Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2006., 12:07   #1
Riblje ulje ili Omega 3

Pozdrav,
U knjizi OZDRAVLJENJE - Liječenje stresa, anksionznost i depresije bez ljekova i psihoterapije –od dr. Davida Servan-Schreiber, piše o metodama koje su dale dugotrajnije rezultate kod liječenja, među kojima je i tretman ribljim uljem (Omega 3).

Budući da bi htjela imati bolje zdravstveno stanje u pogledu depresije (5g), zanima me da li netko s foruma ima iskustvo u pogledu uzimanja ribljeg ulja u navedene svrhe (doza, vrsta proizvoda, stanje nakon nekog vremena uzimanja itd.)

Hvala.
Monoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 12:21   #2
Quote:
Monoke kaže:
Pozdrav,
U knjizi OZDRAVLJENJE - Liječenje stresa, anksionznost i depresije bez ljekova i psihoterapije –od dr. Davida Servan-Schreiber, piše o metodama koje su dale dugotrajnije rezultate kod liječenja, među kojima je i tretman ribljim uljem (Omega 3).

Budući da bi htjela imati bolje zdravstveno stanje u pogledu depresije (5g), zanima me da li netko s foruma ima iskustvo u pogledu uzimanja ribljeg ulja u navedene svrhe (doza, vrsta proizvoda, stanje nakon nekog vremena uzimanja itd.)

Hvala.
Svakako da pomaže.U knjizi su ti navedene znansvetno dokazane metode koje pomažu pri izlječenju bez ljekova.Ljekovi su samo štaka koja Ti pomaže do određenog trenutka kada stvar moraš primiti u svoje ruke.Usudio bih se dodati i autogeni trening kao vrhunsku samopomoć.Jedan dio autogenog treninga je i naveden u knjizi u poglavlju koji objašnjava proces usporavanj otkucaja srca odnosno dovođenje plsa iz aritmičkog u ritmičko.
laser is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 12:23   #3
Quote:
Monoke kaže:
Pozdrav,
U knjizi OZDRAVLJENJE - Liječenje stresa, anksionznost i depresije bez ljekova i psihoterapije –od dr. Davida Servan-Schreiber, piše o metodama koje su dale dugotrajnije rezultate kod liječenja, među kojima je i tretman ribljim uljem (Omega 3).

Budući da bi htjela imati bolje zdravstveno stanje u pogledu depresije (5g), zanima me da li netko s foruma ima iskustvo u pogledu uzimanja ribljeg ulja u navedene svrhe (doza, vrsta proizvoda, stanje nakon nekog vremena uzimanja itd.)

Hvala.
Još jedna napomena omega 3 imaš kupiti u svakoj apoteci .doza od 90 tableta (2 puta dnevno) ti dođe 90 kn.ništa u usporedbi koliko vrijediš Ti odnosno tvoj bolji život.
laser is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 14:02   #4
Re:

Quote:
laser kaže:
Još jedna napomena omega 3 imaš kupiti u svakoj apoteci .doza od 90 tableta (2 puta dnevno) ti dođe 90 kn.ništa u usporedbi koliko vrijediš Ti odnosno tvoj bolji život.
Da, ali u knjizi piše da treba uzimati vrijednosti od 1-10gr ribljeg ulja. Također se navodi slučaj kod teške depre od 3x3 caps.

Međutim, sve ovisi o stupnju proćišćenosti ulja koliko dozirati, jer ovo od 90kn ulje, ima manju proćišćenost, pa u većim količinama izaziva toksičnost organizma.

Zato me i zanima konkretno iskustvo, doze i kada nastupa poboljšanje da bi se prestalo s prozacom (ili dr. antidepresivom).
Monoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 14:17   #5
Te kapsule od 1000mg za 90kn nisu pročišćene i u njima ima oko 200 do 300mg EPA + DHA, a to je bitno, a ne tih 1000mg i preporučljivo je piti jednu kapsulu dnevno.

One pročišćene su više od tri puta skuplje i mogu se piti u većim količinama ali uvijek treba obratiti pažnju koliko ima u kapsuli EPA + DHA pa prema tome odrediti dozu.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 15:11   #6
Re:

Quote:
No123 kaže:
Te kapsule od 1000mg za 90kn nisu pročišćene i u njima ima oko 200 do 300mg EPA + DHA, a to je bitno, a ne tih 1000mg i preporučljivo je piti jednu kapsulu dnevno.

