Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2008., 18:58   #61
Zanimljiva tema.Nadam se da će novi topic sadržavati konstruktivnije rasprave od prošloga.

Evo imam ja nešto malo iskustva sa hipnoterapijom.
Do sad sam bio tri puta, jednom prije 3,4 godine i odnedavno sam krenuo redovito na tretmane.Ne znam baš što da mislim još.Za sada mi se čini da mi pomaže a vjerujem da ću svakim tretmanom potići još više. Moje je mišljenje da doktorica kod koje idem puno upija osobu koja joj dolazi i tako radi nekakvu "skicu" te osobe u svojoj glavi kako bi je upoznala i lakše "kopala" po glavi.

Nemam nikakvo loše iskustvo i ako netko razmišlja da ode na hipnoterapije ja mu to toplo preporučujem ali neka se prije tretmana dobro pripremi. (na taj način da se što više informira o hipnozi).
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 19:26   #62
Da, to sto "upija" (lijep izraz) je nuzno da bi hipnoza bila uspjesnija.. jer tako ima znanja koje resurse dovesti u rad... odnosno, rad vise prilagoditi osobi...

Mogu navesti svoj svjezi primjer.. Radio sam s jednom osobom na odvikavanju od pusenja... U transu sam ju prisjecao kako je potrosila novac koji joj je ostao kad je prestalajala pusiti.. vodio u buduconost u kojoj je imala vise novca mjeseceno i mogla si je kupiti odredjenu smiku koja je jako skupa... i neke cipele koje je htjela... i sl. I onda naravno sve drugo da sad ne opisujem seansu...

Mislim da bi mi cak i dopustila da stavim ovdje audio snimku....

Takav pristup je daleko uspjesniji od klasicnog direktivnog "Tebi se cigareta gadi; ti ne zelis pusiti..." jer omogucuje bolje i kvalitetnije "ucenje" i promjene...

Zato je to "upijanje" nuzno i potrebno odnosno, kako Erickson kaze da se treba u treapiju unositi sve sto osoba donese sa sobom...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 19:37   #63
A da li se hipnoterapeutom može postati tako da se jednostavno upiše tečaj ili se za to mora bit rođen? (možda mi malo blesavo zvući pitanje ali znaš kaj otprilike mislim)
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 19:54   #64
Kaze se da psihoterapeut mora biti tehnicar i umjetnik; tehnicar se skoluje, a umjetnik se radja...

Iako to prihvacam vjerujem da se moze nauciti.. ali za i za hipnozu, kao i za psihoterapiju.. osoba mora imati nesto u sebi ili biti spremna mijenjati se i uciti i prilagodjavati... (ako zeli biti uspjesna naravno)

To je moj stav...

A da konkretnije odgovorim (moj stav) za hipnozu.. mislim da samo ne treba biti ogranicen..
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 15:59   #65
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Kaze se da psihoterapeut mora biti tehnicar i umjetnik; tehnicar se skoluje, a umjetnik se radja...
Iako to prihvacam vjerujem da se moze nauciti.. ali za i za hipnozu, kao i za psihoterapiju.. osoba mora imati nesto u sebi ili biti spremna mijenjati se i uciti i prilagodjavati... (ako zeli biti uspjesna naravno)

To je moj stav...

A da konkretnije odgovorim (moj stav) za hipnozu.. mislim da samo ne treba biti ogranicen..
Da, zapravo i nije neki problem držati pred sobom otvorenu knjigu i kod kuće na toplome naučiti napamet to što piše u knjizi.I još imaš točan datum kada moraš polagati ispite tako da sve možeš bez poteškoća isplanirat i nakon 5,6,10 godina dobiješ zanimanje psihijatar.Ali to jedino znaći da si tehničar, ne mora značiti da si i umjetnik.
Netko je psihijatar samo po zanimanju a netko je psihijatar po zvanju, pozivu.Razlika je velika.
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 17:14   #66
Quote:
jurajj kaže: Pogledaj post
Da, zapravo i nije neki problem držati pred sobom otvorenu knjigu i kod kuće na toplome naučiti napamet to što piše u knjizi.I još imaš točan datum kada moraš polagati ispite tako da sve možeš bez poteškoća isplanirat i nakon 5,6,10 godina dobiješ zanimanje psihijatar.Ali to jedino znaći da si tehničar, ne mora značiti da si i umjetnik.
Netko je psihijatar samo po zanimanju a netko je psihijatar po zvanju, pozivu.Razlika je velika.
jurajj daj odi tamo kad ja dođem svi se razbježe
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 17:26   #67
Quote:
printscreen kaže: Pogledaj post
jurajj daj odi tamo kad ja dođem svi se razbježe
pa,ne moraš baš svagdje svoje ispušne plinove ispuštati,poput radioaktivnog plutonija,kad zagori,kužiš?
žacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 20:50   #68
Tko sve u Hrvatskoj radi hipnozu (od ozbiljnih)? Ja sam čuo za samo dvoje ljudi, Denisa Legac iz Samobora (radi u Zagrebu) i iz Poreča Darko Rauš.

