Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2017., 15:52   #3921
Hallo svima

Molio bib za malu pomoc...zna li netko nekoga u regensburgu tko privatno poducava njemacki (ili mi odemo k njemu/njojili kod nas doma) ali da je hrvat tj da zna hrvatski? I da, kakve su otprilike cijene?

Isli smo na tecaj (zena i ja) na b1 jer smo test napisali tako da nam je preporucila b1. Njoj cak i b2 ali smo oboje uzeli b1 da bi se razocarali jer nam je pretesko i ne kuzimo bas. Osjetimo da ipak imamo rupe u temeljima i b1 je preveliki zalogaj. Ne znam uopce otkud njoj b2 za zenu kad ni ovo ne ide... Na kraju se kao pise test koji se placa 200e na koji mi ne padana pamet izaci jer znam da ga necemo poloziti.

Najveci problem nam je sto predavac ne zna hr pa kad nesto pitamo vezano uz gl. Vremena i sl. on sene moze staviti u nas mozak govor i nacin razmiljsljanja da nam pojasni nego naravno na njemacki nacin a to nam ne pomaze previse. Naravno, nekad uopce ne znamo pitat ono sto nam nije jasno (ne mislim da ne znamo rijeci nego smisao poantu pravila zasto kako i to sve)...

Uglavnom, radije bi si uzeli nekog naseg sa dobrim njemackim tko je kadar nauciti nas barem b1. Uvjereni smo da bi na taj nacin za jedan skolski sat uspjeli nauciti puno vise nego na 3 sata ovog kolektivnog tecaja gdje kolicina vremena posvecenog samo meni ili nama dvoma je nikakva a sveukupno bi nas kostalo 700e i to ukoliko ne bi morali uzimati dodatne sate...

Ne treba nam nuzno profesor njem. Treba nam netko tko zna njem. i tko bi imao volje i vremena par puta tjedno izdvojiti sat vremena za nas i uz to jos zaraditi novce, pojest, popit i tako

Ps: ako se netko pronasao u ovome sto trazimo moze se javiti i na pp

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
rampart is offline  
Old 09.11.2017., 00:23   #3922
Jel ima promjena kakvih sto se tice prijave povrata poreza? Do kad je rok Jel ostalo u roku 4 god da se moze to uradit? ? Ma nesto sam gledao na tv-u al Neznam jesam dobro razumijo uglavnom treba mi jer jos nisam od 2014. God predao
neobuzdan is offline  
Old 09.11.2017., 02:01   #3923
Quote:
rampart kaže: Pogledaj post
Hallo svima

Molio bib za malu pomoc...zna li netko nekoga u regensburgu tko privatno poducava njemacki (ili mi odemo k njemu/njojili kod nas doma) ali da je hrvat tj da zna hrvatski? I da, kakve su otprilike cijene?

Isli smo na tecaj (zena i ja) na b1 jer smo test napisali tako da nam je preporucila b1. Njoj cak i b2 ali smo oboje uzeli b1 da bi se razocarali jer nam je pretesko i ne kuzimo bas. Osjetimo da ipak imamo rupe u temeljima i b1 je preveliki zalogaj. Ne znam uopce otkud njoj b2 za zenu kad ni ovo ne ide... Na kraju se kao pise test koji se placa 200e na koji mi ne padana pamet izaci jer znam da ga necemo poloziti.

Najveci problem nam je sto predavac ne zna hr pa kad nesto pitamo vezano uz gl. Vremena i sl. on sene moze staviti u nas mozak govor i nacin razmiljsljanja da nam pojasni nego naravno na njemacki nacin a to nam ne pomaze previse. Naravno, nekad uopce ne znamo pitat ono sto nam nije jasno (ne mislim da ne znamo rijeci nego smisao poantu pravila zasto kako i to sve)...

Uglavnom, radije bi si uzeli nekog naseg sa dobrim njemackim tko je kadar nauciti nas barem b1. Uvjereni smo da bi na taj nacin za jedan skolski sat uspjeli nauciti puno vise nego na 3 sata ovog kolektivnog tecaja gdje kolicina vremena posvecenog samo meni ili nama dvoma je nikakva a sveukupno bi nas kostalo 700e i to ukoliko ne bi morali uzimati dodatne sate...

