Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2006., 00:26   #1
Question Montreal u jesen

Bok!
Sredinom rujna putujem za Montreal (Kanada) pa ako tko ima kakav pametan komentar, vlastita iskustva... Za razgledavanje cu imati relativno malo vremena (2 dana) pa ce svaki savjet dobro doci. Hvala
Esther33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 23:06   #2
zakaj ideš tamo?!
ja sam bila prije 11 godina.....ahhhhhhh
odi vidit zgradu iz koje viri dio aviona u old part (luka).
i odi u lunapark na otoku u gradu! tam ti cijeli dan nije dosta!
ja bila po ljetnoj vručini!!!
i u francuskom kvartu ako pitaš na engleskom, neće ti odgovoriti. glumit će da te ne razumiju! budale
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 16:04   #3
Quote:
zuzi666
zakaj ideš tamo?!
Idem poslovno. Znam da cu za komunikaciju ponekad morati koristiti svoj vrlo ogranicen vokabular francuskog, da ne pricam o izgovoru, no sto se tu moze. Nece mi biti prvi put. Uostalom, 11 godina je dosta, mozda se nesto i tamo promijenilo, na bolje, nadam se...
Esther33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 17:17   #4
Quote:
Esther33 kaže:
Bok!
Sredinom rujna putujem za Montreal (Kanada) pa ako tko ima kakav pametan komentar, vlastita iskustva... Za razgledavanje cu imati relativno malo vremena (2 dana) pa ce svaki savjet dobro doci. Hvala
Volim Montreal. Zivim u Torontu, tako da sam imala prilike da vise puta idem u Montreal, jednom bas krajem Septembre za vikend, bilo je kishe ali me nije sprecilo da vidim dosta toga. Planiram opet za 1-2 meseca.

Grad se puno razlikuje od ostalih kanadski gradova, naravno uticaj francuske kulture je evidentan, arhitektura isto. Ima puno toga da se vidi, grad zivi 24 sta, ima kulturnih dogadjaja u svako vreme. Pogledaj dole website ima puno toga da se vidi...(obavezno poseti Notre-Dame Basilicu). Zalosno sto nemas malo vrise vremena jer na jedno oko 2 sata voznje od Montreala je Qubec City (grad koji zaista vredi da se vidi jer ostaje u nezaboravnom secanju).

Evo ostavljam dva linka, pa pogledaj kad imas imala vremena:
http://www.tourisme-montreal.org/B2C/00/default.asp
http://www.quebecregion.com/e/

Sto se tice jezika, ne brini, malo francuski je dovoljan (vole da vide da se potrudis da 'slomis' dve-tri rece , a i engleski svi znaju, znaci nece biti problema.

Ja samo mogu da ti pozelim dobar provod, dobre vremenske prilike i maksimalno da iskoristis ta dva dana, sto god videla-vredi.
@na is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 18:35   #5
Quote:
Esther33 kaže:
Idem poslovno. Znam da cu za komunikaciju ponekad morati koristiti svoj vrlo ogranicen vokabular francuskog, da ne pricam o izgovoru, no sto se tu moze. Nece mi biti prvi put. Uostalom, 11 godina je dosta, mozda se nesto i tamo promijenilo, na bolje, nadam se...

Lijepo kazes ljudima otkud si i da ne govrois francuski, svi su u Quebecu dvojezicni.
Ja sam tamo provela tjedan dana i bilo je super. Vrijeme je bilo prekrasno, prava rana jesen i sarene krosnje stabala (bila sam tamo prvi tjedan rujna).
Najbolje je da u hotelu pitas domace sta je zanimljivo za vidjeti.
Lijepo se provedi (i pozdravi mi Liz).
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2006., 10:18   #6
Hvala @na, hvala kem, pogledala sam preporucene linkove, neke i sama nasla, mislim da ce biti ok.
Esther33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 12:51   #7
Turistička viza za kanadu

Moja situacija je ovakva: imam status studenta (iako još samo diplomski do kraja), starci nezaposleni, imam invitation letter od rodjaka i mjesto gdje ću odsjesti za vrijeme boravka u kanadi. U pismu on čak garantira da će se pobrinuti za mene financijski, ako bude potrebno. Avionska karta je rezervirana (round trip) od 10.8. - 10.10. i imam oko 10.000 kandskih $ raspoloživih za taj put. Zanima me kolike su mi šanse za dobivanje turističke vize? I svaki savjet, kako da budem uvjerljivija ambasadi da ću se vratiti, je dobrodošao.
crogirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 13:25   #8
To sto si pri kraju studija je sasvim sigurno dobar razlog za povratak, potvrdi to sa dokumentacijom.
Ako mozes nabaviti potvrdu ili pismo da te ceka posao kada zavrsis faks, to je isto dobro.
Pazi sto pricas ako budes na razgovoru.
Dobro bi bilo da imas razlog za posjetu, svadba, da si kuma na krstenju i tako to.
Reci im da imas decka i da on ostaje u Hr i da si luda za njim i tako to.