Sigurno ima još imena u hrvatskoj.
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 23:07   #69
Psihoterapeuti koji su zavrsili edukacije iz Kibernetike psihoterapije...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 13:27   #70
Znam, ali baš od "jačih" imena? Tko je naprimjer popularan u Slavoniji, Dalmaciji, sjever hrvatske?
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 11:18   #71
Ja se ne slazem s idejom "jacih" imena, jer kolikogod netko bio "jak" toliko moze neodgovarat nekome kome moze super odgovarat netko "slab"...

p.s.
mozes se i pojaviti na msnu povremeno
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 12:53   #72
dobro onda da velim GLASNIJIH imena.Sigurno ima anonimaca koji se još nisu dokazali ali njihovo vrijeme tek dolazi ( vjerojatno si i ti jedan od njih). Pitam samo ak znaš još neka imena osim D.L. i D.Rausha. Sigurno ima ljudi u npr Osijeku koji idu na hipnozu.A kod koga onda uglavnom idu? Nejdu valjda skroz do Zagreba ili u Istru. ?
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 17:50   #73
"Glasnija" imena su meni sto i "jaca" imena, opet mi je besmisleno i ne vidim ni smisla u dokazivanju... iz istih razloga...

p.s.
"Poznatiji" je izraz koji trazis
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 21:11   #74
za više informacija pogledaj na stranici, www.geocities.com/jcacic

Quote:
jurajj kaže: Pogledaj post
Zanimljiva tema.Nadam se da će novi topic sadržavati konstruktivnije rasprave od prošloga.

Evo imam ja nešto malo iskustva sa hipnoterapijom.
Do sad sam bio tri puta, jednom prije 3,4 godine i odnedavno sam krenuo redovito na tretmane.Ne znam baš što da mislim još.Za sada mi se čini da mi pomaže a vjerujem da ću svakim tretmanom potići još više. Moje je mišljenje da doktorica kod koje idem puno upija osobu koja joj dolazi i tako radi nekakvu "skicu" te osobe u svojoj glavi kako bi je upoznala i lakše "kopala" po glavi.

Nemam nikakvo loše iskustvo i ako netko razmišlja da ode na hipnoterapije ja mu to toplo preporučujem ali neka se prije tretmana dobro pripremi. (na taj način da se što više informira o hipnozi).
jurajc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 17:09   #75
Pedagog Juraj Čačić.Besplatne stranice bi možda malo škodile stranici....kaj ne pređete na plačeni hosting? Bit ćete ozbiljnije shvačeni.
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 17:13   #76
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
"Glasnija" imena su meni sto i "jaca" imena, opet mi je besmisleno i ne vidim ni smisla u dokazivanju... iz istih razloga...

p.s.
"Poznatiji" je izraz koji trazis

Ovo je topic koji se zove Hipnoza i hipnotrapija i nalazi se na dosta posječenom forumu u hrvatskoj pa sam mislil da bi možda bilo korisno da nabrojiš neka POZNATIJA imena u Hrvatskoj ako znaš. (ako nekog zanima da može i na ovom mjestu pogledat).
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 17:01   #77
Sacreaus, nikak da se ulovimo na MSNu. Imam pitanje za tebe. Negdi sam pročital da se osobe sa OKPom malo teže mogu hipnotizirat. Jel to ima kakve veze?
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 01:02   #78
Što je to OKPom
jurajc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 16:16   #79
Quote:
jurajj kaže: Pogledaj post
Pedagog Juraj Čačić.Besplatne stranice bi možda malo škodile stranici....kaj ne pređete na plačeni hosting? Bit ćete ozbiljnije shvačeni.

Mislil sam reć da besplatne stranice možda i ne ostavljaju neki dojam.......


Okp? Opsesivno kompulzivni poremećaj.
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 01:57   #80
Kad već imamo hipnoterapeuta ovdje, da li može jedno konkretno pitanje? Ili dva.

Da li je moguće hipnozom osobu (koja je psihički stabilna), na principu odvikavanja od pušenja, odučiti od pretjeranog i bespotrebnog jela, tj, smanjiti mu apetit?
Da li itko ima iskustva s tim i da li je čuo za nešto takvo?

Unaprijed zahvaljujem..
__________________
hmmm...
Alia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.