Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2012., 17:51   #61
Quote:
mrachni hajduk! kaže: Pogledaj post
Za 70k kn mozes naci neki autic u klasi Clia - obidji malo salone.

Opet sam dosadan sam sebi s tim korejcima ali stara Kia proceed kosta 80k kn a ako ti treba vise mjesta stari i30 karavan je 89 k kn.

Za tu lovu kupi novi auto, nemoj uopce kalkulrati s rabljenim jer ako ne znas nista o autima netko ce te preveslati za cas. Te kalkulacije ostavi mudracima.
To stoji, i Gazda spominje i Fabiu i Clia, ali opet - njih je sigurno mnogo teže prodati. Time sam se vodila i kad sam sadašnjeg Golfa IV kupovala. Istina je - mogu ga prodati lako i uopće mi to sada nije problem, dok gledam neke ljude oko mene kako se jako muče da prodaju Clia ili Hyndaia npr., a posebno sada u uslovima kada su cijene auta opale, novih prvenstveno. Znam ja da je sada povoljnija prilika no ikad kupiti novo auto, ali što sa njim za 4-5 godina? Ostaje jedino doživotna (najisplativija) opcija kupnje staro za novo i to uvijek isto ili slično auto, samo malo noviji model.
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Realno, ako si mislila uzeti nešto od 70.000 kn na kredit, sumnjam da si tak bogata da si možeš priuštiti održavanje šatro terenca.
Eh...da sam bogata, uzela bih Volva XC70.
Ovako ipak moram razmišljati mogu li neko auto koje uzmem održavati i mogu li ga kasnije prodati jer će od toga opet ovisiti kupnja nečeg drugog.

Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Isto tako, ako je auto ok, zašto bi ga netko prodavao tako jeftino? Zašto ne bi izvukao bar malo više? Ne znam... nikad nisam vjerovao u jeftino i kvalitetno pa zato komentiram ovako
I ja sam oko toga skeptična, ali koliko vidim nema nekih općepoznatih velikih nedostataka, osim onih očiglednih: skuplje održavanje, registracija, kasko, eventualna potrošnja.., što je opet moguće sumirati nekom kalkulacijom te vidjeti koliko je to, zapravo, više novaca godišnje u odnosu na npr. Golfa VI.

Spomenute su jedino pumpe za gorivo i lanac.

Karavani mi se ne sviđaju. Štoviše, gube i one prednosti koje trenutno imaju (za 3-4 godine kad djeca malo porastu) pa mi neki ogroman prtljažnik ne bude više prioritet.
Paradisaea is offline  
Old 16.07.2012., 18:15   #62
Meni se čini da si ti odlučila uzeti tog Tiguana, a ovdje tražiš potvrdu da je izbor dobar. Ako financijski dobro stojiš, uzmi bez razmišljanja. Ako ne stojiš, nemoj uzimat jer ćeš radit za hrpetinu rabljenog lima koji će ti dosadit nakon mjesec dana.
Brazil is offline  
Old 16.07.2012., 18:44   #63
Gle, ak ti se auto toliko svidio - uzimaj. Najgore je da uzmes neki auto koji ti se ne svidja.

Ostalo ti je sve vec receno. Mozemo jos jednom sve prevrtiti ali nema smisla.
mrachni hajduk! is offline  
Old 16.07.2012., 18:46   #64
Quote:
Brazil kaže: Pogledaj post
Meni se čini da si ti odlučila uzeti tog Tiguana, a ovdje tražiš potvrdu da je izbor dobar. Ako financijski dobro stojiš, uzmi bez razmišljanja. Ako ne stojiš, nemoj uzimat jer ćeš radit za hrpetinu rabljenog lima koji će ti dosadit nakon mjesec dana.
Jebemu ako je sve tako kako kaže, financijski će bolje proći nego sa golf 2 dizelom za 200€. Svaki drugi auto će u 3 godine izgubiti 20-30tkn na vrijednosti, za te pare ona se može nakupovat guma, goriva i turbina koliko joj srce želi.
frANZi50 is offline  
Old 16.07.2012., 21:03   #65
Quote:
Brazil kaže: Pogledaj post
Meni se čini da si ti odlučila uzeti tog Tiguana, a ovdje tražiš potvrdu da je izbor dobar. Ako financijski dobro stojiš, uzmi bez razmišljanja. Ako ne stojiš, nemoj uzimat jer ćeš radit za hrpetinu rabljenog lima koji će ti dosadit nakon mjesec dana.
slažem se.
Gazda is offline  
Old 16.07.2012., 21:33   #66
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Boldano vrijedi ako znaš za koliko ćeš točno prodati to što uzmeš. Naravno da je rabljeni auto star tri godine bolja kupnja u smislu gubitka vrijednosti jer je već pola izgubio, i dobiješ "fensi" model za manje para. No, onda imaš u igri i priču oko guma, goriva, svega već spomenutog, plus rizik kvara van garancije koji počinje odmah (ili za godinu dana ako je garancija 4 godine).

Realno, ako si mislila uzeti nešto od 70.000 kn na kredit, sumnjam da si tak bogata da si možeš priuštiti održavanje šatro terenca. Ako ti je samo prtljažni prostor važan, onda imaš puno povoljnijih i ekonomičnijih rješenja. Primjeri:

- Fabia karavan
- Clio karavan
- i30 karavan, ako još ima stari model, odlična kupnja ogromnog prtljažnika (evo, kolega iznad spominje..)

Tiguan, s druge strane, čak ni nema tako glomazan prtljažnik.

Mislim da tvoj prijatelj samo navija za što ogromniji i rastrošniji automobil, kao što bi većina muške publike napravila.

Kaj ti brijes sa bogatstvom?
Nemoras biti bogat da uzdrzavas takvo vozilo. Treba imati samo dovoljno novaca.
Onaj koji je bogat kupuje RR,bentley....

Vracanje na temu:
Kupi taj tiguan ak je u voznom stanju i puna saka brade
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Old 16.07.2012., 21:49   #67
Hvala vam svima na pomoći.
Paradisaea is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:20.