Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2009., 19:30   #41
Quote:
bela777 kaže: Pogledaj post
za stari stan, mi smo imali jednostavnu rečenicu u ugovoru:

"Prilikom konačne predaje u posjed Prodavatelj će Kupcu predati sve potvrde o plaćenim računima za zavisne troškove godinu dana unatrag."

ili ih traži unaprijed da vidiš jel podmiruju račune - tvoje pravo.
ili to stavi u predugovor, a ako ti ne daju onda su ti dužni duplu kaparu

... a ti kad se useliš, brzo prebaci sve režije na svoje ime, skini staro ime, i poštar ti neće dostavljati poštu koja nije tvoja. A vrlo je jasno koji su računi tvoji, jer prilikom promjene imena na računima za režije, moraš im dostaviti kopiju ugovora.

Ne moraš nikakve dugove utjerivati...

Možeš biti toliko fer prema komunalnim firmama pa im dostaviti novu adresu gdje mogu naći eventualne dužnike (to sam ja napravila).
Bumpam stari topic... sorry ali u panici sam

Uglavnom, kupujem stan - kapara predana, predugovor potpisan, no nažalost odvjetnica mi nije u predugovoru navela da tražim račune unazad godinu dana.

Jedino što stoji u predugovoru u vezi računa je:
Quote:
Ugovorne strane su suglasne da sve poreze i daće koje terete predmetnu nekretninu (porezi, naknade, pričuva, režijski troškovi i sl. te sva druga davanja) do dana stupanja Kupca u isključivi posjed predmetne nekretnine snose isključivo prodavatelji, a nakon stupanja kupca u posjed, snosi Kupac.
Danas sam bila u Elektri, Gradskom komunalnom... uglavnom, prodavatelj ima dugova i utuženja od sigurno najmanje 20.000 Kn, ne samo na njegovo ime već i na ime pokojne majke.

Čovjek je primio kaparu prije tjedan dana i očito još ništa nije platio.
Što da radim, jel ovo što je navedeno u predugovoru dovoljna zaštita?
O
Help...
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 12:42   #42
Evo dva bizarna primjera na što bi ste trebali paziti.

OBAVEZNO (NIJE ŠALA) - IZMJERITE ŠIRINU VRATA (naročito u kupaonici / wc-u / mjestu gdje dolaze perilica/sušilica). Nama se dogodilo da perilica/sušilica nije stala u prostoriju jer je okvir za vrata napravljen na hrvatski način.

Nadalje, ukoliko imate spušten strop ("dupli" - knauf) - provjerite da li puše iz utičnica (nažalost ovo vjerovatno nećete moći provjeriti ukoliko nije hladnije i grijanje radi u stanu), ne bi vjerovali ali ovo se isto događa (radi razlike u temp zraka u prostoriji i između knaufa i betonskog stropa), dolazi do strujanja zraka po izolacijskim cijevima u kojima su kablovi za struju.

Zadnje uređivanje allidea : 11.03.2009. at 12:48.
allidea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 13:30   #43
Quote:
Blu11 kaže: Pogledaj post
Bumpam stari topic... sorry ali u panici sam

Uglavnom, kupujem stan - kapara predana, predugovor potpisan, no nažalost odvjetnica mi nije u predugovoru navela da tražim račune unazad godinu dana.

Jedino što stoji u predugovoru u vezi računa je:

Danas sam bila u Elektri, Gradskom komunalnom... uglavnom, prodavatelj ima dugova i utuženja od sigurno najmanje 20.000 Kn, ne samo na njegovo ime već i na ime pokojne majke.

Čovjek je primio kaparu prije tjedan dana i očito još ništa nije platio.
Što da radim, jel ovo što je navedeno u predugovoru dovoljna zaštita?
O
Help...

