Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2011., 14:36   #81
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
a meni se cini da je jos premalo napisano (jer jos dosta toga nisam napisala sto sam htjela)
ma samo ti piši, ja to volim čitati
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 20:56   #82
avion nam sljeće točno u ponoć. znači oko ponoć i kvarat ponoć ipo sigurno nema nikakav bus ni metro...al ako je cijena taxija (a njih valjda uvik ima) oko 20 eura onda ni to nije puno na nas troje.

jeftinije nas ispadne hostel gledale smo i tu opciju apartmana...ima još dosta do puta pa kad se sitin nekih pitanja javin se svakako ...hvala

letimo tek 03.06.
gordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 09:19   #83
ja sam skinula josprije pola godine vodic o Valenciji u pdf formatu (Frommer's Valencia day by day) koji mi je dosta pomogao. Ako nekog zanima, mogu poslati link tog vodica da skine
A imate i ovo:
http://www.valencia-cityguide.com/im...rio_Carmep.pdf
http://www.valencia-cityguide.com/im...rio_mercat.pdf
ja nisam isla po tim rutama, sama sam odredjivala..ali pomoglo mi je oko kljucnih tocaka itd.

raznorazne mape
http://www.valencia-cityguide.com/to...s-to-download/
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 14:18   #84
@ nasmijanonebo: super detaljan putopis, planiram ljetos u Valenciju, pa ću još navratit na temu kad se približi ljeto

baš si nam olakšala sada, hvalaaa
meri.mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 14:58   #85
nema frke, tu sam dezurna.
ima vas dosta koji cete u VLC na ljeto
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 18:50   #86
nasmijana je zaboravila reci kako joj je bilo ludo i nezaboravno samo zato što me je pratila u stopu
__________________
http://bearezg.blogspot.com/
beare is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 00:44   #87
Evo rezerviran i avion i hotel napokon. Ipak smo se nakraju odlučili za hotel s obzirom da su slične cijene i hotela i hostela. Odabrali smo neki senator parque central hotel pa valjda će bit dobar. Još samo dočekati 6 misec da poletimo :-).

