Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2017., 16:29   #81
Imam paralizu sedmog kranijalnog živca tzv. Bells Palsy, sedmi dan je od pojave simptoma, najvjerojatnije me klima uništila kad sam sav znojan došo na direktan udar dost hladne klime 2 sata..prvih 4-5 dana užas živi, nemogućnost zatvaranja oka, nejasan govor, osjetljivost na zvuk, nemogućnost normalnog žvakanja..sad je mrvu bolje, osjećam lagane trnce u podrujčju obraza, krajnjim naporima ih mogu mrvu pomaknut..doktor me stavio na steroide 14 dana, rekao da bi ovaj tjedan već trebalo bit bolje no izgleda da to puno duže traje..u skroz nezgodnom trenutku me ovo uhvatilo, usljed bitnih razgovora za posao i raznih proslava..
Mišljenja oko vježbanja facijalnih mišića su podijeljena, neki kažu obavezno svaki dan vježbati da se mišići ne opuste, drugi da nema smisla vježbati dok se živac ne oporavi i da još može naškodit..
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 21:40   #82
Bio se taman izlječio potpuno od pareze desne strane lica, kad mi prije 2 tjedna počne opet na lijevoj strani. Doduše, ovaj put daleko slabije neg prvi put, sad se uopće ne primjeti da imam, jedini simptom su mi mrvu nakrivljena usta kad zijevam i osjećaj blage utrnulosti jezika. Opet mi doktori prepisali medrol s kojim sam sad počeo neš kasnije jer simptome skužio tek tjedan dana nakon njihove pojave. I kaj je čudno, doza medrola je sad jača neg prvi put kaj mi baš nema smisla al ajd, 96mg je preporuka doktora na hitnoj no infektolog i doktor opće medicine kazali da je to previsoka doza i da svakako počnem s manjom. Čudno kak se doktori nemogu usuglasit s takvim stvarima. Doktorima je ful čudno kaj sam to dobil drugi put, kažu da je to jaka rijetkost no guglam po netu i ima hrpa ljudi kaj su to imali već po 5 i više puta.
Ovaj put me nije klima sredila, ne znam koji bi mogući uzrok mogo bit, doduše bio na propuhu neš malo, nez jel od tog opet može bit.
Na hitnoj mi napravili CT glave, izvadili krv i sve parametre, testirao se na bolest krpelja..no sve uredno.
Preporučili su napravit MR glave i vratne kralježnice no bog te pitaj kad ću doć na red za to.
U završnoj sam fazi s medrolom, uzimam B kompleks vitamina i radim preporučene vježbice no blaga nakrivljenost ustiju je još uvijek tu..kaj je još dobro za oporavak živaca?
Od čeg bi to moglo bit, kak da eventualno spriječim da mi se opet isto dogodi?
Jel moguće da sam tolko osjetljiv na klimu/propuh/hladan vjetar?

Zadnje uređivanje zoomzoom888 : 11.11.2017. at 21:51.
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 17:40   #83
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Bio se taman izlječio potpuno od pareze desne strane lica, kad mi prije 2 tjedna počne opet na lijevoj strani. Doduše, ovaj put daleko slabije neg prvi put, sad se uopće ne primjeti da imam, jedini simptom su mi mrvu nakrivljena usta kad zijevam i osjećaj blage utrnulosti jezika. Opet mi doktori prepisali medrol s kojim sam sad počeo neš kasnije jer simptome skužio tek tjedan dana nakon njihove pojave. I kaj je čudno, doza medrola je sad jača neg prvi put kaj mi baš nema smisla al ajd, 96mg je preporuka doktora na hitnoj no infektolog i doktor opće medicine kazali da je to previsoka doza i da svakako počnem s manjom. Čudno kak se doktori nemogu usuglasit s takvim stvarima. Doktorima je ful čudno kaj sam to dobil drugi put, kažu da je to jaka rijetkost no guglam po netu i ima hrpa ljudi kaj su to imali već po 5 i više puta.
Ovaj put me nije klima sredila, ne znam koji bi mogući uzrok mogo bit, doduše bio na propuhu neš malo, nez jel od tog opet može bit.
Na hitnoj mi napravili CT glave, izvadili krv i sve parametre, testirao se na bolest krpelja..no sve uredno.
Preporučili su napravit MR glave i vratne kralježnice no bog te pitaj kad ću doć na red za to.
U završnoj sam fazi s medrolom, uzimam B kompleks vitamina i radim preporučene vježbice no blaga nakrivljenost ustiju je još uvijek tu..kaj je još dobro za oporavak živaca?
Od čeg bi to moglo bit, kak da eventualno spriječim da mi se opet isto dogodi?
Jel moguće da sam tolko osjetljiv na klimu/propuh/hladan vjetar?
Moguće je. Pomaže i akupunktura, ako postoji takva mogućnost.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2019., 09:28   #84
Zoomzoom888 zanima me kako si se oporavio od 2.pareze i sto si sve uzimao da ubrzaš oporavak?
Ja sam isto imala 2 pareze, 1. se potpuno oporavila, a 2.je nažalost ostala djelomično vidljiva...
I naravno uvijek postoji strah da me ne napadne i 3.pareza... Kako spriječiti, ako se to uopce moze?
Ketyxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2022., 10:13   #85
ljudi moji, sorry pokrečem staru temu, ali imam spazmus facijalis od 2014 i nikako da ga izliječim
imam jake glavobolje migrene
bolove u licu, 20 godina sam radio na propuhu
krećem na akupunkturi
za operaciju se nisam još odlučio
bio sam na CT i MR
imam neurovaskularni konflikt iza desnog uha

kako da to trajno izliječim?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.