALOOL · ALPHA-ISOMETHYL IONONE

Eucerin Hyal-Urea anti-falten noćna krema (cca 200 kn):
Aqua, Glycerin, Urea, Isopropyl Palmitate, Butyrospermum Parkii Butter, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Coco-Glycerides, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate Citrate, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Sodium Lactate, Dimethicone, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Arginine HCL, Polymethylsilsesquioxane, Sodium Hyaluronate, Ceramide 3, Chondrus Crispus, Glycine Soja Germ Extract, Carbomer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Methylisothiazolinone, BHT, Lactic Acid, Capryly glycol, Phenoxyethanol
Što se tiče količine hijaluronske kiseline i ceramida, tu si u pravu. Balea nije komedogena dok Eucerin je potencijalno komedogen. Nisu iritativni ni alergeni. Podjednaka hidratacija. Nisu antioxidativni. Sve ostalo podjednako.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 18:57   #3402
Quote:
sunčano jutro kaže: Pogledaj post
Eucerin AQUAporin light:
Glycerin - humektans, Glyceryl Glucoside - emolijens, Dicaprylyl Carbonate - emolijens, Distarch Phosphate - adsorbens, Glyceryl Stearate Citrate - emolijens i emulgator, C12-15 Alkyl Benzoate - emolijens, Dimethicone - emolijens, Myristyl Myristate - emulgator i emolijens, komedogeno, Octyldodecanol - emolijens, Cetearyl Alcohol - stabilizator, emolijens, emulgator, komedogen, Butylene Glycol - humektans, Carbomer - uguscivc, Sodium Polyacrylate - adsorbens i ugušcivac, Alcohol Denat - otapalo, Methylisothiazolinone - alergeni konzervans, Phenoxyethanol - konzervans, Parfum - iritans
Planiram kupiti ovu kremu,jer si već analizrala i nije komedogena,jedino što me brine je ovaj sastojak 'Myristyl Myristate',budući da sam čitala da je jako komedogen,pa me zanima je li ova krema pogodna za osjetljivu i problematičnu kožu? Hvala unaprijed
Kao što i piše u komentaru gdje sam ovo analizirala - nije komedogeno. Trebalo bi biti pogodno za osjetljivu i problematičnu kožu.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 19:00   #3403
Quote:
kraljica ludosti kaže: Pogledaj post
Dakle ja imam jedno pitanjce u vezi Herbelana o kojem sam ovisna pa ako ima koja dobra duše ....Naime, od kad koristim njega uopće ne koristim šampon, a njega ne ispirem ....odnosno ispirem ali na način da pustim samo kratki mlaz vode kroz kosu ( imam kovrčavu kosu) ...Moja kosa je super, oduševljena, duga i zdrava od kad ga koristim i mislim da je zaslužan za to
E sad ...mene zanima jel ima neki sastojak u njemu, a da je štetan ako se ne ispere skroz ili mogu nastaviti sa svojim dosadašnjim ritualima?
Nema posebno štetnih sastojaka. Blag je i neiritativan.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 19:06   #3404
Quote:
sunčano jutro kaže: Pogledaj post
Nivea aqua sensation gel za čišćenje normalne i mješovite kože

Sastojci:Aqua,Cocamidopropyl Betaine,Sodium Myreth Sulfate,Sodium Acrylates Copolymer,Glycerin,Glyceryl Glucoside,Cucumis Sativus Juice,Panthenol,Lauryl Polyglucose,PEG-40 Hydrogenated Castor Oil,PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate,Propylene Glycol,Lactose,Sodium Chloride,Polyquaternium-10 Mycrocrystalline Cellulose,Phenoxyethanol,Methylparaben,Propylparab en,Buthylphenyl Methylpropional,Linalool,Parfum

Znima me koliko ej ovaj gel blag zapravo? Ima li iritansa,isušuje li,je li pogodan za masnu,dehidriranu i osjetljivu kožu? Hvala unaprijed
Sastojaka koji iritiraju ili isušuju ima ali su blagi ili ih ima malo tako da nema brige. Trebao bi biti pogodan za naveden tip kože. Nije komedogeno.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 19:14   #3405
Quote:
luliana kaže: Pogledaj post
talc, mica, avena sativa flour, zinc stearate, calcium silicitate, titanium dioxide, paraffinum liquidum, methylparaben, propylparaben, sodium dehydroacetate, bht, quaternium-15, cl77007, cl77492, cl77499

