Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2017., 13:04   #221
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
oooo kako da ne...ma vidi ti to, mi lijepi i zlatni a on zabio nož u leđa...ma kao da slušam deseteračke pjesme..... Hrvatska je u bosni igrala duplu igru...i to loše kao što vidimo iz rezultata.
te bedastoce izgovaraju terselicka i braco od vesne pusic na svojim skupovima jugopljugera. da je hrvatska igrala duplu igru bosne danas ne bi bilo.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 13:16   #222
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
oooo kako da ne...ma vidi ti to, mi lijepi i zlatni a on zabio nož u leđa...ma kao da slušam deseteračke pjesme..... Hrvatska je u bosni igrala duplu igru...i to loše kao što vidimo iz rezultata.
Dajte molim Vas!

Alija je izbjegavao i uspio izbjeci sve mirovne planove iz razloga sto mu niti jedan nije osiguravao Muslimanslu/Bosnjacku hegemoniju, odnosno jer su ti mirovni planovi uvazavali ustavom zajamcenu konstitutivnost triju naroda.

A istovremeno je optuzivao Hrvatsku i Srbiju da zele podijeliti Bosnu. A sto je Milosevic rekao 'to nikad nije bila politika, a da smo to htjeli (Tudzman i on) mi bi to odmah i napravili'.

Uglavnom, Alija je po svojoj Islamskoj deklaraciji provodio svoju hegemonisticku politiku na stetu svih triju naroda. A Bakir ju provodi i danas, kao da ga povijest nista naucila nije.

A Istina jest da ni Srbi ni Hrvati nisu prihvacali bosnjacku/muslimansku hegemonisticku ideologiju , pa ni danas.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu

Zadnje uređivanje The Instruktor : 15.11.2017. at 13:47.
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:47   #223
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
te bedastoce izgovaraju terselicka i braco od vesne pusic na svojim skupovima jugopljugera. da je hrvatska igrala duplu igru bosne danas ne bi bilo.
Da ameri i eu nisu stisnuli tuđmanu šamarčinu još bi on bio po tome drvio. Pa sam ti je to rekao u interviewu koji sam već spomenuo o podjeli bosne. Uostalom mesić i manolić su se iz tih razloga (jel sad iskreno to rečeno ili ne) maknuli zbog toga od tuđmana. Uz to je i hvo bio preslab da išta ozbiljno napravi bez pomoći hv. Daješ im previše kredita.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:49   #224
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Po čemu to? Teško da je banovina u državno-pravnom smislu bila isto što i srh. Tako ta lođika izgleda kad se silom hoće spojiti komadić kojem težim pa makar izgubio 5 komadića koje imam.....
Banovina je za 30% bila veća od SRH.
Drugo je pitanje što vrijedi više, SRH je imala više mora, a Banovina plodnih polja (veći komad Srijema, Neretve i Posavine) i planina (kraška polja u Zadinarju/Tropolju, kao i u Zabiokovlju, a i par polja po središnjoj Bosni).
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:51   #225
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Da ameri i eu nisu stisnuli tuđmanu šamarčinu još bi on bio po tome drvio. Pa sam ti je to rekao u interviewu koji sam već spomenuo o podjeli bosne. Uostalom mesić i manolić su se iz tih razloga (jel sad iskreno to rečeno ili ne) maknuli zbog toga od tuđmana. Uz to je i hvo bio preslab da išta ozbiljno napravi bez pomoći hv. Daješ im previše kredita.
Baš obratno.
Mesić i Manolić su izašli iz HDZa nakon što je skopljen Washingtonski sporazum i Izetbegović primoran na uspostavu fifty-fifty federacije u konfederacije s RH.
HVO je nešto prije Washingtona došao na ulaz u Fojnicu, riješio Here i da nije bilo istog, vjerojatno bi se razbila blokada srednje Bosne.
A onda bi imao hr. tenkove pred Zenicom (Bugojnom, Travnikom...) i slijedio bi manje više raspad aBiH.
Tuđman to nije htio, jbg.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:54   #226
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Dajte molim Vas!

Alija je izbjegavao i uspio izbjeci sve mirovne planove iz razloga sto mu niti jedan nije osiguravao Muslimanslu/Bosnjacku hegemoniju, odnosno jer su ti mirovni planovi uvazavali ustavom zajamcenu konstitutivnost triju naroda.

A istovremeno je optuzivao Hrvatsku i Srbiju da zele podijeliti Bosnu. A sto je Milosevic rekao 'to nikad nije bila politika, a da smo to htjeli (Tudzman i on) mi bi to odmah i napravili'.

Uglavnom, Alija je po svojoj Islamskoj deklaraciji provodio svoju hegemonisticku politiku na stetu svih triju naroda. A Bakir ju provodi i danas, kao da ga povijest nista naucila nije.