E da jedni pitanje. Po povratku iz valencija u trst avion slijece u 9 ipo navečer. Zna lu Ko ima li kakav prijevoz do rijeke ili bilo Di do hrvatske?
gordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 08:55   #88
imas do max pol sata hoda od hotela do povijesnog centra.
iz Trsta navecer nema ni jedan bus do Hrv, Slov, BiH, tj. orema istoku.
Jedini bus koji tako kasno ide ka Istoku je za Budimpestu u 22.30 ali pitanje je kojom rutom on ide (da li uopce ide preko Hrvatske) i nikako ne bi stigla na taj bus.
Od aerodroma do trscanskog busnog ti treba 50 minuta voznje, s tim da busevi (linija br.51) polaze sa aerodroma za Trst svakih pola sata.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 10:22   #89
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
nema frke, tu sam dezurna.
ima vas dosta koji cete u VLC na ljeto
Mene je primamila jeftina povratna karta (24eur) iz Trsta početkom lipnja, 5 dana, to bi mi bio savršen rođendanski poklon ali je onda uletila jedna druga destinacija krajem lipnja, GO rezerviran i karta je kupljena za potpuno drugi smjer.
Valencija moguća tek krajem kolovoza, pa sad čekam neku Ryanairovu akciju za ljeto nego, koliko dana je optimalno za VLC?
meri.mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 10:48   #90
u 2 dana obidjes stari dio i "CAC" (futuristicki dio) ako hodas i hodas i sve jako dobro isplaniras i ne gledas detalje (da si u svakj crkvi pola sata i sto ja znam) i da vidis samo oceanografij unutar "CAC" u brzini a to je steta propustiti.
ali ja bih ipak predlozila bar 3 dana. ubacila bih i plazu cisto zbog promenade (ne zbog kupanja iako se moze i kupati, ali tipicna duga pjescana plaza sa valovima)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 11:21   #91
Zna li Ko sta je s vlakovima iz Trsta prema Hrvatskoj točnije prema rijeci jer ćemo tamo ostavit auto? Il jel imamo Di blizu aerodroma u trstu ostavit auto a da se ne plaća 
gordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 11:33   #92
Quote:
gordica kaže: Pogledaj post
Zna li Ko sta je s vlakovima iz Trsta prema Hrvatskoj točnije prema rijeci jer ćemo tamo ostavit auto? Il jel imamo Di blizu aerodroma u trstu ostavit auto a da se ne plaća 
o parkingu na aerodromu 8pise da ima i besplatno)
http://www.airport-desk.com/airports...ia-giulia.html
aerodrom je u Rinchi dei legionari, to je jako malo mjesto i vidjela sam da ima dosta parkinga, vjerujem da se ne placa
Pitaj i na temi "Trst"
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 17:46   #93
pozdrav
iman jedno pitanje pa ako ko može neko pomaže...rezervirali smo tri karte za valenciu iz trsta i uzeli smo jedan kofer. taj kofer nam je stavljena na osobu koja će vrlo vjerovatno morat otpast zbog posla.
nema veze i da nam propadnu pare od karte jer nije puno ni došla al nam je ža tog kofer..
postoji li mogućnost da taj kofer s njega prebacimo na nekoga od nas koji sigurno idemo.
i postoji li možda povrat novca prije leta?
ako se minja ime na karti koliko se onda doplaćuje ako se uopće doplacuje(sigurno je kad je ryanair u pitanju)
gordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 21:47   #94
gordica, pitaj na temi "Rasprave o avionima..." itd..tamo ce znati odgovor
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 18:37   #95
Vratio se jutros u 2 ujutro iz Valencije pa dok čekate putopis iz Cipra, evo ukratko osvrt na Valenciju.

Išlo nas četvero. Do Trsta išli autom, ostavili ga na aerodromskom parkingu (za 3 dana izašlo nas ukupno 20,50 eura). Letjeli naravno Ryanairom. Povratna karta došla je 8 eura . Za te novce smo malo morali pedalirati i mlatarati rukama, ali isplati se
U Valenciju je avion sletio u ponoć (naravno mi smo nogama morali kočiti jer Ryanairovi avioni nemaju kočnice ). Kako zadnji metro vlak prema centru ide između 23:30 i 00:00, morali smo uzeti taxi. Do centra za nas četvero izašao nas je 24,00 eura. Aerodrom je nekih 12km od centra tj. oko 20min vožnje.
Spavali smo u Indigo Youth Hostel http://www.indigohostel.com/ u samom centru starog grada, desetak do dvadeset minuta hoda od svih važnijih znamenitosti u gradu. Hostel je, osim što je dobro pozicioniran, i čist i siguran, a četverokrevetna soba s kupaonicama na hodniku došla je 60 eura po noćenju. Kreveti izgledaju kao oni bolnički pa smo prozvali ovaj hostel KBC Indigo. Ali za te novce, stvarno je bilo super.