Mene zanima da li ovaj puder ima dovoljnu uv-zaštitu. Radi se o MAX FACTOR translucent professional loose powder
Hvala.
Nema UV zaštitu.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 19:17   #3406
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
imam problema s osjetljivom kožom, alergijama, i na skoro sve klasične deziće koje sam probala reagiram većim ili manjim osipima pa bih molila komentar na Lidera kremu. na nju ne reagiram iritacijom i doista je efikasna što se tiče mirisa - no vidjela sam na nekoliko mjesta napomene da nije bezopasna, ne znam točno kako

Lidera Deo krema, proizvođač Ilirija d.d. Ljubljana, sastojci:

PARAFFINUM LIQUIDUM
TALC
ZINC OXIDE
SILICA
STEARYL ALCOHOL
ISOPROPYL MYRISTATE
PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES
HYDROGENATED CASTOR OIL
ZINC RICINOLEATE
TRIETHANOLAMINE
DIPROPYLENE GLYCOL
LACTIC ACID
RICINUS COMMUNIS OIL
PARFUM
HYDROXYCITRONELLAL
BENZYL BENZOATE
LINALOOL
ALPHA-ISOMETHYL IONONE
BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL
LIMONENE
COUMARIN
HEXYL CINNAMAL
CITRONELLOL
GERANIOL

...
p.s. isprika zbog velikih slova i okomite liste, to je c/p a sad mi u editiranju ne uspijeva smanjiti font :tutlava:
Ima parfem i mirisne sastojke koji iritiraju. Ostali sastojci su u redu. Dakle, nije opasna ali bi osjetljiva koža mogla reagirati na te iritativne sastojke.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 19:28   #3407
puno hvala, i jedan duboki na trudu

što se tiče deo kreme, u usporedbi s drugim dezićima me ne iritira, tako da
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 20:01   #3408
Quote:
tina sch kaže: Pogledaj post
Nema UV zaštitu.
Zahvaljujem
luliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 20:27   #3409
Vec sam pitala za ovu kremu, ali kako nisam dobila ogovor ponavljam.

Vichy Idealia Dry Skin

Aqua
Glycerin
Caprylic/Capric Triglyceride
Dimethicone
Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate
Butyrospermum Parkii Butter
Cetyl Alcohol
Saccharomyces/Xylinum/Black Tea Ferment
Myreth-3 Myristate
Propylene Glycol
Synthetic Wax
Octyldodecanol
PEG-100 Stearate
CI 17200
CI 15985
CI 77891
Mica
Carbomer
Glyceryl Stearate
Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer
Dimethiconol
Sodium Hydroxide
Phenoxyethanol
Adenosine
Tocopheryl Acetate
Caprylyl Glycol
Capryloyl Salicylic Acid
Parfum

Ako može samo ukratko je li komedogena,hidratantna te ima li antioksidansa? Hvala!
gnothi seauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 12:37   #3410
http://www.pohrani.com/f/a/i7/3748LaaV/rosal.jpg
Nezam dali je već bilo... Zanima me dali je kremica dobra za mješovitu kožu? Hvala
SweetBabyDolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 13:21   #3411
Tina hvala ti do neba na tvome trudu u analiziranju naših kremica !!!!!
mrnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 17:12   #3412
Quote:
tina sch kaže: Pogledaj post
Blago komedogeno. Ne bi trebalo iritirati. Nije alergeno. Hidratantno. Nije antioxidativno. Ovo "natura" je suvišno.
Tina, Hvala! Srce si!
Onda ću mazati rukice s ovom kremom...
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...

