Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 18:39   #5801
Već neko vrijeme spremam se (rekli bi naši stari "...ko gladan srat") uhvatiti u koštac sa HZZMO. Over 60, MS me puca već 20 godina, radim redovno i više od toga, dosta je već. Imam par pitanja, pa ako je neko voljan odgovoriti, unaprijed hvala:

Gdje se predaje zahtjev za staž sa povećanim trajanjem (adresa plz)?
Jel fotokopija prve MS dijagnoze dovoljna?
Jel treba neki obrazac-biljezi?
Što je sa spuštanjem granice za odlazak u punu mirovinu - poseban zahtjev?
Jesam li štogod propustio-ispustio?

Pozdrav,

MS supatnik Mladen.
__________________
Me and my brothers Jake and Elwood - We're on a mission from God.
Ovaj post je osobne naravi, ne uvjerava, ne savjetuje, ne docira. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama ovog posta upitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Malden is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 06:45   #5802
@ajant: da, da, bijelo-zeleno pakiranje

Što se magnezija tiče, imam iskustva samo s kloridom. Doma je vrećica i svi troše. Povremeno uzmem, ali ne osjetim ništa. Malat mi dobro zvuči. Sve što pomaže s energijom dobro zvuči. Jedno vrijeme sam koristila inozin. Ne znam je li tada bio placebo efekt zbog recenzija na netu, ali mogla bih ga opet naručiti. Nakon više godina dijagnoze, čovjek se malo zapusti
dona_dona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 09:03   #5803
Magnezij-malate je odličan i za spazme. Velika mi je bila razlika kad sam ga uzimala, noge se nisu grčile.
mačkolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 18:34   #5804
Quote:
Malden kaže: Pogledaj post
Gdje se predaje zahtjev za staž sa povećanim trajanjem (adresa plz)?
Jel fotokopija prve MS dijagnoze dovoljna?
Jel treba neki obrazac-biljezi?
Što je sa spuštanjem granice za odlazak u punu mirovinu - poseban zahtjev?
Jesam li štogod propustio-ispustio?.
Zahtjev se predaje na mirovinsko.
Treba fotokopija prve dijagnoze (obavezno) a ni noviji nalazi neće škodit. Što više nalaza to bolje.
Obrazac kupiš u Narodnim novinama - "zahtjev za utvrđivanje staža s povećanim trajanjem" ili tako nekako (ja to obavila davno pa se ne sjećam točnog naziva"
Granica za odlazak u mirovinu spušta se automatski zajedno sa skupljanjem staža sa povećanim trajanjem. Samo nešto sporije nego se nakupilo "beneficiranog" staža

Najbolje da odeš do pravnika u mirovinsko koji prima stranke određene dane, a i ovi iz društva MS bi trebali preciznije znati.

Bitno je krenuti pa ćeš putem skupiti informacije.
Sretno
martix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 09:17   #5805
ja mislim da i nisam kupovao obrazac u nn, nego kad sam došao u tvrtkovu čovjek na šalteru mi dao neki obrazac za beneficirani

ali kao i femme nisam predao i taj za utvrđivanje invaliditeta, pa to moram sad naknadno, jučer mi inače stiglo rješenje, na njemu odmah piše i ovo za raniji odlazak kako martix kaže, ja sma predao svu dokumentaciju, 14 mjeseci ravno kod mene od predaje do rješenja, moram pregledat sad šta se pisalo ono za nakon rješenja, koja je procedura, znam da je bilo nešto još čini mi se, nije samo plug&play

znači ima nešto u tome što pišu za malat, vidjet ću baš kad počnem koristit, i ja sam dosad koristio samo klorid

pokupio negdje na bespućima interneta, ne sjećam se gdje
http://healthbuzzfeed.co/first-drug-...remyelination/
ajant is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 22:51   #5806
Nalaz ssep