Sretno!
Sumo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 16:12   #9
Quote:
Sumo kaže: Pogledaj post
To sto si pri kraju studija je sasvim sigurno dobar razlog za povratak, potvrdi to sa dokumentacijom.
Ako mozes nabaviti potvrdu ili pismo da te ceka posao kada zavrsis faks, to je isto dobro.
Pazi sto pricas ako budes na razgovoru.
Dobro bi bilo da imas razlog za posjetu, svadba, da si kuma na krstenju i tako to.
Reci im da imas decka i da on ostaje u Hr i da si luda za njim i tako to.

Sretno!
Hvala ti puno!
čula sam za slučaj da je cura bila odbijena za USA turističku vizu samo zato što nije još završila faks. Sad me brine da se i canada ne postavi tako. Znaš li išta o tome? I koliko je moguće da je i kanada počela mijenjat uvjete?
crogirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 17:08   #10
Molim te da moje informacije ne uzimas zdravo za gotovo. To je samo moje misljenje.
Meni je totalno blesavo da netko ne dobije turisticku vizu jer nije zavrsio faks.

Po meni, oni gledaju da li imas razloga da se vracas nazad. Ja sam isao u posjetu prije nego sto sam se iselio i nisam jos bio zavrsio faks i nisam imao problem.
Ako pomisle da bi se tamo mogla udati, to im je dovoljan razlog da te odbiju (i opet, to je samo moje misljenje)
Sumo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 17:12   #11
a kaj misliš o iznosu raspoloživom za put, jel dosta? S obzirom da je samo 2 mj u pitanju i da imam sještaj
crogirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 17:24   #12
Koliko se sjecam da je prije 5 god trebalo 8000 CAD ako se useljavas u zemlju (pretpostavka je da od toga mozes zivjeti 6mj). Prema tome....

Ne sjecam se da su me uopce pitali da li imam sto novaca ili ne (kada sam isao u posjetu).

samo ja ne bih tamo rekao da sam student, da mi nitko u obitelji ne radi i da imam 10000 dolara za trosak u Kanadi. Da sam ja tamo sluzbenik, to bi mi djelovalo jako sumnjvo.
Sumo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 02:16   #13
Jesi li kontaktirala onu nasu curu u veleposlanstvu u Becu?

Meni mama dolazi na ljeto, upravo sam poslala pozivnicu.

Nije isto, znam, ali ako hoces, mogu ti napisati sve sto se trazi.

Moja svekrva je bila prije par godina, nije bilo nikakvih problema za vizu, a na razgovor nije morala ici.
ciganka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 04:48   #14
Quote:
ciganka kaže: Pogledaj post
Jesi li kontaktirala onu nasu curu u veleposlanstvu u Becu?

Meni mama dolazi na ljeto, upravo sam poslala pozivnicu.

Nije isto, znam, ali ako hoces, mogu ti napisati sve sto se trazi.

Moja svekrva je bila prije par godina, nije bilo nikakvih problema za vizu, a na razgovor nije morala ici.
Daj napisi i mene zanima
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 08:38   #15
Quote:
ciganka kaže: Pogledaj post
Jesi li kontaktirala onu nasu curu u veleposlanstvu u Becu?

Meni mama dolazi na ljeto, upravo sam poslala pozivnicu.

Nije isto, znam, ali ako hoces, mogu ti napisati sve sto se trazi.

Moja svekrva je bila prije par godina, nije bilo nikakvih problema za vizu, a na razgovor nije morala ici.
Može super! Samo napiši!

Koliko je svekrva imala godina i kakvo joj je bilo stanje: bračno stanje, jel imala invitation letter, jel imala posao tu, i sve ostale sitnice koje te traže u ambasadi?

Nisam ju kontaktirala... na koji mi način ona uopće može pomoći? Ja očito puno toga trebam lagati u ambasadi, kao što je sumo predložio, da bi dobila vizu.
crogirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 16:21   #16
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Daj napisi i mene zanima
Ja sam poslala pozivno pismo i potvrdu o zaposlenju.

