Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2011., 09:08   #221
Red face

Quote:
strijelac30 kaže: Pogledaj post
Po tebi bi se trgovalo samo dva mjeseca prije dividende, pa nije sve u dividendi .Šta uopče radiš na forumu ,a naročito u ovoj temi?
naj se srdit micek ja sam samo postala kaj je naš Ivica rekel na konferenciji..znaš kak bi rekli moji kolege sa Bled School of Management.."dont kill the messenger"


iako mi je baš seksi kad si ovak grub prema meni sve me trnci prolaze brrrrrr
Sexy Maya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 14:21   #222
Poštovanje

Nakon tatine smrti nasljedila sam dionice od HT-a. Moje znanje o dionicama su na razini 0, pa vas molim za par savjeta.

1. Tata je kupio dioice 2007.g. za 38000 kn što ako sam dobro shvatila iznosi 63 dionice + 6 kao bonus što ih nije odmah prodao. Znači tata ima sa današnjim danom 69 dionica? Jesam li dobro shvatila?

2. Vidim u vašim dosadašnjim raspravama da vama dividende sjedaju na žiro-račune, na papiru koji tata ima od SKDD (ako sam dobro napisala) naveden je njegov tekući račun da na njega sjeda dividenda. Kako je to moguće s obzirom na ovo što vi pišete?

3. Kad budem dionice prebacivala na sebe da li i ja mogu staviti svoj tekući ili moram dostaviti baš žiroračun?

Hvala unaprijed na svakom savjetu i pojašnjenju. Pokušavam poloviti konce, ali nije lako ovako preko noći.
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 15:22   #223
Quote:
Romantica kaže: Pogledaj post
1. Tata je kupio dioice 2007.g. za 38000 kn što ako sam dobro shvatila iznosi 63 dionice + 6 kao bonus što ih nije odmah prodao. Znači tata ima sa današnjim danom 69 dionica? Jesam li dobro shvatila?
Dionica HT na IPO-u se prodavala po 265 HRK, sto znaci da je za 38,000 HRK mogao kupiti 143 dionice. Medutim s obzirom na broj interesenata mislim da je svaka fizicka osoba mogla kupiti 63 dionice sto znaci +10% = dodatnih 6 dionica, odnosno 69 dionica. Dionice na IPO-u su placane po 265 kuna sto znaci da je otac za 63 dionice platio oko 16,700 HRK. Da je kupio dionice za 38,000 HRK morao je imati jos dvije fizicke osobe na koje ih je kupovao.

Quote:
2. Vidim u vašim dosadašnjim raspravama da vama dividende sjedaju na žiro-račune, na papiru koji tata ima od SKDD (ako sam dobro napisala) naveden je njegov tekući račun da na njega sjeda dividenda. Kako je to moguće s obzirom na ovo što vi pišete?
Dividenda sjeda na tekuci racun koji je naveo vlasnik dionica. Ako ga zelis kao novi vlasnik promjeniti onda se obrati SDA-u. Ziro racun je za pravne osobe (tvrtke), a tekuci racun imaju fizicke osobe (pojedinci).

Quote:
3. Kad budem dionice prebacivala na sebe da li i ja mogu staviti svoj tekući ili moram dostaviti baš žiroračun?
Ziro racun je za pravne osobe (tvrtke), a tekuci racun imaju fizicke osobe (pojedinci). Ti imas tekuci racun kao sto je imao tvoj tata.
Banque is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 15:46   #224
Molim te banque ne pričaj o stvarima koje ne znaš

Romantica, nedavno je bio slučaj kao tvoj, mislim da je odgovoreno na pitanjima za početnike. Uglavnom, u SKDD moraš poslati rješenje o nasljeđivanju dionica (poštom, ništa posebno ne treba pisati u dopisu), i oni će ih provesti na tvoje ime. Oni znaju koliko ih je tvoj tata imao na svoje ime, toliko sad ide na tvoje. Dalje sve ide automatski, ne brini o računima, javit će ti.
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 16:14   #225
I da mora imati ziro racun. Novi zakon.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 17:13   #226
Zahvaljujem vam na odgovorima. Puno ste mi pomogli!
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 18:58   #227
@Romantica

Banque ti je dobro odgovorio na 1. pitanje, ali na druga dva nije. Novi zakon je izašao prošle godine - moraš imati žiro račun za dividendu. Napravi ovo što ti je bilokoje rekla, a u međuvremenu otvori žiro račun dok čekaš odgovor.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 00:24   #228
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
U pon znači HT na cca 255 kn.
imam feeling da neće,jer se to ne sviđa RBA fond inženjerima.
Ali do lita sigruno oće
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 01:01   #229
Iščitavajući brzinski temu shvatila sam da treba od ove godine imati
žiro račun za isplatu.
Ja sam ga nedavno otvorila i sad ga treba poslati na SKDD s pripadnom dokumentacijom. E sad zanima me, obzirom da sam svojevremeno kupila pakete dionica na majčino i svekrvino ime, kako poslat promjenu za isplatu 'njihovih' dividendi, a bez da ih ganjam da otvaraju žiro račune i podižu potom novce za koje će nakoncu i platit porez.
Prosvijetlite me molim, unaprijed hvala
FiF is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 01:14   #230
@FiF

Srećom još sam budan....

Ak si uzela dionice na njihovo ime,onda su dionice njihove,a to moš provjerit na SKDD. Dakle,il ćeš radit ugovore o darovanju,što će te možda koštat više od otvaranja još dva žirca,il ćeš otvarat nove žirce.

EDIT: pogledaj oznake investitora na njihovim papirima,pod tim brojem moći ćeš preko automata SKDD provjerit jesu li dionice regane na njih (sigurno jesu).
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 01:17   #231
@Romantica, pravomoćno rješenje o nasljeđivanju(original ili ovjerena kopija), kopija osobne, kopija ugovora o žiro računu, eventualno kratki dopis, nešto u stilu " molim vas da u skladu s dostavljenim dokumentima provedete rješenje o nasljeđivanju" i put pod noge u SKDD ili to u kuvertu i pošalji.

Nakon toga dobiti ćeš obavijest o otvorenom računu dionica u SKDD na koje će"sjesti" naslijeđene dionice i postaješ i službeno vlasnica istih.
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 01:26   #232
Ured za savjete neinformiranim investitorima zatvara točno u 2:00 h
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 01:32   #233


i da, FiF, nema poreza na dividendu...još
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 10:15   #234
Pleše na rubu blokade, malo su neodlučni.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 10:18   #235
e sad ga je neko lupio.

Ma trebali su danas bez blokade kad se ionako zna razlog.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 10:21   #236
Ae, al izgleda da RBA mirovinac nije htio sam branit cijenu.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 10:42   #237
Zanimljivo povukao se onaj nalog sa 20000 komada na 250 koji je tamo jako dugo stajao.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 10:45   #238
Jel se pamti negativna blokada HaTeja?

__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 10:47   #239
da kod prethodne dividende
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 10:57   #240
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
e sad ga je neko lupio.

Ma trebali su danas bez blokade kad se ionako zna razlog.
I sad će HANFA morati pitati upravu za razlog pada cijene, a uprava će reći da nema materijalnih činjenica za pad cijene
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.