Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2003., 01:01   #1
Expres lonac iskustva

Evo bas kuham saft od govedine u expres loncu(Zepterov sincro click poklopac) i nikad ne znam kak dugo s enesto kuha u tome.Kazu kratko,15-25 min a meni se uvijek to cini nekak malo.Pogotovo za zilavu govedinu.Cure pomoc?Ako ima koja iskustva sa expres kuhanjem dajte malo neka vremena za razna jela.
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 09:52   #2
Nisam kuhala u expres loncu otkako sam otisla iz Zagreba. Da, prica je uvijek bila 15-20 minuta, mi smo kuhali duze. Mislim da je bila prica da je guma oko poklopca popupstila, pa nije dihtalo, pa je tlak bio nizi nego sto treba... tralalala... ili smo vise voljeli okus raskuhanog mesa...

Htjela bih si kupiti ekspres lonac, barem za grah. Koji je najbolji? Sto da uopce gledam?
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 10:54   #3
Imate puno recepata, savjeta i ostalog u zei express lonca na topiku o domacim juhama

pozdrav od one kojoj je L'Agostina najbolja prijateljica
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 12:13   #4
Quote:
magic kaže:
Imate puno recepata, savjeta i ostalog u zei express lonca na topiku o domacim juhama

i evo isprobavam jedan po jedan
hvala

a za govedinu: juce sam kuhala juhu ca.20-25 min. i meso se super skuhalo; bas kako treba
Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 14:37   #5
Imam zepterov sincro click, zaista ne treba puno kuhati 15-20min, ali pazi kuhanje ispadne dulje jer svi zepterovi lonci kuhaju još neko vrijeme, a ovaj pogotova. Kako ga ne možeš odmah otvoriti on još malo kuha pa ispadne u stvari još pet min dulje samo što nije na vatri.
 
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 21:47   #6
imam AMC secuquick.Stavljam u njega sve sto stignem.

Narocito mi je meso dobro. Dosta veliki komad mesa cca 3/4 kg zapecem dodam nesto za umak stavim krimpire i poklopim. Za 20 min je gotovo. Peceno,saftno, za prste polizat!


Ili varivo s rizom. Za 10 min, Super!
Krumpir isto tako.
Bubili is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 01:28   #7
Ova moja govedina je ispala super,skroz se raskuhala,ali ja bas tak volim,jos je sa vilicom usitnim.Stavila sam luka,sampinjona,cesnjaka,suhi paradajz,hrpu zacina i govedinu za saft.Ispalo je super.Skuhala sam uz to tjesteninu ali drugi put cu skuhat zgance,s tim ce bit super,onak lovacki.Ili mozda seml knedle,hm
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 06:09   #8
Rita

a di si kupila taj lonac
U Americi? Ja bih kupila jedan a ne znam di se to prodaje
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 17:13   #9
Ja sam svoj kupila prije mozda mjesec i jos uvijek se navikavam.

Bila sam jako iznenadena mahunicama iz njega. Prijatno.

Cini mi se moguce, ali moram jos probati, u isto vrijeme ubaciti svo razlicito povrce i kuhati. Umjesto da dodajem prema tvrdoci samo trebam paziti na koju velicinu sve rezem pa bi trebalo biti sve u isto vrijeme gotovo.

Ako jos trebas kupiti lonac gledaj da ti ima dodatke za kuhanje na pari i eventualno plato na koji mozes sloziti drugo povrce.

Ja imam kao kosaricu sa rupicama i plato koji moze na nju. Onda slozim krumpir u kosaricu, brokolu ili kakvo drugo povrce na plato, malo vode i za par minuta gotovo.