Ne treba nam nuzno profesor njem. Treba nam netko tko zna njem. i tko bi imao volje i vremena par puta tjedno izdvojiti sat vremena za nas i uz to jos zaraditi novce, pojest, popit i tako

Ps: ako se netko pronasao u ovome sto trazimo moze se javiti i na pp

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Dok ne nadjete nekog naseg a imate znanje engleskog da razumijete sta vam neko na engleskom nes objasnjava. Onda probajte za prvu ruku skoknut na yt kanal od ove zenske : Learn German with Jenny.

Ja sam pak imao slican problem samo sa razinom A1.1 na tecaju di nam je predavala neka poljakinja koja samo zna poljski i deutsch. I pisao sam sve sta je ona zapisivala na plocu za prezen,perfekt al uz jednog prigorskog debila koji je mon stop imao pitanje i uletavao ja sam mogo citat i blejat i neznam sta al pimpek kuzio nisam...

Pa sam zujakao kopao po netu i nabasao prvo na 2 filmica di nas lik u videu je objasnio tvorbu prezenta i perfekta i onak te isti tren pogodi neka pamet u glavu jer em to nije tesko em je materiju objasnio sa razumjevanjem.

Onda sam naletio na jos par yt kanala koji su fino objasnjavali kao malica sa kabnala deutsch für euch i Herr Antrit profa sa faksa...dok nisam na Jenny naletio koja mi sjeda ko budali samar plus ima fino rasporedjeno da mos odabrat samo filmice sa A1, A2 ili B1,B2 pa sve do C1 i C2 razine...i zenska ima gro filmica cca 430 komada od po 3-10-15 min.

I usput uz svaki filmic imate opciju otic na njen sajt i rijesit cca 20ak zadataka vezanih za svaki pojedini video.

Pa ono mozda vam i pomogne...A ovo za test kaj ste rijesavali za razinu znanja je malo varljivo ko sto je od kolege zena prije dolaska rijesila test za B1 a kad je dosla nije kuzila nista ljudi cak ni najosnovnije razgovore. A ucila je u skoli njemacki...a l drugo je kad ti uizivo moras hvatat njihov izgovor, gutanje pola slova i rijeci jer kak veli frend njemac da se ekipi neda izgovarat full + i brzinu sa kojom oni normalno razgovaraju a tebi zvuce ko duplo ubrzana gramofonska ploca. S vremenom treba to sve pohvatat al kak veli frend kad polovis i kad ti sve pocne ulazit u naviku da sam krenes srat bez da ti mozak razmislja dal ovak il onak onda bu krenulo sjedat sve. Dan po dan i islo bu..

Bar gledam po sebi koji nije nes prejako zapeo sa strebanjem al mi nedavno kolega na poslu reko da s obzirom kolko sam dugo u De i da prije nisam nikad ucio ga mi ide sasvim ok.

A onaj gore prigorac opisani je 3put duze tu i non stop kao uci a razgovor i razumjevanje mu se svodi na bubetanje rijeci napamet veze svezom 90% vremena nemaju jer prva koja mu padne na pamet sa ajeto retard slozenom recenicom on samo ih ko automat izbacuje...on misli da je to to al fulla skroz i+ uspio je njemacke kolega nekak da ga sa takvim znanjem razumiju sta on zeli ili treba...
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Old 09.11.2017., 02:07   #3924
Quote:
neobuzdan kaže: Pogledaj post
Jel ima promjena kakvih sto se tice prijave povrata poreza? Do kad je rok Jel ostalo u roku 4 god da se moze to uradit? ? Ma nesto sam gledao na tv-u al Neznam jesam dobro razumijo uglavnom treba mi jer jos nisam od 2014. God predao
31.12.2018 ti je Termin ako zelis a nemoras predati.
Ako si obavezan jer imas firmu morao si predati do 31.05.2015. Ili produzenjo do kraja 2015.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 09.11.2017., 04:47   #3925
@rampart: pogledaj italki.com
Sajt na kojem ima i profača i intruktora (razlika u cijeni), ima i ponešto s našeg područja. Zgodno je (ako ti paše) što je preko skajpa pa ne moraš još ići nekamo. I s mnogima se može dogovoriti da radite udvoje.
__________________
You see life as an opportunity. So, it doesn't matter too much how difficult the road ahead may look, it's still a road, and roads go places!
Night Creature is offline  
Old 09.11.2017., 12:54   #3926
Quote:
Sprudelmeister kaže: Pogledaj post
Pa koliko dugo vec trazis posso, trebao si dosad bar do b2 doci..
Radim ovdje i čekam da se neke stvari poslože, ne isplati mi se sam ići gore i nije to lako izdržati, a zbog čega je tebi, vama to problem, valjda je to moj problem.
Gustavo is offline  
Old 09.11.2017., 19:04   #3927
Meni su u Steueramtu rekli da, posto sam klasa 3, moram podneti poresku prijavu.