Zadnje uređivanje MaryAnn : 14.10.2012. at 17:18.
MaryAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 14:06   #3413
Zanimaju me sastojci ove kreme: Emu Oil Well Moisturising Eye Cream
Aqua, Emu Oil, Coconut Oil, Shea Butter, Cetearyl Alcohol, Aloe Vera Extract, Cetyl Alcohol, Vitamin E, Hyaluronic Acid, Retinyl Palmitate, Phenoxyethanol, Fragrance.
wacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 14:29   #3414
I ovo: Palmer's Cocoa Butter Formula Night Renewal Cream
Water (Aqua), Cetearyk Alcohol, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Glycereth-26, Diethylhexyl Sebacate, Ceteareth-20, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycerin, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Tocopheryl Acetate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Fragrance (Parfum), Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Polyacrylate, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Root Extract, Steareth-20, Chrysin, N-Hydroxysuccinimide, Palmitoyl Oligopeptide, Palmitoyl Tetrapeptide-7 Hydrolyzed Milk Protein, Caprylic/Capric Triglyceride, Retinol, Butylphenyl Methylpropional, A-Isomethyl lonone, Benzyl Salicylate, Benzyl Benzoate, d-Limonene, Linalool, Citronellol, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben.
wacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 15:21   #3415
Quote:
tina sch kaže: Pogledaj post
Komedogeno nije. Iritativno nije. Alergeno nije. Hidratantno je. Antioxidativno nije. U dobar antiage učinak (a ni bilokoji drugi) baš i nisam sigurna.. možda blago.
hvala tina!
u međuvremenu sam isprobala testere i ostala začuđena. na licu i nije tako loše, ali osjećaj pod prstima pri nanošenju - čisti silikon.
Doreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 19:31   #3416
Bioderma sensibio AR krema


Ingredients
WATER (AQUA), MINERAL OIL (PARAFFINUM LIQUIDUM), GLYCERIN, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL UNSAPONIFIABLES, ARACHIDYL ALCOHOL, DIMETHICONE, GLYCERYL STEARATE, GLYCOL DISTEARATE, OZOKERITE, PEG-100 STEARATE, SODIUM PCA, CANOLA OIL, DIPALMITOYL HYDROXYPROLINE, GLYCYRRHETINIC ACID, TOCOPHERYL ACETATE, GINKGO BILOBA EXTRACT, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) GERM EXTRACT, ALLANTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, SODIUM CHONDROITIN SULFATE, PROPYLENE GLYCOL, BEHENYL ALCOHOL, POLYACRYLAMIDE, ARACHIDYL GLUCOSIDE, C13-14 ISOPARAFFIN, DISODIUM EDTA, LAURETH-7, SODIUM HYDROXIDE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN.


Zanima me je li komedogena i pogodna za osjetljivu,dehidriranu kožu? Unaprijed hvala )
sunčano jutro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 19:34   #3417
Bioderma sensibio H20

* Ingredients
WATER (AQUA), PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, PROPYLENE GLYCOL, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, DISODIUM EDTA, CETRIMONIUM BROMIDE.

Je li komedogena,isušuje li i iritira? Hvala )
sunčano jutro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 23:17   #3418
Quote:
gnothi seauton kaže: Pogledaj post
Vec sam pitala za ovu kremu, ali kako nisam dobila ogovor ponavljam.

Vichy Idealia Dry Skin

Aqua
Glycerin
Caprylic/Capric Triglyceride
Dimethicone
Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate
Butyrospermum Parkii Butter
Cetyl Alcohol
Saccharomyces/Xylinum/Black Tea Ferment
Myreth-3 Myristate
Propylene Glycol
Synthetic Wax
Octyldodecanol
PEG-100 Stearate
CI 17200
CI 15985
CI 77891
Mica
Carbomer
Glyceryl Stearate
Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer
Dimethiconol
Sodium Hydroxide
Phenoxyethanol
Adenosine
Tocopheryl Acetate
Caprylyl Glycol
Capryloyl Salicylic Acid
Parfum

Ako može samo ukratko je li komedogena,hidratantna te ima li antioksidansa? Hvala!
Nije komedogena. Nije iritativna. Nije alergena. Hidratantna je. Antioxidativna vrlo malo. Pogodna za sve tipove. Bezlična.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 23:28   #3419
Quote:
SweetBabyDolly kaže: Pogledaj post
http://www.pohrani.com/f/a/i7/3748LaaV/rosal.jpg
Nezam dali je već bilo... Zanima me dali je kremica dobra za mješovitu kožu? Hvala
Kako da znamo da li je bilo kad nema naziva..
Pogodno je za mješovitu kožu, ali nema nikakvog učinka osim što je hidratantno. Nije komedogeno ni iritativno ni alergeno.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 23:37   #3420
Quote:
wacky kaže: Pogledaj post
Zanimaju me sastojci ove kreme: Emu Oil Well Moisturising Eye Cream
Aqua, Emu Oil, Coconut Oil, Shea Butter, Cetearyl Alcohol, Aloe Vera Extract, Cetyl Alcohol, Vitamin E, Hyaluronic Acid, Retinyl Palmitate, Phenoxyethanol, Fragrance.
Komedogeno je, lai za podruje oko očiju to je u redu. Nije iritativno ni alergeno. Lagano antioxidativno.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.