Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2016., 15:36   #6501
Za cure iz Zagreba, moram preporuciti slasticarnu Meli na Tresnjevci. Mi doduse nismo od njih narucili svadbenu jer tad nisam znala za njih, nego rodendansku. Sa-vr-se-no. Ne znam kolke su cijene svadbenih torti tj. koliko je komad, ali ako ste u prilici odite i probajte. (Nasa torta je bila za 20 ljudi i kostala je 320 kn, frendica je isto kod njih narucila za rockas i bila je 350). Isto tako, jako su mastoviti u ukrasavanju. Imaju stranicu na fejsu Meli cakes.
Svaka preporuka

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 20:17   #6502
Kolači su bili domači jer nije bila u restoranu svadba nego u društvenom domu.Tortu sam naručila u slastičarni Grabar u Zaprešiću i nisam je dobila.Sreća u nesreći je bila ta da su kume naručile tortu iznenađenja u Vinceku tak da se torta ipak rezala.Torta je bila unaprijed plaćena pa izgleda kad sam je plaćala da cura nije vratila narudžbu u kuhinju nego ju je bacila ili izgubila.Prije kojih mjesec dana sam čula da je Grabar poslije mene imao još jedan gaf i da nije dostavil tortu.Istina novce su vratili nakon 3 dana ali to nije spralo gorčinu.
Picek25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 10:44   #6503
Svadba prošla, pa sad malo sređujem dojmove i razmišljam što je bilo super, a što fail.

Jedna od najboljih stvaru su kolači i torta iz slastičarnice Medeni Kutak iz Jastrebarskog.
To što gospođa Barbara radi je vrh Maslac, fine čokolade, ukrašavanje, napravila nam je figurice mladenaca preslatke, ma nemam riječi kojima bih bolje pohvalila koliko smo bili zadovoljni i mi i gosti.
Komentari na kolače su bili u stilu da nisu jeli bolje

Za cijenu sam se dogovorila 60 kn po kili (na količinu neki popust) i torta je bila s ticinom od 12 kn po šniti. Kolači prekrasno izrezani, složeni, dostavljena torta malo prije ponoći, sve rashlađeno, prskalice gratis
Stvarno sam bila prezadovoljna, a za kolače sam dosta kritična

Skoro smo uzeli od slastičarnice Viki iz Duge Rese - na sajmu su bili super i prefini, a oni koje smo naručili par kg za probu - katastrofa: puding, margarin, natopljene breskvice nečim (valjda da budu teže), komunikacija smotana i zbunjena. I kad još razmislim da su to bili "pokazni" za probu
Breeda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 16:09   #6504
Quote:
Breeda kaže: Pogledaj post
Svadba prošla, pa sad malo sređujem dojmove i razmišljam što je bilo super, a što fail.

Jedna od najboljih stvaru su kolači i torta iz slastičarnice Medeni Kutak iz Jastrebarskog.
To što gospođa Barbara radi je vrh Maslac, fine čokolade, ukrašavanje, napravila nam je figurice mladenaca preslatke, ma nemam riječi kojima bih bolje pohvalila koliko smo bili zadovoljni i mi i gosti.
Komentari na kolače su bili u stilu da nisu jeli bolje

Za cijenu sam se dogovorila 60 kn po kili (na količinu neki popust) i torta je bila s ticinom od 12 kn po šniti. Kolači prekrasno izrezani, složeni, dostavljena torta malo prije ponoći, sve rashlađeno, prskalice gratis
Stvarno sam bila prezadovoljna, a za kolače sam dosta kritična

Skoro smo uzeli od slastičarnice Viki iz Duge Rese - na sajmu su bili super i prefini, a oni koje smo naručili par kg za probu - katastrofa: puding, margarin, natopljene breskvice nečim (valjda da budu teže), komunikacija smotana i zbunjena. I kad još razmislim da su to bili "pokazni" za probu

a koliko si uzimala kg?
medo789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 09:56   #6505
Quote:
medo789 kaže: Pogledaj post
a koliko si uzimala kg?
Sve skupa, sa svadbom, pred i after partijima - nešto više od 40 kg.
Breeda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 14:27   #6506
Slatke čarolije - Zaprešić

Pohvaljujem i definitivno preporučam kolače i torte Slatke čarolije iz Šenkovca kraj Zaprešića. Prefinoooo
Imali smo kolače čokoladni miks - 80 kn/kg i tortu 1800 kn (bilo je 200 gostiju ali napravi se više torte) na tri kata + jednu kocku. Torte su bile 4vrste čokolade, jagode s maskarpone kremom i kinder - krema žuta i krema čokolada lješnjaci beze kore
Torta je bila ukrašena šlagom i cvijećem (ja sam poslala cvijeće) i bilo je i ljepše nego sam zamišljala.
Imate njihovu stranicu na fejsu, a s vlasnicom je sve jako jednostavno dogovoriti se.
Ja sam se javila otprilike 6 mjeseci prije.
mihalino is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 10:16   #6507
Thumbs up fancy cake