Prvi dan smo onako šetuckali po starom gradu koji izgleda kao tipično španjolski grad - barok ovdje, gotika tamo, crkva ovdje, palača tamo. Popeli se za 2 eura na zvonik katedrale za prekrasan 360° pogled na grad. Ušli u La Lonju, gotičku palaču koja je pod UNESCO-m, ali posebno me se dojmila glavna gradska tržnica. Doslovno je ogromna. I tu smo guštali nekih sat vremena gledajući što se nudi, promatrajući ljude, a i kupili pršuta, maslina i sira da malo degustiramo. Savršeno i jeftinije nego kod nas.
Predvečer kombinacijom metroa i tramvaja otišli smo do valencijskih plaža (Las Arenas), kilometri i kilometri pijeska, ali nije to plaža po mom guštu. Ja radije volim manje i intimnije plaže . Uz plažu šetnica gdje ljudi trče i vježbaju ili samo šeću, na šetnici restorani i kafići. Palo nekoliko pivca ovdje
Navečer smo otišli na večeru u El Rall, Calle de Tundidores 3. Riječ je o restorančiću smještenom u starom gradu, a spominje se u britanskom časopisu o putovanjima The Sunday Times Travel kao jedno od najboljih mjesta u gradu za probati pravu valencijansku paellu (s obzirom da paella potječe iz Valencije). Većina paella koje se nude po gradu su napravljene za turiste i uglavnom loše kvalitete, ali u El Rallu je stvarno bila odlična. Račun: dvije valencijanske paelle, dvije paelle s plodovima mora, dvije male boce mineralne vode, jedna velika boca dobrog valencijskog bijelog vina, jedan puding i tri torte sa sirom - UKUPNO SAMO 96 eura!

Drugi dan smo napravili check-out oko 09:30h, ostavili torbe u hostelu i otišli u moderni dio grada Ciutat de Arts y Ciencies, remek djelo Santiaga de Calatrave. Ovdje smo proveli dobra 4 sata šetajući uokolo i mogao bih ovdje biti danima šetajući i biciklirajući. Imaš dojam kao da si u filmu Zvjezdane staze negdje tamo u 25. stoljeću, a kako obožavam inače modernu arhitekturu, ovo je bilo onako za dušu. Definitivno se vraćam ovdje. Ušli smo u Oceanografski muzej tj. Akvarij, koji je također sagradio Calatrava i ne znaš da li više uživaš u samom kompleksu kao arhitektonskom remek djelu ili u akvariju koji je ogroman. Kompleks je podijeljen na nekoliko dijelova poput Mediterana, Crvenog mora, Arktika itd itd. Ima staklenih podvodnih tunela gdje ribe plivaju oko tebe.... Malo je cijena visoka (24,50 eura), ali na kraju se isplati svakog centra! Do Ciutat de Arts y Ciencies vozi bus 35 s Trga gradske vijećnice i vozi nekih 20-tak minuta. Cijena jednosmjerne karte 1,30 eura.
Vratili se u hostel, uzeli stvari i metroom direktno na aerodrom (cijena jednosmjerne karte od centra do aerodroma je 1,90 eura). Vožnja traje cca pola sata i metro stanica je direktno ispod aerodroma. Prošli kontrole, opustili se malo u airport loungeu (besplatno s obzirom da imamo Diners kartice) i malo se opijali i prežderavali s obzirom da na Ryanu nema besplatne hrane na letu . Sletjeli u Trst na vrijeme i pravac doma.

