Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2017., 11:55   #6121
Re di Mare, preporuka uvijek. Što se tiče Žnjana, hvala Bogu da su makli onaj Divlji zapad... kad vas slušam neke kako vam je problem prošetat do auta muka mi dođe... noge i jesu da šetaju...
Maldives is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 13:14   #6122
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Ali su i oni snizili cijene.
Meni je lucica nekada bas bila kao opisana, Ali nekada su i Van sezone dosta nategli cijene.
Imaju li Jos ili opet pizzu?
Za pizzu ne znam, baš je i ne jedem ako ne moram

Cijene mi izgledaju ok - biftek tagliata 80 kuna, neka standardna mesna oko 60.

Nije prenapuhan meni, imaju i nešto gotovih jela - po meni vrlo prihvatljivo.
__________________
Guzica u mom avataru služi kako bi plitki ljudi imali gdje prilijepiti etiketu.
b'elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 13:22   #6123
Krenulo je...

https://imgur.com/a/HIcIe

blebletalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 13:50   #6124
Nego šta, s prvom kišom vrijeme je da svi odemo spavat zimski san. Što bi se radilo kad si se nakesa pa možeš spavat... ilitiga "filozofirat" kako dogodine ponovit isto
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 14:05   #6125
A od koga da prežive zimu? Od nas 10 na ovom topicu? Od onih šta kopaju po smeću?
__________________
Guzica u mom avataru služi kako bi plitki ljudi imali gdje prilijepiti etiketu.
b'elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 14:12   #6126
Quote:
b'elana kaže: Pogledaj post
Za pizzu ne znam, baš je i ne jedem ako ne moram

Cijene mi izgledaju ok - biftek tagliata 80 kuna, neka standardna mesna oko 60.

Nije prenapuhan meni, imaju i nešto gotovih jela - po meni vrlo prihvatljivo.
To je jeftinjie nego Sto je bilo kod mene, mozda im je sezona ranije pocela, bila sam oko uskrsa.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 14:13   #6127
Ma sve ok b'elana... zaslužili ljudi godišnji... Al što je je, da šnicel ne cijene 150kn možda bi i tko mimo nas deset moga priuštit sebi porciju

MrsGahan sezona počinje s Valentinovom za sve one koji rade cijelu godinu Za one koji otvaraju samo za sezonu počinje danom kad otvore i završava prvom kišom. Oni baš i ne mijenjaju cjenike.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 16:08   #6128
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ma sve ok b'elana... zaslužili ljudi godišnji... Al što je je, da šnicel ne cijene 150kn možda bi i tko mimo nas deset moga priuštit sebi porciju
Tko je sve bio na Tjednu restorana? A cijena je bila 100 kuna za tri slijeda? Leteći pijati u Bajamontija? Enibadi?
Zora bila svaki dan nudi neke akcije i popuste. Peccado radi akcije burgera. Ima ih koji se zaista trude, ali naravno ne bi Split bio Split da ne nađemo načina i njih nekako popljuvati.
__________________
Guzica u mom avataru služi kako bi plitki ljudi imali gdje prilijepiti etiketu.
b'elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 17:34   #6129
Bajamonti radi cijelu godinu(godinama) bila i super mi je, nisam bila za tjedan restorana, ali često sam tamo, što na kavama i kolačima, što na vinu, što na hrani. u Zori bila dva puta na staroj lokaciji. Nije moj tip restorana. O Peccadu sam pisala kad je bila stara ekipa, ok hrana, ali mi je posluga i brzina bila jako loša. Novoj ekipi još nisam stigla dat priliku, ako ne zatvore kroz skoro vrijeme hoću.
Slanice standardno dobre, tko voli domaću spizu tamo se nikad neće razočarat.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 22:15   #6130
nakon dugo vremena u Duje na gripe.....

Ručak, dobro popunjeno je bilo

kozice sa tartufima, neka manistra, i tikvice..... dobro i ukusno, jako velika porcija....

kolega sta je jeo crni rizot kaze da je bilo dobro, nakon dugo vremena da je sipa a ne lignjuni....
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 13:24   #6131
Quote:
blebletalo kaže: Pogledaj post
vrh!
Maldives is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 22:55   #6132
Quote:
Maldives kaže: Pogledaj post
vrh!
Jedan od ugostitelja koji zatvara zimi:

a kako misle da ćemo raditi zimi kada nam se otvori 30 kućica u centru i konkurenciju poveća za 50%.... cili šušur se prebaci na kučice ....

zapravo je i glupo pričati da netko zatvara kad ima toliko sada restorana u gradu koji rade.....
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 22:59   #6133
Da zato oni zatvore 1-2 mjeseca prija kucica i otvore Tel 3-4 mjeseca nakon njih.
Kucicafobija.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 08:46   #6134
Ma realno ne smeta meni što zatvaraju. Svatko ima pravo sebi složit radno vrijeme i raspored kako ga volja. Pogotovo kad plaćaš najam i radnike više tisuća eura, a realno ne možeš zaradit ni da budeš na nuli. Ali ne volim pres.... idemo razmišljat ovo ono... Brate mili reci satrali smo se, zaradili smo dovoljno, idemo odmorit i vidimo se iduće ljeto. Ne, oni idu meditirat 6-8 mjeseci o novim konceptima, načinu kako još smanjit porciju i digit cijenu, di nać još jeftinije namirnice ili dobit veći rabat itd... ups... o što boljoj ponudi i cijenama iduće godine

I da, mjesec (ipo) dana kobasica, kave i vruće čokolade onemogućuje "vrhunske restorane" u radu i direktna su konkurencija. Možda Ćevapima Paulina, ne baš i DWH-u... (Osim toga, što nisu sve kućice sa spizom i bile od vlasnika restorana...).