Sto govori ovaj nalaz? Pise da su pronadene neuronalne lezije. Iznad razine Th6. Obostrano bez smetnji provođenja. Bi se za to slalo na magnetsku. Ili daljnje kontrole? Sto dalje
gamerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 17:40   #5807
nisam dugo radio evocirane potencijale, ali zar ne bi oni trebali pokazat smetnje u provođenju, a ne postojanje lezija i bez smtenji provođenja
ajant is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 16:38   #5808
Pozdrav
Javljam se prvi put. MS od 2013 danas billa u Tvrtkovoj na vjestacenju dr.me gnjavila da mi mozda ne ce ptiznati dijagnozu jer je likvor negativan.Strasno a razgovor je krenuo kako lijepo izgledam da sam mlada vitka da sam ja super. Slabo mi je bilo od nje. Ja se samo trudim dobro nositi s MS. Ne trebam penziju hocu i mogu raditi trazila san oslobodenje od nocnog rada a ona mi se divi kak izgledam.
lobor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:12   #5809
svašta, jel imaš dijagnozu na papiru i sve, g35?
mislim šta dalje pametovat ako je već postavljena

ja jučer bio na magnetu, pa ćemo vidjet šta kaže i da li mijenjat lijek

a neke krvne pretrage za imunologa koje sam ranije radio da dođem na rebro glavni laboratorij, čekam i izvade mi krv, zadnji put prošle godine, sad se treba naručit i za tu krvnu pretragu

i to mi da termin 8.1.2018. za vađenje krvi
e reko svašta, magnet godinu i pol, a sad i za vađenje krvi smo se počeli naručivat 2 mjeseca unaprijed
ajant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 22:33   #5810
Na Rebru se sada treba naruciti za vadenje krvi? Znas li mozda je li to za sve pretrage ili odredene? Ja bih izmjerio d3 preko zime, pa da znam.
mour1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 22:58   #5811
U Vinogradskoj se ne narucuje. Rade kompletan vitaminski status dok Rebro pola toga ne radi. Nalaze salju na mail
Find.out is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 08:30   #5812
godišnji odmor

Veliki pozdrav svima!

molim Vašu pomoć..svaka informacija mi je dragocjena!

Potrebna mi je informacija vezana uz broj dana godišnjeg odmora koje ostvaruju osobe s invaliditetom.

Stalno sam zaposlena već 15 godina u jednoj privatnoj tvrtki (d.d.), koja broji preko 300 zaposlenih. Da, imamo pravnika, ali nemam povjerenja u njega niti malo! ( kad god bih se obratila Pravnoj službi, odgovori su uvijek bili "ne, ne može, ne ide..."

Iščitavam malo ovih dana Zakon o zapošljavanju osoba s invaliditetom, pa sam naišla na informaciju da, uz obaveznih 20 dana godišnjeg odmora, osoba s invaliditetom ima pravo na dodatnih 5 dana.

Zaposlena sam na puno radno vrijeme, dijagnozu multiple imam od 2006, retroaktivno mi je od 2007. priznat beneficirani radni staž, te invaliditet od 50 %.

Gdje, kako, od koga mogu saznati da li imam pravo i na ovih dodadtnih 5 dana godišnjeg odmora?

Ne moram uopće ni napominjati da nama MS-ovcima svaka minuta, a kamoli dan godišnjeg vrijedi kao suho zlato!

Hvala svima unaprijed!
malimishek35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 09:58   #5813
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Evo, ja od svojih dobio 5 ekstra dana godisnjeg, sad imam 20 osnovno, 4 na kompleksnost radnog mjesta i 5 dana na ZPRZOI.

Po priznanju, u kolektivnom nisu predvidjeli da zaposlenik moze biti osoba s invalidnoscu. Za djecu ima, zaposlenik dobije ekstra dane, ali za samog sebe ne. Ali su svejedno donijeli rjesenje, rjesavat ce to u hodu jer sam ja prvi. U firmi od 200tinjak ljudi. Morali su mijenjati aplikaciju da dodaju tu novu kategoriju godisnjeg.
Lukarak,molim te, opiši mi kako je to izgledalo kod tebe na poslu, je li bilo problema? Hvala!
malimishek35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 11:29   #5814
Quote:
mour1234 kaže: Pogledaj post
Na Rebru se sada treba naruciti za vadenje krvi? Znas li mozda je li to za sve pretrage ili odredene? Ja bih izmjerio d3 preko zime, pa da znam.
ne znam da li za sve ili smao neke, ovo nije obična krvna slika pa možda zato, recimo provjerio sam kod privatnih nekih i ne rade to uopće, ali ipak činjenica da su prije radili i na rebru odmah, jednoj ženi prije mene je isto rekla da se treba naručiti, a ranije je neko spominjao rebro i D vit nešto da nekad i ne rade tu pretragu, evo ti broj pa provjeri

http://prntscr.com/haprns


edit:
e da, dobio nalaz magneta mailom, ako su odradili kako treba izgleda da je ok

Zaključak:
MR mozga i vratne medule pokazuje demijelinizacijske lezije tipa MS.
Bez aktivnih lezija.
Morfološki nalaz koliko je moguća komparacija praktički bez promjene u odnosu na snimke iz 2014.
godine (KBC Rebro).
ajant is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:11   #5815
Super vijest!

