Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2017., 10:46   #1
Mrzim se

Znam da sam mlad,tek sam zakoračio u drugu polovicu dvadesetih,znam da vjerovatno imam nekih dobrih stvari kod sebe-vjerovatno je to neki vaš argument,ali sve je to,očito nedovoljno da nekamo krenem prema boljemu.

Ono o čemu nisam do sada toliko razmišljao,ali mi se barem to konačno posložilo.Vjerovatno sam došao blizu dna,ako ne i na samo dno jer-počeo sam mrziti sebe.

Jednostavno,otkad znam za sebe ne vidim ništa dobroga u sebi,neznam kada sam zadnji puta bio opušten,kada sam bio sretan,a tužan-puno previše.

Osoba koja nema ništa i nikoga,niti prijatelja niti cure niti ikakve potpore za išta.

Možda sam prije i imao neke volje,ali je više nemam za ništa! Bojim se više svega i svijeta,sebe,samopouzdanje je ravno nuli.

Evo,čak niti ovu temu nisam uspio napisati kako sam htio,ništa nisam rekao i ne očekujem ništa od nje.Mislio sam da ću se tako malo ispucati,ali nisam niti to uspio napraviti.
Noviherceg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 10:54   #2
jesi li povucen?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 11:06   #3
Nije sve tako crno kao što misliš. Dobro je da si odlučio napisati bilo kakav post za početak jer već ti je i to napredak.
Život ispisuje brda i doline i pisat će i dalje. Ono čime se nisi izjasnio je imaš li kakav posao, u kakvom stanju ti je edukacija, imaš li kakva zanimanja, otvaraš li se ljudima na poslu, faksu ili čimegod se baviš ?

Shvati da život nije zamišljen po crtama; imati prijatelje, curu jer to kako ti se pojavi s vremenom, tako može i nestati. Ono što ti preostaje je tvoje iskustvo i koliko si sposoban boriti se za sebe.
Počni gradit na sebi ako već nisi jer to će ti zasigurno dignuti razinu sampouzdanja, postat ćeš pozitivniji u društvu, a samim time i poželjniji, a ljudi ti to definitivno primjete u tvojoj okolini.
Samo nemoj postati pesimista i mazohista jer zatvaranjem vlastitih problema stvaraš još veći,a vrijeme ide i nepovratno je.

Istina je, trebat ćeš izaći iz svoje komfort zone ako želiš postati drugačiji, ali to ti je idealna prilika da se preispitaš kakav si i ono najbitnije. Nemoj se bojati pada. Pad boli zasigurno, ali svakim padom si bliže uspjeha. Nitko ili užasno rijetki primjeri su uspjevali iz prve.
Nađi zanimaciju u kojoj uživaš, bilo da je krajnje uzaludna, ali ako te veseli i to je bolje nego ne raditi ništa.
arctica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 11:57   #4
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
jesi li povucen?

Naravno,ali zadnje 2-3 godine se to još povećalo uslijed svih drugih problema.

Quote:
arctica kaže: Pogledaj post
Nije sve tako crno kao što misliš. Dobro je da si odlučio napisati bilo kakav post za početak jer već ti je i to napredak.
Život ispisuje brda i doline i pisat će i dalje. Ono čime se nisi izjasnio je imaš li kakav posao, u kakvom stanju ti je edukacija, imaš li kakva zanimanja, otvaraš li se ljudima na poslu, faksu ili čimegod se baviš ?

Shvati da život nije zamišljen po crtama; imati prijatelje, curu jer to kako ti se pojavi s vremenom, tako može i nestati. Ono što ti preostaje je tvoje iskustvo i koliko si sposoban boriti se za sebe.
Počni gradit na sebi ako već nisi jer to će ti zasigurno dignuti razinu sampouzdanja, postat ćeš pozitivniji u društvu, a samim time i poželjniji, a ljudi ti to definitivno primjete u tvojoj okolini.
Samo nemoj postati pesimista i mazohista jer zatvaranjem vlastitih problema stvaraš još veći,a vrijeme ide i nepovratno je.