One pročišćene su više od tri puta skuplje i mogu se piti u većim količinama ali uvijek treba obratiti pažnju koliko ima u kapsuli EPA + DHA pa prema tome odrediti dozu.
Pretraživajući forum na temu riblje ulje, naišla sam na tvoj post (vjerovatno Zdravlje) gdje navodiš da ga piješ u zdravstve svrhe i da se osjećaš ok (oko 6 mj). Također navodiš da si dozu prilagodio prema knjigi od dr. Searsa.

Možeš li nešto više reći o tome?
Koje ulje, doza itd.
Monoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 20:25   #7
Quote:
Monoke kaže:
Pretraživajući forum na temu riblje ulje, naišla sam na tvoj post (vjerovatno Zdravlje) gdje navodiš da ga piješ u zdravstve svrhe i da se osjećaš ok (oko 6 mj). Također navodiš da si dozu prilagodio prema knjigi od dr. Searsa.

Možeš li nešto više reći o tome?
Koje ulje, doza itd.
Ja pijem Omegu 3 već više od dvije godine, iz početka sam pio Life Time Riblje ulje 1000mg u kojemu ima 300mg EPA i 200mg DHA , 3 kapsule na dan, znaci ukupno 1.5g. LifeTime.

Jedno vrijeme sam pio ove od Twinlaba ali one su skupe, mislim da ove Mega koštaju oko 360kn, a ima 60 kapsula.

Sada pijem samo jednu kapsulu od 1000mg dnevno.

Kada sam ih počeo piti točno sam osjećao kako mi je nekako bistrije u glavi, sada to ne osjećam ali dobro mi je. Kada sam na jednoj kontroli psihiću rekao da pijem Omeu 3 i da imam osjećaj da mi je od njih bolje, on se je samo nasmiješio i rekao da ih i on pije
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 14:06   #8
Po meni za omega 3 je još bolje Laneno ulje. Možeš ga uzimat 2-3 žlice dnevno, ili uz svaki drugi obrok. Sad možda je sjebano jer ne znam da li ima u tabletama, ali nije problem naviknut se i uzimati ga sa žlicom. Bar meni nije bio problem

P.s. Mislim da ti ova tema ne sapda pod Psihologiju, 100% će ti se ovo seliti na Zdravlje.
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 15:16   #9
Re:

Quote:
Discovery.v2 kaže:
Po meni za omega 3 je još bolje Laneno ulje. Možeš ga uzimat 2-3 žlice dnevno, ili uz svaki drugi obrok. Sad možda je sjebano jer ne znam da li ima u tabletama, ali nije problem naviknut se i uzimati ga sa žlicom. Bar meni nije bio problem

Zašto piješ laneno ulje? Koliko dugo? U knjizi je naveden podatak da

1 žlica = 7,5 gr

Ali su sva ispitivanja rađena s ribljim uljem.

P.s. Mislim da ti ova tema ne sapda pod Psihologiju, 100% će ti se ovo seliti na Zdravlje.
Mislim da je bolje ovdje zbog psihe, da ljudi vide i dr. mogućnosti, ali meni ne smeta da ide i na Zdravlje.
Monoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 14:55   #10
Quote:
Discovery.v2 kaže: Pogledaj post
Po meni za omega 3 je još bolje Laneno ulje. Možeš ga uzimat 2-3 žlice dnevno, ili uz svaki drugi obrok. Sad možda je sjebano jer ne znam da li ima u tabletama, ali nije problem naviknut se i uzimati ga sa žlicom. Bar meni nije bio problem

P.s. Mislim da ti ova tema ne sapda pod Psihologiju, 100% će ti se ovo seliti na Zdravlje.
Laneno ulje nije omega 3 niti je slična i onaj tko želi suplementaciju Omegom sigurno nece pit laneno ulje.
Lan sadrži ALA oblik masne kiseline (kao i omegol proizvodi) i trebaju dodatne kemijske reakcije u organizmu da bi ALA prešla i iskoristila se kao omega3.
Vegetarijani i fruktarijanci imaju strasne probleme sa ALA-om jer računaju na nju kao završnu omega a to se nalazi jedino u životinjskom tkivu, sto nazalost biljke nemaju!