Dakle, vitamini se mogu normalno u Vinogradskoj? Ne znam zašto to onda budala plaćam
__________________
In order to change we must be sick and tired of being sick and tired.
kortich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 22:33   #5816
Odlicna vijest, ajant.

Hvala za broj, provjerim nakon sto uzmem uputnicu kod lijecnice op.

Inace d3 sam dva puta vadio na rebru bez nekih problema do sad.
mour1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 21:18   #5817
evo možda nekoga zanima:
prije 2 mjeseca sam počela raditi nakon 3 godine bolovanja. u 6. mjesecu ove godine vještak me poslao u centar za profesionalnu rehabilitaciju. dobila sam rješenje puno radno vrijeme, promjena radnog mjesta, nikakvo psihofizičko naprezanje,nikakav rad sa strankama, radim minimalno 70 posto radnog vremena, moram se odmarati na poslu na svakih sat vremena pola sata i ujedno sam i u invalidskoj mirovini, znači dobivam punu plaću i polovicu invalidske mirovine. poslodavac mi je izdao novo rješenje, mislim nisam niti prije radila fizički posao, sada imam novo rješenje, neki sam šef, 3 dana više godišnjeg još unatrag 4 godine čim sam dobila staž smanjeni, iako imam 30 dana godišnjeg, dobila sam još 3, upisana u registar osoba s invaliditetom još isto onda kada sam staž dobila. dobila sam tih 30 posto invalidnosti. i firma na mene ima pravo zatražiti prilagodbu radnog mjesta, visina kompa, stolica neka prilagođena, visina stola, tipkovnica i osobnog asistenta i arhitektonske uvjete prilagodbe, ali te arhitektonske moja firma ima tako da to nije potrebno. na meni se ne vidi fizički da imam multiplu, nikakvih vidljivih smetnji nemam, eto prezadovoljna sam. i ne radim kod privatnika, nego mi je poslodavac isključivo država, ali mislim da to niti nije bitno što se tiče zakona o profesionalnoj rehabilitaciji
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 17:50   #5818
neprikoslovena meni to izgleda skroz ok.
Gdje si bila na prvom pregkedu vjestska. Ja saam bila u Tvrtkovoj i imala sam filing da se vjestakinja samo iscudava kaj sam dosla. Joj bas sam zalosna radi toga. No sad cekam rjesenje pa cu vidjeti kaj ce napisati.
lobor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 17:55   #5819
Jel ti imas puno radno vrijeme i punu plaću i još si u invalitskoj mirovini.Niš ne kužim kaj to moguće?
lobor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 21:56   #5820
Quote:
lobor kaže: Pogledaj post
Jel ti imas puno radno vrijeme i punu plaću i još si u invalitskoj mirovini.Niš ne kužim kaj to moguće?
po zakonu o profesionalnoj rehabilitaciji koji je stupio na snagu 01.01. 2015. moguće je biti u radnom odnosu i invalidskoj mirovini
bila sam na vještačenju u rijeci, jer sam iz rijeke, iako radim u zg i liječim se u zg, a postoje samo 3 centra prof. reh. i to zagreb, rijeka i split ili osijek mislim
radno vrijeme mi je 8 sati, a tih 8 sati je 100 posto radnog vremena, a meni piše na rješenju da radim od 70 posto najmanje do 100 posto najviše, to znači sa pauzama ako želim mogu dnevno raditi nekih 6 sati. puna plaća i polovica invalidske mirovine to dobivam. bila sam triput na vještačenju i sada na ovom trećem vještak mi je odredio prof. rehabilitaciju.

Zadnje uređivanje neprikosnovena : 17.11.2017. at 22:01. Reason: dodatak
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:57.