Istina je, trebat ćeš izaći iz svoje komfort zone ako želiš postati drugačiji, ali to ti je idealna prilika da se preispitaš kakav si i ono najbitnije. Nemoj se bojati pada. Pad boli zasigurno, ali svakim padom si bliže uspjeha. Nitko ili užasno rijetki primjeri su uspjevali iz prve.
Nađi zanimaciju u kojoj uživaš, bilo da je krajnje uzaludna, ali ako te veseli i to je bolje nego ne raditi ništa.
Nažalost,bijelo ili barem tamnosivo ne vidim baš,meni su uglavnom brda.

Ne otvaram se previše jer kad se otvorim ikome obično se to zloupotrebi.

Nezaposlen sam s traženjem posla i donekle bi mogao neke stvari preslike iz otvorene teme tu uz mene od nezaposlenosti i straha kako će to sve biti.Naravno,ovo sve nije nužno samo zbog nezposlenosti,ali je sasvim sigurno još povećala efekt istoga.

Znam da se treba boriti.

Međutim,to je jako lako reći,ali puno teže napraviti.

Samopouzdanje,motivacija,strah od života....sve to doprinosi da se nemogu pokrenuti više iz stolice.

Nisam nikada imao pretjeranu motivaciju,ali je ona u zadnje 2-3 godine još gora jer ne vidim za što se uopće boriti i kako pobijediti sve/nešto oko sebe.

Moja komfort zona je jadna sasvim sigurno,ali opet mi je bolja od ičega očito.

Poraza imam čitav život i teško je bez cilja se boriti više.

Zanimaciju nisam našao niti ću naći,tim više što je to uz financije-što je dodatan teret da se nađe.
Noviherceg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 12:02   #5
a prvo poso..kad radis onda je puno lakse i u hodu ovo drugo...nemoj da se predas jednom s e zivi
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 13:10   #6
Mene cesto pika ta podrska koju ljudi spominju.

Kaj to tocno je?

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 13:55   #7
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
a prvo poso..kad radis onda je puno lakse i u hodu ovo drugo...nemoj da se predas jednom s e zivi
Nadam se da će biti nešto bolje s time,ali to je samo mali djelić rješenja nažalost.

Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Mene cesto pika ta podrska koju ljudi spominju.

Kaj to tocno je?

Sent from my D2403 using Tapatalk
Pa u mom slučaju čak nije ostalo na nuli nego ide u onom drugom smjeru glede ponižavanja u psihičkom smislu,tu je i ne potpora financijske i svake druge potpore na kraju,iako je to manje bitnije.
Noviherceg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 14:45   #8
to govori o onima koji te ne prihvacaju oni su na gubitku
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 15:04   #9
Quote:
Noviherceg kaže: Pogledaj post
Nadam se da će biti nešto bolje s time,ali to je samo mali djelić rješenja nažalost.



Pa u mom slučaju čak nije ostalo na nuli nego ide u onom drugom smjeru glede ponižavanja u psihičkom smislu,tu je i ne potpora financijske i svake druge potpore na kraju,iako je to manje bitnije.
Hoces reci da netko nije ispunio tvoja ocekivanja?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 15:24   #10
Mislim da te uhvatila kriza srednjih 20-ih. Gledaš svakodnevno svoju generaciju kak je uspješna u poslu, polako se počinju ženit, žive solo, a ti si na početku.
I mene je malo.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 15:30   #11
Quote:
Noviherceg kaže: Pogledaj post
Znam da sam mlad,tek sam zakoračio u drugu polovicu dvadesetih,znam da vjerovatno imam nekih dobrih stvari kod sebe-vjerovatno je to neki vaš argument,ali sve je to,očito nedovoljno da nekamo krenem prema boljemu.

Ono o čemu nisam do sada toliko razmišljao,ali mi se barem to konačno posložilo.Vjerovatno sam došao blizu dna,ako ne i na samo dno jer-počeo sam mrziti sebe.

Jednostavno,otkad znam za sebe ne vidim ništa dobroga u sebi,neznam kada sam zadnji puta bio opušten,kada sam bio sretan,a tužan-puno previše.

Osoba koja nema ništa i nikoga,niti prijatelja niti cure niti ikakve potpore za išta.

Možda sam prije i imao neke volje,ali je više nemam za ništa! Bojim se više svega i svijeta,sebe,samopouzdanje je ravno nuli.