Da li sam dobro razumeo?
ikac2000 is offline  
Old 11.11.2017., 12:24   #3928
Pozdrav. Ozbiljno razmisljam da potrazim posao u Nürnbergu ali naravno treba naci stan. Ima li neko da zivi u tom gradu, kakav je grad i je li tesko naci stan i jesu li skupi?

Drugo stvar koja me malo muci. Trenutno radim direktno za njemacku firmu i planiram promijeniti posao i sredinu a po oglasima vidim velika vecina oglasa je preko zeit/leich firmi. Imao sam jedno negativno iskustvo ali srecom kratko od jedne takve firme pa me sada malo strah. Kakva su vasa iskustva sa posrednickim firmama?
forza1984 is offline  
Old 11.11.2017., 14:41   #3929
Quote:
ikac2000 kaže: Pogledaj post
Meni su u Steueramtu rekli da, posto sam klasa 3, moram podneti poresku prijavu.

Da li sam dobro razumeo?
Da.
Rok ti je do kraja 5.mjeseca, ako ideš preko Steuerberatera onda imaš više vremena, mozda čak do kraja godine.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
hystorian is offline  
Old 11.11.2017., 15:02   #3930
Quote:
forza1984 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Ozbiljno razmisljam da potrazim posao u Nürnbergu ali naravno treba naci stan. Ima li neko da zivi u tom gradu, kakav je grad i je li tesko naci stan i jesu li skupi?

Drugo stvar koja me malo muci. Trenutno radim direktno za njemacku firmu i planiram promijeniti posao i sredinu a po oglasima vidim velika vecina oglasa je preko zeit/leich firmi. Imao sam jedno negativno iskustvo ali srecom kratko od jedne takve firme pa me sada malo strah. Kakva su vasa iskustva sa posrednickim firmama?
Ja sam za sada radio samo preko jedne i sve super bilo. Sve mi je isplaceno. Nikakvih problema za go ni nista. Siptar je vlasnik. Malo sam se brinuo pogotovo znajuci kakvi su ljudi sa balkana ali sve 5.

Inace mislim da su te agencije sasvim ol stvar i da je kod svih manje viseave isto i da nema muljanja. Naravno da ima izuzetaka ali mislim da ih je malo..

Ja se ne bih brinuo.

Jedino sto neke placaju za prijevoz a neke ne. Mislim da je to najveca razlika. I eventualno u radnoj opremi ili alatu. I da, razlika ima u onim satima sto ti za konto uzima. Neke uzimaju do 70h neke do 150 aliionako na kraju dobijes pare.. Mozda malo manje jer mislim da se to oporezuje dodatno ali nisam siguran.

U svakom slucaju mislim da sene moras brinut oko toga. Samo peglaj.

Sto se stana tice, nema pojma. Pretlostavljam da nije bas lako. Dobar stan puno ljudi dodje gledat. Vjerojatno njemci imaju prednost i oni sa ugovorom za stalno i oni sa vecom placom ali uz malo volje nadje se

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
rampart is offline  
Old 12.11.2017., 16:19   #3931
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
31.12.2018 ti je Termin ako zelis a nemoras predati.
Ako si obavezan jer imas firmu morao si predati do 31.05.2015. Ili produzenjo do kraja 2015.
A bice da sam onda krivo razumijo.

E sad mene zanima jos nesto : Platna lista se ne poklapa sa onim sto je meni sef placao. Na ruke mi je davao placu. Ako ja to njima prijavim hocu onda i ja imat problema? A Evidentno je da cu zbog majmuna i dobit malo povrata poreza
neobuzdan is offline  
Old 12.11.2017., 16:43   #3932
Pa samo na Ono Sto je prijavljeno si placao porez, znaci i samo na to možes dobiti povrat.