A Istina jest da ni Srbi ni Hrvati nisu prihvacali bosnjacku/muslimansku hegemonisticku ideologiju , pa ni danas.
Ma jeli, sad ti znaš kaj je on mislio i zašto je to mislio...dakle u pola tvojih riječi o aiji ide: alija je mislio......ostavi se brate takve argumentacije.

Da su t i m mogli podijeliti bosnu oni bi je i podijelili ali nisu mogli. Kako ono kaže šarinićka ne može velika srbija ali mala-velika srbija to da. Nisu mogli podijeliti bih ....ali ne zbog alije. Kao što i hv nije mogao ući u banja luku.

Brate ti se prestrašio tog alijinog islama kao baba-roge..koga briga za bakira, koji je on uopće faktor..uostalom bosna danas nije ista kao i bosna onda....čini se da niti tebe povijest ništa naučila....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:01   #227
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Da ameri i eu nisu stisnuli tuđmanu šamarčinu još bi on bio po tome drvio. Pa sam ti je to rekao u interviewu koji sam već spomenuo o podjeli bosne.
Republika Hrvatska prva priznala Bosnu i Hercegovinu u njenim granicama, podrzala ju tako da je Hrvatima receno da izidju na referendum, lijecila muslimanske ranjenike i zbrinjavala izbjeglice, naoruzanje islo preko Hrvatske za Bosnu, nekoliko puta spasila Bosnu, ratovala s Bosnjacima za Bosnu protiv velikosrba, a "Tudzman s Milosevicem dijelio Bosnu", pametno nema sta.

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Uostalom mesić i manolić su se iz tih razloga (jel sad iskreno to rečeno ili ne) maknuli zbog toga od tuđmana. Uz to je i hvo bio preslab da išta ozbiljno napravi bez pomoći hv. Daješ im previše kredita.
Kakve su biografije Mesica i Manolica?

Mesic je svjedocio u Hagu o podjeli Bosne izmedju Milosevica i Tudzmana na sastanku na kojem nije bio, a istovremeno optuzivao Milosevica za granicu Velike Srbije Karlobag-Karlovac-Virovitica (ko ne zna geografiju to znaci da nema skoro nista Hrvatske a kamoli podjeljena Bosna).

Manolic i Mesic upucavaju tu tezu za vrijeme Washingtonskih sporazuma tijekom kojih je sprijecavan i sprijecen bosnjacko-hrvatski sukob, a bili s Tudjmanom godinama i pri tome su znali za izmisljenu podjelu Bosne. U cijem interesu su u tom trenu radili (vrijeme sprjecavanja sukoba)?
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:20   #228
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Da ameri i eu nisu stisnuli tuđmanu šamarčinu još bi on bio po tome drvio. Pa sam ti je to rekao u interviewu koji sam već spomenuo o podjeli bosne. Uostalom mesić i manolić su se iz tih razloga (jel sad iskreno to rečeno ili ne) maknuli zbog toga od tuđmana. Uz to je i hvo bio preslab da išta ozbiljno napravi bez pomoći hv. Daješ im previše kredita.
jedinu podjelu bosne koju se podvaljivalo tudjmanu je prvo iznio a zatim u vlastitoj knjizi opovrgnuo paddy ashdown, covjek je sam priznao da je on nacrtao salvetu a da ga je tudjman ispravio rekavsi da je nacrtao hrvatsku kakva je bila puno prije.

mesic je u svojoj kampanji blebetao da je otisao iz hdz jer je prepoznao pogreske, kasnije razjasnio da se razisao s tudjmanom oko podjele bosne, no to je laz. na svoje usi sam ga cuo kako zagovara podjelu bosne zbog cega ga je jedan tadasnji ministar izbacio iz svoje vikendice. a usput budi receno, mesic je iz hdz izbacen dvije godine nakon prestanka ratnih djelovanja na tom podrucju. dakle sve pogresno.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:49   #229
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
jedinu podjelu bosne koju se podvaljivalo tudjmanu je prvo iznio a zatim u vlastitoj knjizi opovrgnuo paddy ashdown, covjek je sam priznao da je on nacrtao salvetu a da ga je tudjman ispravio rekavsi da je nacrtao hrvatsku kakva je bila puno prije.