Ukratko - preporuka je otići u Valenciju na jedan ovakav city break.
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 19:05   #96
vanelic, trebao si mene pitatri za smjestaj..mi smo imali super apartman za 4 (dvosobni s kuhinjim i 2 balkoncica u barrio del carmen (spica nocnog djira, boemska cetvrt u starom gradu) placali 60 eura i to kad je spica (fallas)..znam taj indigo, mnogi me na ulici tamo pitali da ih uputim tamo pa vidla di je to(spanjolci se bas ne trgaju da odgovaraju strancima pa..)
aj bas mi je drago da ti se svidio calatravina arhitektura..definitivno je premalo dan dva za valenciu da bi se osjetila atmosfera grada. pogotovo kad je neka njihova festa..preporucila bih da ako sko uskoro ide nek ode na ljetni solsticij, ivanje..tad ce biti ogroman party na plazi sa spektakularnim vatrometom.
ona cijena 96 eura je ..malo previse. ima dobrih restorana izvan turisticke rute (cetvrt izmedju torre quart i gran via fernando de catolic.), tamo sami domaci a vrlo povoljno .
u ovom vasem restacu uvijek guzva..
e da, steta da niste isli navecer na djir u barrio carmen, sigurna sam da bi vam se tamo jako svidjelo.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 08:44   #97
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
vanelic, trebao si mene pitatri za smjestaj..mi smo imali super apartman za 4 (dvosobni s kuhinjim i 2 balkoncica u barrio del carmen (spica nocnog djira, boemska cetvrt u starom gradu) placali 60 eura i to kad je spica (fallas)..znam taj indigo, mnogi me na ulici tamo pitali da ih uputim tamo pa vidla di je to(spanjolci se bas ne trgaju da odgovaraju strancima pa..)
aj bas mi je drago da ti se svidio calatravina arhitektura..definitivno je premalo dan dva za valenciu da bi se osjetila atmosfera grada. pogotovo kad je neka njihova festa..preporucila bih da ako sko uskoro ide nek ode na ljetni solsticij, ivanje..tad ce biti ogroman party na plazi sa spektakularnim vatrometom.
ona cijena 96 eura je ..malo previse. ima dobrih restorana izvan turisticke rute (cetvrt izmedju torre quart i gran via fernando de catolic.), tamo sami domaci a vrlo povoljno .
u ovom vasem restacu uvijek guzva..
e da, steta da niste isli navecer na djir u barrio carmen, sigurna sam da bi vam se tamo jako svidjelo.
Hrana u El Rallu je bila odlicna i isplatila se svakog centa Bili smo probali i jednu "turisticku paellu", ali ova u El Rallu je bila daleko bolja.
U Carmenu smo bili, ali prosetali smo se popodne, a ne navecer. Ipak ne mozes sve u 2 dana
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 12:59   #98
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
...preporucila bih da ako sko uskoro ide nek ode na ljetni solsticij, ivanje..tad ce biti ogroman party na plazi sa spektakularnim vatrometom.
Idem ja

Taj je vikend i F1 pa su cijene smještaja porasle, a i sve je već rezervirano, našla sam apartman za nas 4 - 92 eur/noć lokacija se čini odličnom, a ključevi se dižu u Indigu.

Javim kako je bilo i jel vatromet spektakularan
phi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 13:06   #99
Quote:
phi kaže: Pogledaj post
Idem ja

Taj je vikend i F1 pa su cijene smještaja porasle, a i sve je već rezervirano, našla sam apartman za nas 4 - 92 eur/noć lokacija se čini odličnom, a ključevi se dižu u Indigu.

Javim kako je bilo i jel vatromet spektakularan
wow, super
a F1 - staza ti ide uz more
apartman ti je na super lokaciji, ja sam bila bas blizu smjestena i znam tu tvoju zgradu..u cetvrti si carmen, di je najjaci nocni djir , sve ti je blizu
ima jako blizu busna stanica za bus kojim dodjes do CAC (city of arts and sciences, moderan dio grada)
ako te sto zanima, pitaj (ja bila prije 2 mjeseca)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 13:14   #100
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
wow, super
a F1 - staza ti ide uz more
apartman ti je na super lokaciji, ja sam bila bas blizu smjestena i znam tu tvoju zgradu..u cetvrti si carmen, di je najjaci nocni djir , sve ti je blizu
ima jako blizu busna stanica za bus kojim dodjes do CAC (city of arts and sciences, moderan dio grada)
ako te sto zanima, pitaj (ja bila prije 2 mjeseca)
za sad sam isprinatala tvoj putopis , a u detaljniju razradu plana krećem za koji tjedan. gledala sam i tvoj apartman, ali je sve puno, naravno ma meni je na putovanjima, pogotovo ovim kratkima (samo 3 dana, ali cijela) najbitnije biti u centru zbivanja, da ne gubim jos vrijeme na putovanja, iako će u ovom periodu veća gužva biti na plaži.
ova stranica mi je bila odlična za restorane jer ima i cijene, ali sad vidim da ne radi, možda proradi za koji dan.
sad me najviše muči odakle bi mogli pogledati F1 bez da platimo upad, naravno
phi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.