Grah i to nisam kuhala, ali nisam ga ni kupila radi takvih jela nego da bih ga koristila (skoro) svaki dan.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 17:51   #10
Issa ti si u NY,kolko mi se cini ?TAm imas dosta ljudi koji prodaju Zepter,frendica kupila cijeli komplet,a ja sma svoj dovukla iz Zagreba jer ga imam vec dost dugo,pa mi ga bilo zao ostaviti.Inace ja bi ti preporucila kupit obicni ekspres lonac,jer ti je to jeftinija varijanta a nis nisu losiji od Zeptera.Ovaj moj je poklopac koji ide na rajngle razlicitih velicina,zato je super.Tri u jednom,kuzis.
Evo ti zenska koja prodaje Zepter u USA,tu je moja frendica kupila
Ewa Palowska,tel: (718)437-5037
Mislim da je u New Jersey-u
Ili mozda imaju i ducan tamo,pise nesto na poledjini kataloga.MOzes otici i na zepter.com
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 18:29   #11
TNX,
718 je Queens mislim.
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 19:43   #12
evo,ja si uprao kupila express lonac...jedva cekam da ga isprobam.samo vi pisite sto i koliko i kako kuhate u njemu
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2003., 19:11   #13
Ekspres lonac je idealan za gust grah u mojoj režiji, a i za divljač... Poslije ležanja u pacu i poslije špikovanja, propržim ili zeca ili fazana ili tako nečega, da porumeni, pa ulijem marinade i zelenjave za juhu, i gomilu onih travki - od peršina preko ruzmarina do bazilike - i rajčice i vina ili juhe ili vode, ovisno o čemu je riječ, to poklopim i kuham poslije "pištanja" sat, a onda isključim štednjak i pustim da se ohladi...

Nitko ne mre vjerovat da nije u nekom zemljanome loncu to priređeno...
__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 17:54   #14
Ja jedino juhe u njemu kuham.

Posto muz i ja nismo bas neki strasni fanovi mesa (sve se svodi na snicle, leso, piletinu, a to se sve przi/kuha u obicnoj tavi/serpi), a za cure naravno skoro uvijek ide teletina, onda ga nemam potrebe koristiti.

Ali zato mi je juha....mmmmmmmmm. Komad junetine, ili teletine, ili telece koljenice, povrca svakakvog ko u prici - a nakon sto je gotovo kuhanje u express loncu, onda bitka tko ce pojesti ono socno meso iz juhe.

Pilecu juhu nikad i ne kuham u express loncu.

Obozavam juhu i kod nas je na dnevnom redu ama bas svaki dan. I nekako mi se cini kad imam juhu, ma sta skuhala za poslije juhe, imam pravi rucak.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2003., 09:03   #15
Hvala na info!! Hehe, ako nista drugo Lagostina ce izgledati odlicno!! Moram pogledati kako se krecu cijene! (I naci mjesta u kuhinji... )
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 08:50   #16
Zainteresirali ste me s expres loncima, pa ajde da izvucem temu.
Uglavnom nisam ga koristila godinama....i nemam ga jer mi nije trebao.

Koliko se sijecam krumpiri nisu bili bas ukusni iz tih lonaca, a ne znam kako je kuhati grah i recimo rizu jer oni dosta nabujaju.
Moji kuci su samo u njemu kuhali obicnu juhu kad bi imali zilavije meso.
Sinok is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 10:56   #17
Imam Zepterov expres lonac i gotovo da ga i ne koristim.
Godišnje svega par puta, jer za kuhanje povrća ne vidim nikakvu dobit u vremenu. Dok spadne kazaljka s crvenog na zeleno da mogu otvoriti i računajući vrijeme kuhanja dođe mi na isto.
Povrće češće kuham na pari.
Dobar mi je eto za kuhanje suhih bunceka, jer u njemu stvarno omekša i nema neprijatnog mirisa po kući, a njega kuham u zimskom razdoblju eventualno 5 puta.
Toliko o mojoj isplativosti exspreso lonca
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 11:10   #18
Quote:
Sinok kaže:
Koliko se sijecam krumpiri nisu bili bas ukusni iz tih lonaca...
Krumpir je ionako skuhan u 20 minuta. Za to se ne isplati.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 14:12   #19
Meni je zgodno sloziti krompir u kosaricu na dno, na to staviti plato i neko povrce tipa brokola, mrkva, mahune koje se onda samo pari. Ukljucim, sacekam da se ventil zatvori, iskljucim, u vrtic po malca, dok muz stigne sve ostane toplo a plin trosim samo toliko dok se napravi pritisak. Pored toga komadic mesa i gotovo.

Ne mora samo za klopu kojoj treba pola dana da se skuha.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 14:27   #20
imamo i mi doma ekspres lonac, ali se nikako ne mogu sitit sta kuvamo u njemu... zadnje sta se kuvalo (ujedno i nejestivo) sporke krpe koje smo iskuhavali
cini se meni da ce se to prominit!
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:11.