Evo,čak niti ovu temu nisam uspio napisati kako sam htio,ništa nisam rekao i ne očekujem ništa od nje.Mislio sam da ću se tako malo ispucati,ali nisam niti to uspio napraviti.
Ako misliš da će pomoći, mogu te ja sad mrziti. Onak, da ti malo odmoriš.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 16:07   #12
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Hoces reci da netko nije ispunio tvoja ocekivanja?
Više u ovome,da napravim razliku na donji odgovor,na one od kojih se očekuje bar minimum neke pomoći,ne nužno materijalne.

Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Mislim da te uhvatila kriza srednjih 20-ih. Gledaš svakodnevno svoju generaciju kak je uspješna u poslu, polako se počinju ženit, žive solo, a ti si na početku.
I mene je malo.
Da,dobrim dijelom bi to mogao biti problem,s time da sam uvijek bio "odrasliji" pa kad to malo gledam sa strane vidim koliko nemam ništa.

Nije da se ponaosob mjerim s nekime,ali nemože se ne vidjeti da velika većina je u nečemu bolja od mene,a ja sam nigdje.Čega god se sjetim ja sam na samom dnu i nije lako.

Naravno,sad će mnogi reći ne valja se uspoređivati i treba raditi,ali...
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ako misliš da će pomoći, mogu te ja sad mrziti. Onak, da ti malo odmoriš.
Može
Noviherceg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 16:13   #13
Quote:
Noviherceg kaže: Pogledaj post
Može
Dogovoreno. Samo, imam taj problem da ne mogu mrziti nikoga dulje od tri dana. Dakle, mrzim te do ponedjeljka u 15 sati, a onda neka preuzme netko drugi.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 16:43   #14
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Dogovoreno. Samo, imam taj problem da ne mogu mrziti nikoga dulje od tri dana. Dakle, mrzim te do ponedjeljka u 15 sati, a onda neka preuzme netko drugi.
Šalu na stranu,naslov je malo prejak.

Paradoksalno je da čak niti ne mogu nikoga mrziti,čak niti sebe.Možda bi bilo bolje da mogu pa bi se pokrenuo lakše.
Noviherceg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 16:53   #15
Quote:
Noviherceg kaže: Pogledaj post
Šalu na stranu,naslov je malo prejak.

Paradoksalno je da čak niti ne mogu nikoga mrziti,čak niti sebe.Možda bi bilo bolje da mogu pa bi se pokrenuo lakše.
Onda bi ti bilo bolje da odeš na Politiku ili Religiju. Tamo bi valjda nekoga zamrzio.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 17:52   #16
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Onda bi ti bilo bolje da odeš na Politiku ili Religiju. Tamo bi valjda nekoga zamrzio.


Nisam vjernik pa neću na Religiju.

A što se tiče politike,čak ju volim nekad i pratiti ali ne na forumu.

Ne idu mi baš u glavu oni koji se toliko bore za svoje ideale,kad je sve korist danas

Jedino bi se naživcirao,a toga je već dosta
Noviherceg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 18:00   #17
Quote:
Noviherceg kaže: Pogledaj post


Nisam vjernik pa neću na Religiju.

A što se tiče politike,čak ju volim nekad i pratiti ali ne na forumu.

Ne idu mi baš u glavu oni koji se toliko bore za svoje ideale,kad je sve korist danas

Jedino bi se naživcirao,a toga je već dosta
Meni ti zvučiš kao netko tko je u osnovi okej, samo ima problema sa socijalnim vještinama.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 18:20   #18
Živiš li u maloj sredini u kojoj ne ostvaruješ svoje potencijale?
Kakvi su obiteljski odnosi?
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 18:32   #19
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Meni ti zvučiš kao netko tko je u osnovi okej, samo ima problema sa socijalnim vještinama.
Volio bi da si u pravu.

Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Živiš li u maloj sredini u kojoj ne ostvaruješ svoje potencijale?
Kakvi su obiteljski odnosi?
Ne mogu reći da sam rođen u centru Zagreba da bi ostvario potencijale i ne želim to navoditi kao glavni razlog,ali da,ima veze.Ali je to sada već prekasno,a i s financijske strane.