Quote:
Picek25 kaže: Pogledaj post
Kolači su bili domači jer nije bila u restoranu svadba nego u društvenom domu.Tortu sam naručila u slastičarni Grabar u Zaprešiću i nisam je dobila.Sreća u nesreći je bila ta da su kume naručile tortu iznenađenja u Vinceku tak da se torta ipak rezala.Torta je bila unaprijed plaćena pa izgleda kad sam je plaćala da cura nije vratila narudžbu u kuhinju nego ju je bacila ili izgubila.Prije kojih mjesec dana sam čula da je Grabar poslije mene imao još jedan gaf i da nije dostavil tortu.Istina novce su vratili nakon 3 dana ali to nije spralo gorčinu.
joj, baš mi je žao! grozno zvuči, nevjerojatno je da ljudi mogu biti toliko neprofesionalni nadam se da se nisi previše uzrujavala...

ja moram pohvaliti naše kolače/tortu iz slastičarne Fancy cake u Zagrebu...oni surađuju sa našom salom (Matis) tako da je sve bilo uključeno u cijenu, kolači su bili i tradicionalni-mađarice, medena pita, keksići, a bilo je i macrona, mousse kremica u čašicama, profiterola, voćnih košarica, pralina... torta je bila kombinacija ledeni vjetar/ ferrero, svi su dobili oba okusa, i torte su bile prefine! Neusporedivo sa tortana kakve budu inače na svadbama...a taj njihov ferrero mislim da mi je najfinija torta općenito, doslovno savršenstvo za nas koji volimo čokoladu
Kaiserschmarrn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 12:28   #6508
Poz svima!
Zanima me da li ima netko tko je uzeo tortu + kolače za svadbu u Vinceku i kakvi su dojmovi?
Sve što sam kod njih probala mi je bilo odlično.. :klap: pa mislimo uzeti tortu tamo.. e sad za kolače nisam sigurna što bi i kako bi.. zna li netko kako se kreću cijene 1kg kolača kod njih?
Karlaxyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 22:21   #6509
Pozdrav,zanima me da li netko ima iskustva sa kolačima i svadbenim tortama iz Ledenog vjetra (iz Rakoveca)?
__________________
Believe ;)
blondina1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 13:37   #6510
Quote:
Karlaxyz kaže: Pogledaj post
Poz svima!
Zanima me da li ima netko tko je uzeo tortu + kolače za svadbu u Vinceku i kakvi su dojmovi?
Sve što sam kod njih probala mi je bilo odlično.. :klap: pa mislimo uzeti tortu tamo.. e sad za kolače nisam sigurna što bi i kako bi.. zna li netko kako se kreću cijene 1kg kolača kod njih?
Mi smo uzeli svadbenu tortu kod njih i bila je fenomenalna

Cijena kolača se kreće od 100-110 kn/kg, nažalost nismo uzeli i kolače kod njih već na preporuku kod neke gospođe koja surađuje sa restoranom i mogu reći da mi je žao jer su kolači bili suh.
Heart and I is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 17:59   #6511
Uzeli smo na preporuku s foruma kolace i tortu u slasticarni Glembay iz Dubrave, i nismo pozalili. Sa seficom smo se bez problema uspjeli dogovoriti sve sto smo htjeli, izasla nam je maksimalno ususret, torta i kolaci su bili prefini, pogotovo ferrero rocher kuglice koje mirisu i imaju okus identicno kao i original. Sve je stiglo na vrijeme i u odlicnom stanju, a put do restorana bio je valovit i brdovit Svaka preporuka!
francy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 14:00   #6512
Razmišljam da mi stavimo samo bogati slatki stol. Medutim, dosta ljudi mk je reklo da bi kolača trebalo biti i po stolovima. Kakva su vaša mišljenja/iskustva?
yenna89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 17:11   #6513
Quote:
youcouldbehappy kaže: Pogledaj post
preporučam Slastice Hadun
Njih ne, iz više razloga od jednog. Čula sam da se odvratno odnose prema praktikantima
Kikkolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 22:33   #6514
Quote:
yenna89 kaže: Pogledaj post
Razmišljam da mi stavimo samo bogati slatki stol. Medutim, dosta ljudi mk je reklo da bi kolača trebalo biti i po stolovima. Kakva su vaša mišljenja/iskustva?
Osobno mi se ne svida ta ideja sa slatkim stolom iako cujem u posljednje vrijeme da je dosta aktualna.
Kako sam vec napisala tu negdje, bila sam na svadbi s tim slatkim stolom.