mesic je u svojoj kampanji blebetao da je otisao iz hdz jer je prepoznao pogreske, kasnije razjasnio da se razisao s tudjmanom oko podjele bosne, no to je laz. na svoje usi sam ga cuo kako zagovara podjelu bosne zbog cega ga je jedan tadasnji ministar izbacio iz svoje vikendice. a usput budi receno, mesic je iz hdz izbacen dvije godine nakon prestanka ratnih djelovanja na tom podrucju. dakle sve pogresno.
A što si ti, zaboga, maloljetan radio među političarima u toj vikendici kad si već to vidio na svoje oči? To se moglo dogoditi ranih devedesetih, ne poslije.
A?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 16:03   #230
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
A što si ti, zaboga, maloljetan radio među političarima u toj vikendici kad si već to vidio na svoje oči? To se moglo dogoditi ranih devedesetih, ne poslije.
A?
a eto, zato me stipe dobro zna i suti kad me sretne - oko toga i oko hvalisanja da je organizator konvoja libertas u jednom drustvu.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 16:14   #231
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
A što si ti, zaboga, maloljetan radio među političarima u toj vikendici kad si već to vidio na svoje oči? To se moglo dogoditi ranih devedesetih, ne poslije.
A?
Prodaje lovačke.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 16:25   #232
aha, ak ti je tak lakse necu te ometat. kao da dikobraza itko shvaca ozbiljno, djubre je svoj posao odradio i dobro se namirio pritom.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 14:36   #233
Ajmo momci...udica je bačena..ajmo somovi..
http://net.hr/danas/svijet/dodik-pre...ublike-srpske/
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:48   #234
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ajmo momci...udica je bačena..ajmo somovi..
http://net.hr/danas/svijet/dodik-pre...ublike-srpske/
Ekipa iz Detsche Wellea je razgovarala osim s Dodikom, i s Bakirom Izedbegovicem (SDA) i s Draganom Covicem (HDZ).

To treba razmatrat u cjelini.

Prosjecan covjek koji je bahat i nije spreman na pluralizam ne moze razumjeti. BiH je danas puno slozenija od Drugog svjetskog rata u Jugoslaviji, a niti njega nismo u stanju razumjeti kao cjelina na forum.hr.

Tu jednadzbu mogu rijesiti oni koji sugovornike uvazavaju i koji uvazavaju drugacija misljenja.

A dosli smo do te razine da je na takav pristup potrebmo pozivati ovim apelom povjesnicara.

Ona elita u Republici Hrvatskoj koja zivi u pokradenim stanovima likvidiranih 1945. u Zagrebu sigurno nato nije spremna (cca. po Glasnovicu 4.000 ljudi zivi u takvim stanovima i oni su postali elita tada, a njihovi potomci danas). To je instinkt za bioloski opstanak (stambeno pitanje) kod njih.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:33   #235
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Ekipa iz Detsche Wellea je razgovarala osim s Dodikom, i s Bakirom Izedbegovicem (SDA) i s Draganom Covicem (HDZ).

To treba razmatrat u cjelini.

Prosjecan covjek koji je bahat i nije spreman na pluralizam ne moze razumjeti. BiH je danas puno slozenija od Drugog svjetskog rata u Jugoslaviji, a niti njega nismo u stanju razumjeti kao cjelina na forum.hr.

Tu jednadzbu mogu rijesiti oni koji sugovornike uvazavaju i koji uvazavaju drugacija misljenja.

A dosli smo do te razine da je na takav pristup potrebmo pozivati ovim apelom povjesnicara.

Ona elita u Republici Hrvatskoj koja zivi u pokradenim stanovima likvidiranih 1945. u Zagrebu sigurno nato nije spremna (cca. po Glasnovicu 4.000 ljudi zivi u takvim stanovima i oni su postali elita tada, a njihovi potomci danas). To je instinkt za bioloski opstanak (stambeno pitanje) kod njih.
Dok se slažu s dodigovom diobom...


Ovo glasnovićevo je klasičan desničarski BS ujedno nemajući pojma o čemu priča. Recimo da je i točno. Možeš mislit velikog broja i to 70 godina nakon i to već treća a negdje i četvrta generacija.....pa valda tri puta više je otela/dobila crkva u endehaziji....U osnovi kad pročistiš desničarske argumente ovakvog tipa proviruje klasični nacizam, jednaka spika je bila sa židovima u njemačkoj. Ako nisu oni onda su njihova djeca i to krivi za sve..bez obzira na broj. Nije da ti se čudim jasno je meni što si ti po uvjerenju.
Primjerice obitelj tuđman je jedna od tih tvojih i glasnovićevih obitelji..nekako ne čujem tebe ili glasnovića da prigovarate.....točno prema mjeri apel-a. zato i tvrdim da je apel unatoč formalnoj prihvatljivosti neprihvatljiv radi onih koji ga guraju....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:41   #236
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Dok se slažu s dodikovom...