Da li se prije potpisivanja ikakvih predugovora ili ugovora može provjeriti postojanje dugovanja? Kod HEP-a, vodovoda i sličnih komunalnih firmi.
margarita03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 15:04   #44
Quote:
margarita03 kaže: Pogledaj post
Da li se prije potpisivanja ikakvih predugovora ili ugovora može provjeriti postojanje dugovanja? Kod HEP-a, vodovoda i sličnih komunalnih firmi.
može.
tražiš od prodavatelja kopije uplatnica za sve režije zadnjih 6 mjeseci.. i s tim kopijama lijepo u HEP, vodovod i sl. s pričom da kupujete taj stan i da želiš provjeriti ev. dugovanja.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 12:21   #45
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
može.
tražiš od prodavatelja kopije uplatnica za sve režije zadnjih 6 mjeseci.. i s tim kopijama lijepo u HEP, vodovod i sl. s pričom da kupujete taj stan i da želiš provjeriti ev. dugovanja.
E super, puno hvala!
margarita03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 19:07   #46
molim
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 10:09   #47
Molim pomoc!
Danas mi je primopredaja stana i zanima me dali potpisujem prim. zapisnik ukoliko u stanu ima vidljivih nedostataka ili ih samo zapisem u zapisnik i potpisujem tek kad se nedostaci otklone?
marmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 11:57   #48
Quote:
labriola kaže: Pogledaj post
provjeri dali ti svi utikaci za struju rade ,meni su jos sfušali odvod za perilicu ,grijanje isto nije bilo uredu i tako par sitnica na koje nisam obracala paznju ali dobijes garantni list pa mozes naknadno i sama zvati da ti poprave
čitala sam da je netko preporučio kod primopredaje nositi mali fen i isprobati sve utičnice! fakat ima dobrih savjeta na forumu..ja se toga sama nebi sjetila

čitam vaše veselje i malo sam ljubomorna....kad ću ja u svoj stančić
__________________
mene ako se sete na dan bezbednosti sete, ako se ne sete nikom ništa.
Planinarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 15:02   #49
obnavljam temu

naime, kupili smo novogradnju. Isplata kredita je bila prije tjedan dana. Ključeve od stana nismo dobili jer traju radovi( lakiranje parketa, još jedna ruka malerije).

Da li je to uobičajena praksa da ne dobiješ ključ isti dan kad bude isplata i kako sam ja zaštićena da ću dobiti uopće ključ i moći stan prebaciti na sebe?
lorgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 16:54   #50
Quote:
lorgan kaže: Pogledaj post
obnavljam temu

naime, kupili smo novogradnju. Isplata kredita je bila prije tjedan dana. Ključeve od stana nismo dobili jer traju radovi( lakiranje parketa, još jedna ruka malerije).

Da li je to uobičajena praksa da ne dobiješ ključ isti dan kad bude isplata i kako sam ja zaštićena da ću dobiti uopće ključ i moći stan prebaciti na sebe?
I moji ključevi su bili sa oko tjedan dana zakašnjenja. Iskreno, nemam pojma više koji je bio razlog (moguće da upis banke da ima založno pravo na nekretnini - to se rješava u gruntovnici)

Tješilo me što investitor ima deal s bankom u kojoj sam digla kredit, pa nikome nije u interesu da me prevesla -
investitor želi prodati


banka želi skupiti kamate kroz godine
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 11:39   #51
Nama je useljenje trebalo biti početkom 6. mjeseca, a mi još uvijek nismo dobili ključeve. A čujem da je većina ključeva podijeljena... Kad ih zovemo izmišljaju razne razloge. U stanu nemamo plin i struju. I sad nam nude primopredaju takvog stana. Uopće ne znamo što da radimo...
Lany9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 17:42   #52
Quote:
Lany9 kaže: Pogledaj post
Nama je useljenje trebalo biti početkom 6. mjeseca, a mi još uvijek nismo dobili ključeve. A čujem da je većina ključeva podijeljena... Kad ih zovemo izmišljaju razne razloge. U stanu nemamo plin i struju. I sad nam nude primopredaju takvog stana. Uopće ne znamo što da radimo...

Grozno ako nije tajna o kojim zgradama/investitoru se radi?
__________________
kocka do kocke kockicaaaa
Minda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 09:41   #53
Mi smo iz Varaždina, a tu stanoing vlada. Nažalost. Sad su nam rekli da su išli predati naloge za uključenje struje i plina, vode sad ima pa bi primopredaja "trebala biti uskoro". Ali više im ne vjerujemo.
Lany9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 22:09   #54
mi smo pred činom preuzimanja novog stan i trebam pomoć hitno
kada se preuzima stan tko treba biti prisutan da se napravi Zapisnik
Treba li Zapisnik porpisati ukoliko su nedostaci preveliki
tj. treba li useliti ukoliko npr, kao kod nas prodavatelj ne želi ugraditi bojler (iako je u ugovoru o kupoprodaji jasno naveden model, snaga, da treba biti pod garancijom i atestiran)
Ako nema bojlera koji nam je nužan za život trtebamo li preuzeti stan ili da čekamo da ga ugrade (što bi moglo biti nikad jer je firma u stečaju i baš ih briga za nas i naš bojler jer im je banka popapala sav novac koji smo mi pošteno i masno uplatili za stan)
da ne govorim da je brava zasve stanove ista (nmaster key) i ni to neće promjeniti
što da radimo sutra se nalazimo u stanu - ako nisu još stavili bojler dal da preuzmem stan, uselim i sama to napravim?
Pomozite, hvala
IzabellaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 15:59   #55
I mene zanima taj zapisnik o primopredaji. Nisam uspjela pronaći neku šprancu pa da vas pitam - mogu li ja sama napraviti zapisnik i vrijedi li mi to kao pravni dokument u slučaju da mi se ne uklone nedostaci? Nešto u stilu:

Prema članku XY Ugovora o kupoprodaji, prodavatelj___ i kupac___, su dana__godine___, obišli stan u objektu _______; ulaz___; kat___; br. stana___;površine ____m², koji je vlasništvo____, i konstatirali:
NEDOSTACI KOJE ĆE OTKLONITI ZAKUPAC:_____, ____, ___....
O navedenom stanju stana suglasne su obje strane i o tome svjedoče dolje
potpisani. XY

I također me zanima za bravu i ključ - podrazumjeva li se da ćemo dobiti novu bravu s drugačijim ključem od onoga koji koriste razno razni radnici? ženi koja se uselila i nije si promijenila bravu je netko otključao stan i popalio blagavaonu! I sad se može žaliti upravi vodovoda Ja bih svakako htjela izbjeći takvu situaciju pa me zanima jel mi jedina opcija u svom aranžmanu mijenjati bravu ili je to dužnost prodavatelja?
Hvala na odgovoru
starshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 22:08   #56
primopredaja stana je moja najgora noćna mora.
Uredno smo isplatili stan početkom ovog mjeseca. I to poštenu svoticu.
Primopredaja je bila dva dana kasnije.
Stan nema bojler za grijanje i toplu vodu kao najveći nedostatak! Termostat, ventile na radijatorima.. sve što ide uz taj dio.
To smo naveli u ugovoru o kupoprodaji da je prodavatelj dužan ugraditi bojler sa garancijom i atestom u roku od 8 dana od isplate. Čak smo na dan potpisivanja kupoprodajnog ugovora tražili od prodavatelja da još jednom kod javnog bilježnika ovjeri izjavu da će nam to napraviti u roku od 7 dana! (Imali smo odvjetnika pa som bili pametniji
Skoro će mjeseca dana, a oni nas zavlače i ništa ne žele napraviti. Majstoru koji to radi rekli su da nam kaže da će doči pa onda da ne dođe i čovijek je bio toliko pošten da nam to kaže da nas ne može tako zavlačiti kako traže i da je stvar u tome da ne može raditi dok mu ne plate barem dio dugovanja koje imaju prema njemu ili barem ono što će ugraditi u stan za nas.
Da ne kažem ostale manje nedostatke koje smo naveli u zapisniku o primopredaji.
Ljudi moji, ja molim da mi daju ključić od poštanskog sandučiča, kantu za smeće, sve uplatnice voda, struja..., čekam i daljinski od klime i papire za klimu!!! Pa jel to normalno.
Jedna vrata se ne daju zatvoriti (izvisila su od stajanja) to mi valjda nikad ne budu popravili
Da stvar bude gora (a mislila sam da to nije moguće) samo jedan dan nakon što smo se mi uveli kao vlasnici u gruntovnici, na tu zgradu prodavatelja i još dvije do nas je sjela ovrha banke. Na sreću, naš je stan izuzet jer smo na vrijeme sredili papire.

I što da radim da dobijem taj bojler koji je nužan za život u stanu kad je prodavatelja baš briga!?
Ostaje mi samo tužba za koju smo sve već pripremili.
Jel to normalno da se tako ljudi ponašaju.
Uzmu vam novac i onda tko vas šljivi hahaha jesam te. Sramota. Baš sram ih bilo!

Što bi vi napravili?
Ja se osjećam baš nemoćno
IzabellaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 12:07   #57
Našao sam ovdje puno kvalitetnih infiormacija a nisam našao slične teme za kuču. Pa me zanima na šta paziti kod preuzimanja kuče ?
Iako vlasnica ne želi prodati kuču brez agencije, šta provjeriti osim napisanog u prijašnjim postovim ? To za prozore, vodu, vrata, pločice, parket, balkon, račune ako su plačeni sam si zapisao.
Zanima me debelina cigle, izolacija, grijanje,...U grutovnici isto treba provjeriti. Ima tko još kakvav savjet ? Hvala
Makros is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 00:58   #58
da li mijenjate bravu nekon što preuzmete stan u novogradnji? isto tako i za garažu? kakva je šansa da je netko kopirao te ključeve?
zorro14 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:14.