Za efekt protiv anksioznosti uzeti do 3g čiste omege- npr 5 kapsula od koje jedna sadrži ne manje od 350-400 EPA i DHA (KAL, Twinlab (samo sta je skup)) iako nije ni riblje ulje loše al uvijek postoji mogućnost trovanja i definitivno unošenje teških metala jer su ih ribe pune, pa sam uvijek za cistu omegu3 u kapsuli jer pri uzimanju ne osjetimo ni njen miris, niti okus sta meni osobno pase

P.S. Ljudi moji, ne fokusirajte se samo na omege nego počnite unositi sve esencijalne masne kiseline! Ne birajte nego počnite konzumirati sva hladno prešana ulja poput Lana, suncokreta, sezama, konoplje...i definitivno Avokado- koji sluzi za pravilno iskoristit te zdrave masti a ako uzimate karatenoide poput licopena, astaxanthina, kurkumina (kurkuma)...avokado je onda jednostavno savršeni touch koji ce nam pomoći da to usmjerimo na pravo mjesto!
Phyton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 15:01   #11
Quote:
Phyton kaže: Pogledaj post
P.S. Ljudi moji, ne fokusirajte se samo na omege nego počnite unositi sve esencijalne masne kiseline! Ne birajte nego počnite konzumirati sva hladno prešana ulja poput Lana, suncokreta, sezama, konoplje...i definitivno Avokado- koji sluzi za pravilno iskoristit te zdrave masti a ako uzimate karatenoide poput licopena, astaxanthina, kurkumina (kurkuma)...avokado je onda jednostavno savršeni touch koji ce nam pomoći da to usmjerimo na pravo mjesto!
Meni su ove super.
http://shop.naturala.hr/aquasource-k...-kiselina.html
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 14:52   #12
Quote:
Monoke kaže:
Pozdrav,
U knjizi OZDRAVLJENJE - Liječenje stresa, anksionznost i depresije bez ljekova i psihoterapije –od dr. Davida Servan-Schreiber, piše o metodama koje su dale dugotrajnije rezultate kod liječenja, među kojima je i tretman ribljim uljem (Omega 3).
Možeš li malo opisati biokemijsku funkciju djelovanja omega 3 masnih kiselina na psihu ili bar SŽS

Kako to liječe stres i anksioznost, te depresiju

Nezasićenih masnih kiselina kao što su Omega 3 postoji najviše u plavoj ribi, pa bi bilo korisnije papati ribu tri puta tjedno, nego kupovati te "magične kapsule".

Jedino bih to mogao shvatiti kao poruku: U zdravom tijelu, zdrav duh oliti psiha
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 15:24   #13
Re:

Quote:
normall kaže:
Možeš li malo opisati biokemijsku funkciju djelovanja omega 3 masnih kiselina na psihu ili bar SŽS

Kako to liječe stres i anksioznost, te depresiju

Nezasićenih masnih kiselina kao što su Omega 3 postoji najviše u plavoj ribi, pa bi bilo korisnije papati ribu tri puta tjedno, nego kupovati te "magične kapsule".

Jedino bih to mogao shvatiti kao poruku: U zdravom tijelu, zdrav duh oliti psiha
Omega 3 je hrana za mozak. Prehrana bez nje dovodi do raznih upalnih procesa u organizmu od srčanih bolesti do raka, kao i depresije.

Omega 3 to popravlja. Radili su magnetsku rezonancu mozga prije uporabe omege3 i poslije, pa su vidjeli znatna poboljšanja u strukturi mozga.

Uglavnom popravlja cjelokupni organizam.
Monoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 17:58   #14
Quote:
Monoke kaže:
Omega 3 je hrana za mozak. Prehrana bez nje dovodi do raznih upalnih procesa u organizmu od srčanih bolesti do raka, kao i depresije.

Omega 3 to popravlja. Radili su magnetsku rezonancu mozga prije uporabe omege3 i poslije, pa su vidjeli znatna poboljšanja u strukturi mozga.

Uglavnom popravlja cjelokupni organizam.


Joj...LOLčina na kvadrat, nisam si mogao ne dati oduška..jaoooooo.....
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 20:40   #15
Quote:
normall kaže:
Nezasićenih masnih kiselina kao što su Omega 3 postoji najviše u plavoj ribi, pa bi bilo korisnije papati ribu tri puta tjedno, nego kupovati te "magične kapsule".

To nisu nikakve "magične kapsule" nego dodatak prehrani

Da jedeš ribu svaki dan ne možeš pojesti onoliko koliko je potrebno organizmu

Istraživanja sve više priznaju mogućnost da DHA ima iznimno velik utjecaj na neurotransmitere u mozgu, pomažući moždanim stanicama da bolje međusobno komuniciraju. Kako je DHA osnovna strukturalna komponenta moždanog tkiva, razumljivo je da se nedostatak DHA u prehrani može povezati sa slabljenjem rada mozga.

Link
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 14:02   #16
Quote:
No123 kaže:
To nisu nikakve "magične kapsule" nego dodatak prehrani
To je opće poznato, jer da su lijek morale bi se registrirati kao lijek, a pošto nisu lijek, registrirane su kao "dodatak prehrani

Quote:
Da jedeš ribu svaki dan ne možeš pojesti onoliko koliko je potrebno organizmu


Omega 3 spadaju u skupinu nezasićenih masnih kiselina i nema ih samo u ribi.
Ako se pravilno hraniš, nisu potrebni nikakvi dodaci prehrani jer su to sve komercijalne budalaštine.