Prvo sto smo svi primjetili kad smo sjeli za stol da nema kolaca, ljudi su navikli na njih, na tu mogucnost u svakom trenu posegnut za tim slatkim.
Kad je bilo najavljeno da su kolaci na mjestu gdje su ih pozicionirali, u sekundi se stvorila guzva.
Isla sam medu zadnjima do stola i vidlo se da je horda protutnjila tim stolom, ono bolje/vizualno ljepse je vec nestalo, a uostalom, nije bas da mi bilo primamljivo birat neznajuci cije su vec ruke mozda bile na njemu.
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 20:29   #6515
Pomoc

Pozdrav,
zna li netko na koji nacin izraditi ove neravnine na torti kao sam linka
http://www.google.ba/search?q=svadbe...dLQ1rGAXvbaduM
Da li se to radi da spatulicom?
Hvala
selmatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 08:38   #6516
preporuka za Slavoniju

selmatz i na našoj torti je trebalo biti tih neravnina, rekli su nam da se to radi šlagom ali pošto je kraj 6 mjeseca ipak ćemo sa tičino masom.


Dakle cure koga preporučavate za kolače i torte u Osijeku i okolicu??
legica989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 09:11   #6517
Quote:
legica989 kaže: Pogledaj post
selmatz i na našoj torti je trebalo biti tih neravnina, rekli su nam da se to radi šlagom ali pošto je kraj 6 mjeseca ipak ćemo sa tičino masom.


Dakle cure koga preporučavate za kolače i torte u Osijeku i okolicu??
Znam ja da se to radi slagom ali kojim alatom, da li nekom kutnom spatulom?
selmatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 10:31   #6518
Butik slastica i torti iz zg bjezite od njih! Prevarili su nas i jos se prave ludi. Narucili smo cokoladnu tortu i ledeni vjetar, dobili smo jadnu parfe tortu i jos neku bzvz.
Stavili su na stalak torte koje smo trazili a velika koja se rezala u restoranu su bile ove koje nismo narucili. Zeznulo ih je sto konobari nisu nama i kumovima dali torte sa stalka nego te koje su nam podmetnuli.
Nakon svadbe kad smo dosli platiti pravili su se da ne znaju o cemu pricamo,pa onda su prodavali pricu da su oni nama gratis jos poslali neku tortu da se nade, kao bili su dobri i dali nam jos ekstra 50 snita. Naravno racunali su nam cijenu narucenih koje su skuplje.

Na kraju smo saznali da nismo jedini koje su zeznuli. Bjezite sto dalje od njih!
mrtva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 09:34   #6519
Lijep pozdrav, prvo pročitala sam nekoliko stranica zadnjih, no nisam našla odgovor. Iako je tema za pretežno svadbene torte, molim vas ljubazno da mi pomognete, googlam već satima... Sestra mi ima 24.djevojačku večer u Zagrebu (Ja sam u Splitu, tako da moram online sve naručiti) i moram taj dan imati spremnu tortu za do 25 ljudi. Tema djevojačke je Pin Up, pa je nužno da torta bude tako i dekorirana. Jedino što sam izgooglala da rade s onom masom (ne znam ime, da me ubijete) je slastičarnica Horak. Imate li neku informaciju o njima? Ili neku drugu sugestiju? Dakle, naglasak je na izgledu torte i dekoraciji, no naravno da bi voljela da bude fina. Hvala Vam puno!
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 18:22   #6520
Quote:
Anavi=) kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav, prvo pročitala sam nekoliko stranica zadnjih, no nisam našla odgovor. Iako je tema za pretežno svadbene torte, molim vas ljubazno da mi pomognete, googlam već satima... Sestra mi ima 24.djevojačku večer u Zagrebu (Ja sam u Splitu, tako da moram online sve naručiti) i moram taj dan imati spremnu tortu za do 25 ljudi. Tema djevojačke je Pin Up, pa je nužno da torta bude tako i dekorirana. Jedino što sam izgooglala da rade s onom masom (ne znam ime, da me ubijete) je slastičarnica Horak. Imate li neku informaciju o njima? Ili neku drugu sugestiju? Dakle, naglasak je na izgledu torte i dekoraciji, no naravno da bi voljela da bude fina. Hvala Vam puno!
Baci pogled i na Orijent i Cukeraj
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:42.