Mama sa svoje strane salje:

- putovnicu
- dvije slike
- odrezak od mirovine
- kucnu listu (da se vidi tko zivi na kucnoj adresi)
- izvod iz katastra

Kontakt u kanadskom veleposlanstvu u Becu je Fahra Bundavica,
tel.: 43 664 5337 651.
ciganka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 16:31   #17
Quote:
crogirl1 kaže: Pogledaj post
Može super! Samo napiši!

Koliko je svekrva imala godina i kakvo joj je bilo stanje: bračno stanje, jel imala invitation letter, jel imala posao tu, i sve ostale sitnice koje te traže u ambasadi?

Nisam ju kontaktirala... na koji mi način ona uopće može pomoći? Ja očito puno toga trebam lagati u ambasadi, kao što je sumo predložio, da bi dobila vizu.
Moja svekrva je dolazila u posjetu, tada je imala 55 godina, udovica, invitation letter obavezno s nase strane (u to vrijeme cak nismo ni bili zaposleni, studirali smo). Nije imala posao osiguran, a nista drugo osim navedeno u prijasnjem postu nisu trazili.

Pa, veleposlanstvo u Becu je mjesto za ljude iz HR za turisticke vize. Citala sam nesto da ce se uskoro moci i iz Zagreba, ali jos uvijek ne. Cura radi na vizama, njoj se salju svi papiri.

Razlika je tu, ocito. Moja svekrva je vlasnica kuce, ima mirovinu, a ti si student. Moguce je da ces ti morati na razgovor, za laganje ne znam, ali vjerujem da ces ipak morati rastegnuti istinu ako dodje do razgovora.
ciganka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 16:35   #18
Quote:
Sumo kaže: Pogledaj post
Koliko se sjecam da je prije 5 god trebalo 8000 CAD ako se useljavas u zemlju (pretpostavka je da od toga mozes zivjeti 6mj). Prema tome....

Ne sjecam se da su me uopce pitali da li imam sto novaca ili ne (kada sam isao u posjetu).

samo ja ne bih tamo rekao da sam student, da mi nitko u obitelji ne radi i da imam 10000 dolara za trosak u Kanadi. Da sam ja tamo sluzbenik, to bi mi djelovalo jako sumnjvo.
Pa da, ides u posjetu rodbini i to je to. Oni ti pruzaju stan i hranu, znaci, neces biti na trosku drzave, samo im jos moras dokazati da ces se vratiti u HR, a zavrsetak studija bi ti trebalo biti dovoljno.
Slazem se sa Sumom, moras svoju situaciju u HR prikazati sto boljom, ako zvucis ocajno, ne vjerujem da ce ti odobriti vizu.
ciganka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 16:39   #19
Nisam znao da ti za turisticku treba pozivnica od nekoga. U mojem slucaju bilo je dovoljno napisati garantno pismo koje se moze ovjeriti kod na primjer turisticke agencije s onim zigom i koje kosta mislim 25 dolara.

Inace, uglavnom ne bih preporucio nikakvo laganje. Ako se mislis vratiti a ne odobre ti vizu, big deal, idi svoj turisticki dolar potrositi negdje drugdje. Ako lazes i oni te ulove u lazi, a vjerojatno je da budu, nikada neces moci u Kanadu. Odgovori samo ono sto te pitaju i ne kompliciraj si zivot. Oni procesuiraju tisuce zahtjeva, i to ne samo iz Hrvatske i vec su culi sve.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 18:16   #20
Dolazak mlade nezaposlene cure oni gledaju malo drugacije nego dolazak roditelja da obidju djecu i unucad.
Pozivnicu netko zove nekako, to u stvari i nije bitno. Niti se to mora nesto ovjeriti. Ja sam slao samo pismo koje sam potpisao. Tu sam naveo da ih ja pozivam i da ce se vratiti nazad.

Nikakvo laganje ja nisam preporucio, ali ako kazes da nemas decka i da se nadas tamo (u Kanadi) upoznati ljubav svog zivota nisam siguran da ce ti dati vizu.

Isto sam rekao da mi je cudno da netko bez prihoda raspolaze velikom sumom novca (znam da je to u Hr sitnis, ali ovdje 10 000 dolara u gotovini nema svatko).

BTW, ja bih bio oprezan u bilo kakvom kontaktu osoblja Ambasade. Ako ti nije osobni poznanik ili prijatelj, ona nije niti tvoja niti "nasa". Ona radi za njih i nemas pojma kakvi su joj osjecaji prema Hrvatima.
Ali to sam ja, odgojen u komunizmu i uvijek na oprezu (nista nas ne smije iznenaditi)
Sumo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:02.