Quote:
Istraživanja sve više priznaju mogućnost da DHA ima iznimno velik utjecaj na neurotransmitere u mozgu, pomažući moždanim stanicama da bolje međusobno komuniciraju
.

To nisu nikakva nova istraživanja, no na neurotransmitere pogubno djeluju stres, alkohol, nezdrava prehrana, itd. (nemoj da se sad raspišem)
i nikakve veće količine nezasićenih masnih kiselina kao što su npr. Omega 3
kod psihičko-psihosomatskih, neuroloških bolesti, tu ne mogu pomoći.
DA BI SE NEKAKAV PRIPRAVAK PRIZNAO KAO LIJEK MORA PROĆI OPSEŽNA
VIŠEGODIŠNJA TESTIRANJA.

Quote:
Kako je DHA osnovna strukturalna komponenta moždanog tkiva, razumljivo je da se nedostatak DHA u prehrani može povezati sa slabljenjem rada mozga.
Ponavljam

Raznovrsnom prehranom, uz smanjene količine zasićenih masnih kiselina, nisu potrebni nikakvi dodatci prehrani poput "visokokomponentnih multivitaminskih pripravaka", "omega", "osteokoplexa", i sličnih preparata.

Cerifikat Dodatak prehrani se dobije tako da se utvrdi da proizvod NIJE ŠTETAN ZA ZDRAVLJE, A NE DA JE KORISTAN ZA ZDRAVLJE
ili da određeni pripravak LIJEČI određenu bolest ili poremećaj u radu neurotransmitera, moždanih sinapsi, neurona.
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 18:28   #17
Hrana koja sadrži omega 3 je koristan, to je poznato. No pomažu li kapsule uopće? Mogu li one biti zamjena? Kako se dobivaju te kapsule tj, kako proizvode omega 3 u njima?
Sumnjam na sličnu foru ko sa sintetičkim vitaminima.
radzid is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 18:26   #18
Quote:
normall kaže: Pogledaj post


i nikakve veće količine nezasićenih masnih kiselina kao što su npr. Omega 3
kod psihičko-psihosomatskih, neuroloških bolesti, tu ne mogu pomoći.
DA BI SE NEKAKAV PRIPRAVAK PRIZNAO KAO LIJEK MORA PROĆI OPSEŽNA
VIŠEGODIŠNJA TESTIRANJA.



Ponavljam

Raznovrsnom prehranom, uz smanjene količine zasićenih masnih kiselina, nisu potrebni nikakvi dodatci prehrani poput "visokokomponentnih multivitaminskih pripravaka", "omega", "osteokoplexa", i sličnih preparata.
da li je ovde govor o omega 3 ili ribljem ulju (koje je izmedju ostalog bogato i omegom 3, i d vitaminom?)

moja poznanica, koja je iskusan neurolog, tvrdi da jos nije imala pacijenta a da pacijent nije imao-la nedostatak vitamina d.
pogotovo jaku relaciju sa nedostatkom vitamina d imaju autoimune bolesti, tipa ms i sl.
i da se sada rade neka nova istrazivanja u vezi toga, koliko je vitamin d zapravo bitan.
__________________
Strange What Love Does
white panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 15:04   #19
Talking

Quote:
white panties kaže: Pogledaj post
da li je ovde govor o omega 3 ili ribljem ulju (koje je izmedju ostalog bogato i omegom 3, i d vitaminom?)

moja poznanica, koja je iskusan neurolog, tvrdi da jos nije imala pacijenta a da pacijent nije imao-la nedostatak vitamina d.
pogotovo jaku relaciju sa nedostatkom vitamina d imaju autoimune bolesti, tipa ms i sl.
i da se sada rade neka nova istrazivanja u vezi toga, koliko je vitamin d zapravo bitan.
Hallelujah! Praise the Lord
D je itekako bitan a naše zdravstvo nam je napunilo glavu kako je toksičnih i sad ga mogu dobit samo ljudi sa ms i teškim kroničnim bolestima, a nas zdrave ko j, jer ne smijemo Ostat zdravi nego sto prije obolit!

Istina je da vitamin D postaje toxican ako ga se uzima 3 mjeseca u 30.000 IU/daily
Phyton is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 14:57   #20
ricinusovo uje dokazano lijeci depresiju , jer se svi ispitanici osjecaju super , kad ga nakon par dana prestanu uzimati
usput i skuze da im je u stvari bilo sasvim dobro prije terapije
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.