Probleme možes dobiti jer si "pomogao" U tajenju poreza. Platni list i placa nisu bila ista i trebao si traziti bis sefa da to bude isto. Ako nisi, so to znaci tolerirao, naravno ces se ti lakse izvuci od njega "trebao Mi je posao, ucjenjivao ne da moze samo Tako ili nikako" itd. Ali pravno si pomogao, samo Sto evo ipak je sef zaduzen za placanje a ne ti i s Tim je on uvijek vise kriv.
Ovo ti je isto kao prica da racunima U HR.
Moras GA dobiti i ponjeti. Ako nema tebi Mala kazna a ducanu velika.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 12.11.2017., 21:41   #3933
Prvu platnu listu mi je dao tek poslje 2 ili 3 mj.od pocetka posla.
Najgore u tome sto gazda ima nekog Steuerberater koji je njemac.
I on mu vodi papire. Sad kako je to moguce da svjesno varaju svoju drzavu. Odnosno radnika jer imam pravo na povrat iako je to sica. Za tog mi je covjeka jos najgore sto svjesno rade krivo
neobuzdan is offline  
Old 13.11.2017., 20:38   #3934
poz

evo i mene u Njemackoj, malo vise od 2 mjeseca, okolica Osnabrucka, rad u skladistu, (po struci inace agronom), gazda njemac, probno na 6 mjeseci, nakon toga za stalno, posao ok, mozda kad bi bilo malo vise radnih sat, placa za razliku od hrvatske i ono sto sam tamo imao za to radno vrijeme i taj nivo odgovornosti odlicna, jedino sam malo razocaran jer ima dosta poljaka i slabog kontakta na poslu s njemackim i njemcima, i al ajde ne mozes imat sve.

ne planiram se vise vracati, cak ni na godisnje odmore, prvenstveno jer imam preko 1500km do kuce, i kad se sjetim samo putovanja (bus 20-30h, auto koji nemam 17-20h)

mfg
ytbapa is offline  
Old 18.11.2017., 11:41   #3935
Pozdrav svima, zanima me kako nabaviti hrvatsku televiziju u Njemačkoj? Zanimaju me programi kao što su HBO, Cinemax, HRT 1,2,3, KlasikTV i sl.
Je li to uopće moguće (legalno naravno)?
beryozinka is offline  
Old 18.11.2017., 18:02   #3936
legalno su ovi neki nosili recivere iz Hr (evotv i ostali)
a za sve ostalo sharing i iptv....

pun kufer oglasa na fejsu na stranici idemo u Njemacku
ima cak i ovdje jedan decko koji se time bavi

ja isto koristim i skroz sam zadovoljan...10 eu mjesecno ili 120eu godisnje(znam da ima i jeftinije ali nema programa na listi koji meni trebaju)
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Old 19.11.2017., 10:51   #3937
Ne bih rekao da je to legalno.
osibk is offline  
Old 19.11.2017., 12:13   #3938
Živjela sam u njemačkoj oko 8 godina...Sad došla u malo mjesto. I sa time sam nezadovoljna. Je
da imam dobar posao u Hrvatskoj, ali Njemačka je ipak Njemačka. I teško se pomirit sa tim da
više ne živim tamo gore.
Paige the cool is offline  
Old 19.11.2017., 12:26   #3939
Pa sama so dala odgovor ili?

Sto ti osim osim novca toliko fali?

Zasto si se vratila?
Je si Li sama?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 19.11.2017., 12:41   #3940
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Pa sama so dala odgovor ili?

Sto ti osim osim novca toliko fali?

Zasto si se vratila?
Je si Li sama?
Njemačka ima lipe fontane, ceste su im velike i uredne, ima lijepih knjižnica, muzej galerije su im bolje i jače 1000 puta od naših, bolje škole imaju, zoo im je zakon...Imaju milijun ogromnih parkova di se može uživat.
Živim sa roditeljima koji su se htjeli vratit ovdje, jer sa njemačkom penzijom se bolje ovdje živi nego gore. Radim na aerodromu, dobra plaća.
Ali da se vratim u njemačku je 0 naprama 100000.

Jednostavno, život u njemačkoj je živopisniji, ima i traka za trčanje, može se šetat psa bez da itko viri sa prozora da ne govorim da tamo u njemačkoj nikoga nije briga jesi li nakon 2 dana ili nakon 2 miseca sa nekim u krevetu legao.

Zdravstvo im je isto bolje.
Liječnici su gore u njemačkoj inteligentniji.

Da ne nabrajam više.
Paige the cool is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:09.