Eno čitam da im je Opara srezao broj, bit će samo na sredini rive i u Đardinu. Pozdravljam. Drage su mi, drago mi je sjest i prošetat, ali ne valja previše zapasat grad. Planiraju od Đardina napravit "Zrinjevac". Bumo videli. Ideja mi se sviđa, jer mislim da je taj park totalno neiskorišten i pozdravljam sve ideje što su dosad bile, koncerti, sajmovi...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 01:35   #6135
Realno imaš za zimu

bokeriju
o zlata
bepu
no stres
olive there
zoi
apetit
bajamonti
BRASSERIE ON 7
zinfandel
uje
chops
cortomaltese
mazgon
pecado
barbasosa
+ varoški dio ....

zatvorili su uglavnom manji i oni u istočnom dijelu palače koji je manje atraktivan i mracan....
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 08:29   #6136
Đir, Zora bila, Para di šoto, Konoba Lučac, Calypso, Konoba Lučica, Stari mornar, Re di mare?
__________________
Guzica u mom avataru služi kako bi plitki ljudi imali gdje prilijepiti etiketu.
b'elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:10   #6137
Ovo je on nabrojio samo one po palači/centru...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:53   #6138
DakleN...
Djir- bila nedavno sa ekipon. Restoran poluprazan, a opet puniji nego ikad ipak je bija utorak navecer.. Zamezile pikantnu pastetetu (odlicna i odlicni kruscici), glavna jela su svima bila odlicna (ja san jela crne njoke i stvarno su bili domaci, ukusni i porcija ogromna), svaka po desert(moj je bija semifreddo, klasika, osvjezavajuc, ne presladak), vino kuce, merlot, los, rakijice- 8 zena 120kn po glavi. Nista. Sve site i zadovoljne. Za tu cijenu najbolji omjer ulozeno/dobiveno u gradu. Kod Dira je najbolje to sta ocekujes ok hranu po ok cijenama i to i dobijes. Nikakvi okusni orgazmi, ali pristojno i korektno svaki put.

MaToni
Bila s muzen u proslu nedilju navecer na zimskon meniju. Restoran u 9 navecer prazan. Mi i jos 6 ljudi. Kuhar neki drugi, ne vlasnik. Pitan konobara za guscju jetru kako je spremljena, pojma nema, nesto prtlja. Pitan ga pa jel foie gras pa da mazen na kruv ili je drugacije spremljena jetra- kaze je mozete i tako s kruvon...meni ?! u glavi al dobro. Pitan ga jel velika porcija. Je da je predjelo, al je 135kn u pitanju, kaze je moze se najest. Bice mislija da san zensko pa ne mogu pojest jer se od one porcije moje dite od 4mj ne bi najilo. Guscja jetra je przena na necemu. Okus nikakav, kolicine tocno 5 zalogaja servirana uz nekakvu maarmeladu od sljiva koje je pun pijat i 3 lista matovilca i 3 stapica debele julienn cikle.... Ono. Divota. Izgleda ko drek i ima okus po nicemu. Jetrica je suha i prepecena sve ostalo je nista. Preskupo i lose. Nek je 200kn al daj mi jbni foie gras, valjda znaju Francuzi sta valja, ko si ti da kemijas majke ti mile... Muz ija puru i jetricu. Ono, ka da je doma u podne na rucku. Nije bilo lose...nije ni wow. Neka druga jela su ocit dokaz izdrkavanja gl kuhara na pijatima. Previse komponenata od kojih dobar dio ne funkcionira zajedno ni u teoriji ni u praksi. Gledan jelo pacja prsa sa kupuson i kobasicon i jos necin tipa brusnicama. Hau jes nou. Evo sacu. Kolicine su se drasticno smanjile, cijene narasle. Dragi Matoni ja stvarno volin seks, al da me j bez k u zdrav mozak, e to brate ne volin. Da se vise vidimo cisto sumLjam. Zivija ti meni uz onu casu Stine za 44kn 1.5dcl....
__________________
Jutro je pametnije od večeri. Ali kad si glup, sasvim je svejedno koje je doba dana.
yawanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:56   #6139
Quote:
yawanna kaže: Pogledaj post
Pitan konobara za guscju jetru kako je spremljena, pojma nema, nesto prtlja. Pitan ga pa jel foie gras pa da mazen na kruv ili je drugacije spremljena jetra- kaze je mozete i tako s kruvon...meni ?! u glavi al dobro. Pitan ga jel velika porcija. Je da je predjelo, al je 135kn u pitanju, kaze je moze se najest...
Meni je bila ta hebena gušćja jetra, okus u rangu dobrog restorana u Francuskoj... doduše radio je gazda. Al valjda sto ljudi sto čudi

Al evo baš na webu im gledam, sve piše:
"Zapečena guščja jetra, umak od suhih šljiva i prošeka,wasabi mayo,senf"

Nigdi se ne spominje pašteta
blebletalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 16:42   #6140
Nisan odavno bila po restoranima pa trebam preporuku za večeras. Žensko društvo ide, di je dobra spiza? Re di Mare?
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.