Ne predobri.
Noviherceg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 20:50   #20
Quote:
Noviherceg kaže: Pogledaj post
Znam da sam mlad,tek sam zakoračio u drugu polovicu dvadesetih,znam da vjerovatno imam nekih dobrih stvari kod sebe-vjerovatno je to neki vaš argument,ali sve je to,očito nedovoljno da nekamo krenem prema boljemu.

Ono o čemu nisam do sada toliko razmišljao,ali mi se barem to konačno posložilo.Vjerovatno sam došao blizu dna,ako ne i na samo dno jer-počeo sam mrziti sebe.

Jednostavno,otkad znam za sebe ne vidim ništa dobroga u sebi,neznam kada sam zadnji puta bio opušten,kada sam bio sretan,a tužan-puno previše.

Osoba koja nema ništa i nikoga,niti prijatelja niti cure niti ikakve potpore za išta.

Možda sam prije i imao neke volje,ali je više nemam za ništa! Bojim se više svega i svijeta,sebe,samopouzdanje je ravno nuli.

Evo,čak niti ovu temu nisam uspio napisati kako sam htio,ništa nisam rekao i ne očekujem ništa od nje.Mislio sam da ću se tako malo ispucati,ali nisam niti to uspio napraviti.
te stvari moraš rješiti čim prije jer če ti doslovce pojesti život

stvarnost je u kurcu više nego si možeš zamisliti a i ti si također, prema tome i tako dakle nemožeš si niti priuštiti da se mrziš, praktički nemaš niti pravo na to, na stranu koliko te to dodatno slabi i poništava iz dana u dan, a dani se gomilaju, nemaš niti pravo kultivirati takve stvari u sebi, jer te one čine gorim čovjekom, koji živi lošiji život i time češ zajebati i druge oko sebe, jer na kraju svi ovisimo jedni o drugima

svejedno u kojem si sranju, dvije stvari su najbitnije, druži se sa ljudima i radi, mislim pazi skim se družiš i šta radiš, nebitno sad, ko organizmi smo ustrojeni tako da drukčije ne funkcioniramo zdravo, razvijamo se i ostvarujemo samo kroz neposredne interakcije sa drugima i kombinacijama fizičkih i mentalnih napora koji vode nekom trenutnom i/ili dugoročnom cilju bar generalno, i to po mogučnosti u suradnji ili organizirano, što je naprosto vršenje funkcije čovjeka kao socialne životinje i kao takvo potiče razvoj, fizički, psihički, neurološki kako več svejedno, tako se život nekako živi, inače u samoči i neaktivnosti stagniramo i svodimo se na repetitivne obrasce u nekom osobnom sinkholu u kojem se kvarimo, život se pretvori u sarkofag

također svako naše ponašanje je iznutra na van, ne samo emocionalne ekspresije ili govor tjela ili nešto, svaka radnja, interakcija, odluka, proveden dan, tjedan, mjesec, odrađivanje skripti manje više, zadanih po unutarnjim nekim stanjima sve do defaulta, i ako je dominantno stanje mržnja i strah onda se možeš kladit da če sve šta radiš i kako živiš iči u kurac, i da če se frustracija gomilati i biti če mržnje na djeljenje
mržnja je blizu bjesa, i oni imaju ko neki svoj vektor, i on ide bez greške u agresiju i destruktivnost, i ona se mora ispoljiti jer je to praktički mehanički zadan instinktivni obrazac, osječaš ga u tjelu, i izlazi van u raznim ponašanjima sve do fizičke agresije i to je naprosto način na koji čovjek funkcionira, to u tom momentu više nije do tebe

neznam ti reči ništa o tome kako da se prestaneš mrziti ali vjerojatno možeš zamisliti da češ se za jedno 5 do 10 godina ako se nastaviš mrziti sam sa sobom, vjerojatno imati dobrih razloga mrziti

a oko straha i samopouzdanja je dobro sjetiti se činjenice da češ umrjeti, pri čemu ne mislim da je sve prolazno i da te neče biti, nego da život ide i neizbježno dolazi dan kada če se sva disfunkcija i redundancija u tebi i oko tebe sklopiti u momenat u kojem gubiš vitalne funkcije i krepaš, vjerojatno u strahu i bolovima ili polusvjestan, i nakon tog trenutka če sva ta mržnja, strah i sram skojim če te pokopati značiti ništa
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.