Ovo glasnovićevo je klasičan desničarski BS ujedno nemajući pojma o čemu priča. Recimo da je i točno. Možeš mislit velikog broja i to 70 godina nakon i to već treča generacija.....pa valda tri puta više je dobila crkva u endehaziji....U osnovi kad pročistiš desničarske argumente ovakvog tipa proviruje klasični nacizam, jednaka spika je bila sa židovima u njemačkoj. Ako nisu oni onda su njihova djeca i to krivi za sve..... Nije da ti se čudim jasno je meni što si ti po uvjerenju....
Primjerice obitelj tuđman je jedna od tih tvojih i glasnovićevih obitelji..nekako ne čujem tebe ili glasnovića da prigovaraju.....točno prema mjeri apel-a.
dva moja prijatelja zive u stanovima zidovskih obitelji koji su odvedeni u logore i ubijeni, i jedan i drugi se dogovorili s nasljednicima o roku za izlazak nakon sto je imovina vracena. bivsi predsjednik hrvatske zivi u jednom takvom stanu i ne planira ga vracati, a moji prijatelji nisu kreketali o ustaskim gujama u njedrima vec su se dogovorili s ljudima.

a dobar si s usporedbama, glasnovicevu nazoves sranjem a onda izneses tvrdnju carlosa drage zvonimira pilsela ili kako se vec taj osudjeni sizofrenik koji baca bombe na zidovske objekte danas naziva - i njega silno bode u oci da je crkva nesto dobila za vrijeme ndh premda je to opovrgnuto u svakoj raspravi koja je krenula.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:15   #237
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
dva moja prijatelja zive u stanovima zidovskih obitelji koji su odvedeni u logore i ubijeni, i jedan i drugi se dogovorili s nasljednicima o roku za izlazak nakon sto je imovina vracena. bivsi predsjednik hrvatske zivi u jednom takvom stanu i ne planira ga vracati, a moji prijatelji nisu kreketali o ustaskim gujama u njedrima vec su se dogovorili s ljudima.

a dobar si s usporedbama, glasnovicevu nazoves sranjem a onda izneses tvrdnju carlosa drage zvonimira pilsela ili kako se vec taj osudjeni sizofrenik koji baca bombe na zidovske objekte danas naziva - i njega silno bode u oci da je crkva nesto dobila za vrijeme ndh premda je to opovrgnuto u svakoj raspravi koja je krenula.
To o imovini moraš objasniti glasnoviću a ne meni.

Ma je li.... a mali vatikan? To joj je palo s neba.....i to dva puta.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:36   #238
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ovo glasnovićevo je klasičan desničarski BS ujedno nemajući pojma o čemu priča. Recimo da je i točno. Možeš mislit velikog broja i to 70 godina nakon i to već treća a negdje i četvrta generacija.....
To nije jednako broju onoga sto je oteto. Dio je odradila biologija, dio je ko zna koliko puta preprodano itd.

Po Vama je vratiti otetu imovinu "desnicarenje"?

Pa slazem se, Hitler, Staljin i Tito su s ideoloskih osnova otimali imovinu, dakle to bi onda bilo "ljevicarenje".
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:20   #239
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
To o imovini moraš objasniti glasnoviću a ne meni.

Ma je li.... a mali vatikan? To joj je palo s neba.....i to dva puta.
i jos jedan primjer koliko je apel potreban, crkva je za vrijeme ndh aktivno spasavala zidove pa tako zagreb nije 1942. poslao hitleru poruku da je juden frei kao sto je jedan istocni grad napravio - naravno da treba kenjati po takvima kad se ne uklapaju u komunisticku mantru kojom su nas filali desetljecima
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:35   #240
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
To nije jednako broju onoga sto je oteto. Dio je odradila biologija, dio je ko zna koliko puta preprodano itd.

Po Vama je vratiti otetu imovinu "desnicarenje"?

Pa slazem se, Hitler, Staljin i Tito su s ideoloskih osnova otimali imovinu, dakle to bi onda bilo "ljevicarenje".
Imovina se vraća prema zakonu koji postoji i primjenjuje se..... ne znam kako ti ovo drugačije objasniti. Brojeve ne znamo da bi se vidjelo tko je više uzimao jel crkva za ndh ili partija za tita....
Zar rh nije uzimala privatnu svojinu srba i davala svojima...recimo moj susjed je upao u napušteni srpski stan un zgradi na jarunu (taj držim da nije oduzet za vrijeme tita) i pogodi čije je sad vlasništvo? Ako misliš da ga je platio....nije. Da ne spominjem "hrvat zauzeto" a tek onu legendarnu agenciju koja je srbima davala brokve za imovinu koju su napustili i radila cijelo vrijeme do oluje a i poslije nje. Kaj misliš kako je prošao recimo stan u vlasništvu raškovićeve kčeri na vrhovcu? Pa gomila stanova oficira.....Sine moj razgovaraš sa suvremenikom tog vremena..nemoj mene dojiti.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:42.